PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe forum - temat główny/pomysły/nowości



Strony : [1] 2

Riko
16-04-2014, 20:53
W związku z przenosinami na skrypt VBulletin, użytkownicy powinni:
- Zaktualizować swoje awatary w panelu użytkownika - więcej informacji w FAQ - w razie chęci odzyskania swoich starszych awatarów należy wejść pod ten link:
http://web.archive.org/web/20140211074710/http://forum.totalwar.org.pl/

Zdajemy sobie sprawę, że styl na VBulletin ma jeszcze błędy, ale będziemy chcieli je naprawić. Prace nad forum ciągle trwają, a wróciło ono do łask w związku z ogromnymi problemami skryptu PHPBB, zresztą taka decyzja o przejściu została podjęta już wcześniej. Tutaj możecie zgłaszać wszelkie problemy/sugestie itd.

***************************************

Lista postulatów z ostatnich postów, sporządzona ręką Lwiego Serca:


Postarałem się wypisać różne propozycje i uwagi userów, niektóre mogą być nieaktualne ale zespół techniczny na pewno będzie wiedział które

- osobne sygnaturki graficzne do każdego działu
- przywrócenie postów, jeśli jeszcze są jakieś do przywrócenia
- brak opcji zmiany głosu w ankietach
- przesunięcie działu z modami wyżej
- przywrócenie rang specjalnych
- posty w dziale KO mają wpływ na licznik postów, nie zaś tak jak poprzednio
- przywrócenie lokalnym uprawnień
- naprawienie problemu z korzystaniem z forum na urządzeniach mobilnych (o ile jeszcze nie zostało to zmienione)
- "podskakiwanie" do góry czatu, jak się przejedzie wyżej to po paru sekundach wraca na sam dół (emm...chyba jasno wyjaśniłem )
- "moje posty" zastąpione subskrypcją, jednak pojawiała się propozycja by przywrócić starą opcję, bardzo wygodną.
- nie można ustawić np. 3 głosów w ankiecie
- propozycja zmiany banneru w tle...może jakaś ankieta który lepszy? Bo wywiązała się dyskusja.
- powrót kodu
- post McAbry, zawierający uwagi i propozycje, najlepiej go po prostu zacytować:
- dodanie komunikatu, jeśli ktoś napisał post przed lub w czasie wysyłania naszego
- zwiększyć limit obrazków na post z 30 do 50

Spoiler:
Przed przenosinami obok działu z daną grą było łącze przenoszące do działu z modyfikacjami tej gry. Wyglądało to jak subforum, jedno kliknięcie przenosiło do odpowiedniego działu. Po przenosinach te łącza zmieniły się w nowe, puste subfora. Te puste subfora trzeba zmienić z powrotem na łącza, a tematy, które w nich powstały (np. w Kuźni) należy przenieść do tych właściwych.

Sprawy różne:

1. Warto przywrócić kilka dobrych rzeczy ze starego forum. Po pierwsze ogarnąć górne menu, w tej chwili są tam trzy paski opcji, z czego niektóre są zdublowane.
Moim zdaniem linki na samej górze są ok, ale z tych niżej zostawić Portal, Forum, Blogi, Grupy, Czat i zgrabnie to ująć w jednym pasku.
Rzeczy takie jak nowe posty, zaznacz fora jako przeczytane i załoga forum mogłyby być tak jak na starym forum.
Zakładki Operacje, Szybkie Menu i Kalendarz są albo niepotrzebne, albo dublują opcje wyżej.


2. Wygląd profilu przy postach nie wygląda najlepiej. Polami widocznymi zawsze powinny być:
Avatar
Nick
Ranga
Posty
Lokalizacja
Płeć
Ulubiona część serii
Podziękowania (najlepiej tylko otrzymane)

Wygląda to na dużo, ale nie wszystkie pola są przez użytkowników wypełniane. Poza tym tak było na starym forum (oprócz podziękowań)


3. Przyklejone tematy powinny mieć inną ikonę, może być to co było - złoty zwój dla przyklejonego tematu z nowymi postami i szary zwój dla takiego bez nowych postów.

Sanvone
16-04-2014, 23:20
Pytanie bardziej niż sugestia - czy istnieje możliwość zmiany proporcji odtwarzacza z tagu [youtube] na coś odpowiadającego bardziej dzisiejszym standardom? Bo na forum wyświetla się coś czemu bliżej do kwadratu aniżeli do proporcji 16:9 przez co nie za wiele widać na tym odtwarzaczu.
Pozdrawiam

hummels
16-04-2014, 23:25
Fajnie byłoby zmienić kolory aby forum było bardziej przejrzyste bo w niektórych miejscach kolor tła gryzie się z kolorem czcionki i nie widać lub ciężko coś znaleźć.

Riko
16-04-2014, 23:28
Pytanie bardziej niż sugestia - czy istnieje możliwość zmiany proporcji odtwarzacza z tagu [youtube] na coś odpowiadającego bardziej dzisiejszym standardom? Bo na forum wyświetla się coś czemu bliżej do kwadratu aniżeli do proporcji 16:9 przez co nie za wiele widać na tym odtwarzaczu.
Pozdrawiam

Lepiej?


Fajnie byłoby zmienić kolory aby forum było bardziej przejrzyste bo w niektórych miejscach kolor tła gryzie się z kolorem czcionki i nie widać lub ciężko coś znaleźć.

Prace nad wyglądem ciągle trwają, więc jeszcze bardzo dużo się zmieni. Spokojnie, proszę o cierpliwość.

Gaius Julius
16-04-2014, 23:31
nie ma narzędzi do formatowania postów. Tylko sama ramka do tekstu.

Sanvone
16-04-2014, 23:33
Lepiej?
O wiele. Teraz nie ma już brzydkich czarnych pasków na materiałach HD i cała przestrzeń odtwarzacza jest w użyciu co pozwala na bardziej komfortowe oglądanie na forum. Dziękuje :)
Pozdrawiam

Gaius Julius
16-04-2014, 23:34
nicków zwykłych użytkowników nie widać na białym tle shoutboxa.

Riko
16-04-2014, 23:53
nicków zwykłych użytkowników nie widać na białym tle shoutboxa.
Jutro zostanie poprawione.

WYSWIG dodany do pisania postów/tematów, więc Wam znacznie ułatwi pracę.;)

Raferti
17-04-2014, 00:42
Gajusz Mariusz (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?u=8501):
Jak można zmienić swoje hasło, bo te Wasze jest nie intuicyjne....





Górne menu -> ustawienia -> Moje konto (w Moje ustawienia ta boczna zakładka) -> Edytuj e-mail i hasło

marengo
17-04-2014, 06:29
Dział modyfikacji został dość nisko zepchnięty w hierarchi, a jest on dla mnie najważniejszy, ponieważ nie wyobrażam sobie kampanii pojedynczego gracza bez modów. Czy w związku z tym nie byłoby lepiej dołączyć do każdego działu ogólnego poszczególnych części serii subforum z tematami modyfikacji dla niego, tak jak to jest na twcenter. Nie wstydźmy się korzystać z dobry wzorców.

Arroyo
17-04-2014, 06:29
Lepiej by było, gdyby na chacie pojawiły się również avatary obok nicków, bo to mnie najbardziej... denerwuje w tym shoutboxie. Poza tym śmieszny jest ten limit obrazków - max 4. Do tego nie mogę przeglądać własnych artykułów. Liczę, że te zmiany zostaną niedługo wprowadzone.

adriankowaty
17-04-2014, 09:38
Zdaje się, że wraz z nowym forum straciliśmy nieco z naszych starych postów. Ja przed aktualizacją miałem coś koło 1720, teraz mam (licząc z tym) 1002.

Shay Ruan
17-04-2014, 10:06
Większość użytkowników potraciła posty ale czy to najważniejsze? Ważne aby doprowadzić forum do porządku teraz. Czuje, że teraz forum będziesz się świetnie prezentowało.

Aha i mój pierwszy postulat: Wprowadzić dla każdego działu osobne sygnaturki graficzne, np. Napoleon - obrazek starej gwardii, Shogun - obrazek jakiegoś samuraja. Takie sprawy fajnie wyglądają i przyciągają do działów. Nie wiem czy czaicie o co mi chodzi :D Tak jak tutaj, każdy dział ma osobną grafikę http://www.strategie-zone.de/forum/

Samick
17-04-2014, 11:01
Te posty to także wiedza i informacje, może nawet całe tematy. Dlatego to jest takie ważne.

McAbra
17-04-2014, 11:05
Raport ode mnie:

- przyklejone tematy mają białe tło,
- ankiety są nieczytelne (biała czcionka na białym tle),
- znikła opcja zmiany głosu w ankietach,
- niektóre kody ze starego forum nie działają (m. in. [center] i [spoiler] ),
- przydałoby się przywrócić rangi i obrazki przy tematach (chodzi mi o rzymskie hełmy, które były na starym forum),
- dział modów jest za nisko
- czcionka, która na starym forum była określona jako "duża" na nowym jest zbyt duża. Typowy przykład - podpis wino http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?7895-MEGASUBMOD-(Wino-Mietek77-Aramegil-Araven-Kam2150)&p=289615&viewfull=1#post289615
-wszytkie linki do tematów na forum nie działają - wyskakuje błąd 404. Dałoby się to naprawić? Bo inaczej będzie bardzo dużo luk, m. in. w bibliotekach modów.

Na razie tyle, jeśli coś zauważę, to zwyczajnie dopiszę.
Myślę, że wiele z tych rzeczy jest już w planach, ale chyba nie zaszkodzi wskazać rzeczy do poprawki ;)

Chaak
17-04-2014, 11:51
Moje uwagi:
- brakuje starych postów
- stary edytor postów był bardziej przyjazny
- listy tematów są mniej czytelne
- przekombinowana edycja profilu (np. żeby wstawić obrazek do podpisu musiałem go ściągnąć)
- +wszystko, co w postach powyżej

Wald
17-04-2014, 12:09
Ode mnie:
-jest jakiś błąd z nowymi postami, a mianowicie:
*gdy jestem zalogowany nie widzę oznaczenia, że są nowe posty,
*gdy jestem wylogowany widzę, że są nowe posty
-nie mogę nic zmienić w swoim profilu ani oglądać innych, jestem cały czas banowany xD

Chmura
17-04-2014, 12:13
Które stare posty dokładnie skasowaliście ? jest jakaś lista/klucz według którego działaliście ?

Ensis
17-04-2014, 12:37
Posty zostały utracone, a nie skasowane.

kirlan
17-04-2014, 12:40
Jak to teraz jest z avatarami ?? Nie może być skalowalny PNG??

McAbra
17-04-2014, 12:43
Może być kirlanie, osobiście zmieniłem po prostu rozmiar swojego starego avatara. Jest w formacie PNG.
Choć na początku również nie mogłem osiągnąć przezroczystości.

Shay Ruan
17-04-2014, 13:01
Jest problem z Waldem, chyba dostał uprawnienia bota xD Za każdym razem gdy chce coś zrobić na forum jest banowany. Czeka na pomoc :D


Aha i kolejna sprawa, dlaczego nie mam opcji "dostosowania swojego profilu" ?

Ogólnie to nic nie mogę praktycznie zrobić, nawet pw wysłać. Wyskakuje mi że nie mam uprawnień.
WiadomośćShay Ruan nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:


Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,

Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,

Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,

Chmura
17-04-2014, 15:15
Posty zostały utracone, a nie skasowane.

Wiadomo co przepadło ?

McAbra
17-04-2014, 15:28
Aha i kolejna sprawa, dlaczego nie mam opcji "dostosowania swojego profilu" ?

Ogólnie to nic nie mogę praktycznie zrobić, nawet pw wysłać. Wyskakuje mi że nie mam uprawnień.
Wiadomość

Shay Ruan nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:


Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,
Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,
Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,




Mam to samo.

Riko
17-04-2014, 15:58
Panowie i Panie lub Panie i Panowie,
Forum zostało przeniesione na płatny skrypt VBulletin z darmowego PHPBB, kto ogarniety to wie, ze przy tak ogromnym forum, to byl ruch konieczny, zresztą jak zauważyliście, ostatnio zaczęły znikać działy, prawdopodobnie przez zapętlenia skryptu, dlatego... podjęta została decyzja o jak najszyszym przejsciu na skrypt płatny.
A wiec jezeli ktos wolal tamto forum, to rownie dobrze moglibysmy zamknac totalwar.org.pl, bo byla to chodzaca bomba, skoro zaczęły się takie cyrki dziać.
Caly czas pracujemy nad forum, wiec okolo tygodnia lub dwoch wyeliminujemy wiekszosc bledow, a ten skrypt forum daje nam ogrom mozliwosci, aby i Wam polepszyc zycie.

wino
17-04-2014, 16:12
Póki co to jest straszny kibel. Tylko 50 wiadomości w wiadomościach prywatnych, poza tym jak coś wyślę to w skrzynce wysłane jest zero i wygląda tak, jakbym nic nie wysłał. Więc nie wiem czy wysłałem PW do gościa czy nie.

Ituriel32
17-04-2014, 17:13
Nie dałoby rady umieścić ścieżki nawigacyjnej która jest na górze również na dole pod ostatnim postem, np.:

http://forum.totalwar.org.pl/images/misc/navbit-home.png (http://forum.totalwar.org.pl/index.php)
Forum (http://forum.totalwar.org.pl/forum.php)
Serwis Totalwar.org.pl (http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?4-Serwis-Totalwar-org-pl)
Forum Totalwar.org.pl (http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?23-Forum-Totalwar-org-pl)
Nowe forum - temat główny/pomysły/problemy

Nezahualcoyotl
17-04-2014, 17:59
Dlaczego strony ulegly "splaszczeniu" co spowodowalo jednoczesnie zwiekszenie ich liczby w kazdym watku Forum?Czy jest to forma przejsciowa czy tez ostateczna?

Presidente
17-04-2014, 18:03
Możesz se to ustawić w "ustawieniach ogólnych". Gambeto carska;D

Nezahualcoyotl
17-04-2014, 18:06
Dzieki shitomaniaku:mrgreen: Jestem wielce leniwy i lubie jak sie cos samo robi :devil:

Mefisto7
17-04-2014, 21:11
Cała historia "moich postów" w kibel. Same swoiste "moje posty" także. Teraz już nie będę mógł zobaczyć, gdzie pojawiło się coś nowego, gdzie mam swoje posty, tylko wszystko utonie mi w jednym wielkim burdelu wątków z całego forum. Jak na innych forach... "Moje posty" to było właśnie coś co pozwalało zaoszczędzić czas, bardzo wygodne narzędzie.

