PDA

Zobacz pełną wersję : Początki są zawsze trudne... [RTW]



Piotruś Oprawca
10-11-2009, 18:17
Tak jak mówi tytuł, jako że zbliża się turniej chciałbym chociaż w nim wystąpić, mieć dobrą zabawę. Ale nigdy wcześniej nie grałem na necie, więc czy jest ktokolwiek kto mógłby mi wytłumaczyć wszystko i "potrenować" ze mną ;) Byłbym wdzięczny za jakąś ustawkę, bo jak chcę się dołączyć do gry to mnie wyrzucają, zanim się połapie o co chodzi :(

P.s. Wszelkie propozycje pisać tutaj lub na pm ;)

CaiusCosades
10-11-2009, 18:23
Myślę, że moglibyśmy troszkę potrenować. Sam, jakimś wyśmienitym graczem nie jestem, dlatego sądzę, że dla Ciebie i mnie będzie to dobre rozwiązanie. W jaki sposób się dogadamy? Masz może xfire?

Fallen
10-11-2009, 19:33
Ja to jestem noobek jakby ktoś się znalazł byłbym wdzięczny..

GSA
14-11-2009, 17:33
Ja także poproszę o trening, chętni niech piszą na na PW. Coś takiego zawsze się przyda, żadnym wyjadaczem nie jestem, rome mam od maja 2009 i na necie praktycznie nigdy nie grałem, a z kompem, to wiecie, chyba nawet zerówka go pokona. Liczę na kogoś kto wytłumaczy, cierpliwy będzie, lub prezentuje ten sam poziom co ja, czyli ok. 0 doświadczenia w necie

Matatjahu
14-11-2009, 19:32
Grałem z GSA (mój pierwszy raz na necie) i mam chęć grać jeszcze jest ktoś chętny :twisted: ?

GSA
15-11-2009, 14:19
A teraz po rewanżu masz ochotę :D Matatjahu 1:3 GSA (4 bitwy + jedna z kompem, który mi dokopał :lol: więc w kolejności matatjahu:GSA:komp 1,5:0,5:3)

Edit: Teraz Matatjahu mi dokopał. Wynik eksperymentów z rydwanami: zadowalający. mamy 2:4

Brave
15-11-2009, 17:42
Ja zagram Matatjahu. Pisz na moje gg :)

GSA
15-11-2009, 17:56
A na mnie też znajdziesz czas? :P Wejdź na gg to pogadamy.

Furiusz
15-11-2009, 18:04
A ma ktoś czas potrenować BI z mą skromną osobą?

Brave
15-11-2009, 18:27
Na BI też moge poszaleć troche. Pisz na GG w wolnych chwilach.

Fallen
16-11-2009, 14:38
A Mną ktoś się zajmie jestem m takim noobkoem

Matatjahu
16-11-2009, 16:26
Furiusz ja chcesz to ja mogę pisz mi na gg ty Fallen jak chcesz rome to też.

Matatjahu
17-11-2009, 14:25
Po wczorajszych klęskach nabrałem doświadczenia i rozwaliłem Brave jest 1 do 1 bo fuksem udało mu się pierwszą bitwę wygrać a w drugiej zmiotłem go doszczęntnie :twisted: nie żebym się chwalił tylko coraz lepiej mi idzie. Co do tych wczorajszych klęsk GSA prowadzi 6 do 2 ale jeszcze zagramy i postaram się wyrównać :twisted:

GSA
17-11-2009, 15:50
Post pod postem, nie miałeś zapomniałeś o edit? No, no ja też zapraszam :) Bez treningu nie ujdzie. Brave, Fallen, ktokolwiek, please.

Jarl
17-11-2009, 16:21
Postaram się bywać wieczorami, jakby co możecie mnie śmiało łapać.

MiCz
17-11-2009, 18:13
Witam dostałem ten link od Brava i chciałbym z wami pograć w RTW lub BI ... mam prośbe jak bym chciał sie dołączyć to nie odrzucajcie ;) ... jeśli chodzi o moje obycie z Romkiem to kupiłem go całą Antologie jakieś 2 lata temu w singlu podbiłem wszysko co było tylko możliwe gdyz jestem fanem całej seri TW bo to niesamowicie wciaga ... teraz wyjąłem z szafki Romka i pomyślałem zeby pograć przez neta ale w dzień mało osób gra na serwach ... moje doświadczenie z bitwami przez neta to 0 gdyż spedziłem długie miesiące tylko na singlach w Romku i Medievalu II ... bardzo chce sie z kims zmierzyć przez neta jak by ktos był na tyle uprzejmy żeby mi cos doradzić lub ze mną grać to niech pisze na moje gg: 5273161 ... i nie odrzuca jakby mógł jak bende chciaił sie dołączyć z góry dzięki .pozdrawiam

Piotruś Oprawca
17-11-2009, 21:18
Bardzo fajnie, że aż takim dużym zainteresowaniem cieszy się mój temat ;) . Mam takie pytanko, co to jest CWB, skrót co oznacza i jakie są to zasady?

