Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52

Wątek: Książki o I i II wojnie światowej

  1. #51
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach


    Kiedyś, dawno temu kupiłem tę książkę za parę złoty w taniej księgarni i nigdy nie żałowałem zakupu. Na rynku znajdziemy wiele pozycji omawiających czołgi hitlerowskich Niemiec, Polski, Wlk. Brytanii o tyle, pojazdy Państwa Kwitnącej Wiśni zostały pominięte. Ta książka, a bardziej książeczka zawiera kompleksowe informacje na temat historii, taktyki, organizacji jednostek pancernych w Japonii. Przykłady mogłyby się wydawać opisane mało szczegółowo, ale moim zdaniem tak nie jest. Omówione są działania począwszy od Chin i wojen z ZSRR w tym okresie, po Pacyfik i wojnę w 45r z ZSRR.
    Jako smaczek napiszę, że pociski amerykańskich Shermanów były tak skuteczne, że niszczyły od razu japońskie czołgi niekiedy przebijając się bez detonacji na wylot.
    Z tyłu mamy omówione czołgi japońskie począwszy od tankietki 2588 Typ 88 poprzez lekkie, średnie, ciężkie, działa samobieżne powstałem na ich podwoziach, a skończywszy na samochodzie pancernym Sumida Typ 2593.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  3. #52
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Z tej serii są oczywiście także pojazdy brytyjskie, radzieckie i niemieckie (te w dwóch częściach) natomiast polecam także będące trochę w cieniu: czołgi francuskie


    i włoskie

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •