PDA

Zobacz pełną wersję : [Free-LC] zapowiedzi i Battle of Pydna



KLAssurbanipal
20-05-2014, 18:31
Tutaj są dokładne informacje:


http://forums.totalwar.com/showthread.php/129031-New-Free-LC-on-the-horizon-plus-more-coming-in-Rally-Point-20!?p=1127009#post1127009



''Hello everyone,

We have a new announcement for you today about just part of our next free content update for ROME II, and a promise of more info to come in the next episode of Rally Point!

First up, we’ve been working on a brand new historical battle called the Battle of Pydna, which ties into the release of Total War Rome – Destroy Carthage (the first Total War novel) in the paperback format. This battle features as one of the opening (rather bloody) sequences in the book, written by Sunday Times Bestselling Author David Gibbins.


https://farm3.staticflickr.com/2921/14226584081_1d204f7ccd_z.jpg

The history fans amongst you will know that this battle was fought as part of the Third Macedonian War in 168 BC and featured the massed forces of Lucius Aemilius Paullus of Rome and Perseus of Macedon on uneven terrain. It proved important in breaking the will of Macedon and gave the Romans a crucial advantage.

We were lucky enough to have a great sit-down with David, who as well as being an author is a historian, archaeologist and diver. Stay tuned to the next Rally Point for more on that.

Tomorrow we’re hoping to put out a Let’s Play which will show you the Battle of Pydna in a bit more detail.

We also have more free content, which myself and Will are going to reveal in Rally Point 20. That should be out this week! We’re putting the finishing touches to that episode now and we’ll have more for you very soon.

And before I sign off, here’s a head’s up on the double decker tease you might have seen out there this week – we’re planning TWO announcements, so another announcement coming on top of the Free-LC announcement. So you’ve only seen half the fun – you’ll have to tune in to Rally Point 20 for the next one!


https://pbs.twimg.com/media/BoAjA46IEAAFLae.jpg

And with it being the 20th episode of Rally Point (over 1.8m views to date, thank you so much!) we have to have a bit of our trademark silliness in there too.

Don’t forget to subscribe to our YouTube channel so you don’t miss a thing:
http://www.youtube.com/subscription_...eativeassembly (http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=thecreativeassembly)

Have an A1 day!

Craig''

Rally Point:
sY2EpTqrh9Q

l3Ol_sBqGR8

Samick
20-05-2014, 20:42
Bitwa która wyznaczyła kres mało mobilnej falangi i postawiła erę elastycznych rzymskich manipułów na następne parę wieków. Mam nadzieję, że nie będzie tak nudna jak starcie pod Alezją. ;/

Ituriel32
20-05-2014, 20:56
Głupio się spytam bo nie mogę tego filmiku ogarnąć. Wydaje się stary? Mowa tam o nowych najemnikach? Czy po prostu przerobionych starych?
Wydaje mi się że zmiany już są w grze. KLA chyba dla zmyłki go wrzucił, by zobaczyć kto uważa. :D

marko1805
21-05-2014, 11:39
He,He darmozjady z CA chcą aby o nich nie zapomniano. Rzucą niewiele wartą bitwę i lud znów będzie się cieszył ze ma coś za darmo. Marny ten PR w ich wykonaniu. @ituriel32 ten filmik z rudym błaznem ,jest stary, nowy będzie chyba dzisiaj.