Dembal
17-11-2009, 22:20
Ja z chęcią też pogram w Rome. Jeżeli ktoś ma ochotę, to najlepiej zostawić mi wiadomość w tym temacie lub przez pm.

Jarl
18-11-2009, 12:52
CWB to skrót od turnieju Clan War Belt, który swego czasu odbywał się na RTW i BI. Zasady w nim obowiązujące były takie:

max 8 kawalerii, max 2 ha, bez arta i słoni, max 6 jednego typu, max 8 pieszych łuczników/procarzy, max 2 berserki

Te zasady na 12,5 i 15k zapewniają przyzwoity balans nacji, dzięki czemu zostały ogólnie przyjęte przez graczy. Co ciekawe, niewielu już aktywnych na RTW pamięta w ogóle ten turniej, nie znają nawet genezy zasad, na których grają.

Inną ciekawostką CWB było to, że można było za zgodą obu stron zmieniać zasady w danym meczu.

Furiusz
21-11-2009, 19:54
kto chętny na teraz na grę w BI?

Anyrow
22-12-2009, 16:39
Jeśli ktoś chciałby pograć to zapraszam do pisania na gadu: 2715441 lub kontaktu przez forum. Swego czasu sporo grałem, a ostatnio odkurzyłem Romka. Chętnie potrenuję i coś podpowiem w miarę możliwości.

Repax
25-12-2009, 16:41
Witam wszystkich

Od niedawna grywam na multi w RTW. Szukam chętnych do wspólnej gry w RTW i BI. Może znajdzie się ktoś chętny do gry na zmodowanym RTW? Chętnie zagram na jednym z modów: EB, IJ, DTW.

Furiusz
26-12-2009, 00:08
Wyślij mi na priv swoje gg, ustawimy się na meczyk w DTW.

Czik
07-02-2010, 18:34
Odkopałem Rome i wymyśliłem że zamiast męczyć po raz 591425 kampanię, można by zacząć ćwiczyć online :). Grałem do tej pory w multi tylko poprzez LAN z kumplami, nie prezentującymi żadnego poziomu... No, ogólnie to bym coś chętnie ogarnął. Moje gg podane.

Edit: a, dochodzi taka kwestia. Mam oryginała Rome, ale wgrałem cracka żeby grać bez płyty. Czy grając online będę musiał wywalić cracka i mieć płytkę w napędzie?

krook
07-02-2010, 22:07
raczej tak

Jarl
07-02-2010, 23:17
Czy grając online będę musiał wywalić cracka i mieć płytkę w napędzie?
Nie.

Ajris
15-02-2010, 16:02
Skoro mowa o początkach to ja też zadam pytanie ;)
Czy jest możliwe że ktoś pozmieniał sobie w plikach gry przykładowo atak i obronę drużyny germańskich włóczników i może sobie normalnie grać z kimś kto nic nie kombinował??

Bo ostatnio moje kohorty miejskie (chyba dwie brązowe belki i obrona +1) zostały bardzo łatwo pokonane przez drużynę włóczników, a łucznicy zabili ledwo kilku germańców.

Rossoneri
15-02-2010, 18:00
Jak ktoś coś namiesza w plikach to jest desynchronizacja gry chyba

Ajris
18-02-2010, 02:03
aha no nie wiem, nie pamiętam tak dokładnie jak to było, ale wiem że nie mogłem wyjść z podziwu dla "dzielnych" germańskich włóczników ;P

Czik
24-02-2010, 14:59
Może byli ulepszeni na 3 złote belki :D.

A co do modyfikowania plików, mam odblokowaną nację rebeliantów do gry online i inni mogą nimi grać. Ale ja nic nie grzebałem.

Ajris
25-02-2010, 21:50
Ale na multi można mieć max 3 brązowe belki :P oraz atak i obronę na złoto ;)

Czik
25-02-2010, 22:56
Kurde, fakt. Ja tam w normalnych bitwach expa nie ruszam, także nie wiedziałem :).

Czeslaus
19-11-2011, 11:00
Cóż, temat odnowieniu ulega, albowiem i ja mam podobną prośbę.
Same RTW mam od grudnia 2004, lecz w multi grałem ... 2 razy. Z tym samym znajomym, więc za wiele się nie nauczyłem. Jakby jakaś dobra dusza była w stanie coś niecoś doradzić, przećwiczyć, czy cuś, to wdzięczny byłbym. Kontakt via GG lub Steam - Jaskier de Pankratz.

Podziękował z góry.

Domen
22-11-2011, 18:15
A co do modyfikowania plików, mam odblokowaną nację rebeliantów do gry online i inni mogą nimi grać. Ale ja nic nie grzebałem.


Żeby odblokować nację rebeliantów (faction slave) wystarczy w pliku "descr_sm_factions.txt" (z folderu "Data") przy pomocy notatnika i klawiatury :mrgreen: zmienić w linijce "custom_battle_availability" przy fragmencie dotyczącym rebeliantów słówko "no" na "yes".