Raferti
18-04-2014, 00:33
Cała historia "moich postów" w kibel. Same swoiste "moje posty" także.
Tak jak wspominaliśmy wcześniej - kwestia ustawień, które musimy zrobić.
Ogólnie zdecydowaliśmy się na wcześniejszy start forum, niż to zakładano, ale ma to swoje konsekwencje w tym, że pewne "pierdołki" w postaci "wodotrysków", są jeszcze nie ustawione.
W/w wyświetlanie postów napisanych przez danego użytkownika już zrobiliśmy (profil usera -> posty użytkownika / oraz po naciśnięciu na ksywę danego usera -> "Zobacz posty" ) - ale ogólnie prosimy o cierpliwość.
Informować, informujcie :) - ale fakt że coś jest obecnie niewidoczne, nie oznacza, że nie będzie tego.

Riko
18-04-2014, 09:41
Obecnie jesteśmy na etapie ustawienia sortowania forum i aktywowania funkcji "Podziękowań" od najnowszego postu do najstarszego, troche for jest, więc proszę o cierpliwość.

Raferti
18-04-2014, 13:13
Dodano nowe rangi - pagony będą dograne z czasem do rang.
Lista rang w zależności od postów:
- Miles 0
- Aquilifier 25
- Optio 100
- Centurio 300
- Primipilus 500
- Tribunus 700
- Praefectus 1000
- Legatus 1500
- Praetor 3000
- Consul 5000
- oraz niespodzianka w kwestii nazwy od pewnego progu (specjalnie nie podajemy nazwy, oraz wymaganego progu... przekonacie się jaka to nazwa, jak go ktoś osiągnie :) )

Andzia
18-04-2014, 13:33
Trzeba coś zrobić z opcją "nowe posty" w stosunku do KO jako że nie wiadomo jakiej KO dana "kolejka" dotyczy

Gnejusz
18-04-2014, 15:30
Strony otwierają się szybciej, trochę inaczej wygląda tło i oznzczenia wątków... - tutaj wolałem stare ale szybkość jest chyba ważniejsza. Nie wiem dlaczego jestem uboższy o jakieś 30 + postów, oby nie zniknęło nic pożytecznego. Póki co to napiszę - kawał dobrej roboty chłopaki.

Nezahualcoyotl
18-04-2014, 15:42
Rangi rangami lecz co sie stalo z indywidualnymi rangami poszczegolnych uzytkownikow;)?Kiedy wraca opcja "spoiler"?

Sanvone
18-04-2014, 15:45
Parę osób pytało czy wiadomo ile postów poszło. Ponieważ poprawiałem swoje materiały od razu to zauważyłem, że zniknęły mi posty z materiałami od +/- końca marca czyli wszystko co miało nie więcej jak 3 tygodnie. Może to komuś pomoże.
Pozdrawiam

Wald
18-04-2014, 16:08
No tak, zniknęły posty orientacyjnie z połowy marca do dnia przenosin. ;) Im więcej się pisało tym więcej przepadło...

Raferti
18-04-2014, 16:27
Kiedy wraca opcja "spoiler"?

Spoiler jest dodany:
[.spoiler]coś tam cośtam[./spoiler] (wpisywać bez .)

efekt:
coś tam cośtam

- może inaczej, jaki wpis mieliście na spoiler, to dostosuje do tego co mieliście,aby nie trzeba było zmieniać w starych wpisach.


No tak, zniknęły posty orientacyjnie z połowy marca do dnia przenosin.
nie wszystkie - tu była straszna losowość w zachowaniu phpbb co do kasacji postów / tematów i psucia bazy (oraz kopii z okresu od 20 marca)... z tego co z Riko żeśmy odzyskali z kilku kopii bezpieczeństwa, to do 20 marca jest cofnięty dział Rome2, a pozostałe tematy raczej udało nam się w większości nowsze odzyskać.
Tak więc wyjściową była z 20 marca + w większości nowsze tam gdzie było to możliwe.


Im więcej się pisało tym więcej przepadło...
Tak mniej więcej na tym byk polegał właśnie - dodawanie kolejnych działów powodowało losowe znikanie tych co były.
W związku z tym kolejne kopie tworzyły się już bez nich, stąd była potrzeba "sklejania" całości z kilku backupów.
Dlatego też została podjęta decyzja o natychmiastowym przejściu na VB (który był zakupiony wcześniej), bo nie chcieliśmy ryzykować losowych zachowań.

W sumie to było na tyle specyficzne jeżeli chodzi o tego byka, że musiało być spełnionych kilka warunków, aby taka sytuacja zaistniała... jednak skoro je się spełniło, to właśnie mieliśmy taki efekt, że nagle coś znikało... stąd też ciężko było wychwycić troszeczkę ten błąd i został on zauważony dopiero przez funkcyjnych, jak zaczęły nam znikać tematy aktualne i obecnie na topie.
Tak więc błąd był bardzo specyficzny.

W związku z tym, że za duża losowość była z tym, to zamiast się zastanawiać nad problemem (co by mogło trochę potrwać), wykorzystaliśmy fakt, że mieliśmy zakupiony VB.

Tak w sumie można by przedstawić w/w sytuacje ""dlaczego postanowiono tak"... po prostu ze względów bezpieczeństwa danych.

Ituriel32
18-04-2014, 16:32
No nie wiem ja miałem coś ponad 600 postów i fajną dwuczłonową range, a teraz mam raptem 288. Przy czym ostatnio byłem dużo mniej aktywny, nie licząc działu z Hannibalem.

Wald
18-04-2014, 16:37
ja miałem 1100 prawie :F

McAbra
18-04-2014, 16:41
- może inaczej, jaki wpis mieliście na spoiler, to dostosuje do tego co mieliście,aby nie trzeba było zmieniać w starych wpisach.
Tak wygląda temat ze spoilerem: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?111-Sicilia
Zamiat spojlera jest napis "[spoiler:g839q8ut]"
Tak samo kod [center] zamienił się w "[center:g839q8ut]"

Marat
18-04-2014, 16:46
Czy powrócą rangi specjalne?

Riko
18-04-2014, 16:51
Tak wygląda temat ze spoilerem: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?111-Sicilia
Zamiat spojlera jest napis "[spoiler:g839q8ut]"
Tak samo kod [center] zamienił się w "[center:g839q8ut]"
Tym zajmą się moderatorzy. Niestety, trzeba to zamienić, w ciągu kilku tygodni, forum wróci do pełnej normalności. Zresztą już większość rzeczy przywróciliśmy/ustawiliśmy.


Czy powrócą rangi specjalne?
Tak, jednak teraz są ważniejsze priorytety ustawienia forum. Obecnie ustawiam aby w każdym dziale była segregacja tematów, po dacie, a nie alfabetycznie.

Raferti
18-04-2014, 16:52
Tak wygląda temat ze spoilerem: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?111-Sicilia
Zamiat spojlera jest napis "[spoiler:g839q8ut]"
Tak samo kod [center] zamienił się w "[center:g839q8ut]"

Dziękuje za info.
Tu jednak problem mały widze, bo VB nie generuje losowych znaków po : w kodzie bbcode (to chyba efekt konwersji bazy z phpbb na vb)
po prostu jest [.spoiler] a do centrowania [.CENTER] (bez .)

Czyli jednak trzeba będzie się bawić w skasowanie tego co jest tu losowo po : .
Samo centrowanie tekstu zresztą jest w edytorze tekstu (zaawansowany)


{dodano}
Odbudowano ponownie licznik postów, teraz powinno poprawniej pokazywać ze stanem rzeczywistym ich liczbę.

McAbra
18-04-2014, 19:01
{dodano}
Odbudowano ponownie licznik postów, teraz powinno poprawniej pokazywać ze stanem rzeczywistym ich liczbę.

Wszystko fajnie, ale posty z Kampanii Online zaczęły się liczyć do tej sumy. :) Trzeba to zmienić do stanu poprzedniego. :)

Nezahualcoyotl
18-04-2014, 20:28
Linki video zamieszczone bezposrednio lub w spoilerach trzeba bedzie samemu edytowac w postach czy tez zjawi sie magiczny moderator i wszystko wroci do wersji aktywnej?Troche tego jest w Tawernie:F
P.S.Zaczynam sie przyzwyczajac do nowego image Forum a to juz jest plus:P!

marengo
18-04-2014, 21:56
Proponuję nie zaliczać postów z działu Społeczność do ich ogólnej sumy wskazującej na aktywność użytkownika;)

Shay Ruan
18-04-2014, 22:19
Odpada, społeczność to także działy dzięki, którym użytkownicy lepiej się poznają. Powinno zostać jak jest. Co do KO się nie wypowiadam bo nigdy w tym udziału nie brałem.

Raferti
18-04-2014, 22:47
PW (prywatne wiadomości) - jak włączyć zapamiętywanie wysłanych wiadomości?
Na chatboxie było kilka pytań tego rodzaju.... więc odpowiadam:

W celu włączenia na stałe zapisywania wysłanych PW, należy przejść w USTAWIENIA -> po lewej mamy zakładkę "MOJE KONTO" i wybieramy OGÓLNE USTAWIENIA.
Na liście ustawień znajdujemy Wysłane wiadomości:

Zachowaj kopię wysyłanych wiadomości w mojej skrzynce nadawczej
Nie zachowuj kopii wysyłanych wiadomości

zaznaczamy oczywiście zachowaj kopię wysyłanych...

Z tego co widzę po swoim profilu, to z automatu importowane profile mają zaznaczone Nie zachowuj kopii wysyłanych wiadomości... tak więc wystarczy przestawić.

Shay Ruan
18-04-2014, 22:51
Dzięki wielkie za to. Bez tego strasznie ciężko się połapać w tych wiadomościach.

Raferti
19-04-2014, 03:15
Jak zapewne zauważyliście, forum powoli upodabnia się do tego co było na phpbb (poprawiona została kolorystyka, ramki, dodane ikonki).
Wiele pracy jest jeszcze przed nami, w kwestii zabawy ze stylem (ktory jest robiony od podsatw i troszeczkę "w biegu" ze względu na sytuacje jaka zaistniała z tą przymusową zmianą skryptu) i dodatkami.
Ze swojej, jak i Riko strony, chciałem Wam podziękować za powyższe uwagi i sugestie - zapewniam Was, że pomagają on nam jako technicznym.

Chciałbym Wam życzyć Wesołych Świąt - ze swojej strony wznowie zabawę techniczną po świętach.
Do zobaczenia :)

marengo
19-04-2014, 09:46
Odpada, społeczność to także działy dzięki, którym użytkownicy lepiej się poznają

To bardzo miło, ale można dojść w ten sposób do następującego wniosku: wszystkie posty mają ten sam ciężar gatunkowy i X pisząc ich 500, 400 w Społeczności i 100 o grach z serii będzie miał tą samą rangę jak Y zachowujący odwrotną proporcję.

Wald
19-04-2014, 09:58
Marengo ma trochę racji, w Społeczności jest kilka tematów które są zwykłymi nabijakami postów.

Shay Ruan
19-04-2014, 10:28
Mi to zupełnie nie przeszkadza. Sam tam udzielam się od święta raczej. Najlepiej gdyby zostało tak jak było na starym forum.

Mefisto7
19-04-2014, 11:36
Naprawicie system PW? Nie można wysłać wiadomości żadnej.

Jak jest dodany do posta obrazek w linku z nawiasami [img] to teraz w edycji też zamienione jest to na obrazek co uniemożliwia skopiowanie jego linku, tak jak było to możliwe wcześniej. Tak będzie już czy zmienicie to?

McAbra
19-04-2014, 11:43
To bardzo miło, ale można dojść w ten sposób do następującego wniosku: wszystkie posty mają ten sam ciężar gatunkowy i X pisząc ich 500, 400 w Społeczności i 100 o grach z serii będzie miał tą samą rangę jak Y zachowujący odwrotną proporcję.
Mimo wszystko Agora i Tawerna stanowią ważną część forum, podobnie jak Skryptorium, Twórczość Obywateli czy Dyskusje Historyczne.
Zastanowić się można jedynie nad działem Nasi Forumowicze.

I jeszcze jedno, przy postach są zarówno podziękowania, jak gwiazdki z napisem "Dodaj do reputacji tego użytkownika". Czy będzie więc system podziękowań czy reputacja na "+" i "-" ?

voitek
19-04-2014, 12:06
Ogólnie fajnie, ale tło jest zbyt jasne i daje po oczach.

Shay Ruan
19-04-2014, 12:08
Nie no, tło jest właśnie odpowiednie. Miła odmiana po tym ciemnym ze starego forum.

Dyktator
19-04-2014, 12:09
Forum, to forum- po co blokować gdziekolwiek licznik postów? Na nich się opiera całość. W ogóle można by go usunąć, a rangi dać na podstawie spędzonego czasu online :P

A co do kodu, to może coś się też wypowiem:
- nie wiem, czy te dodawanie kolumn i wierszy już działa, ale czy ktoś mógłby dorobić jeszcze tabelę? Czyli proste kody: [table]- otwierające tabelę, [tr]- rozpoczynające wiersz i [td]- nowa komórka. Z tabelami posty wyglądaja o wiele lepiej :) Przykład: Temat IPL na tym forum, bez tabel (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8950-Imperium-Polskie-IPL-(Rekrutacja-Otwarta-18-)) oraz Temat IPL na forum z tabelami (http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=10779.0).
- Linia pozioma jest, ale czy można by ustawić tak, by dało się ją tworzyć kodem [hr] ?

Jak coś sobie przypomnę, to jeszcze dopiszę ;)


I jeszcze jedno, przy postach są zarówno podziękowania, jak gwiazdki z napisem "Dodaj do reputacji tego użytkownika". Czy będzie więc system podziękowań czy reputacja na "+" i "-" ?
Odradzam tej reputacji :P Na mountblade.info takie coś jest i często kończy się to po prostu leczeniem bólu dolnej części pleców :p Teraz jest dobrze, czyli zwykłe podziękowania za posta.

