Zobacz wyniki ankiety: Jakiego jesteście wyznania

Głosujących
176. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • -Ateizm

    30 17.05%
  • -Prawosławie

    2 1.14%
  • -Buddyzm

    0 0%
  • -Protestantyzm

    1 0.57%
  • -Islam

    3 1.70%
  • -Judaizm

    3 1.70%
  • -Hinduizm

    0 0%
  • -Inne

    7 3.98%
  • -Katolicyzm

    97 55.11%
  • -Jehowi itp

    1 0.57%
  • -Neopogaństwo

    4 2.27%
  • -Antytrynitaryzm

    1 0.57%
  • -Nonteizm

    1 0.57%
  • -Deizm

    8 4.55%
  • -Panenteizm

    1 0.57%
  • -Agnostycyzm

    17 9.66%
Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 509

Wątek: Wiara i filozofia - Jakiego jesteście wyznania?

  1. #21
    Maharbal
    Gość

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Przypomniało mi się, co mówił jeden ksiądz odnośnie uważania się kogoś za tzw. ,,wierzącego-niepraktykującego".(Słowa rozmowy przybliżone) :

    -Bo wie Ojciec, Ja jestem wierzący-niepraktykujący
    -Tak? To Ja np: jestem gwałcicielem ale niepraktykuję
    -Jak to? Przecież to nie ma sensu!
    -No właśnie....

  2. #22
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    To prawda, bo to nonsens. Jak można być katolikiem i przestrzegać wszystkich zasad tej religii, a nie modlić się, nie chodzić do kościoła i tak dalej, jednocześnie skazując się świadomie na potępienie.

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Mierzęcice
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Katolik i niech tak zostanie

  4. #24
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Cytat Zamieszczone przez Dragonit
    To prawda, bo to nonsens. Jak można być katolikiem i przestrzegać wszystkich zasad tej religii, a nie modlić się, nie chodzić do kościoła i tak dalej, jednocześnie skazując się świadomie na potępienie.
    ... ja chodze do kosciola, wierze w Boga, modle sie, ale nie podzielam do konca pogladów dzisiejszego kosciola oraz nie bardzo "wierze w kosciół". To będę potępiony czy nie?

    ps. dla mnie zeby nie być "potepionym" wystarczyloby poprostu byc dobrym człowiekiem, nie widze róznicy w dobrym zydzie, katoliku czy mahometanie, i nie skazywalbym zadnego na potepienie za to, ze nie chodzi do synagogi, koscioła czy meczetuu...

    Visca el Barca!!!

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Nie zrozumiałeś, o czym piszę? Ktoś kto mówi że jest Katolikiem, ale ma w dupie Boga, jak dla mnie nim nie jest i takie coś jest nonsensowne. Też uważam, że zbawieni zostaną Żydzi, Muzułmanie itd. o ile dobrze żyją, ale pojęcie wierzącego - niepraktykującego jest co najwyżej zabawne.

  6. #26
    Maharbal
    Gość

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Barsa ma rację. Nie za uczynki rozliczy nas Pan, ale za to, jakimi jesteśmy ,,w środku". Dobry lama czy inny imam, który ma w duszy miłość do drugiego człowieka też może być zbawiony.

  7. #27
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Barsa ma rację. Nie za uczynki rozliczy nas Pan
    Trochę kalwinem zapachniało, nie za czyny a za to jacy jesteśmy. Tzn wewnątrz jestem dobry i wspaniały ale zabijam i gwałcę zbawienie mnie czeka? Chyba nie. Nie idźmy w stronę predestynacji bo to błąd i wypaczenie. Za czyny m.in. zostaniemy zbawieni, jeśli jesteśmy dobrzy i takoż postępujemy, to o ile wierzymy w życie poza grobowe, zbawieni zostaniemy
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    żadna opcja mi jakoś nie pasuje. te wszystkie mitologie są zdecydowanie zbyt skomplikowane. i tak dopiero po śmierci się okaże kto miał rację.

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Glaca - przecież jest inne. Moim zdaniem pasuje to do każdego możliwego poglądu

  10. #30
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Jakiego jesteście wyznania

    Zaznaczyłem odpowiedź "inne". Nie jestem katolikiem, ani chrześcijaninem. Jezusa uważam za nieślubnego syna Abdesa Pantery i Marii oraz za człowieka parającego się magią której nauczył się w Egipcie. Oczywiście nie zaprzeczam temu, że kiedyś żył ten człowiek i chodził po ziemi. Tak samo jak nie zaprzeczam temu, że kiedyś żył inny magik, konkurent Jezusa, którego dziś znamy pod imieniem Szymon Mag.
    Nie jestem ochrzczony, do kościoła chodzę tylko wtedy gdy umrze jakiś katolik z mojej rodziny i jest odprawiana za niego msza pożegnalna. Szanuję wiarę innych ludzi i jeśli ktoś mi bliski jest katolikiem, to idę do kościoła katolickiego go pożegnać, jeśli jest prawosławnym to idę do cerkwi, jeśli byłby muzułmaninem to poszedłbym do meczetu. Jednak nawet jeśli wchodzę do kościoła czy odwiedzam grób mi bliskiej osoby, to nie wykonuję znaku krzyża gdyż krzyż jest dla mnie jedynie symbolem kierunków świata, symbolem czterech pór roku, symbolem przesileń słonecznych oraz najkrótszej nocy i dnia. Poza tym dla mnie krzyż jest rzymską szubienicą i znakiem widniejącym na hitlerowskich samolotach i czołgach.
    Nie mogę zaznaczyć opcji "ateista" gdyż według mnie ateista jest to ktoś kto twierdzi, że boga/bogów nie ma. Ja jedynie twierdzę, że Bóg czyli ten chrześcijański bóg nie istnieje. Twierdzę też że istnieje jakaś praprzyczyna powstania znanego mi świata i tą praprzyczynę nazywam bogiem/bogami. Nie ma dla mnie znaczenia ilu jest bogów. Nie wykluczam, że jest ich wielu. Powiem też, że ten kto najmniej mówi na temat cech boga, ten mówi najwięcej prawdy na jego temat. Ktoś kto dokładnie opisuje jaki jest bóg/bogowie i czego on/oni chce/chcą ten opowiada głupoty. Wiem tylko jedno - ten kto jest praprzyczyną mego powstania (ja go nazywam bogiem/bogami) ten doprowadził do mego powstania w jakimś określonym celu. Ten ktoś dał mi jakieś określone zdolności. Nie wnikam jaki jest jego całkowity plan. Staram się jedynie robić, to co do mnie należy czyli rozwijać moje zdolności, wykorzystywać je w moim życiu dla dobra innych i żyć w zgodzie ze swoją naturą i z naturą otaczającą mnie. Myślę, że każdy człowiek powinien tak czynić.
    Poza tym dodam, że fascynuje mnie religia moich dawnych przodków.
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Do jakiego państwa pasują Twoje poglądy.
    By Asuryan in forum Tawerna
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 04:15
  2. Zmiana wyznania/ Mod ?
    By Sisaxu in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 10:42
  3. Filozofia Nauki (wydzielone)
    By Czulu in forum Agora
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 16:56
  4. Filozofia
    By Czulu in forum Agora
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •