Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Wojna Secesyjna

  1. #1
    Maharbal
    Gość

    Wojna Secesyjna

    Wątek o największej wojnie w dziejach Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także o jedynym a zarazem dziejowym konflikcie państwa, które pragnęło żyć wedle własnych tradycji-Skonfederowanych Stanów Ameryki.

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    855
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Mam nadzieję że nie będę musiał znów przepisywać tych wszystkich cytatów. Co do mnie to CSA
    "It's 106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Hit it." - The Blues Brothers

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Galicja
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Odkąd przeczytałem "Chancellorsville" pana Szkudlińskiego, zacząłem szczerze podziwiać generała Lee i całym sercem stoję po słusznej sprawie Konfederatów (jakkolwiek patetycznie by to brzmiało ). Poza tym wraz z wiekiem moje spojrzenie na Lincolna zaczęło się zmieniać na coraz bardziej negatywne.
    Przy okazji pozwolę sobie zapytać, czy ktoś poleciłby jakąś porządną monografię Wojny Secesyjnej ?

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    całym sercem stoję po słusznej sprawie Konfederatów
    Czyli popierasz niewolnictwo i zacofanie. Ciekawe podejscie do sprawy.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Galicja
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Cytat Zamieszczone przez Gorbaczow
    całym sercem stoję po słusznej sprawie Konfederatów
    Czyli popierasz niewolnictwo i zacofanie. Ciekawe podejscie do sprawy.
    Popieram prawo do niezależności od Północy. W żadnym razie nie jestem za niewolnictwem.

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Popieram prawo do niezależności od Północy. W żadnym razie nie jestem za niewolnictwem.
    Przieciez konfederacja byla za niewolnictwem, a ty napisales ze popierasz Konfederacje :roll:

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Galicja
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    No wiem, wiem, to tylko takie moje głupie, stronnicze podejście. Ten dwulicowy Lincoln, który odmawiał prawa do istnienia Polsce i jednocześnie udawał, że za pierwszorzędną sprawę uważa właśnie zniesienie niewolnictwa.
    Nie chcę żebyś myślał, że jestem za Konfederację ze względu na gwałcenie praw człowieka, podziwiam ich determinację i upór w dążeniu do niezależności, którą przeciwstawiali przewadze materiałowej Północy, niespodziewanie długo.
    Nie wiadomo jakby to było, gdyby Skonfederowane Stany wygrały, ale przeczuwam że i bez zbrojnej metody Północy niewolnictwo zniesionoby i tak . Poza tym nie uważam się za jakiegoś znawcę cd tej wojny, dlatego też proszę przy okazji o polecenie jakiejś książki.
    pzdr.

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    324
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Coraz bardziej brak starego forum ; Teraz od początku trzeba będzie wyjaśniać to, że:
    1. Wojna Secesyjna nie wybuchła z powodu niewolnictwa ( sam Lincoln twierdził, że jeśli utrzymanie Unii wymagałoby utrzymanie tegoż to by się na to zgodził).
    2. Na Północy niewolnictwo zostało zniesione później niż na Południu.
    3. Głowna przyczyną wojny były cła, które Północ chciała narzucić południu ( na towary importowane z Europy).
    4. Przedsiębiorcy na Północy owszem chcieli wyzwolenia niewolników ale nie z powodów "humanitarnych" ale by uzyskać "tania siłę roboczą" itd..

    Także gdybym miał wybór opowiedziałbym się za narodem broniącym swojej suwerenności czyli C.S.A.. Robert Lee, Thomas "Stonewall" Jackson, "Sprawa" i mit "ostatniej rycerskiej cywilizacji".

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto Królów Polski
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Gorbaczow: w Stanach południowych niewolnictwo nie było wcale przymusowe tzn. prawo nie nakazywało mieć niewolników, lecz jedynie dozwolone. Dlatego argument w stylu : "konfederacja jest beee bo byli za niewolnictwem" nie ma tutaj mocy przekonywującej. A za CSA jestem dlatego, że tamci ludzie wiedzieli przynajmniej za co walczą, w przeciwieństwie do żołnierzy północy(teraz społeczeństwa USA), którzy w dalszym ciągu mają pojęcie o wojnie secesyjnej takie jak w powyższym przykładowym cytacie. Ale właśnie utrzymywanie ogólnie pojętej ciemnoty jest wskazane do rządzenia tak dużym państwem.
    "Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny." Albert Einstein

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Galicja
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojna Secesyjna

    Cytat Zamieszczone przez bloodraven
    tamci ludzie wiedzieli przynajmniej za co walczą, w przeciwieństwie do żołnierzy północy(teraz społeczeństwa USA), którzy w dalszym ciągu mają pojęcie o wojnie secesyjnej takie jak w powyższym przykładowym cytacie. Ale właśnie utrzymywanie ogólnie pojętej ciemnoty jest wskazane do rządzenia tak dużym państwem.
    Z czego pamiętam to na forum był jakiś użytkownik mieszkający obecnie na Południu, który opowiadał, jak wielkie wciąż są różnice między mieszkańcami Południa a Północy, można wręcz stwierdzić, że większość z nich gardzi "Jankesami".

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wojna Domowa
    By legoras in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:16
  2. Wojna 30-letnia
    By temruk in forum Mody w produkcji
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 15:34
  3. Wojna secesyjna
    By maxcezar5 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 10:59
  4. wojna totalna
    By KACPER9786 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •