PDA

Zobacz pełną wersję : AI do Last Kingdom



sir Raleigh
30-04-2014, 12:53
Witam! Przed reorganizacją forum był tu temat o modyfikacji The Last Kingdom, w której użytkownicy poruszali sprawę najlepszego AI do tego moda, niestety temat gdzieś wcięło. Z tego co pamiętam, najlepsze strategiczne AI można było wziąć z moda o Warhammerze. Czy ktoś wie, jak to zrobić i jakich plików potrzebuję?

Analogicznie, gdzie mogę zdobyć lepsze AI bitewne do Last Kingdom?


Pozdrawiam! :)

Araven
30-04-2014, 13:27
Czy ai z Warhammera jest najlepsze to raczej niekoniecznie.
Generalnie potrzebujesz plik descr_campaign_ai_db i ew. descr_faction_standings.
Zmiana ai wymaga testów. Zrób kopię pogrubionego pliku i zastą go plikiem np. z Warhammera.
Ale to nie wystarczy, musisz w pliku descr_strat pozmieniac frakcjom ai_label na taki jaki jest w nowym ai. Zwykle jest kilka zachowań ai. Np. ai label może być default, albo christian czy islam, to zależy od moda.
Zrób tez kopię descr_strat, po zmianach usuń plok map.rwm i odpal kampanię na nowym ai, na podglądzie, zobacz jak to wpłynęło na ai.
Ew. ai możesz wypróbować Pitera do Megasubmoda, czyli do Bellum Crucis 6.3. W ai z warhammera są nietypowe ai label musisz poeksperymentować.
Jak coś to pytaj. W ai Pitera jest też dyplomacja zmieniona, to uważaj, rób kopię podmienianych plików, by mieć do czego wrócić.

sir Raleigh
30-04-2014, 17:00
Dzięki, spróbuję dziś wieczorem ;)!

A jeśli chodzi o AI podczas bitew? Czy wśród modów jest jakieś 'wiodące' Battle AI albo chociaż uważane za najlepsze?

Araven
30-04-2014, 17:04
Patrz Mody Uzupełniające w Zbrojowni, ai bitewne Germanicus wersja 5.7, opisałem tam kilka razy jak je instalować. Link do ai też jest w modach uzupełniających.
Jest dość dobre, ale czasem też zagrywa durnowato, ale potrafi tez zaskoczyć pozytywnie. Ja na nim gram w większość modów.