PDA

Zobacz pełną wersję : Wybory do Europarlamentu



Gaius Julius
12-05-2014, 16:39
Jeszcze raz założę temat bo niestety nie ma opcji edytowania ankiety :P

Wiem, nie ma wszystkich Komitetów wyborczych - tych regionalnych - bo powodem jest to iż w opcji ankiety może być maks. 10 pozycji.

Zakapior-san
14-05-2014, 14:58
Zastanawiające, że po takiej skali grabieży państwowych funduszy, hipokryzji i cynizmu oraz codziennych prostackich kłamstw jest jeszcze ktoś kto głosuje na PO... :rolleyes:

Pampa
14-05-2014, 15:01
Ruch Narodowy, pomimo powinięcia nogi przez kandydatkę :)

Volomir
14-05-2014, 15:29
Phi, nie ma mojej partii więc nie głosuję w tej ankiecie!

Gajusz Mariusz
14-05-2014, 15:48
"Nie wierzę politykom nie... Nie wierze politykom!!!"http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Dla mnie te wybory to wyścig po emeryturę z UE. Nic więcej (bez względu na partię..) Jeżeli 25% aktualnych parlamentarzystów startuje, to po co ich wybierano 3 lata temu...

T&D TWC
14-05-2014, 16:28
Z całym szacunkiem, ale to nie jest temat by dysputować czy są złodziejami(bo wiadomo jaka jest odpowiedź) tylko na kogo oddalibyście lub oddacie głos.

Gajusz Mariusz
14-05-2014, 16:40
Ale ja wybrałem dopuszczalną opcję: nie głosuję. I piszę zdanie wyjaśnienia. To wszystko. Czy to już spam?

Piter
14-05-2014, 17:57
Platforma i Nie Głosuję idą łeb w łeb

Asuryan
14-05-2014, 18:43
Nie głosuję. KNP (a przynajmniej JKM) jest przeciwko UE, więc nie widzę sensu w głosowaniu na nich. A na innych z ankiety swego głosu na pewno nie oddam.

PaskudnyPludrak
15-05-2014, 10:47
Swego czasu krul Kulfon masakrator na tym forum nie miał sobie równych, a teraz coś cienko przędzie.Czyżby to potwierdzenie tezy, że z Korwinizmu się wyrasta ?

adriankowaty
15-05-2014, 14:09
Szczęśliwie, chyba tak.

depus
15-05-2014, 16:55
Dziwi mnie trochę fakt że na PO głosuje tak wiele osób przecież to banda złodziei i oszustów.Tusk obiecywał zmniejszenie podatków i uproszczenie administracji,a co mamy teraz?Podatki wzrosły ,liczba urzędników wzrosła dwukrotnie, dług publiczny rośnie i na koniec ograbili nas z OFE. naprawdę tego nie zauważcie ?

PS:czemu KNP jest pisane inną czcionką?

Pampa
15-05-2014, 17:03
Z tego co widzę to tylko RN jest inną czcionką :)

Bronti
16-05-2014, 17:22
Idę na wybory i oddaję pusty głos ponieważ żaden z kandydatów nie spełnia moich oczekiwań

Janek
17-05-2014, 04:37
Z tego co widzę to tylko RN jest inną czcionką :)

Inna czcionka ja ta partia na którą zagłosowałeś :)

Gaius Julius
17-05-2014, 10:45
Dziwi mnie trochę fakt że na PO głosuje tak wiele osób przecież to banda złodziei i oszustów.Tusk obiecywał zmniejszenie podatków i uproszczenie administracji,a co mamy teraz?Podatki wzrosły ,liczba urzędników wzrosła dwukrotnie, dług publiczny rośnie i na koniec ograbili nas z OFE. naprawdę tego nie zauważcie ?

PS:czemu KNP jest pisane inną czcionką?

a mnie z kolei dziwi czemu tutaj tyle osób głosuje na KNP. Idąc Twoim tokiem rozumowania, krul KNP to zakręcony w swoich wizjach szaleniec. ;) Podsumowując, istnieje coś takiego jak różnica poglądowa, jednemu pasuje to drugiemu inne. Także darujmy sobie tego typu tłumaczenia ;) Z resztą od wytykania błędów jest inny temat.

Aztec
17-05-2014, 10:51
Szalenstwem jest zachowywac sie w ten sam sposob i oczekiwac innego rezultatu.

Albert Einstein

Interpretacja dowolna.

Andzia
17-05-2014, 12:48
https://www.youtube.com/watch?v=7n_1zsCVBxw

Świetnie pokazane ;)

Gajusz Mariusz
17-05-2014, 13:39
Zastanawia mnie zupełny brak zwolenników prezesa w temacie...:hmm:

Bronti
17-05-2014, 13:48
107

Cóż... chyba trzeba będzie zagłosować ;)

Gaius Julius
17-05-2014, 13:48
Bo ni wiedzą jak internety się "włancza" :D

T&D TWC
17-05-2014, 14:03
Widocznie jesteśmy za putiniadą i Kaczorem Donaldem...

Arroyo
17-05-2014, 15:28
Głosuję na Ruch Narodowy w takim wypadku xD
Choć jak trafnie zauważył Gajusz, to zwykła walka o stołki, która da im wysoką emeryturę ;)

Bronti
17-05-2014, 15:53
Ale z drugiej strony w PE i w Komisji tworzy się lwia część prawa, która nas obowiązuje

Gajusz Mariusz
17-05-2014, 16:50
Pod jednym względem nie mogę odmówić eurowyborom mojego zaciekawienia. To co Bronti zauważył plus to że eurosceptycy w Europie mogą wcale niemało ugrać w nich. To może sprawić że PE może bardzo przypominać cyrk z ul. Wiejskiej.:cool:

Volomir
17-05-2014, 18:26
Ja w sumie postąpię tak jak Bronti. Nie ma partii, która spełnia moje oczekiwania. No i żenada, moim zdaniem, że partie które są przeciwko unii startują w wyborach do europarlamentu. Te hasełka o odcięciu od koryta, samemu wpychając tam ryj ;) Wiadomo, ciepła posadka i pieniążki zawsze w cenie.

Pampa
17-05-2014, 18:30
Ja tam uważam że jeśli jest możliwość lepszego zagospodarowania pieniędzy z Europy nawet przez eurosceptyków to niech się tam pchają do PE. Zresztą zobaczymy jak będzie, po co od razu spisywać na starty :)

Zakapior-san
18-05-2014, 07:33
No i żenada, moim zdaniem, że partie które są przeciwko unii startują w wyborach do europarlamentu. Te hasełka o odcięciu od koryta, samemu wpychając tam ryj ;) Wiadomo, ciepła posadka i pieniążki zawsze w cenie.
Idąc tokiem tego myślenia w RPA nadal trwałby apartheid, bo po co Mandela organizował partię przeciwną systemowi i z nim walczył także poprzez start w wyborach. W Polsce Solidarność też nie startowałaby w wyborach 1989. Zadziwiające że tacy rzekomo inteligentni ludzie jak Ty jak mantrę powtarzają hasełka zasłyszane w Tusk Vision Network. Jeszcze napisz jak to Korwin dyskryminuje kobiety i niepełnosprawnych LoL. A co do kasy z PE to szkoda, że paplasz co ślina na język przyniesie a nie ogarniasz KNP bo tam startujący podpisali, że po ewentualnym wyborze zrzekają się na cele społeczne części wynagrodzenia parlamentarzysty przewyższającej wynagrodzenie z polskiego sejmu czyli de facto zrzekają się 3/4. Tego nie było i nigdy nie będzie w takich "sprawdzonych markach" jak PO, PIS, SLD, PSL, TREP. Za marką Korwina przemawia jego niezmienny od lat wolnościowy program gospodarczy a także to, że jak tylko ruszyły mu słupki poparcia- WSZYSCY politycy i media głównego nurtu zaczęły ostro kasztanić w gacie ze strachu i prześcigać się w wyrywaniu z kontekstu jego wypowiedzi i manipulowaniu przekazem. Już tu ktoś napisał: Szalenstwem jest zachowywac sie w ten sam sposob i oczekiwać innego rezultatu. Dla mnie ten cytat mówi, że nie warto głosować na ryje rządzące Polską od 25 lat. Dlatego w tych wyborach ja, moja rodzina i znajomi głosujemy na KNP. Jeśli przedstawiciele KNP nie uczynią tego co obiecują, w kolejnych wyborach (już za rok) stracą mój głos, to wszystko. Tobie i podobnym a zwłaszcza forumowemu trollowi o pseudonimie PaskudnyPludrak radzę wyłączyć telewizor i włączyć myślenie, jeśli nie na całe życie to chociaż na 25 maja:)

chochlik20
18-05-2014, 10:14
Nie pomyślałeś, że na prace europosłów z RN czy partii Korwina czy też choćby PiS-u może wpływać fakt, że te partie mówią głośno o rozwiązaniu parlamentu? Po co się pchają do czegoś co w ich przekonaniu ma ograniczać wolność naszego kraju? Przecież decyzje, które są tam głosowane wpływają również na nasz kraj. Chyba, że na każdym głosowaniu oddadzą swój głos jako sprzeciw....
Mandela czy Solidarność nie miały na celu zniszczyć Polski czy też RPA. Ich celem była zmiana ustroju panującego w ich krajach, a nie wybudowanie w miejscu europarlamentu burdelu, rozwiązania całej struktury czy też wyjścia z organizacji do której należą.

Co może dobrego Polsce przynieść osoba, której stosunek do UE jest tak krytyczny? Co, takiego może zrobić tam poseł, którego partia jawnie mówi o rozwiązaniu UE, o wyjściu z niej?

A propo głosowania. To sam nie wiem, z jednej strony bym poszedł zagłosować, ale z drugiej strony znając polską rzeczywistość to większość kandydatów idzie po ciepłe posadki, unijną kasę. Znane są dosyć przekręty naszych europosłów, brak znajomości języków obcy czy choćby merytorycznego przygotowania. W sumie chcąc oddać głos wyborca powinien spędzić kilka godzin przy internecie by dowiedzieć się czegoś więcej na temat osoby na, którą pragnie oddać głos. Nie wyobrażam oddawania głosu na ładną buźkę.


Ja tam uważam że jeśli jest możliwość lepszego zagospodarowania pieniędzy z Europy nawet przez eurosceptyków to niech się tam pchają do PE. Zresztą zobaczymy jak będzie, po co od razu spisywać na starty :)
Nie nazwał bym tych partii eurosceptykami ponieważ te partie mają w jawnym i głębokim poważaniu UE i jej pracę. Bardziej dla nich pasuje: europrzeciwnicy.

Sanvone
18-05-2014, 11:53
A ja po uświadczeniu ogromu pracy na rzecz mojego regionu spadochroniarzy (z twórcą skandalu wokół "Zimnego Lecha" na czele), głos idę oddać na przedstawiciela SLD, którego działalność w moim mieście jest widoczna. Dodatkowo ten pan, odmówił przyjęcia teki Ministra Obrony Narodowej powołując się na obowiązek wobec swoich wyborców podczas przebywania w parlamencie UE, a jego obecność na obradach nie budzi zastrzeżeń (jak to było choćby w wypadku dwójki panów, którzy obecnie zasilają szeregi Solidarnej Polski). Na plus pozostaje fakt, że jest on z mojego regionu :).

Trochę irytuje mnie fakt, że moje województwo dostaje prawdziwą plejadę spadochroniarzy: pan J. Rostowski (co ciekawe na mieście pojawiły się bilboardy na których pan Vincenty jest oczerniany), pani K. Szczuka i O. Jędrzejczak. Boli to ponieważ te osoby nic nie zrobią dla mojego regionu (moim zdaniem), a dodatkowo poziom ignorancji i śmiechu jest niewyobrażalny (pan Vincenty trzyma się z prezydentem miasta trochę na siłę (jedna partia), a jak klub z mojego miasta wygrał puchar polski to pan Vincenty pogratulował zdobycia pucharu świata... D:)

Pozdrawiam

Ituriel32
18-05-2014, 12:08
Ja nie głosuje. Mam gdzieś to kto będzie robić syf i ośmieszać nas (polaków) za granicą.

Zakapior-san
18-05-2014, 13:10
Nie pomyślałeś, że na prace europosłów z RN czy partii Korwina czy też choćby PiS-u może wpływać fakt, że te partie mówią głośno o rozwiązaniu parlamentu? Po co się pchają do czegoś co w ich przekonaniu ma ograniczać wolność naszego kraju?
Nie obchodzi mnie co mówi PIS, który udaje prawicę a jest tylko prawym kantem lewej nogi, natomiast RN i KNP nie mówią o likwidacji Unii Europejskiej jako całości ale o cofnięciu jej do poziomu EWG czyli do samej unii gospodarczej, bez nadbudówki politycznej/biurokratycznej. Jak zwykle masz zerowe pojęcie o temacie.

Mandela czy Solidarność nie miały na celu zniszczyć Polski czy też RPA. Ich celem była zmiana ustroju panującego w ich krajach, a nie wybudowanie w miejscu europarlamentu burdelu, rozwiązania całej struktury czy też wyjścia z organizacji do której należą.
Dokładnie tak jest z KNP- chcą zreformować Unię do przyzwoitego poziomu czyli 4 swobód (przepływu towarów, usług, osób i kapitału). Chcą zlikwidować niepotrzebną biurokrację blokującą konkurencyjność i rozwój a nie wypalić Unię do ziemi.

Co może dobrego Polsce przynieść osoba, której stosunek do UE jest tak krytyczny? Co, takiego może zrobić tam poseł, którego partia jawnie mówi o rozwiązaniu UE, o wyjściu z niej?

j.w.
Aha i jeszcze jeden smaczek, który znowu pokazuje twoją nieznajomość tematu:

Ich celem była zmiana ustroju panującego w ich krajach, a nie wybudowanie w miejscu europarlamentu burdelu
Korwin w kontekście burdelu mówił o budynku komisji europejskiej a nie parlamentu europejskiego. Wiem, że z tym parlamentem to przekręciło TVN więc dobitnie widać skąd czerpiesz swoją (nota bene kiepską) wiedzę.
PS: zapewne nie wiesz też tak podstawowej rzeczy jak fakt iż parlament europejski nie ma inicjatywy ustawodawczej, (tą ma tylko Komisja Europejska- organ posiadający tyle wspólnego z demokracją co świnia z lataniem). Aha i jeszcze zobacz sobie kto rządzi Unią, że Catherine Ashton i Manuel Barroso naprawdę tak jak mówi Korwin są komunistami i maoistami. Nawet na głupiej wikipedii są te informacje. Bez odbioru.

PaskudnyPludrak
18-05-2014, 14:07
Tobie i podobnym a zwłaszcza forumowemu trollowi o pseudonimie PaskudnyPludrak radzę wyłączyć telewizor i włączyć myślenie, jeśli nie na całe życie to chociaż na 25 maja:)


Krul Kulfon masakrator odczaruje ?

http://i1162.photobucket.com/albums/q532/SimonCorso/1501747_531971823566502_1262507224_n_zpsed0ba21c.p ng (http://s1162.photobucket.com/user/SimonCorso/media/1501747_531971823566502_1262507224_n_zpsed0ba21c.p ng.html)

Volomir
18-05-2014, 14:12
Idąc tokiem tego myślenia w RPA nadal trwałby apartheid, bo po co Mandela organizował partię przeciwną systemowi i z nim walczył także poprzez start w wyborach. W Polsce Solidarność też nie startowałaby w wyborach 1989.

XD Wiele razy powtarzałem, nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem Twojego toku rozumowania. Skąd takie wnioski? Mandela nie był anarchistą, był przeciwny apartheidowi. A w 89 mieliśmy wolną Polskę (oczywiście zdania są podzielone) i tego porównania totalnie nie rozumiem. Dla ułatwienia, żebyś się zbytnio nie namęczył przedstawię to na lepszym przykładzie: to tak, jakby ateista chciał być księdzem.


ludzie jak Ty jak mantrę powtarzają hasełka zasłyszane w Tusk Vision Network.

Jak się nie ma argumentów to powtarza się jak mantrę hasełka, które nie mają przełożenia, przynajmniej w mojej osobie. Tłumaczenie Tobie również nie ma sensu, bo i tak wyjedziesz za kilka postów z tusko-agentami i wyborcami PełO. Generalnie jak grochem o ścianę.


Tobie i podobnym a zwłaszcza forumowemu trollowi o pseudonimie PaskudnyPludrak radzę wyłączyć telewizor i włączyć myślenie, jeśli nie na całe życie to chociaż na 25 maja:)


Jak już mówiłem wielokrotnie: nie mam telewizora, nie czytam GW itd. No ale wiadomo, Zakapior to oleje i niedługo znowu będę musiał wyłączyć nieistniejący telewizor. :D Także polecam, użyj mózgu, to nie boli!

No cóż, gratuluje KNP takich wyborców. Potrafią się tylko pienić;)

Barsa
18-05-2014, 14:53
Akurat tu Zakapior napisał sensowną rzecz... też widziałbym UE tylko jako wspólnotę gospodarczą bez nadbudówki politycznej.

