PDA

Zobacz pełną wersję : Ameryka to dziwny kraj (NBA to dziwna liga)



Barsa
29-04-2014, 20:45
http://probasket.sk/news/nba-komisarza-oglosil-kare-dla-sterlinga-52528

Właściciel jednego z klubów NBA w ROZMOWIE PRYWATNEJ powiedział brzydko o murzynach... jakie dostał kary można przeczytać w linku.

Ja myślałem, że Polska to dziwny kraj, ale USA a na pewno NBA to jeszcze bardziej dziwny kraj się staje... Ja rozumiem rasizm w Stanach, ciężki temat i trzeba tępić to ale kurcze w sferze prywatnej to ja mogę mówić wszystko co mi się podoba, niedługo dojdziemy do tego co co było w jednym z filmów, że za myśli będziemy karani, to było niby s-f, czy naprawdę?

Rozumiem poprawność polityczną, rozumiem tolerancję ale naprawdę chyba dajemy sobie na "zachodzie" wejść na głowę... czyżby "rzymska dekadencja" się zaczynała? Chińczycy barbarzyńcami? Rosja?

ps. Śmieszne jest to, że jak był pomysł "liga tylko dla murzynów" to nikt nie oburzał się na nietolerancję dla białych.

McAbra
30-04-2014, 08:49
Myślałem, że to jakiś żart, ale poszukałem i to jednak na serio...
Naprawdę, prawie 3 miliony i dożywotnie zakazy za prywatną rozmowę - to jakaś paranoja.

szwejk
30-04-2014, 12:18
Rozumiem poprawność polityczną.

Rozumiesz ten lewacki kaganiec na wolną myśl i słowo?:eek:. Bo od politpoprawności się zaczyna...
Polecam ten długi tekst.

http://www.omp.org.pl/stareomp/index8b47.html?module=subjects&func=printpage&pageid=301&scope=all

Mój ulubiony fragment to

"...Ograniczanie swobód i możliwości w imię wolności, równości i "uprawnień", też jest czymś, co dobrze znamy ze starej, totalitarnej mentalności. Mnożące się "uprawnienia", jakie polityczna poprawność wymusza, w końcu naruszają najbardziej podstawową zasadę: równości wobec prawa. A zatem raz jeszcze skutki okazały się odwrotne od rzekomo zamierzonych..."

Gajusz Mariusz
30-04-2014, 12:28
Jest to problem złożony. Jest tam przewrażliwienie na takie rzeczy gdyż 100 lat po wojnie secesyjnej, było nie było wygranej przez północ, w południowych stanach były kina, autobusy z częściami wydzielonymi, uczelnie wyższe tylko dla białych. Też uważam że to gruba przesada, ale każdy kraj ma takie hocki klocki na jakimś punkcie, oni akurat na tym. Tym bardziej że ludzi rasy kaukaskiej na dzień dzisiejszy jest tam zdaje się mniejszość... Ale że to paranoja to rzecz oczywista. Ciekawi mnie aspekt obyczajowy, gdy dawał jej jasno do zrozumienia, co ze swoimi przyjaciółmi może robić ... Jakiś "nowoczesny" ten związek:D.