PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w SS i edycja



hummels
17-04-2014, 12:55
Postanowiłem napisać temat może ktoś się znajdzie kto wie jak to edytować i o co w tym chodzi a przy okazji będzie to dostępne dla wszystkich.

Otóż w Stainless Steel leci muzyka nowa z moda oraz ta z podstawowego medievala. Sporo tych nowych kawałków jest, więc po co ma grać ta podstawowa, która już się przejadła, lepiej ją usunąć.
Dodatkowo można też podmienić muzykę przed walką, po wygranej/przegranej oraz w trakcie bitwy gdyż tutaj też niektóre są z podstawki lub grając np. Polską leci muzyka od krzyżaków. Możnaby to podmienić na jakieś kawałki z innych total warów itd. Próbowałem to rozgryźć sam, ale dla mnie to kosmos. W folderze music mamy kawałki w formacie mp3 a w pliku descr_sounds_music prawdopodobnie zmieniamy co gdzie ma grać, ale tego pewny nie jestem. Coś tam mi się udało pozmieniać, ale ostatecznie skończyło się na tym, że np. po przegranych bitwach w ogóle nie leci muzyka. Później usunąłem wszystko a dalej grała moja własna muzyka, której już nie było o.O Nie wiem w jaki sposób jest to możliwe. W każdym razie chciałbym aby ktoś kto się na tym zna lub ma jakieś źródła z instrukcją jak dodawać/usuwać muzykę, odezwał się w tym temacie. Może pomogłoby to też innym osobom, które chciałyby pobawić się nieco z muzyką w grze.

Artem.pl
17-04-2014, 13:46
Jeśli chcesz dodać muzę dla danej frakcji, to operujesz na pliku descr_sounds_music.txt. Jeżeli chcesz dodać muzykę na mapę kampanii to postępujesz w ten sposób:
1. Wrzucasz utwór muzyczny do folderu music (ważne aby nazwa utworu nie zawierała spacji, wszelkie spacje muszą być zastąpione jakimś znakiem, np. "_".)
2 Wchodzisz w plik descr_sounds_music.txt i pod sekcją:

CAMPMAP
state MUSIC_STRATMAP_SUMMER
folder data/sounds/music, wpisujesz nazwę utworu, np.
requiem_dies_irae.mp3

3. Gdy dodasz wszystkie interesujące cię utwory usuń z folderu sounds pliki: events.dat, events.idx, music.dat, music.idx

Sekcje:
BAttlE MAP (dzieli się ona na kolejne 3 części - muzyka po odpaleniu bitwy, muzyka podczas rozstawiania, muzyka podczas bitwy głównej)
BATTLE MAP RESULT (muza po bitwie. Tu również jest podział - w zależności od wyniku starcia)
CAMPMAP (muza na mapie kampanii latem i osobno zimą, podczas loading screeneów i inne)
CAMPAIGN RESULT (muza po skończeniu gry)
i dodatkowo pierwszy typ muzy z góry ma sekcję
FRONTEND - to jest muza w menu (po uruchomieniu gry, zawsze odpala 3 utwór z listy)
a także CREDITS - muza przy napisach końcowych

hummels
17-04-2014, 15:27
Ok po długiej walce z tym się udało. Chyba miałem coś pomieszane jak wcześniej sam robiłem. A jak jest z tym frontend? Bo wpisane jest w pliku domyślnie (Frontend).mp3 a grają wszystkie 4, które są w folderze music. Jak podmieniłem swój, to w ogóle w menu nie ma muzyki. Bo napisałeś, że odpala 3 utwór z listy. Dzięki z każdym razie, może komuś też się to przyda :)

Artem.pl
19-04-2014, 14:46
Tak ma to mniej więcej wyglądać:

;;; FRONTEND


state MUSIC_FRONTEND
event
folder data/sounds/music
Gioacchino_Rossini_William_Tell_Overture(Finale).m p3
Georges_Bizet_Carmen_Suite_No_1_Les_Toread.mp3
Marsz_Radetzkiego.mp3- ten utwór zawsze odpala po włączeniu gry.
Piotr_Czajkowski_Dziadek_do_orzechow_Marsz.mp3
end