Gajusz Mariusz
18-05-2014, 15:19
Tylko że niestety tak wyłącznie bywa (mówię uniwersalnie, nie o konkretnych partiach, nurtach itd), że u wszelkich reformatorach, krytykach poprzedniego "ustrojstwa" itd po dojściu do korytka nagle gdzieś tam z tyłu głowy pojawia się błysk świadomości: mogli oni, możemy i my! I jak reformują to zmieniają jedną strukturę w drugą, niekoniecznie lepszą, ale za to 'swojszą", a o tańszej zapomnijmy, bo nigdy tak nie było.

Aquila
18-05-2014, 15:33
Zdałem sobie sprawę, że Ruch Narodowy nie ma szans, także głosuję na KNP.

Arroyo
18-05-2014, 15:59
Tsaa... głosować na partię, która nie chce mieć nic wspólnego z Unią Europejską...

chochlik20
18-05-2014, 16:12
Nie obchodzi mnie co mówi PIS, który udaje prawicę a jest tylko prawym kantem lewej nogi, natomiast RN i KNP nie mówią o likwidacji Unii Europejskiej jako całości ale o cofnięciu jej do poziomu EWG czyli do samej unii gospodarczej, bez nadbudówki politycznej/biurokratycznej. Jak zwykle masz zerowe pojęcie o temacie.
Cieszę, że Twoje pojęcie o tym jest na tyle szerokie, że zagłosujesz na osobę, która odpowiada Twoim poglądom.


Dokładnie tak jest z KNP- chcą zreformować Unię do przyzwoitego poziomu czyli 4 swobód (przepływu towarów, usług, osób i kapitału). Chcą zlikwidować niepotrzebną biurokrację blokującą konkurencyjność i rozwój a nie wypalić Unię do ziemi.
Czyli robimy salto w tył, rozwalamy to co powstało, na rzecz czego? Kto miałby wówczas decydować o tych czterech rzeczach?


j.w.
Aha i jeszcze jeden smaczek, który znowu pokazuje twoją nieznajomość tematu:

Korwin w kontekście burdelu mówił o budynku komisji europejskiej a nie parlamentu europejskiego. Wiem, że z tym parlamentem to przekręciło TVN więc dobitnie widać skąd czerpiesz swoją (nota bene kiepską) wiedzę.
PS: zapewne nie wiesz też tak podstawowej rzeczy jak fakt iż parlament europejski nie ma inicjatywy ustawodawczej, (tą ma tylko Komisja Europejska- organ posiadający tyle wspólnego z demokracją co świnia z lataniem). Aha i jeszcze zobacz sobie kto rządzi Unią, że Catherine Ashton i Manuel Barroso naprawdę tak jak mówi Korwin są komunistami i maoistami. Nawet na głupiej wikipedii są te informacje. Bez odbioru.


Snując plany "obalenia dyktatury" brukselskiej, Korwin-Mikke zdradza też, co chce zrobić z budynkiem Parlamentu Europejskiego: "Sprzedamy go i zrobimy tam burdel. Budynek Komisji Europejskiej świetnie się do tego nadaje" - mówi w "Do Rzeczy" lider KNP. Myli przy okazji budynek Parlamentu przy Rue Wiertz z odległym o kilka przecznic budynkiem KE, czyli Berlaymont przy Wetstraat/Rue de la Loi 200.

A komisarze to złodzieje.
- Ma pan na to dowody?
Nie, ale ja to wiem...
Cieszy mnie, że Twoja znajomość tematu, zwłaszcza sekt rządzących UE.
I chyba na tym zakończymy rozmowę.

Zakapior-san
18-05-2014, 17:14
Wiele razy powtarzałem, nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem Twojego toku rozumowania. Skąd takie wnioski? Mandela nie był anarchistą, był przeciwny apartheidowi. A w 89 mieliśmy wolną Polskę (oczywiście zdania są podzielone) i tego porównania totalnie nie rozumiem. Dla ułatwienia, żebyś się zbytnio nie namęczył przedstawię to na lepszym przykładzie: to tak, jakby ateista chciał być księdzem.
Ja też nie zrozumiem toku myślenia takich jak ty. Po pierwsze Korwin nie jest anarchistą a po drugie po to się kandyduje do czegokolwiek żeby móc zmieniać rzeczywistość polityczną. Nie wiem co w tym tak ciężkiego do ogarnięcia, że Korwin startuje do PE żeby go zmienić LoL:eek:

Jak już mówiłem wielokrotnie: nie mam telewizora, nie czytam GW itd. No ale wiadomo, Zakapior to oleje i niedługo znowu będę musiał wyłączyć nieistniejący telewizor. :D Także polecam, użyj mózgu, to nie boli!

No cóż, gratuluje KNP takich wyborców. Potrafią się tylko pienić
Cytowałem chochlika, nie wiem dlaczego poczuwasz się do tłumaczenia nie swoich wpadek. Chochlik- powtarzasz kłamstwa publikowane na antenie TVN więc nie trudno zaczaić skąd je wziąłeś.

Czyli robimy salto w tył, rozwalamy to co powstało, na rzecz czego?
Hłehłehłe jakbym słyszał komuchów w czasie bankructwa PRL:eek:

Snując plany "obalenia dyktatury" brukselskiej, Korwin-Mikke zdradza też, co chce zrobić z budynkiem Parlamentu Europejskiego: "Sprzedamy go i zrobimy tam burdel. Budynek Komisji Europejskiej świetnie się do tego nadaje" - mówi w "Do Rzeczy" lider KNP. Myli przy okazji budynek Parlamentu przy Rue Wiertz z odległym o kilka przecznic budynkiem KE, czyli Berlaymont przy Wetstraat/Rue de la Loi 200.
Chochlik, jesteś tak żenujący w swoich kłamliwych wywodach że postanowiłem poszukać na necie i bezpośrednio zmasakrować cię linkiem. Każdy może zobaczyć że chodziło o budynek Komisji a nie Parlamentu Europejskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=w-G3DmC9QoM
Jak widać prezentujesz dokładnie ten poziom inteligencji co Kazimiera "panienka z okienka" Szczuka.

chochlik20
18-05-2014, 17:35
Chochlik- powtarzasz kłamstwa publikowane na antenie TVN więc nie trudno zaczaić skąd je wziąłeś.

Chochlik, jesteś tak żenujący w swoich kłamliwych wywodach że postanowiłem poszukać na necie i bezpośrednio zmasakrować cię linkiem. Każdy może zobaczyć że chodziło o budynek Komisji a nie Parlamentu Europejskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=w-G3DmC9QoM
Jak widać prezentujesz dokładnie ten poziom inteligencji co Kazimiera "panienka z okienka" Szczuka.
Czuje zmasakrowany...:F:F tak, ale Twoim brakiem czytania ze zrozumieniem. Było tam napisane, że Korwin udzielił wywiadu do "Do rzeczy". Przykro mi, że tak ślepo wierzysz swojemu kandydatowi. Gratuluje także znajomości swoich postów, w których najwidoczniej się pogubiłeś. Przejrzyj je jeszcze raz a ujrzysz prawdę. I na tym ja kończę offtop w tym temacie.

Pojawiło się to w poprzednim temacie, warto i teraz pokazać kandydatów w poszczególnych województwach:
http://ewybory.eu/wybory-do-parlamentu-europejskiego-2014/kandydaci-do-europarlamentu/

Volomir
18-05-2014, 18:21
Ja też nie zrozumiem toku myślenia takich jak ty. Po pierwsze Korwin nie jest anarchistą a po drugie po to się kandyduje do czegokolwiek żeby móc zmieniać rzeczywistość polityczną. Nie wiem co w tym tak ciężkiego do ogarnięcia, że Korwin startuje do PE żeby go zmienić LoL:eek:

To, że jest przeciwny UE, że nią gardzi itd. Dla mnie to śmieszne, nie odbieram mu prawa do startowania, ale jest to śmieszne i sprzeczne z tym co mówi. Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem, bo tą anarchię odniosłem do innego przypadku.


Cytowałem chochlika, nie wiem dlaczego poczuwasz się do tłumaczenia nie swoich wpadek. Chochlik- powtarzasz kłamstwa publikowane na antenie TVN więc nie trudno zaczaić skąd je wziąłeś.

Widzę, że swoich postów także nie umiesz czytać ;) Cytowałeś w tym poście tylko mnie, odpowiadałeś na mojego posta, nawet nie użyłeś w wypowiedzi nicka Chochlik. Daruj sobie bo się tylko ośmieszasz.

Zakapior-san
18-05-2014, 19:30
Było tam napisane, że Korwin udzielił wywiadu do "Do rzeczy".
Zawsze była mowa o budynku Komisji a nie parlamentu więc tu się nic nie zmieniło. Wiem, że lubisz odwracać kota ogonem jak twój premier ale tym razem nie przeszło.

To, że jest przeciwny UE, że nią gardzi itd. Dla mnie to śmieszne, nie odbieram mu prawa do startowania, ale jest to śmieszne i sprzeczne z tym co mówi.
Oczywiście po raz kolejny błądzisz i startowanie w wyborach jest zgodne z tym co mówi Korwin czyli próbą zreformowania Unii od środka. Ja w przeciwieństwie do ciebie oglądam jego wystąpienia i wiem jakie ma poglądy. Dziwne natomiast jest, że nie zabierasz prawa startowania w wyborach PISowi, który chwilowo udaje partię uniosceptyczną. Zgodnie z w/w mętną logiką powinieneś tak samo ujadać. No chyba że doszło do ciebie przynajmniej tyle prawdy, że PIS jest uniosceptyczny na niby.
Zresztą wogóle jakimś kabaretem jest to co razem z Pludrakiem tu forsujecie czyli, że przeciwnicy UE nie powinni startować do europarlamentu. Idąc tym zupełnie chorym tokiem myślenia w europarlamencie mają być sami unioentuzjaści bez opozycji więc po co wogóle organizować wybory, niech sobie tam cały czas siedzą jedni i ci sami jak komuchy w parlamencie PRL.

W całej europie rosną w siłę ugrupowania uniosceptyczne i przykro mi ale czas lewactwa kończy się bo osiągnęli już granicę w zadłużaniu rządzonych przez siebie krajów tudzież skali propagowania patologii i dewiantów jak choćby ostatnio Conchita Wurst. Jeszcze chwilę będzie gorzej nim będzie lepiej, tymczasem mam niezłą bekę ze szczekających na Korwina lemingów ale w sumie nie ma się co dziwić:

Aztec
18-05-2014, 22:38
Czytając ten wątek mam wrażenie i nie mówię tego jako popierających KNP, że jedynie Zakapior swe tezy popiera argumentacją. Reszta pisze dla samego pisania;)
Bez urazy

Grogmir
19-05-2014, 00:08
Nom, zwłaszcza ten obrazek z demotów doskonale podsumował poziom ten argumentacji, brakuje jeszcze cytatu Gandhiego o wygrywaniu, namiętnie wklejanego przez korwinistów do każdej dyskusji.

A z Conchitą to już w ogóle komizm na całego, bo jakby ci wszyscy obrońcy tradycyjnych wartości mieli jakiekolwiek pojęcie o muzyce, to by wiedzieli, że faceci w damskich fatałaszkach są obecni w popkulturze co najmniej od lat 80 (chociażby znany skądinąd Freddie), także wróg równie groźny i niespodziewany, co mityczne dżender.

Zakapior-san
19-05-2014, 04:43
A z Conchitą to już w ogóle komizm na całego, bo jakby ci wszyscy obrońcy tradycyjnych wartości mieli jakiekolwiek pojęcie o muzyce, to by wiedzieli, że facecihttp://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png (http://forum.totalwar.org.pl/#) w damskich fatałaszkach są obecni w popkulturze co najmniej od lat 80 (chociażby znany skądinąd Freddie), także wróg równie groźny i niespodziewany, co mityczne dżender.
Freddie Mercury dewiantem był i skończył źle, natomiast jedno trzeba mu przyznać- miał talent i dobry głos, nadawał się na piosenkarza. A Conchita Wurst? Jest sens komentować ten "talent" a raczej jego brak?

Skoro państwo, którego reprezentant wygrywa eurowizję organizuje ją za rok- jest rzeczą oczywistą, że musiano się wcześniej dogadać kto wygra. Co jeśli państwo zwycięzcy stwierdziłoby że go nie stać i nie będzie organizować? No właśnie. W tym żenującym spektaklu upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu- zarobiono kupę kasy z sms-ów oraz wypromowano kolejnego dewianta (że niby taka Europa tolerancyjna;)).

Czytając ten wątek mam wrażenie i nie mówię tego jako popierających KNP, że jedynie Zakapior swe tezy popiera argumentacją. Reszta pisze dla samego pisania;)
Bez urazy
Dziękuję, staram się;)

Grogmir
19-05-2014, 10:37
Argument o tym, że głosowanie było ustawione miałby sens, jakby Conchita wygrał/a przez głosy jurorów, a tutaj w samym głosowaniu telewidzów zyskał/a jeszcze większą przewagę punktową nad innymi uczestnikami, niż w głosowaniu jury... Także płacze cebulaków (nikogo z tego forum oczywiście, po prostu naczytałem się trochę na fb Donatana), że jurorzy przepchnęli kobietę z brodą, a zablokowali słowiańskie piersi jest raczej nietrafny. W dodatku jakoś nie zauważa się, że poza transwestytą wygrało z nami kilkanaście innych krajów, a z wypowiedzi fanów Cleo i Donatana wynika, jakby przegrali o włos przez diaboliczne machinacje Brukseli. :v

chochlik20
19-05-2014, 11:35
A ja mam pytanie. CO MA CONCHITA DO WYBORÓW? Jeżeli jedynym argumentem, na kogo głosuje jest fakt, że dana partia oburzyła się dostatecznie to gratuluje tej partii wyborców.

Asuryan
19-05-2014, 11:43
Dla jednych wyborców ważna jest gospodarka, dla innych sprawy obyczajowe. Nic w tym dziwnego.

chochlik20
19-05-2014, 11:50
No cóż obyczajami człowiek nie napełni talerza.
A propo tego co ważne:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,15987156,Telewizje_odmawiaja_emisji_homof obicznego_spotu_Solidarnej.html
Dla jednych stanie się to okazją by potwierdzić spisek mniejszości.

Sondaże dotyczące wyborów i rozkładu głosów na poszczególne partie.
http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,137164,15977483,Te_badania_zmobilizowanych_wybor cow_to_duzo_lepsza.html#BoxSlotII3img

Zakapior-san
21-05-2014, 14:13
A tutaj wskazówka od portalu bankier.pl jak głosować w wyborach, aby nie żałować:
Po pierwsze, skreślamy obecnych europosłów. Oni już się obłowili, zdobyli zagraniczne kontakty i zasłużyli na hojną, europoselską emeryturę. Kto startuje po drugą kadencją, ten albo potwierdza swoją nieudolność (przez 5 lat nie zrobił tego, czego zamierzał), albo zbytnio uzależnił się od europarlamentarnej diety. Takich ludzi nam nie potrzeba.
Po drugie, nie głosujemy na urzędujących ministrów, posłów, senatorów, burmistrzów, sołtysów, radnych gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Jeśli człowiek, któremu wyborcy powierzyli określone obowiązki, ucieka od nich do PE, to nie zasługuje na nasz głos. Trudno o większy wyraz lekceważenia wyborców niż chęć zamiany mandatu poselskiego na europoselski. Od razu wiadomo, że chodzi tu o dietę, którą lepiej pobierać w euro niż w złotych.
Po trzecie, nie głosuj na kandydatów rozstawionych z numerem jeden. To na ogół partyjni karierowicze cieszący się poparciem szefa partii, który w nagrodę za wierną służbę wynagradza swego klienta „jedynką” na wyborczej liście. Co to za demokracja, gdy o szansach na wybór decyduje prezes partii układający listy wyborcze?
Po czwarte, nie wybieraj miernot. Czas powiedzieć stanowcze „nie” osobom tez dorobku (naukowego, biznesowego, zawodowego, sportowego), osiągnięć, wykształcenia, kompetencji albo choćby charyzmy czy autorytetu. Jeśli kandydat nie potrafi pochwalić się jakimkolwiek sukcesem czy osiągnięciem, to czego się można po nim spodziewać w PE?
Po piąte, odrzuć ludzi, którzy nie potrafią logicznie uzasadnić, po co w ogóle kandydują. Dotyczy to także tych, którzy wyrzucają z siebie pustosłowie typu „żeby dbać o polskie interesy”. Tacy kandydaci albo nie wiedzą, po co startują, albo ich jedyną motywacją jest europarlamentarna dieta. Jeśli już któryś się do tego przyzna, to warto rozważyć powierzenie mu swojego głosu (z zastrzeżeniem pkt. 1, 2 i 3) – przynajmniej dowiódł, że jest uczciwy.
Po szóste, zapoznaj się z programem komitetów wyborczych i poglądami ich kandydatów. Odrzuć partie i ludzi, których ideologia jest ci obca i którzy chcą realizować pomysły, których nie akceptujesz. Postulaty komitetów można łatwo znaleźć w internecie. Równie szybko możesz sprawdzić zgodność własnych poglądów z programami kandydatów, np. na takich serwisach jak www.latarnikwyborczy.pl. (http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.latarnikwyborczy.pl%2F&h=kAQGSPgej&enc=AZPOqLMSV_4ew-GbJTydec3fV91kEwIsHqb7dUgnEx9zi7mkjZJEXi2CimgGCnmD sk-yfBNwqmJ50APlTJYIcAx1na7R1i9pinPyn-zpAubVqQTdU9znWz8vy4qd64wyVsC7Nv9sEuumFMJU2pxdZVLp 8MER6Ob2EPL7mdi756TwoA&s=1) Jeśli większość pytań jest ci obojętna lub nie masz zdania, to po co w ogóle wybierasz się na wybory? Może lepiej zostaw decyzję tym, którzy przynajmniej mają własne zdanie.
Po siódme, odrzuć kandydata, który nie podrzucił swojej ulotki lub nie zorganizował spotkania z wyborcami w twojej miejscowości. Taka osoba zwyczajnie cię lekceważy i nie zasługuje na twój głos. W prawdziwej demokracji kandydaci powinni intensywnie konkurować o twoje poparcie, zamiast biegać po wałach przeciwpowodziowych czy brylować w telewizji.
Po ósme, jeśli powyższa selekcja zawężyła liczbę akceptowalnych kandydatów do zera, to nie jest twoja wina. Po prostu jakość potencjalnych europosłów okazała się niewystarczająca. W takim wypadku pozostaje ci oddać głos nieważny. Duża liczba głosów nieważnych jest sygnałem dla obecnych i potencjalnych polityków, że nie akceptujesz obecnej oferty wyborczej. To przejaw buntu i niezadowolenia silniejszy od niepójścia na wybory. Wyborcy nieaktywni są dla polityków ludźmi, z którymi nie trzeba się liczyć.
Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-NIE-glosowac-w-eurowyborach-3126347.html

adriankowaty
21-05-2014, 15:33
Mógłby ktoś podać listę komitetów (komisji? - punktów oddawania głosów) wyborczych? Sam szukałem i nie znalazłem, a to dla mnie sprawa priorytetowa (I wybory).

