PDA

Zobacz pełną wersję : Rzut pilumem jest nieaktywny



dziki_alkon
23-04-2014, 07:28
Witam.
Od pojawienia się ostatniego patcha, oddziały kohort rzymskich nie rzucają pilumem - przed atakiem na wroga (wliczając szarże) jak i w czasie obrony przed nacierającą na moje odziały szarżą wroga. Czy jest to normalne zachowanie gry? Czy rzut pilumem aktywuje się jako specjalną zdolność? Może potrzebne jest spelnienie jakiś wymagań? Jeśli to błąd gry, czy istnieje mod naprawiający ten stan rzeczy? Pisano na forum o tym, ale nie udzielono jasnej odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam

Asuryan
23-04-2014, 10:51
Ciężko by rzucali czymś co nie istniało. Co do rzutu pilum, bo pewno to masz na myśli (słowa obce nie podlegają polskiej odmianie przez przypadki) - spróbowałeś ataku na wroga z marszu, a nie z biegu?

Shay Ruan
23-04-2014, 11:04
Sam zauważyłem ten problem w niektórych bitwach. Ostatnia łatka do patcha 12 strasznie namieszała(między innym całkowicie popsuła Blood and Gore dlc) i teraz CA poprawia wszystkie błędy.

dziki_alkon
23-04-2014, 15:09
Ciężko by rzucali czymś co nie istniało. Co do rzutu pilum, bo pewno to masz na myśli (słowa obce nie podlegają polskiej odmianie przez przypadki) - spróbowałeś ataku na wroga z marszu, a nie z biegu?
Oczywiście że próbowałem. Sorki ale Twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu. "Pilumami" rzeczywiście nie ma takiego słowa (skojarzenia z oszczepami). Ale pilum się odmienia -pila, pilów, pilom, pilami, pilach.
Wracając do tematu - zna ktoś może moda naprawiającego tę dolegliwość?

Shay Ruan
23-04-2014, 15:23
Poczekaj aż CA wyda poprawkę do patcha.

Asuryan
23-04-2014, 17:26
Ostatni patch to 11 - bet nie liczę. Jak ktoś instaluje bety, to na własne ryzyko - w końcu wiadomo że to beta, a bety ogólnie są niedopracowane. W patchu 11 wystarczał jeden klik zamiast dwukliku prawym przyciskiem myszy na wrogim oddziale. A co do odmiany przez przypadki - http://www.aztekium.pl/przypadki.py?tekst=pilum&lang=pl

(http://www.aztekium.pl/przypadki.py?tekst=pilum&lang=pl)Naprawić tą dolegliwość można po prostu wracając do ostatniego pełnego patcha - 11.

dziki_alkon
23-04-2014, 20:12
Znowu nie wnosisz nic konstruktywnego do tematu - sprawdzałeś chociaż?
Moja wersja to 11.0 Build 10471.528438. Od 4 patcha nie instaluje beta patch'y. Dzisiaj trochę pograłem i sprawa wygląda tak:
Rzucają oszczepem przed bezpośrednim starciem ale tylko w szarży, dodatkowo tylko w jednostki w formacji (przynajmniej tylko wtedy). Jeśli wrogi odział atakuje w szarży "nasi" nie raczą obciążyć im tarcz bądź od razu zabić z dystansu. W poprzedniej wersji rzucali za każdym razem podczas ataku (podczas obrony nie przypominam sobie) Jak pisał Shay Ruan trzeba czekać na poprawkę.

Asuryan
23-04-2014, 22:07
Tak, sprawdziłem, wg mnie w patchu 11 jest wszystko ok. W poprzednich wersjach także nie rzucali podczas obrony, a przycisku utrzymania formacji po prostu nie było.

Jeśli chcesz rzucać pilum podczas obrony, etc - pozostają tylko mody dodające legionom fire at will, etc.

Shay Ruan
23-04-2014, 22:22
W Rome 2 jednostki nigdy nie używały pilum do obrony. Z tego co kojarzę jest to historyczne raczej ale to nie moja epoka abym obstawał kurczowo przy swoim.

Asuryan
23-04-2014, 22:45
Żeby było historycznie, to pila powinny mieć nieco większy zasięg - tak by były rzucane zaraz przed rozpoczęciem szarży i dostępne tylko dla Rzymian. Dodatkowo oprócz zabijać, powinny znacznie obniżać obronę wroga. Amunicja powinna wystarczać tylko na oddanie dwóch rzutów. Ale to mówimy teraz o tym jak to powinno wyglądać w wersji idealnej.

dziki_alkon
24-04-2014, 06:15
W grze nie rzucali pilum w obronie przed starciem. W rzeczywistości zawsze rzucali (zarówno w ataku jak i w obronie na samym początku bitwy). Rzut tym oszczepem miał za zadanie obciążyć tarcze wroga tak aby ja porzucił i walczył bez jej pomocy. Ostatnio na NG emitowany był ciekawy film dokumentalny o rzymskich formacjach jako maszynach śmierci. Dużo czasu poświecono własnie tej broni. Ta anomalia to na pewno wina gry. Zagrałem wczoraj jeszcze raz żeby się już na 100% upewnić. Moj oddział Principes atakował w formacji (bez szarży), zatrzymał się, żołnierze zrobili zamach (tak jak przed rzutem) i nic nie poleciało :P . Wrogi odział nie poniósł żadnych strat, a u mnie nie ubyło amunicji. Ku mojemu zdziwieniu za chwile flankujący wrogi oddział dzikich (piechota z mieczami) zasypał mnie gradem oszczepów. Z innym odziałem było już trochę lepiej. Zaatakowałem w szarzy i o dziwo rzucili. Ale tylko ten jeden odział na 7 pozostałych tak zrobił. Reszta możliwe ze była zbyt blisko wroga. Napiszę tez ze po wprowadzeniu tego patcha musiałem zacząć kampanie od nowa bo Principes wyglądali tak samo jak pretorianie i gra działała bardzo wolno.

Asuryan
24-04-2014, 13:22
W grze nigdy nie rzucali pilum w obronie i nie będą rzucać, tak samo jak nie rzucają w Rome 1. Pozostaje tylko szukać modów.
Principes akurat nie sprawdzałem, ale wczoraj każdy inny rzymski oddział (różni legioniści, pretorianie i hastati) dopóki miał włączony przycisk formacji, to rzucał pilum po przejściu automatycznym do szarży.

K A M 2150
24-04-2014, 14:38
Rzucanie pilum w dowolnym momencie jest tylko w niektórych modach (np. Divide et Impera) i w Rome 1 :D

Aracz
27-04-2014, 00:09
W grze nigdy nie rzucali pilum w obronie i nie będą rzucać, tak samo jak nie rzucają w Rome 1.

W Rome 1 jak się trzymało alt to rzucali na rozkaz i zachowywali się jak zwykli oszczepnicy. I szczerze mówiąc może nie było to zbyt historyczne, ale jak dla mnie w grze dosyć trafne. Otwierało by to kilka nowych możliwości taktycznych.