EDIT: A i zapomniałbym- da się gdzieś przeglądać (tak, jak na starym forum) odpowiedzi na tematy, w których sami coś pisaliśmy?

voitek
19-04-2014, 12:12
Nie no, tło jest właśnie odpowiednie. Miła odmiana po tym ciemnym ze starego forum.

Nie jest odpowiednie, bo jest zbyt jaskrawe, przez co ikony przy tematach się rozmywają.

marengo
19-04-2014, 12:19
Mimo wszystko Agora i Tawerna stanowią ważną część forum, podobnie jak Skryptorium, Twórczość Obywateli czy Dyskusje Historyczne.
Zastanowić się można jedynie nad działem Nasi Forumowicze.

Jednym tchem wymieniłeś jeszcze dwa działy o których nie pisałem:) Pozostałe tworzą tylko lokalny koloryt i generują ruch na stronie. Zresztą to Wasza sprawa, sugestia padła, zrobicie z tym co chcecie. Nie mój cyrk, nie moje małpy...

McAbra
19-04-2014, 12:21
Wiem, że napisałem o działach, o których nie pisałeś. :)
Zrobiłem to, bo postawiłeś dział "społeczność" naprzeciw działom o grach. A w końcu tamte działy też o grach nie są. ;)

marengo
19-04-2014, 12:25
Tak, ale toczyć jałowe dyskusje światopoglądowe można gdziekolwiek, jak tez pisać o swoich gustach filmowych czy muzycznych. Historia i AARy są jednak z total warami związane.

Paweł-K
19-04-2014, 13:21
To nowe tło jest tragiczne !!! Bardzo strasznie NIEPRZEJRZYSTE jest teraz forum ! Jestem w szoku jak je teraz zobaczyłem. :D Proszę zmieńcie je !!

Gajusz Mariusz
19-04-2014, 13:25
Czy jest możliwość ograniczenia linków do postów w profilach do np. 24 ostatnich godzin? Myślę że dłuższy czas niepotrzebnie wydłuża profil w dół, a działy na tyle robią się czytelne i tożsame ze starym forum, że kto chce coś odszukać znajdzie łatwo konkretny temat.

Raferti
19-04-2014, 14:21
Naprawicie system PW? Nie można wysłać wiadomości żadnej.
Ale PW działa prawidłowo.
Proszę sprawdzić czy skrzynka nie jest zapchana, lub o ile chodzi o to że nie ma wysłanego pw w wysłanych, to proszę się zastosować do wcześniejszego mojego info kilka postów wcześniej, czyli ustawić w profilu, że ma zaznaczać.

Pampa
19-04-2014, 14:22
Ja myślę że to jest teraz wszystko kwestią przyzwyczajenia. Póki co mam mieszane odczucia bo jednak ciężko mi jest się przestawić :P

BTW Co z moją rangą:(

Ensis
19-04-2014, 14:26
http://forum.totalwar.org.pl/showgroups.php nie widać szachistów, moderatorów lokalnych i redakcji.

Raferti
19-04-2014, 14:27
Forum, to forum- po co blokować gdziekolwiek licznik postów? Na nich się opiera całość. W ogóle można by go usunąć, a rangi dać na podstawie spędzonego czasu online :P

A co do kodu, to może coś się też wypowiem:
- nie wiem, czy te dodawanie kolumn i wierszy już działa, ale czy ktoś mógłby dorobić jeszcze tabelę? Czyli proste kody: [table]- otwierające tabelę, - rozpoczynające wiersz i - nowa komórka. Z tabelami posty wyglądaja o wiele lepiej :) Przykład: Temat IPL na tym forum, bez tabel (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8950-Imperium-Polskie-IPL-(Rekrutacja-Otwarta-18-)) oraz Temat IPL na forum z tabelami (http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=10779.0).
- Linia pozioma jest, ale czy można by ustawić tak, by dało się ją tworzyć kodem [hr] ?

- tabelka jest standardowo w edytorze tekstu, jak damy zaawansowany edytor


[TR]
[TD]tytuł1
tytuł 2


1111
2222


3333
4444




a jak ktoś woli kodem to jest on na przykładzie powyższego (bez kropek w []):

[.TABLE="class: grid, width: 500"]
[.TR]
[.TD]tytuł 1[./TD]
[.TD]tytuł 2[./TD]
[./TR]
[.TR]
[.TD]1111[./TD]
[.TD]2222[./TD]
[./TR]
[.TR]
[.TD]3333[./TD]
[.TD]4444[./TD]
[./TR]
[./TABLE]


jak widzicie przy tworzeniu tabeli z edytora można ustalić czy ma mieć ramki , czy nie (i jakie), ilość wierszy i kolumn.
Podobnie w kodzię, jak ktoś woli ręcznie [.TABLE="class: grid, width: 500"]


EDIT: A i zapomniałbym- da się gdzieś przeglądać (tak, jak na starym forum) odpowiedzi na tematy, w których sami coś pisaliśmy?
I to na tyle różnymi metodami, że chyba wszystkich nie wymienie:
1. po kliknieciu chociażby tutaj w postach na dowolną ksywę użytkownika (tą obok) mamy rozwijanie menu i między innymi mamy tam "Zobacz wszystkie posty"
2. Po wejściu w profil użytkownika (górne menu strony -> Mój profil -mamy przycisk "Posty użytkownika" i "Tematy użytkownika", oraz inne
3. W powiadomieniach są subksrypcje, czyli posty na które odpowiadaliśmy
4. W "Co nowego?" mamy zakładki gdzie także możemy podejżeć albo wszystkie ostatnie odpowiedzi na stronie, albo np tylko swoje, lub swoich znajomych.

Jest jeszcze kilka innych sposobów, ale te są najczęściej wykorzystywane.


BTW Co z moją rangąhttp://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_sad.gif
chodzi o grupę do której przynależałeś?
sorki ale nie jestem w temace... jeżeli komuś została zdjęta grupa np szachiści czy inna to info na PW do Ensisa proszę, a on przekaże to nam że mamy dodać taką osobę.

Gnejusz
19-04-2014, 14:55
Zaczyna to wyglądać świiiiiietnieeeee. Przypomina stare poczciwe i ma moc. :)
Naprawdę śietna robota.

Shay Ruan
19-04-2014, 15:13
http://forum.totalwar.org.pl/showgroups.php nie widać szachistów, moderatorów lokalnych i redakcji.

Lokalni nie mają wciąż uprawnień :rolleyes:

McAbra
19-04-2014, 15:20
chodzi o grupę do której przynależałeś?
sorki ale nie jestem w temace... jeżeli komuś została zdjęta grupa np szachiści czy inna to info na PW do Ensisa proszę, a on przekaże to nam że mamy dodać taką osobę.
Chodzi o rangi specjalne, wygrane w różnych konkursach (użytkownik sam wybierał sobie dowolną rangę). Kiedy one wracają?

Raferti
19-04-2014, 15:40
Czyli coś co jest napisane pod ksywą zamiast np standardowej rangi Centurio, tak?

Jeżeli "biega" o coś takiego, to tu akurat specyfika VB pozwla w profilu nadać dowolną rangę każdemu użytkownikowi poprzez profil usera (przez Admina) i nie jest wymagane określanie z góry rang specjalnych... proszę podać mi tą nazwę to dodam.

P.S.
Macie temat gdzieś na forum jakie osoby dostały taką rangę specjalną?
To bym to zrobił innym przy okazji, jakbyście mi dali linka.

Riko
19-04-2014, 15:58
Prace ciągle trwają. Obecnie przystosowuje styl do potrzeb forum. Ciągle proszę o cierpliwość...

Mefisto7
19-04-2014, 16:04
[QUOTE=Mefisto7;290160]Naprawicie system PW? Nie można wysłać wiadomości żadnej.

Jak jest dodany do posta obrazek w linku z nawiasami [img] to teraz w edycji też zamienione jest to na obrazek co uniemożliwia skopiowanie jego linku, tak jak było to możliwe wcześniej. Tak będzie już czy zmienicie to?[specjalnie zepsułem/QUOTE]

McAbra
19-04-2014, 16:07
Czyli coś co jest napisane pod ksywą zamiast np standardowej rangi Centurio, tak?

Jeżeli "biega" o coś takiego, to tu akurat specyfika VB pozwla w profilu nadać dowolną rangę każdemu użytkownikowi poprzez profil usera (przez Admina) i nie jest wymagane określanie z góry rang specjalnych... proszę podać mi tą nazwę to dodam.

P.S.
Macie temat gdzieś na forum jakie osoby dostały taką rangę specjalną?
To bym to zrobił innym przy okazji, jakbyście mi dali linka.

Dokładnie o coś takiego chodzi.
Właśnie nie ma takiego tematu, a tych rang było sporo. Czyli wszyscy z rangami specjalnymi mają się zgłosić?

Marat
19-04-2014, 17:04
Dajcie chłopom zrobić ważniejsze rzeczy, rangi wam nie zginą, a w tym momencie nie wpływają na działanie forum jako ogółu.

Mam nadzieję, że systemu repów nie będzie, z tego co widzę na różnych forach, to prowadzi on często do niepotrzebnych kłótni i offtopów, a jak ktoś kogoś nie lubi to będzie minusował każdy post, aż do wyczerpania zapasów:lol2:

voitek
19-04-2014, 17:20
Dlatego zamiast reputacji są podziękowania.

Raferti
19-04-2014, 17:24
Mam nadzieję, że systemu repów nie będzie, z tego co widzę na różnych forach, to prowadzi on często do niepotrzebnych kłótni i offtopów,
Tzn nie my jako techniczni o tym decydujemy, ale z wcześniejszych ustaleń na ten temat, przy przedstawieniu możliwości jakie ma skrypt VB w kwestii oceny wątku (rep, lub podziękowanie, albo system mieszany) administratorzy byli bardziej przychylni temu aby był system podziękowań, taki jak obecnie.
Dlatego wprowadziliśmy tą wtyczkę, a nie repa obecnie.

Pragnę tutaj zauważyć jedynie, że argumentacja w kwestii obaw odnośnie systemu reputacji, była podobna.
Sądzę że admini tutaj będą obserwowali co i jak, oraz mają na względzie zarówno plusy i minusy danych rozwiązań... my z Riko ze swojej strony jako techniczni admini podpowiadamy tutaj jakie są możliwe rozwiązania do zastosowania, oraz ze względu na fakt że jako funkcyjni na innych stronach także spotykamy się ze zbliżonymi sytuacjami (także i w kwestii reakcji użytkowników na pewne dodatki), także staramy się podpowiadać w tej kwestii.

Uwaga na pewno słuszna odnośnie tych kłótni, bo chociażby na swoim forum miałem podobne "zgrzyty" odnośnie (w stylu dlaczego dostałem minusa od tamtego i siamtego, niech admini mi to skasują i rozpatrzą).
Tak więc tu system podziękowań na pewno jest mniej problematyczny przynajmniej pod względem ewentualnego "ale" u co bardziej przewrażliwionych userów (a nie oszukujmy się,m że na dużych stronach jak nasze, tacy się przytrafiają, że potrafią robić raban za ujemnego repa, czy inne pierdołki).

Tak więc uwaga jak najbardziej słuszna (przynajmniej z mojego pkt widzenia, jako właściciela innej strony o zbliżonej do Waszej strony liczbie userów).


Czyli wszyscy z rangami specjalnymi mają się zgłosić?
W sumie chyba najrozsądniej by było, jakby osoby takie zgłosiły się do admina Ensisa, bo z tego co wiem to on pilnuje takich spraw.
On znowu nam jako technicznym przedstawi listę kto ma mieć jaką rangę i dodamy.

Zresztą sądzę, że do tego czasu przywrócimy uprawnienia adminom, że będą to robili samodzielnie... tak czy siak info do Ensisa jako admina o ile ktoś miał rangę specjalną.

Przyczyną tego jest fakt, że konwersji uległy nazwy userów, posty, pw, emaile w profilu i inne rzeczy, ale takie pierdołki jak rangi się nie przenoszą przy konwertowaniu strony za pomocą narzędzi do konwersji... dlatego trzeba to wbić od nowa.

voitek
19-04-2014, 17:38
Wnoszę o zmianę napisu "Użytkownicy którzy uznali post X za przydatny" na "Dobrze gada, dać mu wódki!"

Pampa
19-04-2014, 17:41
Myślę w takim razie że najlepiej o takie rzeczy będzie się zgłaszać jak już się sytuacja mniej więcej ustabilizuje. A ile może potrwać powrót do normalności?

Riko
19-04-2014, 17:44
Z dnia na dzień udaje się zrobić coraz więcej, co zresztą widać po różnicy wtedy a teraz. Do tygodnia?

Raferti
19-04-2014, 17:46
Wnoszę o zmianę napisu "Użytkownicy którzy uznali post X za przydatny" na "Dobrze gada, dać mu wódki!"
;)
Gdzieniegdzie są to też piwa :P

np.


X użytkowników postawiło za ten wpis piwo Y:

Chmura
19-04-2014, 17:48
Witam,

Czy nowe wiadomości się wysyłają, czy tylko nie kopiują się do folderu "wysłane" ?

Raferti
19-04-2014, 17:53
Odpowiedz na powyższe pytanie padła już w tym temacie wcześniej, oraz takze zapraszam do zapoznania się z http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9872-Ustawienia-na-stronie-FAQ

Wald
19-04-2014, 18:14
Podczas przeglądania strony za pomocą urządzenia mobilnego jest błąd, ponieważ bez logowania się widać jakby we wszystkich działach były nowe posty oraz pojawiają się kategorie(tj.sama kategoria np. społeczność-bez działów) innych działów. Podobna sytuacja ma nie raz miejsce na zwykłym komputerze. :)

McAbra
19-04-2014, 18:34
Ja z kolei mam inny problem, na telefonie w ogóle nie mogę odpowiadać w tematach. :)

Chmura
19-04-2014, 18:35
Odpowiedz na powyższe pytanie padła już w tym temacie wcześniej, oraz takze zapraszam do zapoznania się z http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9872-Ustawienia-na-stronie-FAQ

Dzięki, musiałem to przeoczyć przez nieuwagę.

Raferti
19-04-2014, 20:19
apropo urządzeń mobilnych to zainstaluje na dniach Tapatalka, jest on znacznie lepszy niż wbudowany styl mobilny w standardzie VB.