Presidente
21-05-2014, 18:15
http://mamprawowiedziec.pl/strona/pe-politycy
http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/obwody
Skoro prostej rzeczy nie możesz znaleźć to aż boję się jak zagłosujesz...

Andzia
21-05-2014, 20:29
Zakapior-san ten latarnik wyborczy to kolejne gówno ^^ Nawet nie uwzględnia wszystkie partie ;)

Barsa
21-05-2014, 21:15
http://fakty.interia.pl/raport-wybory-do-pe-2014/aktualnosci/news-apel-do-wyborcow-o-wreczenie-czerwonej-kartki-korwin-mikkemu,nId,1429661

Korwinowi aż tak odbiło??

Asuryan
21-05-2014, 21:59
Po przeczytaniu powyższego apelu zmieniłem zdanie - pójdę zagłosować na KNP. Nie dlatego żebym popierał wypowiedzi Korwina, wręcz przeciwnie. Ale po prostu absolutnie niedopuszczalne dla mnie jest to, by inni kandydaci mówili mi na kogo mam swego głosu nie oddawać.

Gajusz Mariusz
21-05-2014, 22:07
"Wojna zna zasady, zapasy w błocie mają zasady, polityka nie zna zasad". Ross Perot. Kandydat na prezydenta United States of America w 1992 i 1996r. Nic dodać, nic ująć....

Zakapior-san
21-05-2014, 22:24
Dlaczego wszyscy politycy z sejmu tak rzekomo różni- solidarnie jak jeden mąż rzucili się na Korwina? Bo pochodzą z jednego źródła.

Korwin prześladuje kobiety? Pragnę przypomnieć, że to PO, SLD i RP podniosły kobietom wiek emerytalny z 60 do 67 lat. Korwin twierdzi, że jeśli kobieta, która w wieku 20 lat wstępując na rynek pracy dostała obietnicę emerytury w wieku lat 60- powinna dostać emeryturę w wieku lat 60. Pacta sund servanta. Mam nadzieję, że kobiety nie dadzą się zmanipulować i zagłosują na tego kto rzeczywiście dba o ich dobro a nie o pozory.

adriankowaty
22-05-2014, 04:27
http://mamprawowiedziec.pl/strona/pe-politycy
http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/obwody
Skoro prostej rzeczy nie możesz znaleźć to aż boję się jak zagłosujesz...
To nie jest wcale takie proste. Wyskakiwały mi w wyszukiwarce tylko lista kandydatów partii, ogólne informacje, a to, co szukałem to dopiero znalazłem na tej stronie KBW, którą podałeś. Dzięki.

chochlik20
22-05-2014, 11:09
Dla osób zainteresowanych - dyskusja w TVP z udziałem przedstawicieli wszystkich partii startujących w wyborach.
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/na-pierwszym-planie/wideo/21052014/15027728

Uprzedzam! Długie reklamy są na początku!

Piter
22-05-2014, 11:32
Dla osób zainteresowanych - dyskusja w TVP z udziałem przedstawicieli wszystkich partii startujących w wyborach.
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/na-pierwszym-planie/wideo/21052014/15027728

Uprzedzam! Długie reklamy są na początku!


Kowal, to zepsuje oglądanie- naczelny banderowiec III RP, już od kilku lat słucham i czytam jego wywody na temat Ukrainy. Właśnie taki scenariusz- majdan- to scenariusz o którym marzył Kowal- póki on jest w Polsce Razem Gowina to ja nigdy na nią głosu nie oddam, arogancki i naiwny polityk.

chochlik20
22-05-2014, 11:57
http://www.tvp.info/15295847/polskie-plany-agresji-i-nadaktywnosc-premiera-spor-o-bezpieczna-polske
Udało mi się odnaleźć obie części - materiał z TVP Info jest jako drugi.

Piter
22-05-2014, 12:21
Nie rouzmiem, Kowal mówi: "wiem co robił Hitler i Stalin, dlatego nie wolno siedzieć cicho wobec Ukrainy". Przecież my nie siedzieliśmy cicho w stosunku do Hitlera, wręcz bardzo głośni byliśmy i niektórzy mówią, że gdyby nie to Hitler atakowałby najpierw Francję, a nie nas. Nie oceniam polityki II RP, ale porównanie jest idiotyczne, ten człowiek mówi, że my wtedy siedzieliśmy cicho... no robienie ludziom wody z mózgu w 100% albo objaw wysokiej wiedzy tego czołowego "experta" od wschodu.

chochlik20
22-05-2014, 12:35
Gdzie się spotkałeś ze stwierdzeniem, że gdybyśmy byli cicho to Hitler nas by nie zaatakował? Pierwszy raz coś takiego słyszę. Większą wodę to już zrobił Ziobro porównując Europę za czasów zimnej wojny do współczesnej Europy. A jak słyszę, że ktoś mówi, że Polska sama będzie zdolna się obronić i Polacy powinni polegać tylko na swojej armii, to przypomina mi się hasło "Silni, zwarci i gotowi", które okazało się nic nie wartym sloganem.

Piter
22-05-2014, 12:39
Gdzie się spotkałeś ze stwierdzeniem, że gdybyśmy byli cicho to Hitler nas by nie zaatakował? Pierwszy raz coś takiego słyszę. Większą wodę to już zrobił Ziobro porównując Europę za czasów zimnej wojny do współczesnej Europy. A jak słyszę, że ktoś mówi, że Polska sama będzie zdolna się obronić i Polacy powinni polegać tylko na swojej armii, to przypomina mi się hasło "Silni, zwarci i gotowi", które okazało się nic nie wartym sloganem.

Książka- pakt Ribbentrop-Beck czy coś takiego. Nie mówię, że się z tym zgadzam ale pare razy spotkałem się ze stwierdzeniem, że właśnie podpisanie umów z Wielką Brytanią i Francją spowodowało, że Hitler najpierw musiał zaatakować nas. W każdym razie chodzi o to, że samo porównanie jest idiotyczne, a ja osobiście nie uważam, że sojusz z nazistami byłby czymś dobrym (co do książki).

Edit: Artykuły to wycinki z książek Stanisłąwa Cat-Mackiewicza

chochlik20
22-05-2014, 17:24
Jak u polityków z angielskim:
http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/10,137301,16005209,Nasza_dziennikarka_dzwoni_do_eu roposlow__podajac_sie.html#BoxSlotIMT

Presidente
23-05-2014, 14:43
http://pe2014.partialibertarianska.org/
Jak kogoś by interesowało to są kandydaci Partii Libertariańskiej do PL

Zakapior-san
23-05-2014, 14:52
Jest odpowiedź Państwowej Komisji Wyborczej na miażdzącą przewagę KNP w ostatnich wolnych mediach czyli internecie:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pkw-like-na-facebooku-zlamaniem-ciszy-wyborczej/1zg4s?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_info&utm_campaign=onetsg_fb

chochlik20
23-05-2014, 17:24
Proszę Cię - wyniki na fb mają być miarodajne?

Ostatnie wyniki TNS -
Najnowszy eurosondaż TNS dla Wiadomości TVP: PiS - 26 proc., PO - 24 proc., PSL - 7 proc., SLD - 7 proc. Nowa Prawica - 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Twój Ruch - 3 proc., Polska Razem - 2 proc., Ruch Narodowy - 1 proc.

http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,136695,15615984,Wybory_do_Parlamentu_Europejskie go__LIVEBLOG_,,,908899.html#BoxSlotI3img#BoxWiadTx t

Zakapior-san
23-05-2014, 20:05
Proszę Cię - wyniki na fb mają być miarodajne?

Nie pisałem o miarodajności wyników ale o ogromnym sukcesie KNP w internecie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania (po raz kolejny).

Odnośnie sondażu z Gazety Wybiórczej od razu mówię- ja się sondażami nie jaram tak jak Ty.

Gaius Julius
23-05-2014, 20:26
@Zakapior - wszystko fajnie tyle tylko, że dostęp do internetu ma każdy bez względu na wiek tymczasem po opublikowaniu wyników okaże się, że z pośród wyborców KNP ledwie 1/5 była uprawniona do głosowania. O ile mnie pamięć nie myli już raz czy dwa tak było :D
"ostatnie wolne media" - wszystko jest pod cenzurą a coś Ty myślał? Tylko "krul" nas uratuje.

Dagorad
23-05-2014, 22:21
Jest odpowiedź Państwowej Komisji Wyborczej na miażdzącą przewagę KNP w ostatnich wolnych mediach czyli internecie:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pkw-like-na-facebooku-zlamaniem-ciszy-wyborczej/1zg4s?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_info&utm_campaign=onetsg_fb

Jest ktoś w miarę obeznany i może powiedzieć czy to jest możliwe? Póki co wydawało mi się że facebook to imperium któremu kilku polskich urzędników guzik zrobić może, a tu grożą jakimś ganianiem ludzi za klikanie laików na takim portalu. Taki facebook to potrafi raczej bronić swoich użytkowników i akcja "karzemy za like" mogłaby się zakończyć kompromitacją na skalę międzynarodową.

Zakapior-san
24-05-2014, 04:33
Jest ktoś w miarę obeznany i może powiedzieć czy to jest możliwe? Póki co wydawało mi się że facebook to imperium któremu kilku polskich urzędników guzik zrobić może, a tu grożą jakimś ganianiem ludzi za klikanie laików na takim portalu. Taki facebook to potrafi raczej bronić swoich użytkowników i akcja "karzemy za like" mogłaby się zakończyć kompromitacją na skalę międzynarodową.
Oczywiście te przepisy to kolejne martwe prawo na którego stosowanie potrzebaby nowego urzędu i setkę urzędników żeby śledzić stronę każdej partii i każdego ze startujących w wyborach. Oczywiście to prawo pokazuje dobitnie jakie mamy bagno legislacyjne w Polsce. A kogo będą karać? Tego co dał "lajka" czy tego komu dano lajka? Oczywiście tego komu dano "lajka" bo polubić może także profil fikcyjny. Jedynym sensownym wytłumaczeniem wprowadzania tego idiotyzmu jest bat na opozycję czyli Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy.

@Zakapior - wszystko fajnie tyle tylko, że dostęp do internetu ma każdy bez względu na wiek tymczasem po opublikowaniu wyników okaże się, że z pośród wyborców KNP ledwie 1/5 była uprawniona do głosowania.
Bylem na spotkaniu z Korwinem w Rzeszowie i wśród tysięcy ludzi tam zebranych nie widziałem dzieci (chyba, że kilkuletnie z rodzicami). Była za to masa studentów, osób po 30-tce i wyjątkowo sporo osób starszych.

Barsa
24-05-2014, 09:32
Dlaczego wszyscy politycy z sejmu tak rzekomo różni- solidarnie jak jeden mąż rzucili się na Korwina? Bo pochodzą z jednego źródła.

Korwin prześladuje kobiety? Pragnę przypomnieć, że to PO, SLD i RP podniosły kobietom wiek emerytalny z 60 do 67 lat. Korwin twierdzi, że jeśli kobieta, która w wieku 20 lat wstępując na rynek pracy dostała obietnicę emerytury w wieku lat 60- powinna dostać emeryturę w wieku lat 60. Pacta sund servanta. Mam nadzieję, że kobiety nie dadzą się zmanipulować i zagłosują na tego kto rzeczywiście dba o ich dobro a nie o pozory.

Pochodzą nie pochodzą, akurat tępienie czegoś takiego uważam za dobre... pozory pozorami, ale za takie wypowiedzi powinno się być skazanym na "polityczny sybir". Zresztą Korwin na takim się już znajduję i mam nadzieję, że tam zostanie... Wole już "koryciarzy", palikocarnie, narodowców itd. niż tego oszołoma....

Aztec
24-05-2014, 10:08
Gratuluję. Za dziesiątym razem, gdy PO wymieni się władzą z PIS-em, już będzie dobrze, na prawdę. Nie będzie już co kraść.

Gajusz Mariusz
24-05-2014, 10:12
A jak już nie będzie co kraść, nie będzie chętnych do polityki... :cool:

chochlik20
24-05-2014, 10:13
Nie pisałem o miarodajności wyników ale o ogromnym sukcesie KNP w internecie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania (po raz kolejny).

Odnośnie sondażu z Gazety Wybiórczej od razu mówię- ja się sondażami nie jaram tak jak Ty.

Za to jak widać, wyniki z fb bardziej Cię ucieszyły, czyli wierzysz im bardziej niż sondażom.
Piszesz o miażdżącej przewadze w internecie. to jak mam to inaczej zinterpretować?

Barsa
24-05-2014, 10:21
Gratuluję. Za dziesiątym razem, gdy PO wymieni się władzą z PIS-em, już będzie dobrze, na prawdę. Nie będzie już co kraść.

Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz, że poglądy na gospodarkę to nie wszystko. Koleś który pieprzy takie rzeczy o Hitlerze, kobietach i dzieciach niepełnosprawnych powinien być skreślony na starcie. Dla mnie ta partia, jak kiedyś UPR, to coś jak PIS, mogłaby być spoko gdyby nie lider... tak samo nie mam żadnej poręki, że Korwin też nie będzie kradł, dla mnie to te same pokolenie co koryciarze....

chochlik20
24-05-2014, 10:27
Ja bym na Twoim miejscu Barso uważał, bo jak pisałem odnośnie wypowiedzi Korwina, to zostałem zmasakrowany. ;)

Barsa
24-05-2014, 10:58
Tylko, że ja chochliku nie mam dużo do jego programu gospodarczego... bo ten ma całkiem niezły, trochę trzeba byłoby go "okroić" na początku ale akurat na dzisiejszej scenie politycznej to ten program najbardziej do mnie przemawia, bo inni to więksi lub mniejsi socjaliści.

Aztec
24-05-2014, 12:08
A Wy zrozumiecie w końcu, że Korwin wygłasza swoje prywatne opinie, a on sam nie tworzy partii. Dodatkowo opinie odpowiednio używane przez media dla ośmieszenia. Ale nie lepiej zasłaniać się w kółko i w kółko jednym, Korwin popiera poglądy Hitlera, Korwin chce zdegradować kobiety, Korwin morduje dzieci niepełnosprawne. W moim okręgu jest np Berkowicz, młody, inteligentny zdolny człowiek, ideowiec, któremu wierzę, i otrzyma on mój głosy.
Wiem, że program gospodarczy to nie wszystko ale to podstawa do tworzenia silnego państwa! Nasz rząd jest prozachodni, zbyt prozachodni. Powinien dbać o własnych obywateli, zamiast rzucać im kłody pod nogi. Podnoszenie podatków, podwyżki akcyz, podwyżki cen, podwyższenie wieku emerytalnego, ale widzimy tylko, że PKB rośnie, szkoda, że siła nabywcza zmalała. Partie PO i PiS miały swoje szanse, zmarnowały je. Trzeba dać szansę komuś innemu, jedyną opcją, która ma szanse coś zmienić jest na chwilę obecną KNP.
Na tym zakończę dyskusję w tym temacie, jak i w całej agorze. Uderzaniem głową w ścianę osiągnę ten sam skutek.

