PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwój prowincji



marvina4
01-05-2014, 15:59
Witam drodzy gracze, tak jak tytuł tematu sugeruje chce Was spytać czy macie jakieś systemy rozwoju prowincji? równowaga miedzy żywnością a ładem jakoś zachowuje ale wtedy pieniędzy mi brakuje a na legendarnym to problem. Gram sobie Rzymem podbijam ładnie barbarzyńców aż tu nagle Kartagina mi wojnę wypowiada, gdzie stosunek naszych sil militarnych to 20-80 i (gdzie ja mam 80 jednostek wojska a oni atakują mnie z 3 stron po 60-80 jednostek) co sygnalizuje końcem gry dla mnie. I chciałem Was spytać czy macie jakieś sprawdzone buildy do tego? Np jak chce prowincje portowo-handlowe co budować albo co najlepiej pasuje do prowincji wojskowej, farmerskiej czy jakiejkolwiek innej. No i co myślicie o tym poziomie gry? Napotkaliście jakieś większe problemy z nim czy weszliście tam jak bułka w masło ;p. No i ostatnie pytanie, na co patrzeć przy wyborze specjalizacji prowincji?

adriankowaty
01-05-2014, 16:49
Polecam poradnik Samick'a, tam masz wszystko ładnie wyjaśnione.

Henryk5pio
01-05-2014, 18:15
Generalnie adriankowaty powiedział już wszystko, ale od siebie dorzucę jedno: jak podbijasz miejscowości i miasta to najpierw buduj świątynie (bonusy do ładu, technologii i kultury), rozbudowuj poziomy miasta i budynki z "centrum miasta" czyli te żółte, patrząc na bonusy. Jak już dobijesz do +100 w nastrojach to leci przebudowa. A na samym starcie budynki żywnościowe i porty. Generalnie mało które prowincje buduje się zawsze tak samo :) Aha, żebyś miał na to kasę, gdy ktoś proponuje Ci jakąś umowę, składaj kontrpropozycje i żądaj trochę kasy :)