Gajusz Mariusz
21-05-2014, 11:48
"Z rudym błaznem" :lol2: Mam dokładnie takie samo określenie na tego gościa... . W każdym filmiku ma szczególny dar do irytowania mnie... . Co do Pydny- ok, dla mnie fajnie. Wszystkiego w czambuł bym nie krytykował (choć wolałbym Kynoskefalaj) ale jakoś gdzieś mi od razu zapaliła się lampka - szykują jakiś płatny dodatek... .

marko1805
21-05-2014, 12:10
Tu nie chodzi o krytykowanie wszystkiego co pochodzi od CA, sęk w tym, iż oni robią wszystko po najmniejszej linii oporu, a ja niestety straciłem do nich całkowicie zaufanie. Co do płatnego dodatku, myślę że wypuszczą coś jeszcze przed wakacjami. A co tam, niech lud się cieszy.:champagne:

KLAssurbanipal
21-05-2014, 12:52
Ja podejrzewam, że kolejnym DLC może być kampania macedońska. Mieliśmy już galijską i wojny punickie. Jednak nie jestem do końca pewien, ponieważ po stronie macedońskiej nie było żadnego wybitnego dowódcy, w przeciwieństwie do poprzednich DLC - Hannibal i Cezar.

Filmik powinien być dziś. Pisali o kilku bonusach. Pewnie będzie tak, ze kampania DLC + nowe frakcje + jedna frakcja free jak np. Seleucydzi i Baktria.

marengo
21-05-2014, 13:40
CA nic nie robi bezcelowo, wyraźnie napisane jest że darmowa bitwa pojawia się z okazji reedycji książki, jest to element promocji. Z tego co pamiętam, owa książka zawiera opis bitwy pod Pydną, więc wszystko do siebie pasuje. Sam byłem na początku zaskoczony pojawieniem się tej, a nie innej bitwy. Dlaczego? Pamiętam bowiem odkrycie z września poprzedniego roku, kiedy w plikach gry zaczęto znajdować rzeczy będące później częścią dlc. Oto lista historycznych bitew znaleziona przez Mitch'a:

http://i.imgur.com/AFdy3Zx.png

Zwraca uwagę bitwa na rzeką Silarius, w której zginął Spartakus (wiemy, że ciała nie odnaleziono).

Ten rudzielec to Will z CA. Nie zazdroszczę jemu, a innym z firmy kiedy muszą pojawić się na TWC i anonsować nowe dlc lub inny content. Niektórzy jadą po nich jak po burej suce. To przecież nie ich wina, że CA nie reaguje odpowiednio na prośby graczy i jej pracownicy są aktywni tylko w okresie promocji. Tak jest ich polityka i nikt na to nic nie poradzi. Sam Will ma do siebie dystans. Ostatnio opublikował na swoim Twitterze obrazek wykonany przez fanów:

https://twitter.com/Will_Overgard/status/468770510877499392

marko1805
21-05-2014, 14:43
To przecież nie ich wina, że CA nie reaguje odpowiednio na prośby graczy i jej pracownicy są aktywni tylko w okresie promocji.
To się nazywa ryzyko zawodowe. Bycie wizytówka firmy ma też i swoje cienie :P.
Na TWC jest już filmik z bitwy pod Pydną.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?652976-Let-s-Play-Historical-Battle-of-Pydna&p=13851393#post13851393
Jak dla mnie dupy nie urywa. Dla mnie bez wartości i znaczenia, ale za darmo ,a wiadomo darowanemu koniowi.....

adriankowaty
21-05-2014, 15:36
A ja powiem, że ta gra im jednak dobrze wyszła. Może dlatego, że zwiększyli czynnik ekonomiczny, że wprowadzili system prowincji, rozbudowali system żywienia i zadowolenia, wprowadzili niewolnictwo, etc. Przed wydaniem byłem przeciwnikiem tej gry, ale po jej wydaniu jestem zadowolony. DLC z zasady nie kupuję, ewentualnie naraz z grą ważniejsze dodatki, ale batalię pod Pydną chętnie rozegram, a nowe nacje (byle cywilizowane) chętnie dokupię.