Barsa
24-05-2014, 12:35
A Wy zrozumiecie w końcu, że Korwin wygłasza swoje prywatne opinie, a on sam nie tworzy partii. Dodatkowo opinie odpowiednio używane przez media dla ośmieszenia

Prywatne opinie to ja wygłaszam w home... jeżeli mówi to przed kamerami to nie są już jego prywatne opinie i mogę uważać to co mówi, za tożsame z linią partii... a to, że daje się ośmieszać i wciągać w takie tematy to też nie za dobrze o nim świadczy. Sukcesu wielkiego nigdy nie osiągnie, może wejdzie do sejmu nawet kiedyś, ale z takim oszołomstwem w czerpie nie przekroczy 10%...

Mało mnie obchodzą inni w partii, bo to jest jego partia, bez niego był jej nie było i to tu jest też pies pogrzebany, podobnie jak z PIS...


Korwin popiera poglądy Hitlera, Korwin chce zdegradować kobiety, Korwin morduje dzieci niepełnosprawne

Ja nic takiego nie napisałem... no może przy kobietach, to co piszesz nie jest dalekie od tego co Korwin powiedział.

Zresztą po grzyba ja się tu udzielam i tak nie zamierzam głosować, w tych wyborach, czy też innych.

Asuryan
24-05-2014, 12:40
A ja zaś proponuję uszanować ciszę wyborczą i nie wypowiadać się tu przez czas jej trwania ani za, ani przeciwko jakiemukolwiek kandydatowi/kandydatce.

Mefisto7
24-05-2014, 13:57
Barsa - przepraszam, ale prawie wszystkie przemalowane przez media cytaty Korwina da się spokojnie obronić. Z jego osobistą opinią, że kobiety nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego można się nie zgadzać, ale też i wypraszam sobie materiał z Panoramy, który mówi wręcz, że "Korwin chce odebrać kobietom prawa wyborcze", już nawet nie mówiąc o argumentacji zajętego stanowiska. To o Hitlerze to paranoja, radzę nie podpadać pod uwagi w stylu "Korwin chwali Hitlera". To o gwałtach to przecież czysta zagrywka manipulacji. Wyciągnęli temat z jego książki, gdzie mówił o relacjach małżeńskich i przemianowali jego grę słowną, podobną żartom w stylu: "jak kobieta mówi "nie" to znaczy "tak" i będącą wnikaniem w znaczenie słowa odnośnie sytuacji opisanych z książki - w usprawiedliwianie pospolitych zgwałceń. To o tym, że wolałby już żeby jego córka posiedziała na kolanach pedofila, co ewentualnie wyrobi w niej jakieś kobiece instynkty, odruchy wstydu, niżby miała uczyć się edukacji seksualnej od państwa w szkole to przecież aforyzm. (konstrukcja "już wolę, żeby!") Oczywiście można popierać edukację seksualną w szkole i się nie zgadzać z tym konserwatywnym twierdzeniem (chociaż wziąłbym pod uwagę natrętną światopoglądowo działalność lewych projektów), ale nie tak jak to pokazały media. Mówienie, że nazywa niepełnosprawnych debilami jest dziełem albo propagatorów "Nie głosuj na KNP", albo ludzi, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
Uważam, że jasne - postępuje nieodpowiedzialnie, nierozsądnie, może głupio - że daje się wyciągać w takie wypowiedzi, ale on sam uznaje, że medialny bulwers tylko działa na jego korzyść.

Gajusz Mariusz
24-05-2014, 14:12
Osobiście uważam ciszę wyborczą za farsę (ktoś zdejmuje swoje plakaty, afisze, bilbordy?), ale popieram Asura. Do jutra, do 20-tej każdy może wytrzymać.:cool:

chochlik20
24-05-2014, 14:14
Też jestem za :) czekamy jutro do 20, by potem móc rozpalić pod kotłami :devil:

Zakapior-san
24-05-2014, 14:46
No to czekamy a żeby minęło szybciej idę na godzinkę spać;)

Ensis
24-05-2014, 19:06
Cisza wyborcza...

kirlan
25-05-2014, 20:03
No to otwieram piekiełko.
Tylko się nie pobijcie bo się bany posypią

Barsa
25-05-2014, 20:07
Trochę to nie dotyczy wyborów ale tak z ciekawości jak to się dzieję, że mimo, większości w parlamencie i ogólnie chyba w Europie co bym nie mówić "centrum przechwalającego się w prawo" przewodniczącymi KE są socjaliści?

Gajusz Mariusz
25-05-2014, 20:15
Świetna frekwencja...:lol2: Nasi politycy odczytają to jako ... wynik za małych środków przyznawanych z budżetu dla partii, a więc za mało wyborczych reklam płatnych, bilbordów, czasów antenowych etc. Naród niedoinformowany... . Jeżeli dwa razy mniej ludzi poszło niż w wyborach parlamentarnych (krajowych) to znaczy że nawet własny elektorat każdej z partii uznał że to wyścig po emerytury na europejskim poziomie.

szwejk
25-05-2014, 20:31
Co do frekwencji, to większości ludzi pewnie nie spieszyło się pomagać złodziejom w dorwaniu się do eurożłobu:). Miller mógłby dorabiać przemówieniami na pogrzebach:lol2: - tak fajnie mu to wyszło. Wygląda na to, że PO i PIS to papużki nierozłączki. Mają teraz równo... PSL - jak zwykle - zrobi SWOIM dobrze... Fajnie, że ekstrema lewactwa - palikociarnia, dostała po nosie. A z Korwinem? No z nim może być ciekawie...

Marat
25-05-2014, 20:39
Leszek Miller ładnie rozpoczął swoje wystąpienie:


- Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski, ofiara stalinowskiej represji, człowiek, który z bronią w ręku walczył z faszyzmem. Budował Polskę w warunkach, jakich mógł to czynić. Wprowadził stan wojenny, broniąc polskich istnień - podkreślał Leszek Miller.

Lider SLD dodał, że "Wojciech Jaruzelski to architekt Okrągłego Stołu. Dzięki niemu jesteśmy w UE i uczestniczymy dziś w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Jutro zwrócimy się do prezydenta Komorowskiego z apelem o ogłoszenie żałoby narodowej - powiedział Miller

Zakapior-san
25-05-2014, 21:48
Trochę to nie dotyczy wyborów ale tak z ciekawości jak to się dzieję, że mimo, większości w parlamencie i ogólnie chyba w Europie co bym nie mówić "centrum przechwalającego się w prawo" przewodniczącymi KE są socjaliści?
Socjaliści to mało powiedziane. Jest dokładnie jak mówi Korwin- to są komuniści i maoiści. Sprawdzić łatwo: posiadanie internetu + poszukanie życiorysów Barroso, Ashton, Damanaki i reszty.

Świetna frekwencja...:lol2: Nasi politycy odczytają to jako ... wynik za małych środków przyznawanych z budżetu dla partii, a więc za mało wyborczych reklam płatnych, bilbordów, czasów antenowych etc.
Te wszystkie billboardy i spoty za kasę podatników i nagonka mediów reżimowych nie dały rady KNP. Nawet do studia powyborczego nikogo z KNP nie zaprosili bo myśleli że nie wejdzie. A tu ZONK- monopol lewicy został po raz pierwszy od 1944 przełamany. Szczęściarz Jaruzelski tego nie dożył.

Fajnie, że ekstrema lewactwa - palikociarnia, dostała po nosie.
Przynajmniej tych dewiantów zabraknie. Ale trochę dziwne gdzie się podziały "miliony" homosi i antyklerykałów żyjących w Polsce:rolleyes:

Leszek Miller ładnie rozpoczął swoje wystąpienie
Dzisiaj lewica dostała ewidentnie dwa mocne kopy w 4 litery.
Ps: A gdzie się podział Chochlik?

Gajusz Mariusz
25-05-2014, 21:59
Osobiście mi też odpowiada że Jacek Kurski będzie teraz zapieprzał po drogach bez machania mandatem europosła i za własne pieniążki (łapa/mandat-niepotrzebne skreślić):champagne:

Dagorad
25-05-2014, 22:22
Korwin się dostał, będziemy mogli zobaczyć tą wróżoną wielką kompromitację, hańbę i co to tam jeszcze było.

"Jak poinformował Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn i Tomasz Górski zgłosili chęć opuszczenia Solidarnej Polski. Przypomnijmy: SP w wyborach do PE uzyskała 3,1 proc."

No to chyba koniec kolejnej partyjki, Gowin pewnie skończy tak samo. Palikot pewnie pozostanie bo i w sumie ma raczej na swój sposób żelazny elektorat, z tym że jego unia z Kwaśniewskim pewnie padnie.

"Kolejne dane sondażowe: najmniejszą frekwencję odnotowano w grupie 18-25 lat; najwyższą w grupie 60+"

Czyli wygląda na to że wojenka u starszych ludzi między PO i PiS-em góruje, a im młodsze pokolenie tym bardziej ma ją gdzieś. W sumie może to być też kwestia nierozumienia tego czym jest UE i te wybory.

Patrząc na tą frekwencję i przedziały wiekowe wygląda na to że w obecnej sytuacji kolejne wybory mógłby wygrać ten kto po prostu zyska choć trochę zaufania. Ewentualny potencjał wyborczy i niezagospodarowana przestrzeń są ogromne. Być może nazbyt optymistycznie ale wydaje mi się ze duet PO-PiS pobudzający wyborców przez sam fakt nie bycia "tą drugą" partią też się kończy. Nawet jeżeli te wybory istotne nie były to dobrze że choć trochę udało się beton przełamać i mimo że sam na Korwina nie głosowałem rad jestem że to akurat on z "nowych" partii osiągnął sukces, zwycięstwo jakiegoś Ziobry czy Gowina mogłoby polegać na tym że dostalibyśmy "małe" PO/PiS.

Gajusz Mariusz
25-05-2014, 22:41
Dagorad-czyli nie będą mogli mówić że to młodzież zagłosowała na JKM. Przynajmniej nie tylko...

kirlan
25-05-2014, 23:12
I Bardzo dobrze że się Kkk...korwin dorwał do parlamentu!! Szkoda że NIE dostał się Palikot .... Już w UE będą wiedzieć jak nazwać to co on wygaduje ... Nazwą to po imieniu - a nie jakieś tam bzdury że niby "prawica" czy inny klub "miłośników łysych Celtów". Może się wreszcie naród nasz obudzi i skończy z tymi chorymi skrajnościami ...
Szkoda tylko że ani pisuaru ani palety olewuskiej nie ma czym nie ma czym zastąpić - nie ma parti któr amiała by jakiś pomysł na organizowanie kraju i unii ... A już na pewno nie ma takiej która ten pomysł KONSEKWENTNIE by realizowała. Żadna licząca się partia w Polsce nie realizuje swojego programu.

Ktoś tu pisał że PSL zrobi dobrze swoim .. czyli komu?? Rolnikom??
Tak jak z dopłatami parę lat temu ?? Polscy rolnicy dostali figę z makiem bo ówczesny jaśnie pan minister z PSL przez 6 miesięcy nie zdążył wniosku napisać i wysłać pocztą do Brukseli ?

Mefisto7
25-05-2014, 23:26
Co wygaduje?

Dagorad
25-05-2014, 23:52
Większym zainteresowaniem od Korwina cieszyć się pewnie będzie neonazista z Niemiec. Przy nim w dodatku nie będzie się trzeba raczej wysilać aby nazwać go faszystą, nazistą czy co kto tam lubi.

No ale co jak co ale ewentualna nagonka "specjalistów" z UE na Korwina podbije mu notowania jak się patrzy. Choć mówienie że UE będzie jakoś wyjątkowo konkretna w stosunku do Korwina wydaje mi się być snuciem fantazji.

We Francji wygrali eurosceptycy, w ujęciu liczbowym dużo to nie znaczy. Wyłamywanie się jednak Francji z jej proeuropejskich nastrojów znaczyć może duże zmiany. W końcu w chwili obecnej w UE liczą się Francja i Niemcy, eurosceptyczna Francja może wiele namieszać ze względu na relacje Niemcy-"biedna" Europa Południowa. Nasi zachodni sąsiedzi w pozycji ostatniego filara Unii Europejskiej raczej dobrze nie wpłyną na jej stabilność.

Zakapior-san
26-05-2014, 04:14
I Bardzo dobrze że się Kkk...korwin dorwał do parlamentu!! Szkoda że NIE dostał się Palikot .... Już w UE będą wiedzieć jak nazwać to co on wygaduje ... Nazwą to po imieniu - a nie jakieś tam bzdury że niby "prawica" czy inny klub "miłośników łysych Celtów". Może się wreszcie naród nasz obudzi i skończy z tymi chorymi skrajnościami ...
Chyba za bardzo przejąłeś się śmiercią tow. Jaruzelskiego, że pleciesz takie trzy po trzy. No cuż, wybaczam.

nie ma parti któr amiała by jakiś pomysł na organizowanie kraju i unii ... A już na pewno nie ma takiej która ten pomysł KONSEKWENTNIE by realizowała. Żadna licząca się partia w Polsce nie realizuje swojego programu.
Narzekasz na Korwina, że będzie ośmieszał PE a on właśnie miał ośmieszanie absurdów PE jako punkt programu. Jest więc szefem jedynej partii realizującej program:D

Ktoś tu pisał że PSL zrobi dobrze swoim .. czyli komu?? Rolnikom??
Oczywiście, że nie rolnikom. "Swoi" PSL to pociotki na stołkach w Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wyobraź sobie, że o nepotyźmie PSL mogę pisać baaaaardzo dużo....

chochlik20
26-05-2014, 06:50
Nie sądziłem, że za mną zatęsknisz ;)

"- Co może Korwin zrobić dla Polski w europarlamencie?
- Ośmieszać unię"

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 07:54
Z osobistych porażek zanosi się na następną, mimo (co by nie mówić) sukcesu całej PO: Jan Antony Vincent-Rostowski chyba za burtą Europarlamentu. :champagne:Jaka dobra wiadomość z samego rana!!!

chochlik20
26-05-2014, 08:01
http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/5,137162,16022140,Ci_politycy_najpewniej_weszli_do _PE__Oto_krotkie_sylwetki.html#MT
Tu mamy tych, którzy weszli.

O masakra, Fotyga weszła...


Z osobistych porażek zanosi się na następną, mimo (co by nie mówić) sukcesu całej PO: Jan Antony Vincent-Rostowski chyba za burtą Europarlamentu. http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/champagne.gifJaka dobra wiadomość z samego rana!!!
Możesz odstawić szampana, lepiej sięgnąć po coś mocniejszego na otarcie łez.

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 08:03
Jednak dostał się ?!? Chochlik-teraz mnie zgasiłeś...:(

PaskudnyPludrak
26-05-2014, 08:20
Mnie najbardziej cieszy sromotna porażka Palikota i Ziobry, kulfon fajnie, że wszedł, będzie wesoło przynajmniej.

chochlik20
26-05-2014, 08:34
Według danych G-W tak... :confused:

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 08:37
Jest kilka kwiatków w naszej reprezentacji. Rybka zwana Anną Fotyga (sławne "bez komentarza"), Karol Karski (melexy w Turcji), Marek Jurek, Julia Pitera, Waszczykowski ("polską racja stanu jest racja stanu Stanów Zjednoczonych"-usłyszałem na własne uszy gdy kandydował na prezydenta Łodzi...), Szejnfeld, Thun ...

kirlan
26-05-2014, 10:13
Jakie bzdury wygaduje Korwin: 1) obraża niepełnosprawnych 2) obraża kobiety 3) udaje że nie jet faszystą tylko obrońcą "złotej wolności" 4) bredzi że rozwalenie unii jest dla nas korzystne - ciekawe czym i jak may naciskać na Putina jak nie WSPÓLNĄ polityką wielu państw?? . W pojedynkę to on se może szabelką pomachać i tron poprzymierzać, a nie zrobić coś dla Polski.

A żebyście wiedzieli że mnie zabolała śmierć generała!! Nie macie pojęcia jak bardzo!!
Tak liczyłem że ten przeklęty zbrodniarz usłyszy wreszcie wyrok za stan wojenny,
że namierzą chociaż gdzie się kolejnego 13 grudnia bunkruje i zamiast chaseł co się od jego łysiny odbijały jak groch, każą mu spojrzeć w oczy rodzinom zamordowanych w stanie wojennym,
że się będzie musiał tłumaczyć oko w oko tym co stracili zdrowie
że będzie musiał się publicznie przyznać że się chciał z kiszczakiem w wojenkę pobawić,
przyznać gdy wreszcie z archiwów wyciekną niezbite dowody że nie było żadnej REALNEj groźby sowieckiej interwencji i że on o tym wiedział ...

A on przed tym uciekł ...

Zwyczajnie zwiał!!

Volomir
26-05-2014, 11:00
Ta, ten wielki Korwin zrobi taki szał w Europie! Oni tam mają masę takich błaznów;) No ale trzeba się cieszyć, więcej Korwina w PE, mniej w Polsce!

