PDA

Zobacz pełną wersję : Artyleria - jak modować



whiskey111
20-04-2014, 18:36
Chciałbym ustawić baslitom siłę zniszczeń, jakie mogą wyrządzić murom, na 0. Prosiłbym o pomoc, jeżeli ktoś wcześniej się tym zajmował.

Chmura
20-04-2014, 21:11
Zmieniłbym weapon type w EDU z siege_missile na missile i zobaczyłbym co się stanie.

whiskey111
21-04-2014, 12:48
OK, dzięki. A gdybym chciał pozmieniać wartość damage'a innym maszynom oblężniczym na mniejszą (ale nie zero), jak np katapultom ? Oryginalnie, w grze, wystarczy kilka uderzeń aby zniszczyć nawet najpotężniejsze mury. Chciałbym to zmienić dla swojej własnej zabawy ;-)

Chmura
22-04-2014, 16:35
OK, dzięki. A gdybym chciał pozmieniać wartość damage'a innym maszynom oblężniczym na mniejszą (ale nie zero), jak np katapultom ? Oryginalnie, w grze, wystarczy kilka uderzeń aby zniszczyć nawet najpotężniejsze mury. Chciałbym to zmienić dla swojej własnej zabawy ;-)

Przeglądając kiedyś TWC natknąłem się na informację, że edycji należy poddać pliki odpowiedzialne za mury. Innymi słowy należy wzmocnić mury raczej niż osłabiać katapultę.

EDIT:
Przepraszam pomyliłem się. Zmiany, które Cię interesują należy wprowadzić w descr_projectiles.
W pliku tym zapisane są statystyki i efekty pocisków. Należy odnaleźć ten, który w EDU ma wpisana balista i zmienić "damage" na poziom, kóty Cię interesuje. damage_to_troops to wartość obrażeń zadawanych ludziom.

Poniżej przykład (Organki) :


projectile ribault_shot

effect ribault_shot_set
end_effect ground_impact_ribault_set
end_man_effect man_impact_small_set
end_package_effect wall_impact_small_set
end_shatter_effect ground_impact_ribault_set
end_shatter_man_effect man_impact_small_set
end_shatter_package_effect wall_impact_small_set

damage 5
damage_to_troops 15
radius 0.2
mass 1.2
area 1.2
accuracy_vs_units 0.042
accuracy_vs_buildings 0.042
accuracy_vs_towers 0.042
min_angle -15
max_angle 30
velocity 110
ground_shatter
display aimed

whiskey111
28-04-2014, 09:34
projectile ballista

effect large_arrow_trail_set
end_effect large_arrow_explode_set
end_man_effect man_impact_small_set
end_package_effect wall_impact_small_set
end_shatter_effect large_arrow_explode_set
end_shatter_man_effect man_impact_small_set
end_shatter_package_effect wall_impact_small_set


damage 0


Zauważyłem, że nawet jeżeli ustawię wartość na 0 to balisty w grupie są w stanie zburzyć mur. To jak to działa w końcu ? :D

Chmura
28-04-2014, 11:26
Zauważyłem, że nawet jeżeli ustawię wartość na 0 to balisty w grupie są w stanie zburzyć mur. To jak to działa w końcu ? :D

Sprawdź czy balisty, których używasz mają w EDU przypisany ten sam pocisk, który zmieniasz w DP.
Upewnij się że modyfikujesz pliki w katalogu moda, a nie w głównym katalogu gry.
Upewnij się, że uruchamiasz moda przez utworzony przez siebie plik *.bat (zgodnie z instrukcją z tego forum).

whiskey111
28-04-2014, 19:21
Nie uruchamiam zmodyfikowane pliku jako moda. Modyfikuję oryginalny plik, bezpośrednio w katalogu głównym gry.
Niestety nie udało mi się znaleźć tematu, w którym jest opisane jak modować artylerię. Mógłbym poprosić o linka ?

Chmura
28-04-2014, 22:42
Nie uruchamiam zmodyfikowane pliku jako moda. Modyfikuję oryginalny plik, bezpośrednio w katalogu głównym gry.
Niestety nie udało mi się znaleźć tematu, w którym jest opisane jak modować artylerię. Mógłbym poprosić o linka ?

To robisz źle. Pliki zmieniamy w katalogu moda:

Tu jest instrukcja pod Medievala. W Kingdoms wszystkie mody są w katalogu "mods".
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?3005-Jak-uruchomi%C4%87-modyfikacje-w-M2TW

whiskey111
05-05-2014, 21:35
Dzięki za instrukcję. Niestety nie wiem jak zrobić aby plik.bat był wykonywalny a nie otwierany przez notatnik. Poradniki na googlach średnio działają.

Chmura
06-05-2014, 00:47
Postępuj zgodnie z instrukcjami poradnika do którego dałem Ci link. Ja korzystałem właśnei z tego.

whiskey111
07-05-2014, 13:50
Zapisałem plik jako .bat ale przy kliknięciu otwiera się w notatniku. Nie działa jak plik wykonywalny.

HellVard
07-05-2014, 17:10
Wybierasz opcje zapisz jako, w okienku "Nazwa pliku" dopisujesz do niej ".bat" a pod spodem w okienku "Zapisz jako typ:" wybierasz "Batch file"?

whiskey111
12-05-2014, 21:49
Nie mam możliwości wybrania batch file. Mam tylko text file. Może jakimś innym edytorem mógłbym to otworzyć i zapisać ?

HellVard
12-05-2014, 22:20
Wybacz, z przyzwyczajenia podałem Ci metodę z notepad++, w windowsowym notatniku po prostu kliknij Zapisz jako" i do nazwy dopisz ".bat" ;)

whiskey111
18-05-2014, 16:00
Użyłem Notepada++, dzięki. Zmodyfikowałem plik descr_projectile ustawiając wartoś:ć projectile catapult damage na 0.
Grę odpaliłem przez plik bat i niestety katapulta dalej czyni uszkodzenia na mur.

HellVard
18-05-2014, 16:18
Nie znam się za bardzo na edytowaniu pliku projectiles, może spróbuj ustawić na 0 "accuracy_vs_buildings".