Aracz
19-04-2014, 21:32
Ogólnie jak dla mnie to przydało by się lekko przyciemnić tło.
No i dało by się przywrócić stary chat, czy musi być taki, jaki jest teraz?

Riko
20-04-2014, 09:30
Ogólnie jak dla mnie to przydało by się lekko przyciemnić tło.
No i dało by się przywrócić stary chat, czy musi być taki, jaki jest teraz?

Na razie musi być taki, ale stopniowo wprowadzamy wiele zmian. Prosiłbym znów o cierpliwość.

Ensis
20-04-2014, 17:52
Sąd, zgłoszenia i ich treść widzą wszyscy, a powinni chyba tylko funkcyjni z wyłączeniem szachistów i redakcji.

voitek
20-04-2014, 17:58
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?2374-Soundtracki-filmowe-i-nie-tylko&p=289796&viewfull=1#post289796

Tak wygląda post z filmikiem, który zamieściłem wedle instrukcji.

Za to tutaj działa normalnie
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9834-DLC-Hanibal-u-bram-wideorecenzja-multiplayer


+

Konto Steam działa, ale się nie aktualizuje. Cały czas pokazuje mi, że gram w EUIV

Raferti
20-04-2014, 22:05
voitek, ja tylko pragnę zauważyć że jednak kody które dałeś na obu stronach różnią się ;)
Tam gdzie nie działa do opisu wkradł Ci się link i jak się to podejrzy dokładniej, to kod wygląda tak: [.youtube][.URL="https://www.youtube.com/watch?v=QyyAkhLtOFU"]QyyAkhLtOFU[./URL][./youtube] (bez .)
Tam gdzie działa dałeś prawidłowo: [.youtube]iWMFE6M8GPQ[./youtube] (bez kropek)

Na zwykłym podglądzie ten bbcod do YT teoretycznie wygląda prawidłowo (chociaż jak widzisz jest na niebiesko, co wskazuje dołączony link do tekstu), ale zobacz sobie podgląd źródłowy tekstu / kodu (ta 1sza ikonka po lewej w edytorze), to pokaże Ci się dokładnie jaki jest kod ;)

Lena
20-04-2014, 22:08
Dałoby się zmienić "ADMINISTARTOR" na "ADMINISTRATOR"? ;)

Raferti
20-04-2014, 22:10
A to Wald`owi dam znać, bo On pagoniki robił... ja mam 2 lewe ręce do grafiki. :)

P.S.
Swoją drogą ciekawe, że nikt tego nie zauważył wcześniej ;)


Sąd, zgłoszenia i ich treść widzą wszyscy, a powinni chyba tylko funkcyjni z wyłączeniem szachistów i redakcji.

Poprawiono.

Mefisto7
20-04-2014, 22:20
Czy mogłaby wrócić w prywatnych wiadomościach rubryka "oczekujące na odbiór", by wiedzieć, kiedy adresaci wiadomości jeszcze nie dostali i móc wiadomość ewentualnie jeszcze usunąć?

Raferti
20-04-2014, 22:26
Tzn jest coś takiego jak opcja śledzenia wiadomości... obczaję najpierw co i jak, bo przyznam się że nigdy tej opcji nie używałem :)
dodatkowo przy wysyłaniu wiadomości, można zaznaczyć "Poproś o potwierdzenie odebrania tej wiadomości" przy wysyłaniu (opcje są poniżej okienka gdzie wpisujemy tekst wiadomości).

voitek
20-04-2014, 22:29
voitek, ja tylko pragnę zauważyć że jednak kody które dałeś na obu stronach różnią się ;)
Tam gdzie nie działa do opisu wkradł Ci się link i jak się to podejrzy dokładniej, to kod wygląda tak: [.youtube][.URL="https://www.youtube.com/watch?v=QyyAkhLtOFU"]QyyAkhLtOFU[./URL][./youtube] (bez .)
Tam gdzie działa dałeś prawidłowo: [.youtube]iWMFE6M8GPQ[./youtube] (bez kropek)

Na zwykłym podglądzie ten bbcod do YT teoretycznie wygląda prawidłowo (chociaż jak widzisz jest na niebiesko, co wskazuje dołączony link do tekstu), ale zobacz sobie podgląd źródłowy tekstu / kodu (ta 1sza ikonka po lewej w edytorze), to pokaże Ci się dokładnie jaki jest kod ;)

Problem w tym, że jak żadnych takich machinacji z linkiem nie robiłem. Po prostu dałem kod filmu i wstawiłem go w [.youtube]

Raferti
20-04-2014, 22:39
ale ja nie twierdzę że robiłeś machinacje, tylko że wstawił się jako link, a nie kod ;) (efekt kopiuj / wklej całości najprawdopodobniej)
Więc to nie jest bład bbcodu, a wstawionego linka... więc technicznie wszystko jest OK (czyli nie ma czego naprawiać dla technicznych).

Po prostu dałem wyjaśnienie co jest powodem i jak to podejrzeć sobie jakby co ;)

voitek
20-04-2014, 23:05
Ok, kapuję :)

Raferti, można dać interwał 5 s na czacie? Bo bez tego można w ciągu sekundy zapchać spamem całe okno czatu i sprawić, że jest nieczytelne. Pięć sekund nie jest uciążliwe, a chroni przed taką głupotą.

Pampa
21-04-2014, 08:53
A ja też mam małe pytanie odnośnie czatu. Czy tylko mi ,,podskakuje" co chwilę przez co muszę cały czas scrolować w dół żeby zobaczyć co się dzieje aktualnie?

Shay Ruan
21-04-2014, 09:52
Nie tylko Tobie :D

EDIT: Jest możliwość dodania opcji "obserwacji wybranych tematów" aby wiedzieć czy konkretnie w nich pojawiają się jakieś posty?

Raferti
21-04-2014, 14:01
EDIT: Jest możliwość dodania opcji "obserwacji wybranych tematów" aby wiedzieć czy konkretnie w nich pojawiają się jakieś posty?
Opcja subskrypcji tematu.

U góry masz takie coś jak "Narzędzia wątku" (nad 1szym postem) i w nim możliwość zaznaczenia subskrypcji danego tematu który przeglądasz aktualnie.

- dla tych co korzystają z urządzeń mobilnych, miła informacja że dodano Tapatalk`a, więc osoby mające go zainstalowanego na swoich OS mobilnych (Android, iOS, BlackBerry), będą mogły go wykorzystywać zamiast stylu mobilnego VB.

Raferti
21-04-2014, 14:21
Test tapatalk

Sent from BlackBerry using Tapatalk

Mefisto7
21-04-2014, 14:22
Czyli jednak nie wróci zakładka "moje posty", tak jak mówiliście? Teraz muszę specjalnie subskrybować każdy temat, w którym dałem post? Czemu rezygnować z tego, by automatycznie w "moich postach" zapisywały się wątki, które mnie interesują?

Raferti
21-04-2014, 14:23
Czemu rezygnować z tego, by automatycznie w "moich postach" zapisywały się wątki, które mnie interesują?
Pragnę zauważyć że to są inne skrypty i niektóre rzeczy mają na innej zasadzie.
To nie jest kwestia, że zrezygnowano z czegoś, tylko że coś jest gdzie indziej / opiera się na innej zasadzie aktywacji pewnych rzeczy.

Pragnę zwrócić także uwagę, że baza została przekonwertowana na nowy skrypt, więc naturalnie nie ma zapamiętanych pewnych ustawień.
Pisząc w danym wątku, z automatu masz dodane coś do subskrypcji (a co za tym idzie będziesz miał to w "Co nowego", oraz w swoim panelu usera w subskrypcjach).. masz także nowe posty w zakładce "Nowe posty" jaka jest w górnym menu narzędzi, ale nie zostały przeniesione (bo jest to fizycznie niemożliwe) subksrypcje jakie były na phpbb.

Po prostu kwestia przestawienia się z myśleniem "to jest tu i tu" - bo to inny skrypt i dane rzeczy są gdzie indziej.

Jest "od diabła" możliwości sprawdzenia własnych / nowych / subskrybowanych postów - począwszy od subskrybowanych, skończywszy na tych napisanych ostatnio (w co nowego), oraz w podglądzie profilu (zarówno poprzez wejście w ustawienia, jak i klikniecie po prostu na własną ksywę i wybranie "zobacz posty"... możliwości jest więcej niż były w phpbb, ale są inne.

W górnym menu jest też opcja "Szybkie menu" , gdzie także mamy wybór "Dzisiejsze posty" i "Subskrybowane tematy" (bez wchodzenia w menu ustawienia, czy zakładkę "co nowego").

Z VB nie zrobimy phpbb bo jest to niemożliwe, więc chcąc nie chcąc trzeba się przestawić w kwestii co gdzie jest, a my mamy za zadanie Wam w tym pomóc (rozbudowywany jest FAQ, aby Wam pomóc się przestawić).


Czyli jednak nie wróci zakładka "moje posty", tak jak mówiliście?
A po co ma wracać osobna zakładka jak można kliknąć na ksywę usera i wybrać pokaż posty?
I to nie tylko u siebie można je zobaczyć, ale i u innych.

Znacznie wygodniejsze niż latanie po menu, bo jeżeli chcę zobaczyć Twoje posty to klikam na Twoją kwsywe i wybieram opcje pokazania postów, a jeżeli swoje to klikam na swoją ksywę, itd.
Możliwość pokazania postów więc jest, ale inaczej aktywowana.

Mefisto7
21-04-2014, 15:33
Wspomniane opcje są niewygodne i też nie dają tego, o czym mówię. Nie umywają się do tego, co było, gdzie jednym kliknięciem od momentu wejścia na stronę dostawałem listę WĄTKÓW, w których brałem udział. Od razu widać też było, w których z owych wątków jest coś nowego. Przy Kampaniach Online to jest dla mnie bardzo ważne. Sprawdzanie poszczególnych postów u swojego lub innego usera nic mi nie daje niestety.

Raferti
21-04-2014, 15:55
jednym kliknięciem od momentu wejścia na stronę dostawałem listę WĄTKÓW, w których brałem udział.
To samo jest w subskrypcjach - widzisz tam wątki które masz subskrybowane, czy dodano coś nowego do nich.
Listę subskrybowanych tematów możesz sobie dowolnie edytować (a co za tym idzie mieć na nim tylko to, co Ciebie interesuje, ostawiać także zachowanie subskrypcji, czyli czy mają się dodawać nowe tematy w których pisałeś, ustawiasz w ustawieniach profilu, domyśle tematy gdzie coś odpowiadasz, dodają się do subskrypcji, ale można zrobić sobie ustawienia na "nie zapamiętywanie tematów w których się pisało" i zrobić tylko sztywną listę tematów, które powinny być subskrybowane (dodając z menu tematu "dodaj do subskrypcji")... mało tego możesz zrobić sobie powiadomienia na email, o odpowiedzi w tematach subskrybowanych - kwestia tylko wglądu w ustawienia profilu swojego i poustawiania sobie jak chcesz mieć).

Temat w którym dodano coś nowego (od Twojego ostatniego pobytu), jest wytłuszczony na tej liście.

Klikniecie na strzałkę (przy ksywie autora posta ostatniego - ten środkowy rząd), przenosi nas do posta który nie był czytany od ostatniego wejścia.

Nie rozumiem więc problemu, bo chyba nim jest tylko kwestia, że jest inaczej, gdyż efekt jest identyczny, dodatkowo bardziej konfigurowalny ze strony usera w kwestii co ma tam być.

P.S.
Sprawdzimy jakie tam są ewentualnie wtyczki, ale z tego co widzę to po prostu opiera się na "pokaż subskrybowane tematy" - czyli coś co jest odpowiednikiem we phpbb "pokazania listy wątków w którym się udzielano"... inna tylko nazwa, funkcja ta sama.
Nie wiem czy więc jest sens wgrywać wtyczkę dodatkową, aby coś było w innym miejscu tylko, bo to jest niepotrzebne powielanie funkcji już istniejącej.

Samick
21-04-2014, 20:18
Jest możliwość dodania opcji (podczas pisania posta) przełączania między obecnym edytorem a takim w htmlu czy czymś podobnym?

voitek
21-04-2014, 20:37
Riko, Raferti, chyba lepiej będzie jak wielkość tego obrazka "Moderator globalny", "Administrator" itd. będzie miała szerokość max. 120 pikseli, tak samo jak awatar.

Raferti
21-04-2014, 21:22
Jest możliwość dodania opcji (podczas pisania posta) przełączania między obecnym edytorem a takim w htmlu czy czymś podobnym?

to jest ta opcja o której wspominałem powyżej już w kwestii widoku / sprawdzania linków czy są poprawne (o linku nieprawidłowym do YT u viotka, co można było właśnie podejrzeć poprzez przełącznik w edytorze).
Jest to dokładnie przycisk pierwszy od góry, po lewej w edytorze tekstu "Przełącz edytor do trybu źródłowego" (te dwie literki A/A dają widok kodu źródłowego, a te przekreślone A/A kasują formatowanie).

Samick
21-04-2014, 21:35
Dzięki. Dalej powinienem dać sobie radę. :)

Samick
22-04-2014, 07:50
Jednak sobie nie poradziłem:


Następujące błędy uniemożliwiły ukończenie operacji

Zamieszczono 33 obrazków w swojej wiadomości. Jesteś ograniczony do korzystania z 30 obrazków więc proszę wróć, zmniejsz ich liczbę, a następnie kontynuuj.

Prosiłbym o zwiększenie tego limitu do 45-50 obrazków. Swoją prośbę motywuję próbą skorygowania odnośników w spisie treści dla poradnika (odnośnik w mojej sygnaturce), niestety jest tam więcej obrazkowych hiperłączy niż dopuszcza limit, a dzielenie spisu treści na dwa posty uważam za skomplikowane (trzeba dodać kolejny post i treści wszystkich zjechać jeden w dół, czego chciałbym uniknąć), niezbyt wygodne i brzydkie. Wiem, że to jednostkowa sprawa, ale myślę o rozbudowaniu poradnika, a limit będzie mnie blokował. ;/


*********
Edit.

Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie ma wiele wspólnego z ustawieniami forum, ale i tak zapytam: jak mam zrobić hiperłącze żeby nie otwierało się w nowej karcie?

