PDA

Zobacz pełną wersję : Zaraza - jak postępować



hanibal3399
23-05-2014, 10:16
Chcę wymienić Wasze doświadczenie w tym temacie.
Sam zauważyłem że gdy miasto dotknie zaraza to oddziały które są w garnizonie 100% są zarażone + namiestnik i generałowie o ile takowi są w mieście.
Teraz uwaga jeżeli którykolwiek oddział zarażony bądz namiestnik czy generał opuści miasto i połączy się z innym zdrowym odziałem to go zaraża !
To samo dzieje sie gdy zarażona jednostka wejdzie do innej osady ( wolnej od zarazy ) to natychmiast powoduje zarazę w całej osadzie.
Teraz czekam na podpowiedzi jak sobie najlepiej radzić z zarazą ?
1. można przeczekać i po kilku turach zaraza mija.
A co robić z zarażonymi osobami naszego rodu ?

Kobrax
24-05-2014, 09:58
Ja zabieram mojego zarażonego generała i stawiam go pod murami miasta. Czasem jak mogę sobie na to pozwolić to wojsko też zabieram ale oczywiście nie łączę go razem z gienkiem. Generał zabrany z miasta i stojący sobie samotnie szybko wraca do zdrowia.

hanibal3399
24-05-2014, 11:09
Tęż tak zrobiłem gdy miasto opanowała zaraza wszyscy w garnizonie byli zakażeni + generał i po ustaniu zarazy wojsko wyzdrowiało z wyjątkiem gienka teraz wystawiłem go poza muru i poczekam co dalej...

Kobrax
24-05-2014, 12:13
Gienek czasem zdrowieje szybciej czasem dłużej. Nie wart trzymać zarażonego generała razem z zarażonym wojskiem bo zdrowieją w różnym tempie. Co za tym idzie zarażają siebie wzajemnie i to ich zdrowienie może nigdy się nie udać :)

Asuryan
24-05-2014, 12:44
Pierwsze co się robi to zaraża własnego szpiega. A później wysyła się do osady przeciwnika :mrgreen:

chochlik20
24-05-2014, 13:43
Ja czasami używam zarazy by roznieść ją po własnych miastach. Czemu? Im więcej mieszkańców tym większa kasa na minusie, mniejsze zadowolenie, a tak w prosty sposób likwiduję zbyt duże populacje. Wiem, że jest to strzał sobie w pietę ale pomaga na jakiś czas.
W każdym bądź razie zarazę należy przeczekać, i jak radzi Asuryan rekrutować szpiegów :)

adriankowaty
25-05-2014, 09:26
A ja znalazłem ciekawą metodę na oszczędzenie generałów od CŚ. Mianowicie: na parę lat przed wybuchem epidemii ładujesz wszystkich gienków na statek i odpływasz na pełne morze.

McAbra
25-05-2014, 12:51
Po pierwsze, to mi generałowie ginęli i na morzu, a po drugie cóż to za skrót CŚ?
Bo jeśli chodzi o czarną śmierć, to zupełnie nietrafiony.

adriankowaty
25-05-2014, 14:54
1. A na szlaku handlowym czy poza nim? Bo ja ten numer odkryłem, wpływając na pełne morze poza szlak.
2. CŚ = Czarna Śmierć

chochlik20
25-05-2014, 16:07
To nie Medival 2 tu zarazy nie przewidzisz :D i nie masz czarnej śmierci :D nie ten dział :)

Gajusz Mariusz
25-05-2014, 16:38
Jako że dawno grałem w R1 i M2 nie chciałem robić rabanu, ale też w R1 nie pamiętam bym przewidywał zarazę, ani żeby była na dużej/całej połaci mapy jak dżuma w M2 w 1348, która przechodzi przez całą mapę kampanii. Stąd też moje zdziwienie także tym masowym exodusem członków rodu na morze...

hdshovcase
04-06-2014, 14:15
Czy budowa akweduktów zapobiega zarazą?

Gajusz Mariusz
04-06-2014, 14:20
Tak.