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 11:49
Kirlan, wiesz dobrze że nie doczekałbyś się. Ciągle zwolnienia (patrz-Kiszczak) lekarskie, nawet i usprawiedliwione, itd, itd....... A JKM wie że będzie na celowniku mediów, więc oczekuję cotygodniowego show w jego wykonaniu. Bo jak widać Palikot przestał być pupilkiem i błaznem narodu.

Volomir
26-05-2014, 12:25
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dwie-koalicje/eq7f5

trochę śmiechu;)

Kobrax
26-05-2014, 12:39
A żebyście wiedzieli że mnie zabolała śmierć generała!! Nie macie pojęcia jak bardzo!!
Tak liczyłem że ten przeklęty zbrodniarz usłyszy wreszcie wyrok za stan wojenny,
że namierzą chociaż gdzie się kolejnego 13 grudnia bunkruje i zamiast chaseł co się od jego łysiny odbijały jak groch, każą mu spojrzeć w oczy rodzinom zamordowanych w stanie wojennym,
że się będzie musiał tłumaczyć oko w oko tym co stracili zdrowie
że będzie musiał się publicznie przyznać że się chciał z kiszczakiem w wojenkę pobawić,
przyznać gdy wreszcie z archiwów wyciekną niezbite dowody że nie było żadnej REALNEj groźby sowieckiej interwencji i że on o tym wiedział ...

A on przed tym uciekł ...

Zwyczajnie zwiał!!
A co jeżeli wyciekną niezbite dowody, że takie zagrożenie istniało? I że wojska czekały tylko na rozkaz wkroczenia? Jaruzelski dał Polakom to czego potrzebowali by się zbuntować i zjednoczyć. Dał im wspólnego wroga, bez którego nic by nikt nie zrobił. Jaruzelski aniołkiem może nie był ale diabłem też nie. Jakby chciał to by mógł rozpędzić Solidarność na wszystkie strony świata ale tego nie zrobił.
Ten artykuł o koalicjach niezły jest xD Można się pośmiać :)
Co do Korwina to cieszę się, że się dostał. Przetrze drogę RN.

chochlik20
26-05-2014, 13:04
Poseł Nowej Prawicy (wprowadzony do Sejmu pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości) przyznał z rozbrajającą szczerością w powyborczym "Poranku Radia TOK FM", że nie powinniśmy się przyzwyczajać do konkretnych nazwisk NP w Parlamencie Europejskim. - Ani ja, ani nikt z ludzi, którzy zostali teraz europosłami, europosłami być nie chce - stwierdził.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,16035073,Wipler_nawet_sie_nie_kryguje___C i__ktorzy_zostali.html


- Nasze miejsce jest w parlamencie krajowym. Wszyscy, którzy zostali teraz europosłami z list Nowej Prawicy, będą kandydować na posłów krajowych. To jest normalna droga nowej formacji politycznej, która ma niewielu rozpoznawalnych liderów - zapowiedział.

Nie ma to jak z dwóch korytek ciągnąć.

Korwin nie dość, że się dostał to jeszcze twierdzi, że zmanipulowano wybory :rolleyes:
http://wiadomosci.onet.pl/korwin-mikke-o-tusku-premier-manipulowal-wyborami/ww5ee

:champagne: 1.40 :champagne:
http://youtu.be/_EInxYcrDAE

Niech mi teraz ktoś wmówi, że Korwina nie ciągnie do korytka :lol2::lol2::lol2:

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 13:40
A więc SHOW się rozpoczął. Jak tylko prezes się dowie że mu skradł hasło o manipulowaniu wyborami...:hmm:

chochlik20
26-05-2014, 13:44
Ja się zastanawiam czy mam się smucić czy się cieszyć z wygranej Korwina.
:confused:
Z jednej strony to dobrze, bo gdy reszta Europy usłyszy jego rewelacje, to padnie ze śmiechu a następnie poda go do sądu.
Z drugiej zaś strony po raz kolejny dojdzie do ośmieszenia naszego kraju i jego mieszkańców.

No cóż będę śmiał się przez łzy.

Pampa
26-05-2014, 13:53
Czy ja wiem? We Francji wygrał Front Narodowy co ma podobne poglądy do RN, KNP itp. :) Więc coś czuję że Francja namiesza niebagatelnie w UE, jako jeden z ważniejszych członków ;) Dodać tez trzeba że w wielu miejscach to prawica wygrywa np. Węgry, Niemcy WB itp ;)

Asuryan
26-05-2014, 14:30
A co jeżeli wyciekną niezbite dowody, że takie zagrożenie istniało? I że wojska czekały tylko na rozkaz wkroczenia?
Ale jakiego wkroczenia? Mało ich było na miejscu?

Aztec
26-05-2014, 15:55
Jakie bzdury wygaduje Korwin: 1) obraża niepełnosprawnych 2) obraża kobiety 3) udaje że nie jet faszystą tylko obrońcą "złotej wolności" 4) bredzi że rozwalenie unii jest dla nas korzystne - ciekawe czym i jak may naciskać na Putina jak nie WSPÓLNĄ polityką wielu państw?? .
!

heh, sama sytuacja z Ukrainą pokazała jak ta WSPÓLNA polityka jest skuteczna :D Polska jako jeden z nielicznych członków Unii dąży do zabezpieczania granic UE. Niemcy? Niemcy mają gdzieś to co się dzieje na Ukrainie, nawet w ich telewizji niewiele o tym było po Majdanie. Nie jest im to zwyczajnie na rękę. Francja? Francja dalej dostarcza zaopatrzenie do Ruskich, nie przejmując się sankcjami.
Wspólna polityka to fikcja.

A co do wyborów :
PiS – 32,35 proc., PO – 31,29, SLD – 9,55, PSL – 7,21

http://24.media.tumblr.com/8e765d4c7e8adc7382ed6c943acce5b4/tumblr_mj33tr3lcu1s39jklo1_500.gif

"W Polsce ofiary głosują na katów" co jest cholernie smutne.
Chociaż na podstawie własnych obserwacji i rozmowy z ludźmi starszymi zauważyłem, ze głosowali na PiS PO bo w sumie tylko te partie kojarzą.


Chochlik:

Z dwóch korytek? A od kiedy to europoseł może być jednocześnie posłem w polskim sejmie? Bo to by była jakaś rewelacja.

chochlik20
26-05-2014, 16:21
Mnie się pytasz? Zapytaj się Wiplera lub Korwina, to oni pragną kandydować do parlamentu. Chyba, że mają zamiar zrezygnować z mandatu by kandydować u nas. To wtedy zadałbym sobie pytanie po co kandydowali? Jak to się wyraził Korwin - po kasę.

szwejk
26-05-2014, 16:51
Coraz ciekawiej: "...Proszę nie siać defetyzmu ...";)

http://niezalezna.pl/55687-nasz-news-serwery-pkw-sa-atakowane-problemy-z-dostepem-do-wynikow-wyborow

JKM ładnie "podziękował" TVN :lol2:

http://wpolityce.pl/polityka/197585-korwin-mikke-klania-sie-stacji-z-wiertniczej-dziekuje-tvn-za-dobra-wspolprace-to-dzieki-wam-mam-taki-wynik

Dla PO promykiem światła w tych ponurych dniach jest jej wierny elektorat w...:clap: Wniosek dla Partii jest prosty: Gdyby tak całą Polskę zmienić w... to wtedy głosowano by bez głupich wyskoków...

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurowybory-PO-wygrala-w-wiezieniach-3131316.html

A z tych co się nie dostali, to ja mam frajdę, że Kazia Szczuka też się nie załapała... No tak...:hmm:Kobiety nie głosowały na KOBIETĘ i w dodatku FEMINISTKĘ, cóż chyba nie chcą być "uratowane" przez czcicielkę tęczy:lol2:

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 17:03
O tak. Kazia musi dzisiaj pić....:champagne:

chochlik20
26-05-2014, 17:13
Ostrzeżenie dla Kirlana! Lepiej tego nie czytaj bo będziemy musieli szukać nowego moderatora.

Pada pytanie o pogrzeb zmarłego wczoraj generała Jaruzelskiego. Ma on mieć charakter państwowy i z honorami. - To mu się należy. Był dobrym generałem - odpowiedział Janusz Korwin-Mikke. - Ale był politykiem, który zmarnował szansę. Gdyby zrobił to samo co Pinochet, Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza niż Niemcy i byłby noszony na rękach. A on zrobił stan wojenny. Nie miał pojęcia o polityce i gospodarce. I nie miał odwagi, by słuchać swoich dobrych doradców - stwierdził JKM.
Dodał, że jego zdaniem proponowana przez SLD żałoba narodowa jest zbędna.



http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,136695,16017131,Rozpoczelo_sie_glosowanie_w_wybo rach_do_Parlamentu.html#BoxSlotIMT#BoxWiadTxt

Aztec
26-05-2014, 18:24
Jeśli stwierdzili, że chcą kandydować to oczywiste, że zrezygnują z mandatu europosła. I proszę wskaż mi innych kandydatów którzy zrzekli się 3/4 swojej pensji.

Gajusz Mariusz
26-05-2014, 18:31
Z osobistych porażek zanosi się na następną, mimo (co by nie mówić) sukcesu całej PO: Jan Antony Vincent-Rostowski chyba za burtą Europarlamentu. :champagne:Jaka dobra wiadomość z samego rana!!!

A jednak!!!!!!!!!!!!!!!!!:champagne::champagne::cham pagne:

Trochę obok tematu: cieszy mnie mądrość Krakowian! :ok:

Dagorad
26-05-2014, 19:02
Mnie się pytasz? Zapytaj się Wiplera lub Korwina, to oni pragną kandydować do parlamentu. Chyba, że mają zamiar zrezygnować z mandatu by kandydować u nas. To wtedy zadałbym sobie pytanie po co kandydowali? Jak to się wyraził Korwin - po kasę.

Ale Ty tak serio? Tak jeździsz po Korwinie, jaki to on nie będzie, jak nie popsuje wizerunku najświętszej rzplity itd. a niby nie wiesz tak podstawowych rzeczy o tym czemu kandydował? Przecież nie jest żadną tajemnicą że chce w Unii "poszkodzić", przez półtorej roku będzie mógł wiele razy zabłysnąć swoim eurosceptycyzmem. Później jednak wróci do Polski bo to ona, a nie pensja w UE jest dla niego ważniejsza.

Bardziej od tego czemu Korwin wyjeżdża na półtorej roku ja bym się pytał czemu minister państwa wyjeżdża. Przecież to ponoć elita elit, świetni politycy tak bardzo potrzebni Polsce itd. A tu się okazuje że jak przyjdzie co do czego to lepsza jakaś szara dobrze płatna posadka w UE niż bycie jednym z najważniejszych osób w ojczyźnie.

Presidente
26-05-2014, 19:02
A jednak!!!!!!!!!!!!!!!!!:champagne::champagne::cham pagne:

Trochę obok tematu: cieszy mnie mądrość Krakowian! :ok:
A mina prezydenta Krakowa na jakiejś konferencji: bezcenna. Do tego ośmieszyliśmy się trochę przed komisją olimpijską. Ciekawe czyj to był pomysł aby najpierw zgłosić kandydaturę a dopiero potem referendum? W Niemczech i bodajże Norwegii jakoś sobie poradzili z tym "niezwykle" trudnym problemem i referenda porobili wcześniej. A u nas od razu piniondze wzięli a dopiero potem do myślenia się zabrali.
A nie, jednak się walnąłem to w powiecie krakowskim było jakieś 20% w samym Krakowie już prawie 40%. :o

Nezahualcoyotl
26-05-2014, 19:31
131 eurosceptykow na 751 foteli czyli jakies 17% Europarlamentu.Francja,Wielka Brytania,Dania,Niemcy,Austria oraz Grecja to kraje w ktorych ugrupowania narodowe i krytycznie nastawione do EU odniosly zwyciestwa lub znaczace sukcesy.Czyzby pojawil sie promyk nadziei ze Europa bedzie prawdziwie europejska a nie multismietniskiem?

Zakapior-san
26-05-2014, 19:56
Mnie się pytasz? Zapytaj się Wiplera lub Korwina, to oni pragną kandydować do parlamentu. Chyba, że mają zamiar zrezygnować z mandatu by kandydować u nas. To wtedy zadałbym sobie pytaniehttp://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png (http://forum.totalwar.org.pl/#) po co kandydowali? Jak to się wyraził Korwin - po kasę.
Chochlik zamilcz lepiej bo coraz bardziej się pogrążasz. Gdyby Korwinowi chodziło o kasę to zostałby w PE a nie chciał za rok zostać posłem w polskim parlamencie gdzie zarabia się 1/4 tego co w PE. To twoi pupile z partii POstępu rezygnują z polskiego parlamentu na rzecz europejskiego dla kasy, bo przecież nie dla władzy- PE nawet nie ma inicjatywy ustawodawczej. Ale fajnie się siedzi i żre z koryta.
Tym posunięcie Korwin udowodnił, że jest prawdziwym patriotą zatroskanym o dobro kraju a nie o własną kieszeń. Szacun.
120

chochlik20
27-05-2014, 08:51
Korwin patriotą :mrgreen: takim samym jak reszta :mrgreen: naszych polityków.
Jakoś przed wyborami nie deklarował się, że wybory w kraju są ważniejsze.
Po co ktoś szedł i głosował na człowieka, który zaraz odejdzie?
Chce wyrobić jak rozumiem sobie opinie i zebrać więcej głosów. Zwykły populizm i nic więcej.
Sam przyznał się, że idzie po kasę - na prowadzenie biura i inne wydatki, a przecież on jest taki bogaty to na co mu kasa? To nie jest korytko?
Zadziwiający jest fakt, że przemilczałeś jego opinie o Jaruzelskim, czyżbyś się zgadzał?

Dagoradzie po co on kandydował to ja wiem - dla rozgłosu i dla kasy.

Azteku nie chce mi się wyszukiwać po raz kolejny nforamcji o płacach. Sprawdź sam, że nie samą pensją żyje tam parlamentarzysta. Korytko jest obszerne i ma wiele różnych fajnych rzeczy.

A dla tych co tak bardzo nie chcą UE - odpowiem tak - fajnie jak płynie od niej kasa, ale jak płyną dyrektywy, które nam coś narzucają to już jest źle.

I na marginesie daruj sobie wycieczki do mnie w stylu ja i moje kolesie z PO. Dla Twojej wiadomości nie znam tam nikogo, nie mam własnego premiera czy innego ministra. Nawet nie głosowałem na tą partię.

I to było tyle w tym temacie. Ja swoje zdanie już wyraziłem. Jak ktoś chce nabijać sobie posty jego kwestia.

Dagorad
27-05-2014, 16:06
A dla tych co tak bardzo nie chcą UE - odpowiem tak - fajnie jak płynie od niej kasa, ale jak płyną dyrektywy, które nam coś narzucają to już jest źle.

Fajnie by było gdyby ta kasa serio płynęła do nas. Ale ona płynie na "igrzyska", urzędników, niepotrafiących się utrzymać rolników, kampanie jak to nam UE dobrze robi i drogi. Niejeden oczywiście mógł się na UE nachapać, w sporej części pewnie ci sami którzy potrafią doić i samą III RP. Większość z rzekomej wielkiej kasy z UE robiącej nie wiadomo jak wielki dobrobyt ma niewiele. Durne dyrektywy będą jednak dotykać wszystkich. Tak więc mimo iż UE nie da nam takich pensji i dobrobytu jak w Belgii czy w Niemczech bo oczywistym jest dla nich że taki skok jest niemożliwy to jednak w kwestii przyjmowania dyrektyw, ograniczeń itd. będą nas traktować jakby nasza gospodarka była tak samo silna jak ich.

Zakapior-san
27-05-2014, 16:22
Jakoś przed wyborami nie deklarował się, że wybory w kraju są ważniejsze.
Jak to nie? Cały czas mówił, że w PE nic nie można załatwić bo nawet nie ma inicjatywy ustawodawczej i że te wybory to tylko wstęp do prawdziwych, które będą w Polsce za rok. Wystarczy czy mam poszukać odpowiedniego nagrania z youtube żeby cię znowu zmasakrować?

Zadziwiający jest fakt, że przemilczałeś jego opinie o Jaruzelskim, czyżbyś się zgadzał?
Że Jeruzel był dobrym generałem i kiepskim politykiem? Zapewne był dobrym generałem, osła nawet komuchy nie awansowaliby tak wysoko. Co do polityki to nie zgadzam się z Korwinem- Jaruzel czy Kiszczak byli bardzo mądrymi politykami. Polityk powinien przewidywać a oni przewidzieli, że socjalizm ZBANKRUTUJE i trzeba się zabezpieczyć na tę okoliczność. Perfekcyjnie przeprowadzili akcję przejęcia władzy nad Solidarnością, akcję "okrągły stół" czyli debaty komuchów z agentami, akcję "gruba kreska" oraz akcję powsadzania swoich na najważniejsze stołki. Działali idealnie w myśl zasady, że wiele musi się zmienić by wszystko zostało po staremu. Zrobili to tak inteligentnie, że nawet po tylu latach lemingi jak ty wierzą w oficjalna wersję "historycznych zmian". Tyle na temat polemiki z wypowiedzią Korwina. Pod względem moralnym Jaruzel jest dla mnie dnem dna. Za oszukanie milionów Polaków, którzy ufali, że socjalizm naprawdę się skończy należała mu się czapa, jednak system, który stworzył dobrze zadziałał i uniemożliwił skazanie go. Czy odpowiedź jest satysfakcjonująca?