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9360-Poradnik-do-Rome-2-do-poprawek

Weźmy poniższy post:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9360-Poradnik-do-Rome-2-do-poprawek&p=280655&viewfull=1#post280655

Na końcu jest odnośnik w formie obrazka do spisu treści o takiej treści (świadomie usunąłem nawiasy kwadratowe, żeby było widać zapis a nie obrazek):
url=http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9360-Poradnik-do-Rome-2-do-poprawek&p=280654&viewfull=1#post280654][img]http://i.imgur.com/FW8npeY.jpg[/img[/url

Adres powinien przenosić do pierwszego postu i tak też czyni, ale na starym forum taki zabieg pozwalał na powrót do spisu treści w tej samej karcie, a teraz tak to nie działa.
Jakieś porady?

Raferti
22-04-2014, 10:14
Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie ma wiele wspólnego z ustawieniami forum, ale i tak zapytam: jak mam zrobić hiperłącze żeby nie otwierało się w nowej karcie?
Właśnie istotna informacja o potrzebach i oczekiwaniach, bo VB ma domyślnie otwieranie linków w nowej karcie :)

Zmodyfikowano na:
- linki lokalne otwierają się w tym samy oknie
- linki zewnętrzne otwierają się w nowym oknie

Teraz więc przykładowy obrazek z linkiem "do menu", otwiera się w tym samym oknie.
Mam nadzieje, że uzyskany efekt jest zadowalający. :)


Następujące błędy uniemożliwiły ukończenie operacji

Zamieszczono 33 obrazków w swojej wiadomości. Jesteś ograniczony do korzystania z 30 obrazków więc proszę wróć, zmniejsz ich liczbę, a następnie kontynuuj.
Wolałbym aby Riko to zaakceptował, ale o ile jest taka potrzeba, to trzeba by zwiększyć limit.
Niech więc on zadecyduje (chyba czyta ten wątek).

Samick
22-04-2014, 11:40
Efekt spełnił oczekiwanie, dziękuję. Nieoczekiwane było to że to nie zależy od kodu tylko od ustawień forum. :|

Dobrze, poczekamy na Riko z zaakceptowaniem tego. Mimo że potrzeba jest raczej z tych "raz na ruski rok", ale warta zastanowienia. :)

Ensis
23-04-2014, 10:03
- Znikła opcja youtube /youtube.
- Da się utworzyć grupę, której posty będą widoczne tylko dla członków(plus administracja i globalni jako ciało kontrolne)?
- W ankietach brakuję opcji pozwalającej na zmianę wyboru.

McAbra
23-04-2014, 12:30
Proponuję usunąć informacje o turniejach z pól widocznych na każdej stronie forum.
Niech to będzie w profilu, już po kliknięciu na nick danego użytkownika.

EDIT: Przy wstawianiu obrazka (400x400px, PNG) wystąpił u mnie błąd:


error: Zdalny plik jest za duży

Mopek
24-04-2014, 10:34
Może mało ważne ale nie mogę połączyć konta z Facebookiem.

Chaak
24-04-2014, 10:59
Nie wiem, czy ten tema ktoś poruszał, ale dałoby się przywrócić przycisk "odpowiedz", który przekierowywałby nas do logowania i odpowiedzi pod ostatnim postem w temacie?

Andzia
27-04-2014, 09:44
Możności widzenia subfora z którego dany temat jest, co w szczególności KO-wiczów wkurza bo zawsze musimy klikać w każdy cho***** temat z o nazwie "Kolejka" by dowiedzieć się czy ten temat dotyczy naszej KO czy innej KO

Ensis
27-04-2014, 09:48
- W ankietach brakuje bardziej rozbudowanej opcji wielokrotnego głosowania, np. nie można ustawić 3 głosów.
- Nie ma również opcji umożliwiającej zmianę wyboru.
- Brakuje mi ze starego forum wyświetlania się nowych tematów na czacie.

Samick
27-04-2014, 12:31
Ikonka orga nie przypomina w niczym tej co była przed zmianami i ciągle cierpię na brak możliwości wstawiania większej ilości obrazków w poście.

Lwie Serce
27-04-2014, 14:06
Przydałoby się przywrócenie czegoś tak pomocnego jak "Moje posty". Można było dzięki temu łatwo przejść do tematów, w których się brało udział. Ułatwiało to bardzo szybką nawigację.

voitek
27-04-2014, 14:43
Przecież jest taka opcja. Ludzie, przebadajcie najpierw forum.

KLAssurbanipal
27-04-2014, 14:51
Zgłaszam zniknięcie Starej Gwardii i rangi Ostatni Sprawiedliwy.

Wald
27-04-2014, 16:09
Przydałoby się przywrócenie czegoś tak pomocnego jak "Moje posty". Można było dzięki temu łatwo przejść do tematów, w których się brało udział. Ułatwiało to bardzo szybką nawigację.

Kilka stron wcześniej Raferti rozwiązywał ten "problem". :)


Zgłaszam zniknięcie Starej Gwardii i rangi Ostatni Sprawiedliwy.
O tym też była mowa aby braki "rangowe" zgłaszać Administracji bądź Technicznym.

Lwie Serce
27-04-2014, 16:11
Ach rzeczywiście, dzięki. Moja nieuwaga ;)

Mefisto7
27-04-2014, 22:21
Tak czy siak wspomniane przez niego opcje nie są tym samym co uprzedni odnośnik "Moje posty", dostępny od razu po wejściu na stronę, będący najlepiej wykonanym.

Pampa
28-04-2014, 13:37
KLA, spokojnie, nikt rang jeszcze nie ma z tych co powinni mieć te ,,specjalne". Nie ma się co gorączkować to tylko "unikalna" linijka pod nickiem :P Tak więc cierpliwości bo wszystko zmierza na dobrą drogę. Przynajmniej ja to tak widzę, niebo i ziemia w porównaniu z tym co zastaliśmy tuż po przenosinach :cool:

KLAssurbanipal
28-04-2014, 13:41
OK. ;)

Nie uważacie że banner w tle jest nieco nie na czasie? Zawiera kilka gier, ale brakuje RTW2. Archaiczny MTW2 występuje aż 2 razy. ;)

Nie lepiej dać tapetę z Rome 2? Zwłaszcza dzieło naszego kolegi Mariusza Kozika. :cool:

Poniżej prezentuję jedynie przykład:

http://images61.fotosik.pl/921/be9b0100f6528102.jpg

Gajusz Mariusz
28-04-2014, 13:45
Już pisałem gdzieś tu że choć na starym forum to właśnie Romek 2 był uprzywilejowany graficznie, to w prawym skrajnym rogu można by jednak grafikę z R2 wcisnąć...

KLAssurbanipal
28-04-2014, 18:01
Obecny banner jest nierównomierny, ponieważ ma aż 2 obrazki z STW2 i 2 z MTW2. Wiele gier z serii zostało pominiętych.

Koniecznie przydałaby się zmiana. Zamiast jednego MTW2 jest obowiązkowy RTW2.

Ja rozumiem, że niektórzy uważają MTW2 za lepszą grę niż RTW2, jednak nie o to w tym chodzi. ;) Serwis powinien być na bieżąco z interfejsem. Nawet jeśli według osobistych upodobań najnowsza gra jest słaba to tak czy siak powinna zajmować główne miejsce w interfejsie.

Mefisto7
29-04-2014, 07:39
No ale z tym "archaiczny" to duża przesada.

Grost
29-04-2014, 08:00
No ale z tym "archaiczny" to duża przesada.

Bardziej pasuje - "średniowieczny" :D

Mefisto7
29-04-2014, 08:06
Medieval 2 akuratnie wybija się na tle następczyń. Nie powstało po nim nic lepszego ani nawet równego.

KLAssurbanipal
29-04-2014, 08:54
Archaiczny chodzi o ilość gier, które powstały później. Jak już pisałem wyraźnie wcześniej na tej stronie - nie chodzi tu o to która gra jest najlepsza. Nie chodzi o licytowanie się w osobistych upodobaniach tytułów. Skoro to polska oficjalna strona to powinna być na bieżąco.
Po MTW2 powstały aż 4 niezależne tytuły z czego 2 w ogóle nie ma na bannerze. Rome 2 jest najnowszy, na bieżąco aktualizowany i powinien znaleźć się na głównym bannerze, niezależnie czy użytkownicy go lubią czy nie.

McAbra
29-04-2014, 09:26
Obecny banner jest nierównomierny, ponieważ ma aż 2 obrazki z STW2 i 2 z MTW2. Wiele gier z serii zostało pominiętych.

Czemu tak? Równie dobrze można uznać że to jeden obrazek z STW, jeden z STW2, jeden z MTW i jeden z MTW2 :)
Oczywiście w takim wypadku należy dodać obrazek z RTW i z RTW2. ;)

KLAssurbanipal
29-04-2014, 11:01
A co z epoką broni palnej. ;) Mamy tylko średniowiecze i Japonię. Jest coś z ETW/NTW ale zasłonięte napisem i ledwo widać. Powinny być obrazki NTW, ETW i chociaż z jednego RTW (najlepiej najnowszego), kosztem odjęcia po jednym MTW/STW.
P.S. Oba obrazki są z okładki MTW2 (rycerz konny z wewnętrznej strony), a z STW2 oba z głównej okładki.

Samick
29-04-2014, 11:05
Gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta, ergo rozsądzę Was i autorytarnie stwierdzam, że najlepszym logo będzie staropolskie!

Chmura
29-04-2014, 11:11
A co z epoką broni palnej. ;) Mamy tylko średniowiecze i Japonię. Jest coś z ETW/NTW ale zasłonięte napisem i ledwo widać. Powinny być obrazki NTW, ETW i chociaż z jednego RTW (najlepiej najnowszego), kosztem odjęcia po jednym MTW/STW.
P.S. Oba obrazki są z okładki MTW2 (rycerz konny z wewnętrznej strony), a z STW2 oba z głównej okładki.

Napoleon jest obecny przecież z lewej strony baneru.


Jak już pisałem wyraźnie wcześniej na tej stronie - nie chodzi tu o to która gra jest najlepsza. Nie chodzi o licytowanie się w osobistych upodobaniach tytułów. Skoro to polska oficjalna strona to powinna być na bieżąco.

Ja na przykład wolę zapomnieć, że coś takiego jak Empire czy Rome 2 kiedykolwiek powstało i jest to w interesie twórców gry by inni też zapomnieli.

Gajusz Mariusz
29-04-2014, 13:21
"Ja na przykład wolę zapomnieć, że coś takiego jak Empire czy Rome 2 kiedykolwiek powstało i jest to w interesie twórców gry by inni też zapomnieli."

Nie, nie i jeszcze raz nie zgadzam się z poprzednią opinią!!!!:)

Shay Ruan
29-04-2014, 13:22
Trudno powiedzieć czy to Napoleon, ja na przykład nie mam pojęcia co przedstawia ta grafika po lewej. Praktycznie brak charakterystycznych elementów Napoleona cz Empire. Nie mów też za twórców co jest w ich interesie bo wielu ludzi świetnie się bawi przy obu grach, które podałeś.

Arroyo
29-04-2014, 14:03
Ja na przykład wolę zapomnieć, że coś takiego jak Empire czy Rome 2 kiedykolwiek powstało i jest to w interesie twórców gry by inni też zapomnieli.
:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:uśmiał em się do reszty:lol2::lol2:
Mówisz za twórców gier? Nadludzka moc? :o
Nie zgadzam się absolutnie z tą opinią, bo są ludzie (np. ja), co przy Rome II bawią się wyśmienicie. Więc nie jest to w Twoim interesie, by zniechęcać graczy do tych gier ;)

Chmura
29-04-2014, 14:25
Praktycznie brak charakterystycznych elementów Napoleona cz Empire.

Czyli Napoleon lub Empire jest obecne. Tak ? Tak.



Trudno powiedzieć czy to Napoleon, ja na przykład nie mam pojęcia co przedstawia ta grafika po lewej. Praktycznie brak charakterystycznych elementów Napoleona cz Empire. Nie mów też za twórców co jest w ich interesie bo wielu ludzi świetnie się bawi przy obu grach, które podałeś.

To jest retoryka rodem z TWcenter Panowie Szanowni. Nie mówię "za twórców", tylko jako klient. Tak mi się wydaje, że klient lepiej wie od sprzedawcy czy coś mu się podobało czy nie. Empire i Rome2 to porażka (przejrzyj recenzje), niezależnie od tego że wiele osób się przy obu grach świetnie bawi.
Dla wielu Empire to ostatnia gra CA którą kupiło w ogóle. Bardzo wielu graczy, w tym ja nie kupiło potem żadnej gry CA. Sądząc po tym jak wielkim sukcesem (w przedsprzedaży) był Rome2 nie postąpili źle.

Dlatego - tak moi drodzy - lepiej, dla twórców, żeby wszyscy fani serii bardzo szybko zapomnieli za jaką klapę wydali swoje ciężko zarobione pieniądze (albo pieniądze rodziców), bo mogą się nie nabrać następnym razem.



Mówisz za twórców gier? Nadludzka moc? http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_redface.gif

Niestety dla niektórych jest to moc nadludzka, ale zaryzykujmy eksperyment. Użyj wyobraźni i odpowiedz co by było gdyby, Rome2 był taki jak w zapowiedziach. Czy byłoby to lepsze dla CA, że ich gra jest lepsza, czy byłoby to dla nich gorsze, że ich gra jest lepsza.


Pozdrawiam.

KLAssurbanipal
29-04-2014, 14:41
Chmura, już na poprzedniej stronie kilka razy podkreślałem - nie chodzi o osobiste podejście do każdego z tytułów. Seria to seria. Powinny być przynajmniej te części, które są osobnymi tytułami np. Rome, Medieval, Shogun, Napoleon i Empire. Bez powtarzania z "2" wystarczy, zatem wystarczy z STW2, RTW2, MTW2, bez pierwszych części.

