PDA

Zobacz pełną wersję : Straty wodzów plemiennych/Rosnące gravitas innych rodów.



Screwu
29-04-2014, 05:35
Hej!

Gram Swebami i mam problem z wodzami plemiennymi, otóż podbiłem Herycnie, wtedy jeszcze miałem +600 wodzów za moim stronnictwem, nie przegrałem żadnej bitwy i gram na legendarnym jeśli odnosi się to jakoś do ich miłości. W końcu inne rody chciały kupić członków mojego stronnictwa, gdzie nie dostałem oferty a jedynie informacje że Ci członkowie się nie zgodzili, wtedy najprawdopodobniej zacząłem tracić mój procent w starszyźnie.

Ostatnie dwie oferty dostałem, raz na wodza raz na Męża stanu, na tego drugiego się zgodziłem (nijaki z niego woj) , i poparcie mojej władzy wśród wodzów plemiennych wynosi 33% (397 z 1200) ... :eek: Minęło ok 35 tur, podbiłem północny-zachód Suebi, nazwijmy to Szczecinem, straciłem nieco na mojej reputacji bo podbiłem te ziemie z plemienia z którym miałem szlak handlowy i pakt o nieagresji ale żeby tak poparcie stracić?

Kolejnym problemem jest fakt że innym rodom gravitas rośnie samo, coś się zmieniło w jakimś patchu? Bo wcześniej grałem już Rzymem, Spartą czy Seleucydami i aby rosło co turę potrzebna była konkretna cecha... Pozostali wodzowie są mężami stanu, czy jeśli dam im armie(malutką) i będą wojować a nie zajmować się polityką to przestanie rosnąć?
Dalej, co zrobić aby zyskać wodzów plemiennych, bo jeśli mogę ich tracić to i zyskać? Wykonując misje? Jest jakiś sposób?

No i w końcu co się stanie jeśli całkowicie stracę poparcie? Majdan?

Wybaczcie za ten chaotyczny styl pisania, ale chwile temu wstałem, i jestem przed kawą. :P

Samick
29-04-2014, 11:32
W końcu inne rody chciały kupić członków mojego stronnictwa, gdzie nie dostałem oferty a jedynie informacje że Ci członkowie się nie zgodzili, wtedy najprawdopodobniej zacząłem tracić mój procent w starszyźnie.

Poproszę raz jeszcze ale troszkę jaśniej. ;)


Minęło ok 35 tur, podbiłem północny-zachód Suebi, nazwijmy to Szczecinem, straciłem nieco na mojej reputacji bo podbiłem te ziemie z plemienia z którym miałem szlak handlowy i pakt o nieagresji ale żeby tak poparcie stracić?

Zrywanie paktów nie miało nigdy wpływu na politykę wewnętrzną (a szkoda).


No i w końcu co się stanie jeśli całkowicie stracę poparcie?

Wojna domowa, ale armie będą nie w stolicy państwa a na obrzeżach.


Czy generałowie, którzy walczą są z Twojego stronnictwa? Mają wysokie ambicje? Prowadzisz rotację generałów w obrębie własnego stronnictwa? Czytałeś w poradniku (odnośnik w moim podpisie, spis treści niestety jeszcze nie działa) o polityce wewnętrznej?

Screwu
29-04-2014, 12:55
Poproszę raz jeszcze ale troszkę jaśniej. ;)

Gdy inny ród próbuje kupić członka twojej rodziny, zazwyczaj dostajesz wybór, zgodzić się (nic nierób) albo zapobiegnij adopcji -xxxx złota i -x wodzów itp. Ja ich nie dostałem przez parę pierwszych prób, a jedynie komunikat że wywiązała się intryga, blablabla, inne rody chciały kupić członka starszyzny (w innych nacjach członka rodziny) ale się nie zgodził. Tak więc, nie miałem wpływu, na to czy go kupią, tylko komunikat że chcieli ale się nie zgodził.


Zrywanie paktów nie miało nigdy wpływu na politykę wewnętrzną (a szkoda).

A jednak ten nagły spadek poparcia pojawił się mniej-więcej w momencie zaatakowania frakcji z którą takowe pakty miałem...


Wojna domowa, ale armie będą nie w stolicy państwa a na obrzeżach.

Czyli to samo co w przypadku buntu miast? Armie rebelii będą z początku małe, duże?


Czy generałowie, którzy walczą są z Twojego stronnictwa? Mają wysokie ambicje? Prowadzisz rotację generałów w obrębie własnego stronnictwa? Czytałeś w poradniku (odnośnik w moim podpisie, spis treści niestety jeszcze nie działa) o polityce wewnętrznej?

Pierwszy nie był, zdobył sporo gravitas walcząc w Hercynii, potem zastąpiłem go władcą, zrobiłem kolejne 3 armie także z członkami mojego stronnictwa.
Ambicje to 2, 1, 1 a przeciwników 2, 1. Nie. Nie czytałem, jestem raczej samoukiem, nigdy nie lubiłem tutków, poradników do gier i w grach. Jedynie jak teraz czasem zapytam, ale jak jest coś o innych rodach to mogę zobaczyć. :P


A z własnych ostatnich paru godzin, wodzów zdobyć mogę organizując ślub wrogiego wodza/męża stanu pff. polityka. Ale kosztuje to na tą chwile 6 tysięcy monet, więc dwie i pół tury - sporo :rolleyes: . Gdy jeden z członków mojego stronnictwa padł w boju (zostało 3) stworzyłem armie z karlem (ten ma ponad 100 gravi) a po uzyskaniu dostępu do morza, flotę z drugim z innych rodów - nie dostają już gravitas.

Podsumowując - zabijaj, wydawaj za swe córki, bratanice itd. Ale nigdy nie daj innym rodom dojść w polityce...

( ͡º ͜ʖ ͡º)
29-04-2014, 13:30
Czemu ten temat jest w dziale pomocy technicznej?