Baal-Melkart
27-05-2014, 20:00
Czyzby pojawil sie promyk nadziei ze Europa bedzie prawdziwie europejska a nie multismietniskiem?
Szkoda tylko, że taki np. Nigel Farag po wynikach wyborów do europarlamentu zaczął od przemowy na temat jakim to błędem było wpuszczenie do UE mieszkańców wschodniej Europy. Ale wierzę, że nie mówił o Polakach ;)

Mefisto7
27-05-2014, 20:26
Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy przeciwni UE, chcemy gospodarować i bogacić się we własnym kraju... to jego zdanie na te tematy naprawdę gówno nas obchodzi. :) Może sobie mieć takie czy inne opinie. Podana powyżej nie oznacza od razu, że nas nienawidzi. A taki Godfrey Bloom z jego frakcji wychwalał publicznie polskich studentów za bycie wszechstronnymi i inteligentnymi ludźmi, jednocześnie angielskich nurzając w błocie.

Oburzać się mogą ci co są ZA przebywaniem Polski w UE.

kirlan
28-05-2014, 10:04
UUuuu!!! chochlik20 ! ! gdybyś nie dał ostrzeżenia to bym pomyślał że mnie chcesz zgładzić .... tak mnie brzuch rozbolał gdy czytałem "złote myśli Jego Korwińskiej Mości" ... Wygląda że jednak łysi będą mieli parkiet taneczny i warsztat plastyczno - ruchowy na Powązkach. To ekstrema i przesada, ale nie mogę pojąć czemu rodzina dobrowolnie na to się wystawia, wręcz prowokuje łysych.

Zakapior-san
28-05-2014, 14:58
Szkoda tylko, że taki np. Nigel Farag po wynikach wyborów do europarlamentu zaczął od przemowy na temat jakim to błędem było wpuszczenie do UE mieszkańców wschodniej Europy.Ale wierzę, że nie mówił o Polakach
Myślę, że mówił zwłaszcza o Polakach i Rumunach ale co z tego? Koleś dba o swój kraj i z puntu widzenia brytyjskiej racji stanu mówi słusznie. Oburzać mogą się jedynie ci, którym zależy na głębszej integracji z UE i pozbyciu się z POlski młodego pokolenia.

Praca dla Polaków powinna być przede wszystkim w Polsce a nie za granicą. Wolność nie na tym polega, by zmuszać młodych brakiem perspektyw do emigracji zarobkowej. Knury z sejmu mają to gdzieś, zamiast stworzyć realne projekty reform absorbują swoją uwagę na bieżącym żarciu z koryta. Tylko Korwin ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. I co się dziwić, że dużo młodych go popiera? Oni nie chcą wyjeżdzać by robić na angola, który traktuje ich jak podludzi, chcą tutaj pracować i zakładać rodziny, jednak tu się nie da póki co. Smutne... ale jakże prawdziwe.

Swoją drogą Nigel Farag nie widzi prawdziwych problemów GB a są nimi murzyni i arabusy.

Witia
28-05-2014, 17:08
Jak dla mnie to dobrze, że otwarto rynek brytyjski dla naszych i ta 'elita narodu' może wyjechać za granicę. Byłem już w wielu angielskich miastach (żeby było jasne - w celach turystycznych) i za każdym razem gdy spotykałem polaków było mi wstyd odezwać się we własnym języku. Swołocz, wieśniaki, hołota mówiąca do drugi wyraz 'k****' 'ch**', itp... Im więcej tej 'młodej elity' wyjedzie z Polski, tym zdrowsze będziemy mieć społeczeństwo.

Barsa
28-05-2014, 18:13
Jak dla mnie to dobrze, że otwarto rynek brytyjski dla naszych i ta 'elita narodu' może wyjechać za granicę. Byłem już w wielu angielskich miastach (żeby było jasne - w celach turystycznych) i za każdym razem gdy spotykałem polaków było mi wstyd odezwać się we własnym języku. Swołocz, wieśniaki, hołota mówiąca do drugi wyraz 'k****' 'ch**', itp... Im więcej tej 'młodej elity' wyjedzie z Polski, tym zdrowsze będziemy mieć społeczeństwo.

Po części masz rację, widzę to choćby po swoich znajomych, że wyjehali Ci bez wykształcenia lub Ci z o za wiele pod czerepem nie mieli... ale w społeczeństwie i tacy ludzie są potrzebni, oraz potrzebni są też przede wszystkim młodzi ludzie, zobaczymy za x lat kto będzie pracował na emerytury teraźniejszych 40 i 50 latków..

Zakapior-san
28-05-2014, 18:42
Jak dla mnie to dobrze, że otwarto rynek brytyjski dla naszych i ta 'elita narodu' może wyjechać za granicę. Byłem już w wielu angielskich miastach (żeby było jasne - w celach turystycznych) i za każdym razem gdy spotykałem polaków było mi wstyd odezwać się we własnym języku. Swołocz, wieśniaki, hołota mówiąca do drugi wyraz 'k****' 'ch**', itp... Im więcej tej 'młodej elity' wyjedzie z Polski, tym zdrowsze będziemy mieć społeczeństwo.
Głupi wyjechali ale trudno stwierdzić czy w kraju sami mądrzy zostali. Ale masz rację- byłem za granicą i wiem, że faktycznie przeważnie zjechali się tam ludzie poniżej poziomu krytyki i tym tęgi ch... w wiadomo co. Spotkałem jednak też ludzi inteligentnych, kulturalnych i ambitnych, poznałem ich historie życiowe i tych mi szkoda. Ludzie jak ludzie, są różni ale kogo nie spytałbym to wolałby za nieco mniejsze pieniądze ale jednak w Polsce żyć i pracować.

Baal-Melkart
28-05-2014, 20:05
Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy przeciwni UE, chcemy gospodarować i bogacić się we własnym kraju... to jego zdanie na te tematy naprawdę gówno nas obchodzi. :) Może sobie mieć takie czy inne opinie. Podana powyżej nie oznacza od razu, że nas nienawidzi. A taki Godfrey Bloom z jego frakcji wychwalał publicznie polskich studentów za bycie wszechstronnymi i inteligentnymi ludźmi, jednocześnie angielskich nurzając w błocie.

Oburzać się mogą ci co są ZA przebywaniem Polski w UE.
Szczerze życzę wam, kimkolwiek jesteście, by faktycznie można było się solidnie bogacić we własnym kraju. Gdy już siły eurosceptyczne rozmontują tę całą UE, a ok. 2 mln Polaków nie znajdzie zatrudnienia poza granicami naszego kraju, to czy macie już plan na zagospodarowanie tej liczby ludzi czy będziecie improwizować?


Myślę, że mówił zwłaszcza o Polakach i Rumunach ale co z tego? Koleś dba o swój kraj i z puntu widzenia brytyjskiej racji stanu mówi słusznie. Oburzać mogą się jedynie ci, którym zależy na głębszej integracji z UE i pozbyciu się z POlski młodego pokolenia.
Jako liberałowi na pewno leży Ci na sercu los jednostki. Więc jak to jest, że wg Ciebie lepszy jest byt bezrobotnego w Polsce niż pracującego na Wyspach? Na chwilę obecną dla wielu wybór ogranicza się do tych dwóch opcji. I jeszcze jeden paradoks. Nie ma wolnego rynku bez swobody przepływu osób w poszukiwaniu pracy.


Praca dla Polaków powinna być przede wszystkim w Polsce a nie za granicą.
Całkowicie się zgadzam. Ale w naszym kraju jak bezrobocie spadnie poniżej 10% to będzie epokowy sukces.

Presidente
28-05-2014, 20:22
Gdy już siły eurosceptyczne rozmontują tę całą UE, a ok. 2 mln Polaków nie znajdzie zatrudnienia poza granicami naszego kraju, to czy macie już plan na zagospodarowanie tej liczby ludzi czy będziecie improwizować?

Nie ma wolnego rynku bez swobody przepływu osób w poszukiwaniu pracy.
Tyle, że swobodę przepływu osób, towarów, kapitału i czegotamjeszcze to zapewniało EWG. Poza tym nie sądzę, żeby niektóre kraje, w których brakuje specjalistów, jak Niemcy albo Norwegia, zamknęły swoje rynki pracy ot tak tylko i wyłącznie dlatego bo nie ma Unii.

Mefisto7
28-05-2014, 20:41
Mnóstwo ludzi opanowane zostało przez mit Unii - wyzwolicielki granic i rynku pracy. Polacy jeździli do roboty za komuny na emigrację i w IIIRP normalnie, i nie było z tym wielkich problemów. Teksty o 2 mln ludzi nagle wyrzuconych z roboty jest po prostu nie na miejscu.

Nezahualcoyotl
28-05-2014, 21:03
Swołocz, wieśniaki, hołota mówiąca do drugi wyraz 'k****' 'ch**', itp... Im więcej tej 'młodej elity' wyjedzie z Polski, tym zdrowsze będziemy mieć społeczeństwo.
Cale szczescie ze kultura osobista Polakow pozostala pomiedzy Baltykiem a Tatrami;).

Zakapior-san
29-05-2014, 01:32
Szczerze życzę wam, kimkolwiek jesteście, by faktycznie można było się solidnie bogacić we własnym kraju. Gdy już siły eurosceptyczne rozmontują tę całą UE, a ok. 2 mln Polaków nie znajdzie zatrudnienia poza granicami naszego kraju, to czy macie już plan na zagospodarowanie tej liczby ludzi czy będziecie improwizować?
Prawda jest taka, że czy chcemy czy nie Unia może zostać rozmontowana bez naszego udziału (samych 4 unioposłów z KNP Unii nie rozsadzi). W całej Europie dochodzą do głosu ruchy narodowe i uniosceptyczne. W GB i Francji coraz głośniej o referendach na temat wystąpienia. Tak naprawdę toczy się wyścig do reform i jak nic nie zrobimy to faktycznie będziemy mieć tych bezrobotnych na karku. Powiedzmy sobie jasno- wizja powrotu milionów nie powinna być motorem do kurczowego stania przy Unii ale raczej do wolnorynkowych reform krajowych by odtworzyć zrujnowaną przez socjaluchów gospodarkę. Na chwilę obecną pomysł na reformy ma tylko KNP, reszta tkwi w dekadencji i klientyźmie.

Całkowicie się zgadzam. Ale w naszym kraju jak bezrobocie spadnie poniżej 10% to będzie epokowy sukces.
Znieśmy podatek dochodowy to ten epokowy sukces nastąpi w miesiąc.

Gajusz Mariusz
29-05-2014, 16:03
W Unii Europejskiej ruszyły negocjacje dotyczące obsady stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej. "Walka o władzę", na którą nakłada się spór pomiędzy instytucjami unijnymi, jest zacięta, i obfituje w zaskakujące doniesienia o możliwych sojuszach na forum Parlamentu Europejskiego. Pierwsze rozmowy w celu wyłonienia następcy Jose Barroso nie przyniosły rezultatów i mogą oznaczać poważne kłopoty dla Jeana-Claude'a Junckera z Europejskiej Partii Ludowej, który był typowany jako "pewny kandydat" na to stanowisko. Klinczu nie przerwało poparcie ze strony europejskich socjalistów. - To komiczne, że Juncker uzyskał nasze poparcie, a został zablokowany przez swoją własną rodzinę polityczną - powiedział Hannes Swoboda, przewodniczący frakcji S&D.

Karuzela się zaczęła.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/klopoty-z-wyborem-nowego-szefa-komisji-europejskiej-swoboda-sytuacja-jest-komiczna/lk24g

Baal-Melkart
29-05-2014, 18:30
Tyle, że swobodę przepływu osób, towarów, kapitału i czegotamjeszcze to zapewniało EWG. Poza tym nie sądzę, żeby niektóre kraje, w których brakuje specjalistów, jak Niemcy albo Norwegia, zamknęły swoje rynki pracy ot tak tylko i wyłącznie dlatego bo nie ma Unii.
EWG już nie istnieje. Ale to i tak nie ma żadnego znaczenia. Dla Nigela Farage'a jest nie ważne jak nazywa się instytucja zapewniająca swobodny przepływ osób, problem stanowi sam swobodny przepływ osób. I owszem, brakujących specjalistów pewne kraje przyjmą z otwartymi rękoma. Zatem zostaniemy z bezrobotnymi nie-specjalistami i z niedoborami specjalistów wydrenowanych z naszego rynku przez bogatsze kraje.

Mnóstwo ludzi opanowane zostało przez mit Unii - wyzwolicielki granic i rynku pracy.
Żaden mit, to jest fakt.

Polacy jeździli do roboty za komuny na emigrację i w IIIRP normalnie, i nie było z tym wielkich problemów. Teksty o 2 mln ludzi nagle wyrzuconych z roboty jest po prostu nie na miejscu.
Oczywiście, że jeździli. Dziwnym jednak zrządzeniem losu polska emigracja zarobkowa obecnie jest blisko 3-krotnie większa niż przed wstąpieniem do UE. Zapewne otwarcie rynków pracy dla Polaków nie miało na to żadnego wpływu, a kto twierdzi inaczej jest mitomanem.

Teksty o 2 mln ludzi nagle wyrzuconych z roboty jest po prostu nie na miejscu.
Nie na miejscu bo? Czyż nie na tym opiera się założenie pewnych kręgów eurosceptycznych, by zamknąć rynek pracy dla imigrantów w celu ochrony interesów własnych obywateli? Może zadam inne pytanie. Załóżmy, że "wy" przejmujecie władzę, czy mogę się spodziewać, że wydacie pół miliona pozwoleń na pracę Ukraińcom, a drugie pół - Białorusinom?

Powiedzmy sobie jasno- wizja powrotu milionów nie powinna być motorem do kurczowego stania przy Unii ale raczej do wolnorynkowych reform krajowych by odtworzyć zrujnowaną przez socjaluchów gospodarkę. Na chwilę obecną pomysł na reformy ma tylko KNP, reszta tkwi w dekadencji i klientyźmie.
Już sam wyjazd milionów za granicę powinien dać do myślenia decydentom, że stan permanentnego wysokiego bezrobocia jest destruktywny. Tyle, że ja nie wierzę w Korwina.

Znieśmy podatek dochodowy to ten epokowy sukces nastąpi w miesiąc.
Jak miałoby to działać?

Zakapior-san
29-05-2014, 19:08
Oczywiście, że jeździli. Dziwnym jednak zrządzeniem losu polska emigracja zarobkowa obecnie jest blisko 3-krotnie większa niż przed wstąpieniem do UE. Zapewne otwarcie rynków pracy dla Polaków nie miało na to żadnego wpływu, a kto twierdzi inaczej jest mitomanem.
Na skalę emigracji zarobkowej najważniejszy wpływ ma doprowadzenie polskiej gospodarki do ruiny i brak pracy w Polsce a dopiero potem otwarcie rynków. Anglicy z GB nie uciekają chociaż tak samo mają granicę otwartą. Pragnę łaskawie przypomnieć, że to po wejściu do UE polikwidowano mleczarnie przez unijne kwoty mleczne, pozamykano cukrownie przez unijne limity, podniesiono ceny energii przez pakiety klimatyczne itd itp można wyliczać godzinami. Dzięki temu chociaż średnia płaca wzrosła można za nią kupić mniej niż 10 lat temu. Sorry bardzo ale roślinkami cieplarnianymi z inkubatorów przedsiębiorczości i innymi firmami z dotacji bezrobocia się nie zlikwiduje.

Nie na miejscu bo? Czyż nie na tym opiera się założenie pewnych kręgów eurosceptycznych, by zamknąć rynek pracy dla imigrantów w celu ochrony interesów własnych obywateli? Może zadam inne pytanie. Załóżmy, że "wy" przejmujecie władzę, czy mogę się spodziewać, że wydacie pół miliona pozwoleń na pracę Ukraińcom, a drugie pół - Białorusinom?
Angole nie chcą Polaków u siebie a Polacy nie chcą Ukraińców i to jest naturalne. Jak GB i Francja wyjdą z Unii, większość naszych rodaków będzie wracać do PL i to są suche fakty. Problem jednak jest gdzie indziej i polega na tym, że nasze łże-elity widząc co się dzieje, zamiast zainicjować reformy- wolą kurczowo trzymać się fartuszka komuchów z komisji europejskiej, zwalczać ruchy narodowe i liberalne, żebyśmy nadal mieli "wolność" pracy za granicą a nie pracę w ojczyźnie. Ci ludzie przywykli do nic nierobienia i brania za to kasy, do obstawiania swoimi pociotkami stołków w urzędach tudzież bycia zakładnikiem wyborczym tych urzędników i ich rodzin. Zależy im na rozbudowie biurokracji żeby wepchać kolejnych krewnych. Poza tym jest jeszcze przyczyna całkiem prozaiczna- ci wielcy panowie zgrywający ważniaków po prostu nie chcą przyznać się, że nie mają racji, że przymusowa solidarność społeczna czy międzypokoleniowa jest mitem na miarę teorii "walki klas" i że ich 25 lat rządzenia doprowadziło Polskę do ruiny a naród Polski skazało na eurożebractwo dotacyjne i emigrację zarobkową za obce najniższe krajowe.