Ituriel32
21-05-2014, 17:08
Ta bitwa ani mnie ziębi ani parzy, za to na nowym DLC z kampanią i nacjami już tak. W Romku2 podoba mi się czynnik: ekonomiczny, łat, czy kultura. Zróżnicowanie w rozwoju nacji. Tu naprawdę widać różnicę między prowadzonymi krajami, nawet między tymi z tej samej kultury np. Sparta i Ateny. System rozwoju prowincji jest bardzo funkcjonalny. Dla osób uwielbiających wyciskać ostatnie soki z mechaniki, którym nie przeszkadza siedzenie bez przerwy w encyklopedii, jest to rozwiązanie idealne. Ja natomiast wole słabsze w szczegółach rozwiązanie z Empire. Mimo że rozwój był tam liniowy to człowiek miał cały czas coś do zbudowania, np. tu drogi, gdzie indziej farmy, a w stolicy nowe koszary i odlewnie dział.

Samick
21-05-2014, 17:11
l3Ol_sBqGR8

Gajusz Mariusz
21-05-2014, 17:48
@Marengo-to wygląda na to że we wrześniu Pydny nie przewidywali. Za to cieszy Kynoskefalaj i bitwa pod Karrami. To znaczy że być może będzie DLC z Partami. Ciekawe czy kampania Krassusa, czy Antoniusza?:D

Henryk5pio
21-05-2014, 18:43
Ja bym tam wolał DLC o wojnach Diadochów :) No, ewentualnie II wojna domowa w Rzymie :) Był Cezar w Galii to i to może być :)

marengo
21-05-2014, 18:57
Jeszcze raz do znudzenia powtórzę, jeżeli spodziewam się nowej kampanii to może ona toczyć się w okresie upadku republiki i jak dobrze można taką rzecz zrobić pokazują mody z rodziny Fall of the Republic - Rise of Empire, jedne z moich ulubionych pod Rome 1. Opublikowany dotychczas materiał promocyjny oraz ślady w grze wskazują na takie prawdopodobieństwo.

Gajusz Mariusz
21-05-2014, 19:19
Marek Licyniusz Krassus i Marek Antoniusz a jakże kojarzą mi się ze zmierzchem republiki znad Tybru. :cool: Także z triumwiratem, Julkiem, Pompejuszem, a po śmierci Krassusa także z Oktawianem i Kleopatrą. Farsalos też jest taką poszlaką....

Henryk5pio
21-05-2014, 19:32
Cóż, to by była fajna kampania :) Pół państwa nasze, pół wrogów i mając podobne jednostki musimy sobie z nimi jakoś poradzić :) Dodatkowo wrogowie Rzymu mieliby doskonałą okazję do wbicia nam noża w plecy :D
A co do bitew historycznych, to ostatnio bawiłem się pod Rafią (1:1) oraz Nil (tu niestety Julek przegrał tym razem :D). Dzisiaj chyba Kanny spróbuję...

Vlad
22-05-2014, 10:13
Nad Nilem poszło najłatwiej ale z pod Rafią czy oblężenie Kartaginy? Nie mogę sobie poradzić

Asuryan
22-05-2014, 11:23
Widzę że nie sam utknąłem pod Kartaginą :mrgreen: Mi problemy jeszcze sprawia uratowanie 3 orłów z lasu. 2 daje radę, ale potrzebuję 3 do achievki.

Samick
22-05-2014, 11:33
Nie pamiętam czy wyniosłem trzy orły, ale Kartagina to nie jest łatwy orzech do schrupania. Po sforsowaniu murów trzeba tłuc różne oddziały wewnątrz miasta w tym słonie, na które już nie mam żołnierzy. ;/

Vlad
22-05-2014, 12:10
W Kartaginie gdyby można było do portu wpłynąć większą ilością statków, byłoby łatwiej. Desant na plaży a potem oczekiwanie na wyłom w murach to niewielki efekt

Sanvone
22-05-2014, 13:09
Co do DLC: trochę nudne się zapowiada. Czekam na te teoretyczne DLC z Partami (mimo, że prowadzę teraz LP nimi i pewnie dojdą im nowe zabawki więc warto byłoby raz jeszcze rozegrać) bo tam szansę mają pojawić się nowe frakcje wschodnie (czysto wschodnie a nie miks wschodnio-helleński) do grania.