Poza tym piszesz, ze chcesz żeby zapomniano wg Ciebie klapę Rome 2, a co z Rome 1? Był bardziej nowatorski od MTW2, który bazował na RTW właśnie. Tak czy siak grafika z Rzymianiem jest wskazana. Pominięcie wątku Rome w bannerze powinno być karane torturami! :D

Arroyo
29-04-2014, 14:50
A ja nie zapomnę, bo akurat teraz to Rome II to dobra gra. Co prawda bez patchy nie dało się normalnie w Rome II grać (jak w ETW), ale teraz jest wystarczająco grywalna wersja. Poza tym skoro nie chcesz grać single (bo to wnioskuję z Twych wypowiedzi) - zagraj na multi. Od razu się lepiej gra ;)

Dlatego - tak moi drodzy - lepiej, dla twórców, żeby wszyscy fani serii bardzo szybko zapomnieli za jaką klapę wydali swoje ciężko zarobione pieniądze (albo pieniądze rodziców), bo mogą się nie nabrać następnym razem.
Lepiej to może dla Ciebie, bo nie każdy musi słuchać innych opinii. Ja np. mam gdzieś opinie innych na temat gry i wolę kupować na ślepo, niźli czytać wypociny byle recenzentów ;)

EDIT: Gajusz ma w tym wypadku rację. my tu mówimy o zmianach w bannerze forum, a nie o ETW lub o R2 jako o grze ;) Do takich dyskusji zapraszam do Curii lub do Arsenału ;)

Gajusz Mariusz
29-04-2014, 14:52
Jaka dyskusja potrafi się zrodzić z niczego... Uwaga by nie pomijać ostatniej odsłony TW potrafi zejść na tory czy ten TW jest lepszy, czy tamten. Proponuję Chmura trochę pobiegać, spędzić czas z dziewczyną-długi weekend temu sprzyja. Nie znajdujmy błahych powodów do bezsensownej wymiany postów, bo zdaje się nie po to jest ten temat. O zapomnieniu u innych graczy Empire czy Romka 2 możesz pomarzyć, masz do tego prawo, ale po co te spiny? Mnie nie przypadł do gustu Sh2 choć wiem, że być może dla większości to najlepsza odsłona serii. I nie mam problemu z umieszczeniem grafiki z tej gry. Po prostu prosimy tu o nie pomijanie najmłodszego dziecka CA.

Chmura
29-04-2014, 14:56
Chmura, już na poprzedniej stronie kilka razy podkreślałem - nie chodzi o osobiste podejście do każdego z tytułów. Seria to seria. Powinny być przynajmniej te części, które są osobnymi tytułami np. Rome, Medieval, Shogun, Napoleon i Empire. Bez powtarzania z "2" wystarczy, zatem wystarczy z STW2, RTW2, MTW2, bez pierwszych części.

Poza tym piszesz, ze chcesz żeby zapomniano wg Ciebie klapę Rome 2, a co z Rome 1? Był bardziej nowatorski od MTW2, który bazował na RTW właśnie. Tak czy siak grafika z Rzymianiem jest wskazana. Pominięcie wątku Rome w bannerze powinno być karane torturami! :D

Zgadzam się, powinno się znaleźć miejsce dla Legionisty, właśnie ze względu na Rome 1. Nie licząc tego braku, nie przeszkadza mi to za bardzo, że baner nie jest "aktualny", bo prezentuje to co najlepsze z czym kojarzy się ta seria.
Zresztą po wszystkich dyskusjach stoczonych z klakierami CA na TWC powinieneś doskonale rozumieć mój punkt widzenia. Dla mnie Empire to nie tylko nieudana gra, ale też wielki środkowy palec pokazany społeczności. "Zrobiliśmy byle co, ale nie damy wam tego modować, bo za chwilę sami wydamy moda, który dumnie nazwiemy kolejną częścią serii". Podobnie rzecz się ma z Rome2. Dlatego nie jest mi przykro że nie ma ich na banerze (o ile to Napoleon a nie Empire haha) ! <- widzicie to nie jest offtop, cały czas było na temat :)

EDIT:


nie znajdujmy błahych powodów do bezsensownej wymiany postów

Powiedział człowiek, który od grudnia nastrzelał ich 800 ...

McAbra
29-04-2014, 14:57
To jest retoryka rodem z TWcenter Panowie Szanowni. Nie mówię "za twórców", tylko jako klient. Tak mi się wydaje, że klient lepiej wie od sprzedawcy czy coś mu się podobało czy nie. Empire i Rome2 to porażka (przejrzyj recenzje), niezależnie od tego że wiele osób się przy obu grach świetnie bawi.
Dla wielu Empire to ostatnia gra CA którą kupiło w ogóle. Bardzo wielu graczy, w tym ja nie kupiło potem żadnej gry CA. Sądząc po tym jak wielkim sukcesem (w przedsprzedaży) był Rome2 nie postąpili źle.
Chwila, mówisz jako klient, a inni gracze to niby w czyim imieniu mówią? :)


Chmura, już na poprzedniej stronie kilka razy podkreślałem - nie chodzi o osobiste podejście do każdego z tytułów. Seria to seria. Powinny być przynajmniej te części, które są osobnymi tytułami np. Rome, Medieval, Shogun, Napoleon i Empire. Bez powtarzania z "2" wystarczy, zatem wystarczy z STW2, RTW2, MTW2, bez pierwszych części.

Poza tym piszesz, ze chcesz żeby zapomniano wg Ciebie klapę Rome 2, a co z Rome 1? Był bardziej nowatorski od MTW2, który bazował na RTW właśnie. Tak czy siak grafika z Rzymianiem jest wskazana. Pominięcie wątku Rome w bannerze powinno być karane torturami! :D
:ok:

Chmura
29-04-2014, 15:19
Chwila, mówisz jako klient, a inni gracze to niby w czyim imieniu mówią? :)


:ok:

A czy to ja bronię się innym graczom wypowiadać czy inni gracze (Gajusz i Arrayo, ale może jeszcze ktoś się zdenerwuje, że obraziłem Rome2;) ) mi :D ?

Arroyo
29-04-2014, 15:33
Jaki zaś Arrayo? Oczy Ci wypaliło? Zwę się Arroyo, a nie jakiś Arrayo. Jak wspomniałem, chcesz pisać o Rome II? Pisz w Curii. A za firmę nie masz prawa gadać, a tym bardziej wmawiać, by ludzie przestali grać w daną grę.

Powiedział człowiek, który od grudnia nastrzelał ich 800 ...
Powiedziała osoba, która od Kwietnia 2012 roku nastrzelała tak mało postów jak 110 :P Dalej mamy ciągnąć taką zabawę? :D

Chmura
29-04-2014, 15:53
Jaki zaś Arrayo? Oczy Ci wypaliło? Zwę się Arroyo, a nie jakiś Arrayo. Jak wspomniałem, chcesz pisać o Rome II? Pisz w Curii. A za firmę nie masz prawa gadać, a tym bardziej wmawiać, by ludzie przestali grać w daną grę.


Drogi Panie! Życzyłbym sobie więcej spokoju i kultury. Przecież nie przeinaczyłem Twojej ksywki specjalnie.

Nie doszukuj się też proszę w moich słowach żadnego przekazu podprogowego, bo ani razu nie napisałem ani Tobie ani nikomu innemu żeby przestał grać. To jest moja opinia, na temat gry którą się dzielę. Od tego są fora internetowe, by dzielić się opiniami.
W tym temacie rozmawiamy między innymi o banerze i moje motywy dla których mi się podoba lub nie pozostaną moimi motywami. Mogę, bazując na doświadczeniu ocenić i podzielić się tym czy coś jest dobre czy nie dla kogoś innego. Np mogę ocenić, że dla Ciebie dobre jest wykształcenie, zdrowie i dobra praca. Rozumiesz?

Na spokojnie proszę.

Gajusz Mariusz
29-04-2014, 15:59
To jak na spokojnie to nie wyjeżdżaj z wycieczkami osobistymi. Jak uważasz że piszę bezsensowne posty, to masz od tego adminów i moderatorów. Piszesz o doświadczeniu, a zdaje się że ogłaszasz poglądy o grach w które nie grasz...

McAbra
29-04-2014, 16:08
Wracając do tematu,
przydałby się powrót kodu [progress], bo kompletnie rozwalił mi temat o Silmarillionie. :)

Arroyo
29-04-2014, 16:12
Na spokojnie? Sam zacząłeś taką "dyskusję", a potem odwracasz kota ogonem. Mam być spokojny? To skończ robić offtop. Banner na forum powinien mieć przynajmniej jeden z obrazków z każdej części Total War, tak, jak to wspomniał KLA. Bo nawet, czy chcesz, czy nie, to ETW, NTW S2 i R2 są i będą częściami całej serii Total War.
Swoją drogą, tak prawisz o tym doświadczeniu, a sam zdaje się, że nie wiesz, co prawisz.

MaC, przydałoby się też opcja wstawiania filmików z YouTube. Nie wiem czemu, ale w ogóle opcja [youtube]*******[.youtube] nie działa.

Chmura
29-04-2014, 16:37
To jak na spokojnie to nie wyjeżdżaj z wycieczkami osobistymi. Jak uważasz że piszę bezsensowne posty, to masz od tego adminów i moderatorów. Piszesz o doświadczeniu, a zdaje się że ogłaszasz poglądy o grach w które nie grasz...

Źle Ci się zdaje "Ogłaszam" (wygłaszam) poglądy o grach (i rzeczach), które znam. Nie bardzo rozumiem czemu Ty masz prawo oceniać wage moich postów (kiedy pisałeś, że pisane są z błahego powodu), a mi takiego prawa odbierasz. To jest hipokryzja.


Na spokojnie? Sam zacząłeś taką "dyskusję", a potem odwracasz kota ogonem. Mam być spokojny? To skończ robić offtop.

Do Ciebie nie napisałem ani słowa, dopóki Ty się na mnie nie rzuciłeś, więc to Ty zacząłeś. Dyskusja była na temat baneru i tego czy dobrze czy źle że nie ma w nim Rome2. Bez względu na to czy się z tym zgadzasz. Oczywiście możesz nie być spokojny i możesz się dalej ciskać, ale wtedy zostaniesz olany. Mówiąc dosadnie.


Banner na forum powinien mieć przynajmniej jeden z obrazków z każdej części Total War, tak, jak to wspomniał KLA. Bo nawet, czy chcesz, czy nie, to ETW, NTW S2 i R2 są i będą częściami całej serii Total War.

Czy chcesz czy nie w banerze nie ma Rome2. I całe szczęście.

Shay Ruan
29-04-2014, 17:03
[youtube]*******[.youtube] działa, trzeba tylko wstawić dobrą część linku do filmu, czyli to co jest po znaku "=".

voitek
29-04-2014, 17:12
mNbzJJXMPW0

Wald
29-04-2014, 18:03
Moim zdaniem posty bez informacji dokładnie technicznych powinny zniknąć z tego tematu łącznie z moim.
Posty bez takich danych utrudniają Wsparciu Tech. "budowanie" forum i prawdopodobnie zabiorą cenny czas na sprawdzanie tych dyskusji itp.
Może osobny temat "Nowe forum-dyskusja ogólna" xD ?


PS
Pomysł Samicka jest najlepszy. :D

Arroyo
30-04-2014, 14:52
Hmm... też macie tak, że wam czat nie działa? Zamiast czatu mam status wczytywania. Stoi to tak godzinę, a nawet dwie.

Lwie Serce
30-04-2014, 15:18
Nic takiego nie mam, z czatem wszystko w porządku.

Nezahualcoyotl
30-04-2014, 20:15
Odnosnie kwestii graficznej forumowego baneru to proponuje wrocic do starej tradycji zamieszczania ilustracji odpowiadajcacym ostatniemu "dziecku" serii TW.Zawsze tak postepowalismy i byl spokoj oraz porzadek;)
Natomiast w sprawach technicznych nie wiem dlaczego wywala mnie z Forum na "page not found" kazdorazowo kiedy kilkam na opcje "Strona glowna" obojetnie czy z kompa lub komorki:confused:

HellVard
30-04-2014, 20:23
Zdaje się, ze mam jakiś mały error. Wysłane przeze mnie wiadomości nie pojawiają się w folderze "Wysłane", (tak, mam w nim wolne miejsce) i chyba nie dochodzą, wysłałem dwie do użytkownika, który od ich wysłania logował się kilkukrotnie, więc raczej by je zauważył ;)

Shay Ruan
30-04-2014, 21:01
HellVard w tym temacie znajdziesz odpowiedź http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9872-Ustawienia-na-stronie-FAQ (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9872-Ustawienia-na-stronie-FAQ) Oczywiście mówię tu o zapamiętywaniu wysłanych wiadomości.

HellVard
30-04-2014, 23:34
Wielkie dzięki Shay :ok:

Angie
02-05-2014, 06:14
Od razu zaznaczę że nie wiem czy jest to błąd od Was, czy też z moim komputerem jest coś nie tak (jestem świeżo po reinstalacji systemu)
Ale dodam że ten problem pojawia się już na drugiej przeglądarce internetowej (Opera oraz Maxthon Cloud Browser)
79

Arroyo
02-05-2014, 06:17
Powtórzyłaś jeden i ten sam post, ale dobra. U mnie też tak się pojawiało na zeszłym hostingu strony. Teraz prawie w ogóle. I to jeszcze na Mozilli Firefox.

Angie
02-05-2014, 06:19
(przepraszam za multipost, byłam pewna że Go edytuje, a niestety usunąć żadnego z nich nie mogę)
Nie zrobiłam tego celowo, gdybym mogła, usunęła bym jeden.

Paweł-K
08-05-2014, 08:32
Przepraszam, ale czy na tak szacownym forum, które odwiedzają też patrioci, miłośnicy historii musimy oglądać wizerunek Donalda który ma Tolę ?? :P

Piter
08-05-2014, 11:47
Kiedy uporządkujecie Zbrojownie? Bo jest tak chaotyczna i wymieszana po tych przenosinach, że wciąż się w niej gubię.

Mefisto7
08-05-2014, 23:25
Naprawicie kiedyś to, że stare obrazki w oknie edycji też są w postaci obrazów, a nie linków? Z ich przesadzonymi rozmiarami też coś zrobicie?

McAbra
09-05-2014, 13:46
Naprawicie kiedyś to, że stare obrazki w oknie edycji też są w postaci obrazów, a nie linków? Z ich przesadzonymi rozmiarami też coś zrobicie?