Już sam wyjazd milionów za granicę powinien dać do myślenia decydentom, że stan permanentnego wysokiego bezrobocia jest destruktywny. Tyle, że ja nie wierzę w Korwina.
Ja też NIE WIERZĘ w Korwina, ja WIEM że Korwin ma rację. W kwestiach gospodarczych oczywiście.

Presidente
30-05-2014, 14:40
EWG już nie istnieje. Ale to i tak nie ma żadnego znaczenia. Dla Nigela Farage'a jest nie ważne jak nazywa się instytucja zapewniająca swobodny przepływ osób, problem stanowi sam swobodny przepływ osób.
A dlaczego mnie wrzuciłeś od razu do zwolenników Nigela Farage'a?;) Jak dla mnie właśnie swobodny przepływ osób, kapitału... jest podstawową rzeczą jaką powinno Europejczykom zapewnić czy to jakieś nawet reaktywowane EWG, czy to UE tyle, że bez całej otoczki biurokracji, której podejrzewam większość nie chce , czy jeszcze jakaś inna umowa między krajami europejskimi.

I owszem, brakujących specjalistów pewne kraje przyjmą z otwartymi rękoma. Zatem zostaniemy z bezrobotnymi nie-specjalistami i z niedoborami specjalistów wydrenowanych z naszego rynku przez bogatsze kraje.Podałem przykład ze specjalistami a Ty go od razu zinterpretowałeś tak jakby to tylko specjaliści byli jedyną siłą roboczą, która nie zostanie odesłana do swoich ojczystych krajów. Ciekawe tylko kto będzie dajmy na to zbierał te truskawki w Hiszpanii albo ogórki w Niemczech? ;)

Baal-Melkart
30-05-2014, 20:56
Na skalę emigracji zarobkowej najważniejszy wpływ ma doprowadzenie polskiej gospodarki do ruiny i brak pracy w Polsce a dopiero potem otwarcie rynków.
Oczywiście, że problemem jest niewydolność polskiej gospodarki, ale ta była, jest i w najbliższym czasie będzie niewydolna. Ja natomiast piszę, że dzięki otwarciu rynków pracy Polacy z większą swobodą znajdują zatrudnienie poza granicami kraju.

Anglicy z GB nie uciekają chociaż tak samo mają granicę otwartą.
Raczej do Polski masowo pracować nie przyjadą :D

Pragnę łaskawie przypomnieć, że to po wejściu do UE polikwidowano mleczarnie przez unijne kwoty mleczne, pozamykano cukrownie przez unijne limity, podniesiono ceny energii przez pakiety klimatyczne itd itp można wyliczać godzinami. Dzięki temu chociaż średnia płaca wzrosła można za nią kupić mniej niż 10 lat temu. Sorry bardzo ale roślinkami cieplarnianymi z inkubatorów przedsiębiorczości i innymi firmami z dotacji bezrobocia się nie zlikwiduje.
Limity i kwoty meleczne obowiązują w całej UE, nie tylko w Polsce. Natomiast z tego co wiem nie jest prawdą, że płace realne obecnie są niższe niż te z 2004 roku. Płaca realna w Polsce w ujęciu rok do roku spadła chyba tylko raz - w 2012 r. Oczywiście dynamika wzrostu płac pozostawia wiele do życzenia. Z perspektywy pracobiorcy rzecz jasna, bo pracodawcom to odpowiada.

Angole nie chcą Polaków u siebie a Polacy nie chcą Ukraińców i to jest naturalne. Jak GB i Francja wyjdą z Unii, większość naszych rodaków będzie wracać do PL i to są suche fakty.
O tym właśnie piszę. Polska nie jest i nie będzie w najbliższym czasie na to przygotowana, stąd moje obawy czy należy cieszyć się z sukcesów eurosceptyków w innych krajach.

Ja też NIE WIERZĘ w Korwina, ja WIEM że Korwin ma rację. W kwestiach gospodarczych oczywiście.
A ja nie wierzę i nie wiem czy ma rację ;)






A dlaczego mnie wrzuciłeś od razu do zwolenników Nigela Farage'a?
Nie, nie wrzuciłem Cię do zwolenników Farage'a. Po prostu od niego i jego poglądów zaczęła się dyskusja.

Jak dla mnie właśnie swobodny przepływ osób, kapitału... jest podstawową rzeczą jaką powinno Europejczykom zapewnić czy to jakieś nawet reaktywowane EWG, czy to UE tyle, że bez całej otoczki biurokracji, której podejrzewam większość nie chce , czy jeszcze jakaś inna umowa między krajami europejskimi.
Kiedyś był taki dowcip o radiu Erewań. Ktoś zadzwonił z zapytaniem: "czy może być jeszcze gorzej?". Po paru dniach debat uzyskał odpowiedź - "nie może być gorzej, bo jakby mogło - to by było". Analogicznie - czy EWG mogło trwać bez nadbudowy politycznej? Jak by mogło - to by trwało. Oczywiście to żart. Procesy integracyjne i nadbudowa polityczna to wynik ewolucji relacji między krajami europejskimi. Ta ewolucja wciąż się odbywa. Ostatnie 20 lat to proces pogłębiania integracji. Kryzys ekonomiczny i związane z nim obawy społeczeństw zaczynają odwracać ten trend - czego dowodem są sukcesy partii eurosceptycznych. Przyszłość pokaże w jakim kierunku będzie zmierzać Europa.

Podałem przykład ze specjalistami a Ty go od razu zinterpretowałeś tak jakby to tylko specjaliści byli jedyną siłą roboczą, która nie zostanie odesłana do swoich ojczystych krajów. Ciekawe tylko kto będzie dajmy na to zbierał te truskawki w Hiszpanii albo ogórki w Niemczech?
Dodajmy wybrani specjaliści. W Hiszpanii panuje 26% bezrobocie, więc o to bym się nie martwił. A Niemcy? Jeżeli nie ma chętnych na zbieranie ogórków to trzeba podnieść płace, czyż nie tak to działa?

Zakapior-san
31-05-2014, 18:10
Oczywiście, że problemem jest niewydolność polskiej gospodarki, ale ta była, jest i w najbliższym czasie będzie niewydolna. Ja natomiast piszę, że dzięki otwarciu rynków pracy Polacy z większą swobodą znajdują zatrudnienie poza granicami kraju.
Jeśli dalej będą rządzić czerwoni to faktycznie gospodarka będzie niewydolna. A zatrudnienie za granicą dla nikogo nie jest swobodą lecz przymusem. Co to za wolność- wolność ucieczki z własnej ojczyzny za chlebem?

O tym właśnie piszę. Polska nie jest i nie będzie w najbliższym czasie na to przygotowana, stąd moje obawy czy należy cieszyć się z sukcesów eurosceptyków w innych krajach.
Uniosceptycy już wygrywają na zachodzie, nic na to nie poradzimy, trzeba się z tym pogodzić. Niestety albo stety wymusza to przeprowadzenie reform w kraju by przyjąć tych powracających emigrantów. Nie widzę sensu dalszego stania po złej stronie mocy czyli brukselskiej eurokracji.

Limity i kwoty meleczne obowiązują w całej UE, nie tylko w Polsce. Natomiast z tego co wiem nie jest prawdą, że płace realne obecnie są niższe niż te z 2004 roku.
No to zmierz się z tymi danymi:
126

Barsa
28-06-2014, 12:00
Juncker, lewicujący chadek z Luksemburga (nazywany tam "katolickim socjaldemokratą

Prawica wygrywa, niby wygrywa... bo albo to nie jest już żadna prawica, albo centro-prawica lub jakaś dziwna sprawa, że od dobrych kilku lat lewacy są na czele UE,

adriankowaty
28-06-2014, 13:41
Gdyby partie narodowe (czy raczej narodoworadykalne) objęłyby władzę w kilku krajach UE, to katastrofa, bo wojnę wywołają.

Pampa
28-06-2014, 13:43
Skąd wiesz?:rolleyes: Miałeś jakieś swoje socjaldemokratyczne wizje czy co?

adriankowaty
28-06-2014, 13:46
Mamy przykład Ukrainy. Wygrała tam Bandera, niewygodna dla sąsiadów partia, o której tak trąbiliście w temacie o wojnie Ukrainy z rebeliantami, i mają wojnę domową. Wiesz, Hitler i Mussolini też doszli do władzy z pozycji narodowej prawicy i wolę nie oglądać powtórki.

Pampa
28-06-2014, 13:53
Hitler prawicą? O, to dobre. Z tego co wiem Naziści to byli socjaliści (partia jakoś tak się nazywała: Narodowo SOCJALISTYCZNA chyba że o czymś nie wiem? )tak samo jak i druga ich odmiana a mianowicie komuniści. Więc ostatnią wojnę rozpętała lewica, kurtynę postawiła lewica ;) I żaden Bandera na Ukrainie nie wygrał tylko neonaziści którzy z narodowcami mają mało wspólnego.

preussen6
28-06-2014, 14:31
Mamy przykład Ukrainy. Wygrała tam Bandera, niewygodna dla sąsiadów partia, o której tak trąbiliście w temacie o wojnie Ukrainy z rebeliantami, i mają wojnę domową. Wiesz, Hitler i Mussolini też doszli do władzy z pozycji narodowej prawicy i wolę nie oglądać powtórki.

Wojna domowa jest wynikiem działań Rosji a nie szaleńców od Swobody, zresztą oni nie wygrali tam wyborów. Oraz jak Bandera miał je wygrać jak nie żyje od 1959 ? A Hitler był zwykłym socjalistą, dobrze to wytłumaczył Pamaplinex.

Mefisto7
28-06-2014, 14:35
Tylko czekać na ból dupy i reakcje typu Szczuka.

Gajusz Mariusz
28-06-2014, 15:40
Wojna domowa jest wynikiem działań Rosji a nie szaleńców od Swobody, zresztą oni nie wygrali tam wyborów.

Nic to, nie przekonasz tu wielu w tej kwestii. Rosja i Rosjanie tylko "reagowali" na najazd hołoty banderowskiej na Krymie (choć nikt ich tam nie widział przed pojawieniem się "zielonych ludków"... ) i we wschodnich regionach (też nikt ich tam nie widział przed buntem).

Piter
28-06-2014, 15:56
Mamy przykład Ukrainy. Wygrała tam Bandera, niewygodna dla sąsiadów partia, o której tak trąbiliście w temacie o wojnie Ukrainy z rebeliantami, i mają wojnę domową. Wiesz, Hitler i Mussolini też doszli do władzy z pozycji narodowej prawicy i wolę nie oglądać powtórki.

A Dmowski też diabeł wcielony? Czemu przyrównujemy to do czego dążą polscy narodowcy do niemieckih nazistów czy włoskich faszystów skoro możemy analizować polskie historyczne postacie. Banderowcy to zbrodniarze i dojście do władzy ludzi czczących faszystowskich morderców, w kraju, w którym niecała połowa ludzi uważa Stalina za bohatera musiało doprowadzić do destabilizacji ale czym sobie zasłużyli ludzie sprzeciwiający się banderowcom na Ukrainie żeby ich z nimi zrównywać?


Wojna domowa jest wynikiem działań Rosji a nie szaleńców od Swobody, zresztą oni nie wygrali tam wyborów.

Nic to, nie przekonasz tu wielu w tej kwestii. Rosja i Rosjanie tylko "reagowali" na najazd hołoty banderowskiej na Krymie (choć nikt ich tam nie widział przed pojawieniem się "zielonych ludków"... ) i we wschodnich regionach (też nikt ich tam nie widział przed buntem).

Co czym Ty piszesz? Przecież gdyby Rosjanie mieli takie samo poparcie na wschodzie Ukrainy jak na Krymie to dawno by ją przyłączyli ale nie mają. Gdyby za to nie mieli tam wielkiego poparcia to w ogóle Rosja nie byłaby w stanie wywołać tam konfliktu. Gdyby Ukraina nie próbowała zakazać języka rosyjskiego to też byłoby trudniej Rosjanom.

Gajusz Mariusz
28-06-2014, 16:26
Co czym Ty piszesz? Przecież gdyby Rosjanie mieli takie samo poparcie na wschodzie Ukrainy jak na Krymie to dawno by ją przyłączyli ale nie mają. Gdyby za to nie mieli tam wielkiego poparcia to w ogóle Rosja nie byłaby w stanie wywołać tam konfliktu. Gdyby Ukraina nie próbowała zakazać języka rosyjskiego to też byłoby trudniej Rosjanom.

I co niby przeszkadza to w moim stwierdzeniu? Nie widzę sprzeczności. I co oznacza zwrot "Co czym Ty piszesz"? Dzieki takim wpisom ciężko sądzić co piszący miał na myśli. Poparcie Rosjan krymskich dla inwazji na Krymie nie zmienia faktów w postaci zajęcia go przez Rosjan przed pojawieniem się tam "krwiożerczych band banderowskich", co sam bym uznał za minimalny, jednak zawsze powód do interwencji, ale tak nie było! I nikt nie zakazywał rosyjskiego języka, tylko zdejmował go z języka urzędowego. Ale cieszy mnie że i Ty zauważasz że to Rosjanie wywołali ten konflikt.

Piter
28-06-2014, 22:02
I co niby przeszkadza to w moim stwierdzeniu? Nie widzę sprzeczności. I co oznacza zwrot "Co czym Ty piszesz"? Dzieki takim wpisom ciężko sądzić co piszący miał na myśli. Poparcie Rosjan krymskich dla inwazji na Krymie nie zmienia faktów w postaci zajęcia go przez Rosjan przed pojawieniem się tam "krwiożerczych band banderowskich", co sam bym uznał za minimalny, jednak zawsze powód do interwencji, ale tak nie było! I nikt nie zakazywał rosyjskiego języka, tylko zdejmował go z języka urzędowego. Ale cieszy mnie że i Ty zauważasz że to Rosjanie wywołali ten konflikt.

Czego nie zrozumiałeś w poście przez ten "zwrot"? Co mnie obchodzi z czego Ty się cieszysz? O czym Ty w ogóle do mnie rozmawiasz? Rosjanie wykorzystali dobrą okazję, z której można wręcz powiedzieć, grzechem byłoby nie skorzystać. Nie tylko zdjęli go z języka urzędowego ale ogólnie skasowali ustawę o językach, a ministrem edukacji została z tego co pamiętam osoba, która swego czasu podczas wizyty w przedszkolu doprowadziła małą dziewczynkę do płaczu krytykując ją za posiadanie rosyjskiego imienia. O dezawuowaniu rzezi wołyńskiej i nazywaniu jej polsko-ukraińską wojną przez wielu polityków już nie wspomnę. Na prawdę nie rozumiem dlaczego nic to dla nas nie znaczy. Wiadomo, że Ruska propaganda koloryzuje ale czy to moja wina? Do czego mnie te banderowskie bandy mają przekonać? Ktoś się na tym forum kiedyś zgadzał? Na Krymie ponad 90% chciało do Rosji i nie trzeba było nic fałszować żeby tak było ale bez wsparcia Rosji nie byli w stanie się od Ukrainy odłączyć, na wschodzie dalej wielki procent mieszkańców tego chce ale gdyby na Krymie był taki sam to dziś tam byłaby wojna domowa, a nie aneksja. Ich straszą banderowskimi bandami, a nas podbojem ze strony Rosji, tylko skoro Rosja nie podbija całej Ukrainy nie będącej ani w Nato, ani w Unii Europejskiej, to czy nasza propaganda również nie jest ostro podkoloryzowana? Czy zagrożenie ze strony Rosji jest naprawdę tak duże? W związku z tym czy zmniejszenie zagrożenia ze strony Rosji jest warte poświęcania na jego rzecz innych polskich interesów?

chochlik20
28-06-2014, 22:15
Czy zagrożenie ze strony Rosji jest naprawdę tak duże? W związku z tym czy zmniejszenie zagrożenia ze strony Rosji jest warte poświęcania na jego rzecz innych polskich interesów?
Jakich to interesów?

Gajusz Mariusz
28-06-2014, 22:19
Chochlik, daj spokój. Pitera tylko Piter zrozumie, poza tym nie brnijmy w to bo to temat obok...

"Co mnie obchodzi z czego Ty się cieszysz? O czym Ty w ogóle do mnie rozmawiasz?" :lol2:

"Rosjanie wykorzystali dobrą okazję, z której można wręcz powiedzieć, grzechem byłoby nie skorzystać." Co tu komentować...

Piter
29-06-2014, 08:43
Chochlik, daj spokój. Pitera tylko Piter zrozumie, poza tym nie brnijmy w to bo to temat obok...