Co do bitew historycznych: z Nilem nie miałem problemu ale robiłem go na Hardzie w czasie gdy jeszcze był odwrotny bonus za zajęcie wysokiej pozycji. Za to wynoszenie sztandarów z lasu ostatnio za pierwszym razem się udało (też na Hard) i to w dodatku z wszystkimi osiągnięciami. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to początek jest jak dla mnie najważniejszy bo trzeba odpowiednio tam rozdzielić oddziały tak by mieć wojska, które w przewężeniach będą ginąć by reszta mogła uciekać i wysiekiwać germanów. Trochę taki Benny Hill, a na końcu modlić się by żaden pocisk nie strącił sztandarowego.

Pozdrawiam

Henryk5pio
22-05-2014, 14:55
Z Rafią i Kartaginą mam to samo (wczoraj odkryłem, że Kanny tylko w CiG są dostępne...), jak się wespnę do Ptolemeusza pod Rafią to jednostki ledwo dyszą, a na Kartaginę za mało oddziałów jest... Dodatkowo, uciekł ktoś z Lasu Teutoburskiego?

EDIT
Ok, już widzę, że tak :D

Samick
22-05-2014, 15:17
Koanny to w HatG. ;)

Gajusz Mariusz
22-05-2014, 17:20
Można by zmienić tytuł tematu na "Bitwy historyczne w TW Rome 2" lub coś w tym stylu i nawzajem pomagać sobie w nim dając wskazówki innym. Przyznam że chyba w końcu ruszę je dziś po pracy, przynajmniej jedną.

Vlad
22-05-2014, 20:08
W Kartaginie gdyby można było do portu wpłynąć większą ilością statków, byłoby łatwiej. Desant na plaży a potem oczekiwanie na wyłom w murach to niewielki efekt

Pod Zamą też mi nie wychodzi a w lesie Teutoburskim? Uciekłem z wszystkimi sztandarami...
Bitwy rozgrywam na trudnym

Ituriel32
22-05-2014, 20:49
Już jest do kupienia nowe DLC Total War: Rome II - Pirates and Raiders (http://store.steampowered.com/app/273381/)
Do tego dostaniemy jeszcze Getów jako darmowe dlc.
http://www.youtube.com/watch?v=sY2EpTqrh9Q

( ͡º ͜ʖ ͡º)
22-05-2014, 21:00
A to free DLC kiedy będzie dostępne?

Gajusz Mariusz
22-05-2014, 21:52
Wkrótce...:twisted:

Asuryan
22-05-2014, 21:55
Pewno za tydzień wraz z premierą płatnego.

Samick
22-05-2014, 22:37
Galatów dostaliśmy w Cezarze. Tutaj dostaniemy Getów. :)

Ituriel32
23-05-2014, 06:14
Sorki mój błąd. A do jakiej kultury ich dodadzą? Ciekawe czy też dostaną nowe jednostki oprócz najemników dotępnych przez DLC PaR:
• Mercenary Falxmen: Melee infantry wielding the vicious curve-bladed falx. (Dacia)
• Mercenary Dacian Skirmishers: Excellent, javelin-armed skirmishers. (Dacia)
Czy też poprzestaną tylko na darmowym odblokowaniu nacji?

O Baktrii mówią w 10.30 minucie, ale chyba nic konkretnego. Później obejrzę to jeszcze raz na lepszym sprzęcie, bo mało co zrozumiałem.

marengo
23-05-2014, 08:17
Wolę amerykański angielski, ten gościu trochę mnie zagłusza, ale jeżeli dobrze wychwyciłem jego słowa, to powiedział on o nowych 12 osiągnięciach na steam, m.in. Baktrii jako swoim faworycie.

