DeI 0.9 - Wieeelka zapowiedź!
Po zamieszaniu związanym z patchem 12 od CA ekipa DeI natrafiła na kilka nowych problemów, lecz większość z nich została już rozwiązana. Nadchodząca wersja 0.9 przyniesie ze sobą ostatnie wielkie zmiany, potem ekipa skupi się wreszcie na dopracowaniu rozgrywki (statystyki jednostek, budynki, agenci) oraz przerobieniu kolejnych nacji i wydaniu pierwszej wersji moda...Tak panowie, oficjalnie dopiero pierwsza wersja moda przed nami, dotychczas ciągle gramy w betę :D
Ważne, wersja 0.9 BĘDZIE DZIAŁAĆ ze starymi zapisami, ale...aby w pełni poczuć nowość zmian nowa kampania to konieczność.
Niestety zostanie usunięta różnorodność legionistów ze względu na rejon rekrutacji, jest to umotywowane tym iż zmniejszy to rozmiar moda o 300mb, przyśpieszy działanie skryptów oraz jak pisał Selea, mało kto i tak to w ogóle zauważał :D Zmiana raczej nie będzie odczuwalna, dzięki OGROMNEJ puli jednostek pomocniczych dla Rzymu, o których niżej.
Zanim ktoś będzie narzekać, że ekipa skupia się na jednostkach, a nie na rozgrywce, to jednostkami pomocniczymi zajmowała się osoba niezwiązana z modem poza samym faktem przygotowania tych jednostek :D
Główne zmiany w nowej wersji:
- wprowadzenie rekrutacji regionalnej
- (jeżeli się uda) ulepszanie jednostek po reformach bez konieczności rekrutowania nowych
- dodanie ogromnej liczby jednostek pomocniczych dla Rzymu
-poprawki w skryptach i balans kilku wartości na mapie kampanii
- Selea wspominał coś, że ma nowy pomysł na wojnę domową, ale jeszcze nie chce nic zdradzać przed większymi testami
- przerobiona nacja Daków (Getowie)
Więcej nie pamiętam, jak ktoś na coś natrafi do niech dopisze, a ja uzupełnię listę zmian :D
Teraz przechodzimy do pierwszej części, czyli Dakowie:
Piechota do walki w zwarciu:
Włócznicy:
Pikinierzy:
Strzelcy:
Jazda:
Z powodu limitu obrazków w poście rzymskie auxilia w kolejnej części :D