"Co mnie obchodzi z czego Ty się cieszysz? O czym Ty w ogóle do mnie rozmawiasz?" :lol2:

"Rosjanie wykorzystali dobrą okazję, z której można wręcz powiedzieć, grzechem byłoby nie skorzystać." Co tu komentować...

To Ciebie nie można zrozumieć, przecież ja nigdy nie uważałem, że Rosja nie jest odpowiedzialna za wywołanie tego konfliktu, a Ty mi tu piszesz, że się cieszysz, tak jakbyś mnie do tego przekonał.

Grzechem byłoby nie skorzystać nie dlatego- jak to pewnie Ty rozumiesz- bo przywódca kraju powinien prowadzić jego rozwój terytorialny. Ale nie, nie dlatego, tylko dlatego, że Krym i znajdująca się na nim baza floty czarnomorskiej jest zbyt ważna dla Kremla.

Już dawno zauważyłem Gajusz, że obrażasz każdego, kto wyrazi inny pogląd na jakąś sprawę od Ciebie dlatego nie mam zamiaru się z tobą przekomarzać na poziomie kłótni gimnazjalistów.

Jak chodzi o interesy- to z Rosją mamy ich wiele, a dążenie do konfrontacji nam w ich realizowaniu nie pomaga- chyba nie muszę przypominać, że mamy jedne z najwyższych cen gazu w Europie, czy o nakładanych embargach na polską żywność. To wszystko wiąże się z niepotrzebnym wywoływaniem napięć w naszych stosunkach z Moskwą. Owszem, należało się sprzeciwiać aneksji Krymu ale nie koniecznie widziałbym nas na pierwszej linii frontu w starciu między USA i Rosją.

Gajusz Mariusz
29-06-2014, 09:35
Grzechem byłoby nie skorzystać nie dlatego- jak to pewnie Ty rozumiesz- bo przywódca kraju powinien prowadzić jego rozwój terytorialny. Ale nie, nie dlatego, tylko dlatego, że Krym i znajdująca się na nim baza floty czarnomorskiej jest zbyt ważna dla Kremla.
Jak chodzi o interesy- to z Rosją mamy ich wiele, a dążenie do konfrontacji nam w ich realizowaniu nie pomaga- chyba nie muszę przypominać, że mamy jedne z najwyższych cen gazu w Europie, czy o nakładanych embargach na polską żywność. To wszystko wiąże się z niepotrzebnym wywoływaniem napięć w naszych stosunkach z Moskwą. Owszem, należało się sprzeciwiać aneksji Krymu ale nie koniecznie widziałbym nas na pierwszej linii frontu w starciu między USA i Rosją.

Czyli Niemcy powinni się zacząć obawiać (gigantyczna baza lotnicza w Ramstein), nie wspomnę o Kubie (baza morska Guantanamo), że o innych mniej medialnych bazach nie wspomnę. Tylko że taki pretekst to argument rodem z dzikiego wschodu. To żałosne że w Polsce są tacy co to promują i rozumieją.

Jakbyś nie zauważył to rząd Tuska także swoisty reset w 2007 zrobił w stosunkach z Rosją, narażając się (po części słusznie) na ośmieszenie się w oczach opozycji i społeczeństwa. I co? I wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. Taka polityka nie zbankrutowała po aneksji Krymu, tylko od początku nie przynosiła efektu, bo taka postawa (tu Radek ma rację) w stosunku do silnych partnerów gospodarczych i politycznych jest wyrazem słabości. I sprawia że lekceważy się takiego słabszego partnera jeszcze bardziej niż "papiery" by to usprawiedliwiały. Embargo na żywność (nie przeszkadza to polskiemu eksportowi, a cena uzyskana na innych rynkach jest wyższa dla polskiego eksportera niż realnie uzyskana na rosyjskim rynku) i cena gazu jest czysto polityczna. Tylko że już większego płaszczenia się przed Rosją w porównaniu do tego z lat 2007-2010 (co najmniej!) raczej trudno sobie wyobrazić. Może wprowadzenie rosyjskiego garnizonu do Świnoujścia i Legnicy? Język urzędowy rosyjski na wschód od Wisły (historycznie jakże usprawiedliwiony)? Już nie wiem co można zrobić. Uzgadniać politykę zagraniczną na audiencji u Ławrowa?

chochlik20
29-06-2014, 09:57
Co z tego, że mamy interesy z Rosją, skoro one są kształtowane przez widzimisię z Kremla. Postrzegam Polskę dobrze, to coś może im dam, jak nasza polityka się im nie podoba to od razu Rosja zamyka nam granicę, podwyższa ceny. Wychodzi tak naprawdę, że aby móc dogadać się z Rosją z widzenia Polski powinniśmy być jak Białoruś, potulni jak baranki. A przez fakt, naszych stosunków z USA jesteśmy postrzegani jako wróg. Dodatkowo każde posunięcie Rosji względem sąsiadów traktujemy wrogo (co akurat dla mnie jest dobrym posunięciem). Prawda jest oczywista chcąc czy nie chcąc stoi Rosji ością w gardle, i albo na warunkach Rosji otworzymy jej drogę do Europy i tamtejszych rynków, albo sami wyłamią nasze bramy nie zważając na nasz opór. Dalszą dyskusję proponuję tu zakończyć i przenieść się do tematu o Ukrainie.

A skroro jest to temat o wyborach, to chyba należało by powiedzieć, że Korwin nie dogadał się z Marine Le Pen ponieważ okazał się dla jej partii zbyt radykalny.

Takim sojuszem za wszelką cenę byłoby porozumienie się z polskim Kongresem Nowej Prawicy (KNP). Próby znalezienia wspólnego języka z KNP się nie powiodły. Ugrupowanie to reprezentuje antysemickie, homofobiczne poglądy, domaga się też zniesienia prawa wyborczego dla kobiet. Nawet dla przeciwnika Europy i antyislamisty Wildersa to zbyt ekstremistyczne zapatrywania. W podobnym tonie wypowiedziała się rzecznik francuskiego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen. FN nie stara się stworzyć żadnej frakcji na siłę, tylko frakcję "znaczącą politycznie".
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,16208022,Kongres_Nowej_Prawicy_zbyt_radyk alny_nawet_dla_Wildersa.html

Gajusz Mariusz
29-06-2014, 10:06
Następni nie rozumieją :cool:. Ich strata, JKM zgarnia na bank w następnych wyborach (administracyjnych, łączonych z parlamentarnymi chyba jednak nie będzie) wynik dwucyfrowy. Aż strach się bać. Jestem w tym wieku że JKM pamiętam w ławach sejmowych. I choć z racji wieku nie interesowałem się polityką to pamiętam że na ten eksperyment społeczeństwo drugi raz się nie zdecydowało :lol2:. Teraz mamy Korwin-reaktywację. Ponieważ gorzej już być nie może, to przynajmniej będzie śmieszniej.

Piter
29-06-2014, 10:44
Właśnie o to chodzi, że nasza polityka toczy się w jakimś świecie fantazji. Najpierw robimy jakiś reset i brak chęci współpracy ze strony Rosji w sprawie katastrofy naszego samolotu to nic, to PiS'owska schizofremia, problemy rodzin katyńskich, to nic, to historia, którą trzeba zostawiać za sobą, ceny za gaz- nic to, aż tu nagle konflikt na Ukrainie, wrzawa w mediach- trzeba rozbudowywać armię! bo hordy ze wschodu w każdej chwili mogą najechać! My będziemy następni po Ukrainie! Takie to jest to twoje rozumienie tego konfliktu Gajusz? Polityka konfrontacji i radykalnego wspierania ukraińskiej opozycji nie przyniosło Polsce nic dobrego, gdyż tak naprawdę w sprawie Ukrainy nie mieliśmy nic do powiedzenia. To jest takie popadanie ze skrajności w skrajność. Ja dobrze pamiętam jak dawniej wszyscy mówili, że trzeba mieć dobre stosunki z Rosją, lekceważyć wszystkie ich zaczepki i ch**! A teraz nowa moda trzeba atakować Rosję i nastawiać przeciwko niej Unię przy każdej nadarzającej się okazji i ch**! Bo tak! A kto tego nie rozumie ten debil! Jesteś przemądrzały i arogancki. Ja się pytam- co nam dało wspieranie majdanu? Co zrobili dla nas Ukraińcy poza poklepaniem po plecach? Wprowadzili embargo na nasze mięso? W naszej zabytkowej w katedrze we Lwowie zrobili salę koncertową z portretem tego naczelnego podżegacza do mordów na Żydach i Polakach we wschodniej Polsce- Banderze. Budują mu pomniki, ta nowa historia Ukrainy będzie ciążyć na naszych relacjach przez długie lata przez to, że już kilkukrotnie nie potrafiliśmy postawić tej sprawy jasno. Wielokrotnie znajdą się ludzie, którzy będą przypominać tę historię i nie będzie to wina ruskich agentów tylko naszej polityki "jagiellońskiej".

Ps: Z JKM'em proszę mnie nie łączyć, nigdy, ani w gimbazie, ani w szkole średniej, ani teraz nie byłem i nie jestem jego zwolennikiem.

Witia
29-06-2014, 11:34
Jeżeli pozwolisz to się włączę :)

Co nam dało wspieranie Ukrainy? No dało nam to, że do władzy doszedł rząd, który chce integracji z Unią i NATO, a nie Rosją. W naszym żywotnym interesie leży Ukraina zachodnio-europejska, najlepiej włączona w wyżej wymienione struktury polityczne, ponieważ to znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo zewnętrzne poprzez podzielenie roli państwa frontowego między samych siebie i Ukraińców. Chodzi po prostu o to, by stopniowo zmniejszać siłę i wpływy Rosji w regionie.

Gajusz Mariusz
29-06-2014, 11:53
Piter-nikt tu Cię nie łączy z JKM. Jeżeli Ci chodzi o zapis "Następni nie rozumieją :cool:. Ich strata", z początku mojego poprzedniego postu to było czyste nawiązanie do info podanego przez Chochlika i dotyczyło nowych kolegów JKM z europarlamentu. Weź głęboki oddech, przeczytaj i się uspokój. Nie jestem diabłem wcielonym. Nie bronię majdanu (ewentualnie prawa sąsiada do samostanowienia), lecz bronię integralności tak Krymu na Ukrainie, jak i... Przemyśla w Polsce! Co do zbrojenia. To właśnie niedoinwestowanie (luknij mój post w temacie Problemy wojny i pokoju z 15 IV lub poszukaj innych danych jak jestem niewiarygodnym źródłem informacji dla Ciebie w kwestii militarnych) armii i wycofanie się z posiadania broni nuklearnej w zamian za integralność terytorialną było główną siłą sprawczą aneksji, a nie wola Rosjan z Krymu (ta jest niezmienna od lat). Fakt wymyślenia zielonych ludzików był pomysłem na wycofanie się z twarzą z sytuacji gdyby obrót na Krymie miał niepomyślny przebieg i wojsko ukraińskie wyszło z koszar. Więc te pacyfistyczne krzyki są też nietrafione. Na bezsilność armii ukraińskiej można zrzucić przebieg walk na wschodzie kraju (i ich brak na Krymie). A co do naszej polityki zagranicznej i zmieniania jej wektoru jak chorągiewka na wietrze-pełna zgoda. Ale po 1990 obraliśmy kurs inny od tego narzuconego nam na 45 poprzednich lat. I tu niczego złego nie widzę. Tego sympatia czy antypatia do FR niczego nie zmieni. Co najwyżej traktowanie przez Rosję normalizacji jako przejaw wrogości do niej? To już jest zależne od włodarzy Kremla. Gorbaczow to czuł, Jelcyn też, Putin nie. A że Putin będzie rządził do swej śmierci (na zmianę z figurantami) w FR to takie wrrrr w polityce między naszymi krajami będzie stałym motywem.

Piter
29-06-2014, 13:34
Jeżeli pozwolisz to się włączę :)

Co nam dało wspieranie Ukrainy? No dało nam to, że do władzy doszedł rząd, który chce integracji z Unią i NATO, a nie Rosją. W naszym żywotnym interesie leży Ukraina zachodnio-europejska, najlepiej włączona w wyżej wymienione struktury polityczne, ponieważ to znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo zewnętrzne poprzez podzielenie roli państwa frontowego między samych siebie i Ukraińców. Chodzi po prostu o to, by stopniowo zmniejszać siłę i wpływy Rosji w regionie.

Z drugiej strony wejście Ukrainy do Unii będzie dużym obciążeniem dla naszej gospodarki- ponieważ to oni zaczną otrzymywać dotację, to po pierwsze, po drugie największą zaletą polskiej gospodarki jest to, że płacą nam grosze, tania siła robocza, po wejściu do Unii Ukraina będzie dla nas wielkim konkurentem. W dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli uda im się zreformować kraj i zrównać z zachodem, to jako kraj mniejszy terytorialnie i ludnościowo zostaniemy zepchnięci w Unii i w regionie na dalszy plan i będziemy mieli dużo mniej do powiedzenia. Owszem walka o demokrację jest piękna i romantyczna ale jak się skończy to potem plujemy na nasz kraj i masowo uciekamy do pracy na zachód, bo tu bieda. Ja oczekiwałbym raczej od władzy walki o przyszłość Polski, a nie całej Europy. Ale to bardzo wątpliwy- superoptymistyczny scenariusz dla Ukrainy i pewnie się nie sprawdzi. Warto przypomnieć, że na miejscu prezydenta jeden oligarcha zastąpił drugiego i jest możliwe, że na Ukrainie niewiele się zmieni. Ale to o czym napisałem tak naprawdę jest tylko luźnymi dywagacjami, bo w końcu należy sobie zadać pytanie czy gdyby polska zachowała status quo lub chociaż wspierała Ukrainę po cichu dystansując się od Swobody jak np. Niemcy to sytuacja na Ukrainie potoczyłaby się inaczej? Czy nie byłoby przypadkiem tak, że potoczyłaby się tak samo, a my uniknęlibyśmy niepotrzebnego konfliktu z Rosją? Czy opłaca nam się "robić laskę amerykanom"?

Gajusz Mariusz
29-06-2014, 15:09
Z drugiej strony wejście Ukrainy do Unii będzie dużym obciążeniem dla naszej gospodarki- ponieważ to oni zaczną otrzymywać dotację, to po pierwsze, po drugie największą zaletą polskiej gospodarki jest to, że płacą nam grosze, tania siła robocza, po wejściu do Unii Ukraina będzie dla nas wielkim konkurentem. W dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli uda im się zreformować kraj i zrównać z zachodem, to jako kraj mniejszy terytorialnie i ludnościowo zostaniemy zepchnięci w Unii i w regionie na dalszy plan i będziemy mieli dużo mniej do powiedzenia. Owszem walka o demokrację jest piękna i romantyczna ale jak się skończy to potem plujemy na nasz kraj i masowo uciekamy do pracy na zachód, bo tu bieda. Ja oczekiwałbym raczej od władzy walki o przyszłość Polski, a nie całej Europy. Ale to bardzo wątpliwy- superoptymistyczny scenariusz dla Ukrainy i pewnie się nie sprawdzi. Warto przypomnieć, że na miejscu prezydenta jeden oligarcha zastąpił drugiego i jest możliwe, że na Ukrainie niewiele się zmieni. Ale to o czym napisałem tak naprawdę jest tylko luźnymi dywagacjami, bo w końcu należy sobie zadać pytanie czy gdyby polska zachowała status quo lub chociaż wspierała Ukrainę po cichu dystansując się od Swobody jak np. Niemcy to sytuacja na Ukrainie potoczyłaby się inaczej? Czy nie byłoby przypadkiem tak, że potoczyłaby się tak samo, a my uniknęlibyśmy niepotrzebnego konfliktu z Rosją? Czy opłaca nam się "robić laskę amerykanom"?

O! I to spojrzenie jest mi bliskie. Jedynie bym dodał że tam korupcja jest o rząd wielkości większa niż u nas (tak, to możliwe!:D) i jeszcze więcej będzie defraudacji, z zaznaczeniem, że w dalekiej póki co przyszłości jak wejdzie Ukraina do Unii (wiele lat przed nią dostosowywania się do Unii-czytaj-przyjmowania jak leci dyrektyw bez słowa sprzeciwu) czas dotacji w takich wysokościach będzie wspomnieniem. Po drugie-gdy Rosja zobaczy i policzy swe straty (+ te potencjalne) w związku z wchłonięciem owych regionów wschodnich i odpuści sobie je na rzecz szerokiej autonomii (taką miał Krym i co? Widać że nic to nie rozwiązało z punktu widzenia Kremla w sprawie nieinterwencji w przyszłości) będzie to stały punkt do niepokojów na co Bruksela będzie patrzyła z niechęcią i tym sposobem wejście Ukrainy do Unii to w tej chwili pieśń Sci-Fi. Więc i Rosja swoje wywalczy, o Ukrainie w NATO zapomnijmy zupełnie. A plus? Chyba tylko to że Ukraińcy będą pracować wtedy na nasze emerytury...

Presidente
29-06-2014, 19:38
A plus? Chyba tylko to że Ukraińcy będą pracować wtedy na nasze emerytury...Chyba na niemieckie...