Tu nie ma nic do naprawiania. Jeśli chcesz mieć linki i kod BBcode w edycji postu to przełącz edytor do trybu źródłowego (pierwsza ikona w menu tworzenia postu).

Mefisto7
10-05-2014, 00:14
Dobrze wiedzieć, dzięki. Szkoda, że trzeba wszystkie obrazki teraz zmniejszać i robić ręczną formułę IMG, żeby chciany rozmiar wkleić. Poprzednio był bardzo intuicyjny przycisk i żadnych ograniczeń.

McAbra
12-05-2014, 15:07
Zgłaszam ważną rzecz.

Przed przenosinami obok działu z daną grą było łącze przenoszące do działu z modyfikacjami tej gry. Wyglądało to jak subforum, jedno kliknięcie przenosiło do odpowiedniego działu. Po przenosinach te łącza zmieniły się w nowe, puste subfora. Te puste subfora trzeba zmienić z powrotem na łącza, a tematy, które w nich powstały (np. w Kuźni) należy przenieść do tych właściwych.

Sprawy różne:

1. Warto przywrócić kilka dobrych rzeczy ze starego forum. Po pierwsze ogarnąć górne menu, w tej chwili są tam trzy paski opcji, z czego niektóre są zdublowane.
Moim zdaniem linki na samej górze są ok, ale z tych niżej zostawić Portal, Forum, Blogi, Grupy, Czat i zgrabnie to ująć w jednym pasku.
Rzeczy takie jak nowe posty, zaznacz fora jako przeczytane i załoga forum mogłyby być tak jak na starym forum.
Zakładki Operacje, Szybkie Menu i Kalendarz są albo niepotrzebne, albo dublują opcje wyżej.


2. Wygląd profilu przy postach nie wygląda najlepiej. Polami widocznymi zawsze powinny być:
Avatar
Nick
Ranga
Posty
Lokalizacja
Płeć
Ulubiona część serii
Podziękowania (najlepiej tylko otrzymane)

Wygląda to na dużo, ale nie wszystkie pola są przez użytkowników wypełniane. Poza tym tak było na starym forum (oprócz podziękowań)


3. Przyklejone tematy powinny mieć inną ikonę, może być to co było - złoty zwój dla przyklejonego tematu z nowymi postami i szary zwój dla takiego bez nowych postów.



Na razie ograniczam się do rzeczy, które należy naprawić, jeśli chodzi o zmiany, to myślę, że lepiej je zgłaszać później.

Gaius Julius
12-05-2014, 16:36
Ankiety: dałoby radę wprowadzić funkcję edycji ankiety po jej wpisaniu na forum? Ewentualnie jeszcze zwiększyć ilość opcji ankiety z 10 do np 15.

Samick
14-05-2014, 08:24
Przydałby się stary dobry komunikat podczas wysyłania posta, że ktoś wysłał takowego przed nami. :)

kirlan
18-05-2014, 08:56
Znaczy jak się pojawi nowy post w temacie / ktoś inny wcisnął "zamieść" - w czasie jak my swojego piszemy ??
To teraz nie ma komunikatu? ? ? ! ! !
:hmm::svir:
Ja chyba miałem sytuację taką i ... nie pamiętam .... co właściwie się dzieje.
No ale dawny komunikat był super.
Taka oczywista oczywistość, że jak jest to się jej nie zauważa. Dopiero jak zabraknie, to ból.

Raferti
20-05-2014, 10:32
Ewentualnie jeszcze zwiększyć ilość opcji ankiety z 10 do np 15.
dałem 20
dodatkowo zmniejszyłem liczbę wymaganych znaków w postcie do 3 (było 10)

Samick
20-05-2014, 10:50
Lista postulatów z ostatnich postów, sporządzona ręką Lwiego Serca:


Postarałem się wypisać różne propozycje i uwagi userów, niektóre mogą być nieaktualne ale zespół techniczny na pewno będzie wiedział które

- osobne sygnaturki graficzne do każdego działu
- przywrócenie postów, jeśli jeszcze są jakieś do przywrócenia
- brak opcji zmiany głosu w ankietach
- przesunięcie działu z modami wyżej
- przywrócenie rang specjalnych
- posty w dziale KO mają wpływ na licznik postów, nie zaś tak jak poprzednio
- przywrócenie lokalnym uprawnień
- naprawienie problemu z korzystaniem z forum na urządzeniach mobilnych (o ile jeszcze nie zostało to zmienione)
- "podskakiwanie" do góry czatu, jak się przejedzie wyżej to po paru sekundach wraca na sam dół (emm...chyba jasno wyjaśniłem )
- "moje posty" zastąpione subskrypcją, jednak pojawiała się propozycja by przywrócić starą opcję, bardzo wygodną.
- nie można ustawić np. 3 głosów w ankiecie
- propozycja zmiany banneru w tle...może jakaś ankieta który lepszy? Bo wywiązała się dyskusja.
- powrót kodu
- post McAbry, zawierający uwagi i propozycje, najlepiej go po prostu zacytować:
- dodanie komunikatu, jeśli ktoś napisał post przed lub w czasie wysyłania naszego
- zwiększyć limit obrazków na post z 30 do 50

Spoiler:
Przed przenosinami obok działu z daną grą było łącze przenoszące do działu z modyfikacjami tej gry. Wyglądało to jak subforum, jedno kliknięcie przenosiło do odpowiedniego działu. Po przenosinach te łącza zmieniły się w nowe, puste subfora. Te puste subfora trzeba zmienić z powrotem na łącza, a tematy, które w nich powstały (np. w Kuźni) należy przenieść do tych właściwych.

Sprawy różne:

1. Warto przywrócić kilka dobrych rzeczy ze starego forum. Po pierwsze ogarnąć górne menu, w tej chwili są tam trzy paski opcji, z czego niektóre są zdublowane.
Moim zdaniem linki na samej górze są ok, ale z tych niżej zostawić Portal, Forum, Blogi, Grupy, Czat i zgrabnie to ująć w jednym pasku.
Rzeczy takie jak nowe posty, zaznacz fora jako przeczytane i załoga forum mogłyby być tak jak na starym forum.
Zakładki Operacje, Szybkie Menu i Kalendarz są albo niepotrzebne, albo dublują opcje wyżej.


2. Wygląd profilu przy postach nie wygląda najlepiej. Polami widocznymi zawsze powinny być:
Avatar
Nick
Ranga
Posty
Lokalizacja
Płeć
Ulubiona część serii
Podziękowania (najlepiej tylko otrzymane)

Wygląda to na dużo, ale nie wszystkie pola są przez użytkowników wypełniane. Poza tym tak było na starym forum (oprócz podziękowań)


3. Przyklejone tematy powinny mieć inną ikonę, może być to co było - złoty zwój dla przyklejonego tematu z nowymi postami i szary zwój dla takiego bez nowych postów.





Dodane także do pierwszego postu.

Raferti
20-05-2014, 11:07
W dużej mierze w w kwestii tych postulatów czekam na Riko decyzje (obecnie ma urlop z tego co się orientuje), bo to od niego zależy ich wprowadzenie (moja rola tutaj jest uzupełniająca w sumie, podczas Waszego przejścia na VB, a ogólnie to zajmuje się serwerem).
Tak więc tutaj bym po prostu poprosił o cierpliwość, do powrotu Riko, bo po prostu nie chcę decydować sam i mu się wtrącać.

co do tego postulatu 50 obrazków - testowo włączyłem, jednak nie wiem czy posty przez to nie staną się "rozlazłe" strasznie... ok, zobaczymy jak to będzie wyglądać.

W kwestii postulatów typu

moje posty" zastąpione subskrypcją, jednak pojawiała się propozycja by przywrócić starą opcję, bardzo wygodną.
to jednak proszę mieć na uwadzę, że to jest inny skrypt i ma inne mechanizmy - w phpbb były moje posty, tu są subskrypcje po prostu.

Samick
20-05-2014, 13:23
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9360-Poradnik-do-Rome-2-do-poprawek&p=280654&viewfull=1#post280654

Tak to wygląda. Przy rozdzielczości 1680x1050 nic się nie rozjeżdża. Obrazki same z siebie są duże, będę musiał je zmniejszyć tak o połowę żeby wygodniej się przeglądało ten spis treści.

Gaius Julius
26-05-2014, 12:11
W dużej mierze w w kwestii tych postulatów czekam na Riko decyzje (obecnie ma urlop z tego co się orientuje), bo to od niego zależy ich wprowadzenie (moja rola tutaj jest uzupełniająca w sumie, podczas Waszego przejścia na VB, a ogólnie to zajmuje się serwerem).
Tak więc tutaj bym po prostu poprosił o cierpliwość, do powrotu Riko, bo po prostu nie chcę decydować sam i mu się wtrącać.

co do tego postulatu 50 obrazków - testowo włączyłem, jednak nie wiem czy posty przez to nie staną się "rozlazłe" strasznie... ok, zobaczymy jak to będzie wyglądać.

W kwestii postulatów typu

to jednak proszę mieć na uwadzę, że to jest inny skrypt i ma inne mechanizmy - w phpbb były moje posty, tu są subskrypcje po prostu.
myślę, że dobrze byłoby jeszcze wprowadzić ankietkę na blogu. :)

sadam86
26-05-2014, 13:37
Dwa pomysły:
-wprowadzić podziękowania w grupach
-zaliczać wpisy w grupach do liczby postów

McAbra
26-05-2014, 16:46
Moim zdaniem wpisy w grupach to nie posty, jestem przeciw.

Wald
26-05-2014, 16:57
Ja bym spekulował, odsetek postów w grupach przyczyniłby się do poprawy a dosłownie mówiąc do "nabicia" ogólnej liczby postów na forum co polepszyłoby statystki.

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 17:00
A ja chyba popieram McAbrę. Mimo irytującego mnie uczestnictwa (czytaj- jego braku) w grupach, z drugiej strony sztucznych zachęt nie chcę. Ale to tylko moje zdanie.;)

Presidente
26-05-2014, 18:51
Ja też popieram McAbrę. Tyle, że nie dlatego że wiadomości w grupach nie uważam za posty a raczej z tego powodu, że polowanie na rangi i nabijanie se postów jest "gópie":)

Nezahualcoyotl
26-05-2014, 20:46
Moim zdaniem wpisy w grupach to nie posty, jestem przeciw.
Moim skromnym zdaniem wpisy w poszczegolnych grupach maja tyle wspolnego z aktywnoscia na Forum co wpisy na czacie:curve:
P.S.Zas rang specjalnych jak nie bylo tak wciaz nie ma...

Presidente
26-05-2014, 20:48
Jakoś ja mam...

Lwie Serce
26-05-2014, 21:05
Jak ktoś nie ma rangi przywróconej, to niech napisze do Ensisa i tyle ;)

Wald
26-05-2014, 22:33
Ja też popieram McAbrę. Tyle, że nie dlatego że wiadomości w grupach nie uważam za posty a raczej z tego powodu, że polowanie na rangi i nabijanie se postów jest "gópie":)
Może Ty nie nabijasz ale niektórzy już tak...wpisy na grupach mają taką samą wartość jak w agorze, tawernie czy skryptorium. Grupy znajdują się na forum tj. pod adresem więc powinny być liczone, a jeśli nie to w działach bez tematu TW licznik postów też wyłączmy.. :P

Aztec
27-05-2014, 00:06
Na prawde to takie ważne? ;)

Presidente
27-05-2014, 07:54
Wyraziłem swoje zdanie, ale tak właściwie to mi to, szczerze powiedziawszy, zwisa i powiewa. Róbta co chceta:)

KLAssurbanipal
28-05-2014, 19:36
Zacytuję fragment swojej wypowiedzi z tematu Rome 2, ponieważ tyczy się to istotnych kwestii utrudniających czytanie i pisanie na forum.



1. Zróbcie coś z tym, że nie można zmieniać nazw edytowanych tematów. Można zmienić nazwę, ale będzie ona tylko przy pierwszym poście a nie tytule tematu. Nie mogę zmienić tytułu z 23 grywalnych na 27 grywalnych.

2. Usuńcie limit znaków w temacie. Nie mogę dodać do pierwszego posta 4 nowych frakcji ponieważ będzie miał on 57 tys. znaków, a wg nowego limitu można dać tylko 25 tys. Czyli lepiej nic nie ucinać, bo jest i tak ponad limit, a po ucięciu nie będzie można tego przywrócić. Zatem nie mam możliwości dodać tych 4 frakcji do głównego posta...

3. Usuńcie wreszcie te reklamy! Psują one pierwszy post w tym i w wielu innych tematach. Nie chodzi ich obecność (choć tą z musu jestem w stanie zaakceptować), ale o to że bardzo one przeszkadzają w czytaniu. Otóż post, który zawiera te reklamy ma zmniejszone obrazki, zdjecia itp. i co ciekawe nie da rady ich powiększyć (co można w poście bez reklam). Na TWC i totalwar.org używają tego samego formatu forum i tam tych mega irytujących reklam nie ma. WIerzcie mi, naprawdę to utrudnia przeglądanie postów, zwłaszcza gdzie występują zdjęcia, screeny itp.

Presidente
28-05-2014, 20:14
Co do 3 to mogę zaproponować Adblocka i obejdzie się bez roboty technicznych

McAbra
28-05-2014, 20:24
Niestety kujonie, ale to nie pomoże. Sam to zauważyłem i psuje to trochę wygląd postów.

Nawet z AdBlockiem, w miejsce reklamy pojawia się puste miejsce, i post jest zmniejszony (tekst nie idzie do końca, tylko zatrzymuje się na niewidzialnym marginesie).
Źle to wygląda np. przy wyśrodkowanych postach.

Reklamy - TAK, ale nie w postach.

Ituriel32
28-05-2014, 21:18
Pamiętam jak przez jakiś krótki czas na starym forum były reklamy między postami (ewentualnie jakiś syf mi się wtedy ściągnął i przez to był taki efekt). Było to takie średnie rozwiązanie, ale zawszę trochę lepsze niż obecny stan. Tak góra 2 reklamy na stronkę standardową.

McAbra
08-06-2014, 19:02
Proszę o zwiększenie ilości opcji możliwych do zdefiniowania w ankietach.
Limit 20 opcji blokuje trochę ankietę w dziale o mundialu. :)

chochlik20
09-06-2014, 15:01
Ja mam pytanie? Istnieje na forum jakiś skrypt, który wyszukuje przekleństwa? W słowie "wsłu****ąc się" mam gwiazdki... To już lekka przesada jest.