W oryginale wygląda to tak:



faction slave
culture roman
symbol models_strat/symbol_slaves.CAS
rebel_symbol models_strat/symbol_slaves.CAS
primary_colour red 155, green 145, blue 120
secondary_colour red 90, green 75, blue 40
loading_logo loading_screen/symbols/symbol128_slaves.tga
standard_index 20
logo_index 237
small_logo_index 251
triumph_value 5
intro_movie fmv/intros/julii_intro_final.wmv
victory_movie fmv/victory/barbarian_outro_320x240.wmv
defeat_movie fmv/lose/rebels_eliminated.wmv
death_movie fmv/death/death_rebels_grass_320x240.wmv
custom_battle_availability no
can_sap yes
prefers_naval_invasions no


A ma być tak, żeby ich odblokować w bitwach:



faction slave
culture roman
symbol models_strat/symbol_slaves.CAS
rebel_symbol models_strat/symbol_slaves.CAS
primary_colour red 155, green 145, blue 120
secondary_colour red 90, green 75, blue 40
loading_logo loading_screen/symbols/symbol128_slaves.tga
standard_index 20
logo_index 237
small_logo_index 251
triumph_value 5
intro_movie fmv/intros/julii_intro_final.wmv
victory_movie fmv/victory/barbarian_outro_320x240.wmv
defeat_movie fmv/lose/rebels_eliminated.wmv
death_movie fmv/death/death_rebels_grass_320x240.wmv
custom_battle_availability yes
can_sap yes
prefers_naval_invasions no


======================================



Jak ktoś coś namiesza w plikach to jest desynchronizacja gry chyba


Bzdura, desynchronizacja to jest jak jeden gracz ma znacznie słabszego neta / kompa od drugiego (tzn. wolniej mu chodzi).

Albo wtedy, gdy "za dużo ludzików się na mapie rusza" - np. gdy masz bitwę na 12,000 żołnierzy i część armii sterowanych przez komputer (a komputer jak wiadomo rusza wszystkimi oddziałami jednocześnie), wtedy będziesz miał niezłego desyncha...:mrgreen:



Czy jest możliwe że ktoś pozmieniał sobie w plikach gry przykładowo atak i obronę drużyny germańskich włóczników i może sobie normalnie grać z kimś kto nic nie kombinował??


Nie. Wtedy byś miał wiadomość "niekompatybilna wersja gry" i nie mógłbyś dołączyć do żadnej gry hostowanej przez gracza, który ma oryginalne wersje plików.

Ale jest sposób na dodanie np. Spartan do Germanii taki, żeby można było nadal grać na multi. Wystarczy pozmieniać sobie pliki dodając Spartan do Germanii, następnie odpalić grę ustawić sobie armię germańską ze Spartanami (np. 5 jednostek), zapisać tą armię jako Preset (przycisk Toggle Preset Army Details - nie wiem jak w polskiej wersji się nazywa, ten z komputerem i znakiem zapytania). Następnie wychodzisz z gry, zmieniasz pliki z powrotem na normalne (usuwasz tą modyfikację dodającą Spartan jako jednostkę Germanii), odpalasz grę znowu - wbijasz na multi, zakładasz grę i wczytujesz zapisaną wcześniej armię germańską z 5 Spartanami.

Będzie działać ale może coś się pieprzyć z grafiką (np. Spartanie będą niewidoczni, przynajmniej z daleka).

Seba Fallus III Wielki
18-01-2012, 17:26
Jak coś to służę pomocą w grze i jestem chętny na każdą rozgrywkę na BI i Aleksandrze ;)

Caldern91
09-08-2012, 16:43
za nie długo instaluje sobie Romka na kompie i ktoś byłby chętny na mały trening ze mną przez online ostrzegam będę zielony w tych sprawach bo po raz pierwszy prowadziłbym bitwę online dużo naoglądałem się na kanałach youtube i nabrałem chęci i ewentualnie można byłoby zagrać w coś większego ktoś chętny byłby z tutejszych starych wyjadaczy i nie tylko ?? pozdrawiam serdecznie

Wielki Mistrz Malborka
09-08-2012, 16:54
Jeśli do mnie napiszesz na steamie to mogę znaleźć chwilkę, też jestem całkiem zielony.
http://steamcommunity.com/id/9999989997911112/

Caldern91
09-08-2012, 16:58
Ok. to nie długo potrenujemy razem może nabierzemy jakiegoś doświadczenia ale zastrzegam sobie prawo do grania Macedonią bo to moja ulubiona frakcja ze względu na dzieje tej nacji dobrze ??

Caldern91
27-08-2012, 06:17
ktoś by mógł ze mną zagrać w romka lub w BI w multi bo ostatnio mi już zbrzydła walka przeciwko komputerowcze graczowi (czytaj SI) i to jest już niewymiernie nudne jak się stosuje tą samo mą taktyka do rozwalenia wroga a już walczę tylko z ciągle dla mnie potężnym Egiptem

Lukier
30-08-2012, 16:04
Ja mógłbym zagrać napisz do mnie na PW.