Ituriel32
23-05-2014, 08:39
O to git. Czyli jest szansa że będą osiągnięcia za każdą nacje. :D

Gajusz Mariusz
23-05-2014, 08:43
Tyle że nie zaliczą już skończone. I od nowa kampanie? Aż tak nie celuję w medale...;)

Ituriel32
23-05-2014, 08:47
Masz czas, kto zmusi cię by tak od razu wszystko zaliczać. A w między czasie wyjdą nowe dlc które dodadzą to i owo, to i motywacja będzie. :D
Mi ostatnio grało się genialnie Kartaginą po zmianach z paczy 11, 12 i HatG.

Gajusz Mariusz
23-05-2014, 08:58
Asuryan też sobie chwali. Ale dla mnie kampania Barkidami było najwyższym póki co wyzwaniem i nie zamierzam powtarzać, bo tyle nacji do poznania.:) A na nowe DLC poczekam na przeceny w Move.pl. Jakieś latobranie albo coś w tym stylu.:cool: Szczególnie na HatG.

Ituriel32
23-05-2014, 09:05
Coś matematyka mi się nie zgadza:(. 3 nacje z Cezara, 3 nomadów, 4 nowe (3 PaR + Getowie), Bakria, Selki, bitwa i tak wychodzi mi 13 sztuk.:confused: Czyli czegoś braknie, albo coś przeoczyłem. Przy czym kraje dodane w HatG mają tylko osiągnięcia za małą kampanie.

Gajusz Mariusz
23-05-2014, 09:13
Grecki DLC?

Ituriel32
23-05-2014, 09:46
Osiągnięcia dla Aten, Epiru i Sparty były już w dniu premiery, tak samo jak dla Pontu. Jak patrze na listę osiągnięć to oczy zaczynają m się świecić mrocznym blaskiem jak u Golluma na myśl o Najdroższym. Choć na razie udało mi się ukończyć tylko kampanie Epiru, Kartaginy i Swebów.

Asuryan
23-05-2014, 11:37
Hehe, mam tak samo. Z tym, że na razie skończyłem tylko Swebami, za to i militarnie i ekonomicznie :D

Warmłotek
23-05-2014, 11:43
dobrze wyszła kpisz chyba?
optymalizacja lezy, tnie przy większych bitwach bez roznicy jaki masz sprzet, silnik gry jest do bani.
Dla mnie wydali gre Alfa nawet nie beta... 12 patchy i podstawowe problemy gry nie są rozwiązane.
balans jednostek leży w vannili, brak nawet historycznych jednostek tylko wymyslone z kosmosu.

niewolnictwo jest źle zaimplementowane tak naprawdę nie opłaca się brać niewolników dają więcej minusów niż plusów.





Obleżenia miast leżą... i kwiczą... Tak samo jak A_I... DeI mod jeszcze a miarę postawił tą gre na nogi i tylko dlatego jeszcze w nią pykam.

Gdyby nie mody i ciężka praca chłopaków ta płytka poleciała by za balkon już dawno.

Wiem jedno nigdy więcej nie kupię gry od CA żadnej.
Jeszcze kupując nowa gre jestem gloryfikowany tym że za każdy dupny dodatek jak np. krew musze dodatkowo płacić.


ja moge ci błedy vanilli mnożyć ty na obronę ich masz nie wiele...

Jeżeli ta gre zwykli forumowiczę są w stanie zrobić lepszą od podstawki to coś tu jest cholernie nie tak, i to napewno nie jest profesjonalizm firmy...

Samick
23-05-2014, 12:43
Koleś, dostajesz ostrzeżenie za:
1) Post nie na temat. Do żalów ludzi, młotków i parapetów są inne tematy.
2) Kaleczenie języka polskiego.
3) Zachęcanie do kradzieży.

Jak się nie podoba, grać nie musisz.

Vlad
23-05-2014, 19:33
Na http://wiki.totalwar.com/w/Factions jeszcze nie umieścili