Marat
13-06-2014, 20:56
Można by wydzielić z subforum mistrzostw jeszcze jedno subforum, specjalnie dla typera? Bo się trochę burdel tam zrobił i zamieszanie.

McAbra
14-06-2014, 08:24
A może lepiej przykleić wszystkie tematy oprócz nie-typerskich?

Asuryan
14-06-2014, 13:51
Czy można dodać opcję ignorowania poszczególnych tematów oraz subfor?

Samick
14-06-2014, 15:49
Jak miło, nie tylko mnie męczą te kopacze tematy. :)

Marat
15-06-2014, 16:43
I jak, jest szansa na oddzielenie tematów typerskich od reszty mundialowych?

kirlan
15-06-2014, 18:45
Szansa pewnie jest, możliwości techniczne pewnie też, moje błogosławieństwo jako moderatora tego subforum - jak naj bardziej też
tylko KTO i KIEDY to wykona??
..............................
Ja bardzo chętnie poprzenoszę wątki do nowego subforum, ale ktoś z wyższymi uprawnieniami musi UTWORZYĆ subforum bo ja nie mam takich technicznych możliwości.

======================
No i dzięki Ensisowi jest wydzielone !!:cool:
No i już poprzenosiłem posty

McAbra
21-06-2014, 06:57
Zgłaszam pewien błąd, ale chyba nie będzie go łatwo naprawić.
Wpisy, które pojawiają się w "Co nowego? (http://forum.totalwar.org.pl/activity.php) " oraz w profilach użytkowników ignorują spoilery.
Trzeba to poprawić, w końcu po to jest przycisk spoilera, by chować tekst zdradzający fabułę gry/filmu/serialu itp.

Ensis
07-07-2014, 13:26
Nowości:
- zaktualizowany regulamin
- porządki w przydziałach
- nowe kolorki na czacie(starsza aktualizacja)
- nowe pola w profilu "O Mnie"

Presidente
07-07-2014, 15:16
Jakiś katalog nagród za zdobyte punkty?;D

KLAssurbanipal
14-07-2014, 20:51
Zniknęło mi aż 36 postów po weekendzie. Proszę o informację, jakie to posty były.

Nezahualcoyotl
16-07-2014, 18:30
Dlaczego zamieszczane linki(innych stron lub YT) sa "martwe" i sie nie otwieraja jak to mialo miejsce wczesniej?Teraz zeby je uruchomic trzeba posluzyc sie PPM.Oprocz tego cos sie chrzani przy cytowaniu wypowiedzi innych forumowiczow.Dotyczy to postow po ostatnim weekendzie.

McAbra
16-07-2014, 19:31
Nie zauważyłem żadnych z powyższych błędów, linki otwierają się normalnie...

KLAssurbanipal
16-07-2014, 22:59
Ale co z moimi postami? ;)

Ensis
16-07-2014, 23:17
Ale co z moimi postami? ;)

Badam sprawę, dlatego nie odpisywałem.
Przy okazji, w jakich działach znikły Ci posty?

KLAssurbanipal
18-07-2014, 07:34
Właśnie nie wiem. Nic mi do głowy nie przychodzi. Miałem przed weekendem 2834 posty. Po weekendzie -36.

Ensis
18-07-2014, 12:02
Właśnie nie wiem. Nic mi do głowy nie przychodzi. Miałem przed weekendem 2834 posty. Po weekendzie -36.

W logach itp. nic nie ma. Dodatkowo nie jesteś w stanie wskazać lokalizacji, więc z braku danych postępowanie sprawdzające jest niemożliwe do wykonania.

KLAssurbanipal
18-07-2014, 19:24
Jedyne co jestem pewien - posty zniknęły na 100%. Spisuję liczbę postów z tego forum po pewnym incydencie, kiedy ok. 2-3 lata temu pewien moderator skasował mi przez przypadek wszystkie tematy w subforum European Wars 1, czego odzwierciedleniem jest praktyczny brak postów tam (dla porównania z European Wars 2) i previewy wstawione od nowa.

Jak wpadnę na pomysł co to mogło być dam znać. Póki co sprawdzałem tematy jakie przyszły mi do głowy - subfora European Wars, moje mody pod RTW2, galeria wojowników, kolekcje forumowiczów są.

Nezahualcoyotl
18-07-2014, 19:33
KLA na pocieszenie powiem ze rowniez dla mnie zniknelo kilka postow po ostatnim weekendzie.Jednak ich liczba jest niewspolmierna do Twojej.W historii Forum podobne przypadki zdarzaly sie juz kilkakrotnie.Jedyne co mozna zrobic to niczego nie wrzucac kiedy trwaja prace techniczne gdyz wowczas swieze posty wyparowywuja.

KLAssurbanipal
18-07-2014, 20:55
Ja przez ostatnie tygodnie pisałem posty sporadycznie, czasem nawet co kilka dni 1-2 posty. Posty, które zniknęły w tej liczbie są zatem starsze. Ostatnie tematy, w których pisałem w tym czasie też są bez zmian.

Arroyo
19-07-2014, 10:51
Jak dla mnie to najlepiej by było, gdyby usunięto ten głupi skrypt (o ile to skrypt), który odpowiada za potencjalne bluzgi. Bo to jakiś skandal, by wykrywało każde słowo z członem jakiegoś przekleństwa np. nie podsłu**** ~ no właśnie :P

Wald
19-07-2014, 10:57
Fajnie jakby reklamy były między postami bo tak to pierwsze posty, zazwyczaj z modami są strasznie rozwalone a najgorzej jak się przez smartfona sprawdza forum, wtedy to wgl...

Nezahualcoyotl
19-07-2014, 11:02
Fajnie jakby reklamy były między postami bo tak to pierwsze posty, zazwyczaj z modami są strasznie rozwalone a najgorzej jak się przez smartfona sprawdza forum, wtedy to wgl...
I po klopocie:
http://adblock-plus.softonic.pl/android

Nie wiem czy jest wersja dla smartphones z W8

McAbra
19-07-2014, 11:55
Ech, tu nie o to chodzi że reklamy przeszkadzają... Problem jest w tym, że reklamy są w postach, przez co nie ma się kontroli nad tym, jak post będzie wyglądać (wyśrodkowanie, tabele itd.). W normalnych postach to nie przeszkadza, ale już we wstępniakach modów jest to męczące.

Reklamy między postami byłyby świetnym rozwiązaniem, bo nie ingerowałyby w układ.

RockMiguel
28-07-2014, 09:28
Czy tylko mnie się wydaje że na forum jest inna strefa czasowa?
http://scr.hu/2byq/vundr

McAbra
28-07-2014, 10:46
A co to za problem zmienić sobie godzinę w profilu? :)

Akarinos
28-07-2014, 10:47
Masz przestawioną strefę czasową w ustawieniach :) Wejdź w ustawienia->moje ustawienia (na tej liście z lewej)->zjedź trochęna dół do ustawień daty i czasu i zmień strefę czasową GMT+1:00 :)

RockMiguel
28-07-2014, 11:45
Myślałem że to z forum coś nie tak. Jeśli to mój problem z moim kontem to nie było sprawy.Sorki :)

McAbra
29-07-2014, 14:25
Postanowiłem uzupełnić listę sporządzoną przez Lwie Serce o nowe zgłoszenia i usunąłem te już naprawione.
Dodałem też kilka swoich. W razie niejasności mogę szerzej wyjaśnić o co chodzi w danym punkcie :P



- osobne sygnaturki graficzne do każdego działu
- brak opcji zmiany głosu w ankietach
- posty w dziale KO mają wpływ na licznik postów, nie zaś tak jak poprzednio
- "podskakiwanie" do góry czatu, jak się przejedzie wyżej to po paru sekundach wraca na sam dół (emm...chyba jasno wyjaśniłem :D )
- nie można ustawić np. 3 głosów w ankiecie
- dodanie komunikatu, jeśli ktoś napisał post przed lub w czasie wysyłania naszego
- post McAbry, zawierający uwagi i propozycje, najlepiej go po prostu zacytować:

1. Warto przywrócić kilka dobrych rzeczy ze starego forum. Po pierwsze ogarnąć górne menu, w tej chwili są tam trzy paski opcji, z czego niektóre są zdublowane.
Moim zdaniem linki na samej górze są ok, ale z tych niżej zostawić Portal, Forum, Blogi, Grupy, Czat i zgrabnie to ująć w jednym pasku.
Rzeczy takie jak nowe posty, zaznacz fora jako przeczytane i załoga forum mogłyby być tak jak na starym forum.
Zakładki Operacje, Szybkie Menu i Kalendarz są albo niepotrzebne, albo dublują opcje wyżej.


2. Wygląd profilu przy postach nie wygląda najlepiej. Polami widocznymi zawsze powinny być:
Avatar
Nick
Ranga
Posty
Lokalizacja
Płeć
Ulubiona część serii
Podziękowania (najlepiej tylko otrzymane)

Wygląda to na dużo, ale nie wszystkie pola są przez użytkowników wypełniane. Poza tym tak było na starym forum (oprócz podziękowań)


===========================================
- usunięcie reklam z postów,
- zwiększenie ilości opcji w ankietach,
- nie można zmieniać nazw tematów,
- prośba, by usunąć limit znaków w poście,
- usunięcie skryptu cenzurującego,
- wpisy, które pojawiają się w "Co nowego? (http://forum.totalwar.org.pl/activity.php) " oraz w profilach użytkowników ignorują spoilery,
- usunięcie przedrostka "Ankieta" i "Przyklejony" z tematów, w przypadku tych drugich warto dać inną ikonę,
- ustawić stary favicon zamiast obecnego domyślnego vB,
- legenda na samym dole strony jest nieaktualna.

Marat
29-07-2014, 21:40
Czemu oba tematy ze skargami zostały zamknięte? I takie pytanie, który to już wybryk moderatora Voitka? Witia po paru chamskich zagrywkach wyleciał...

Ensis
29-07-2014, 21:51
Został zamknięty ponieważ stwarzał podwaliny do awantur, które wynikały z faktu że przeciętny użytkownik nie ma dostępu do wszystkich materiałów w danej sprawie.

Wald
29-07-2014, 22:30
Czy można jakoś naprawić mój problem odnośnie grup?
Chciałem odpowiedzieć na komentarz w grupie i kiedy daje wyślij jestem traktowany jako "bot". :P

Ensis
29-07-2014, 22:32
Pisałem Ci już kilka razy. :P
Napisz do Rafertiego i daj mi znać jak to zrobisz.

Wald
29-07-2014, 22:34
Pisałem już przecież. :P
Podałem treść komunikatu/błędu itp.

Chaak
06-08-2014, 17:43
Jak mogę ustawić większy obrazek w podpisie, bo niezależnie od jego wielkości i wagi zawsze ustawia mi się taki mały?

Aztec
06-08-2014, 17:45
Pewnie używasz opcji dodaj obrazek, zamiast tego wstaw zwyczajnie w [img].

Chaak
06-08-2014, 18:04
Dzięki, to było tak proste, ze aż mnie przerosło:D.

Wald
24-08-2014, 14:11
Wiadomo już kiedy będzie czynny portal?

Dyktator
24-08-2014, 14:19
No przecież wyraźnie pisze - "wkrótce" xD

Wald
24-08-2014, 14:53
heheh...faktycznie xD czyli teraz zależnie jaki zakres czasowy to obejmuje xD

Wielki Mistrz Malborka
25-08-2014, 00:02
Wielki Mistrz Malborka nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:

Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,

Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,

Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,



Takie coś mi się pokazuje gdy chce wejść na swój profil. Ale znalazłem okrężną drogę - przez skrzynkę odbiorczą na którą na szczęście mogłem wejść. To dlatego, że nie dawno wróciłem do szachistów czy każdy tak ma?

Edit: Nie mogę również dołączyć do żadnej grupy.

Gajusz Mariusz
25-08-2014, 00:50
Co najmniej już dwa razy napisałem o problemie do technicznych. Głucha cisza, a tu jak się pisze-wysyłają do technicznych... Czy można by zrobić jakiś termin przeglądania swoich pw przez technicznych np co miesiąc? Mam nadzieje że to nie za wysokie wymagania?

Wielki Mistrz Malborka
25-08-2014, 12:01
Twoje czary podziałały Ensisie ale jak próbowałem ci odpowiedzieć na PW to okazało się, że:

Następujące błędy uniemożliwiły ukończenie operacji

You have reached your stored private message quota and cannot send any further messages until space has been created.



Wszedłem więc na skrzynkę i była tam opcja żeby wyczyścić folder, kliknąłem, powiedziałem, że tak, na pewno chcę i.... nic. Możesz poczarować jeszcze trochę? Jakimś cudem mam 326 PW na 300 możliwych

Ensis
25-08-2014, 13:54
Proszę bardzo. :)
Podziałało?

Stworzyłem nowy temat specjalnie pod problemy techniczne: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10388-problemy-techniczne-forum&p=303087#post303087

Chaak
31-08-2014, 18:15
Jest możliwość usunięcia reklam z postów? Są one dość irytujące, bo jeśli ktoś ma jeszcze dołączony profil Steam to post robi się wąski i niewygodnie się go czyta. Poza tym uniemożliwiają one szybką edycję postów i oglądanie filmików, bo zasłaniają pole tekstowe/film.

Ensis
17-10-2014, 11:35
Dokonałem 3 drobnych zmian na forum:
- poprawiłem logo(cieniowanie i położenie)
- dodałem opcje spoilery w postach
- dodałem favicon

http://i1064.photobucket.com/albums/u365/Ensis1410/Beznbsptytu1420u_zps90adc1d6.jpg~original

Wielki Mistrz Malborka
17-10-2014, 16:40
Też mnie to właśnie dziwiło, że nie było spoilerów ale wpisywałem ręcznie i działały.

GRUHA
10-01-2015, 20:04
proponuje by edycja podbijala temat gdyz nie raz wracam do tematu a ktos ze edytuje go a sa ciekawe informajce / i nie raz 1 post sie zmieni.

Ensis
10-01-2015, 23:26
Wystarczy jak osoba edytująca 1 post informowała o tym poprzez napisane nowego postu.