Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Pomysły, propozycje

  1. #1
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach

    Pomysły, propozycje

    Tu piszcie o Waszych pomysłach dotyczących dalszego rozwoju Potopu. Kto wie, być może z jakiegoś skorzystamy.


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  2. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Proponowałbym jakoś rozszerzyć tak minimum na północ mapę z jednej przyczyny - Szwecja wydaje się mieć mniej terytorium niż zwykle. Ciekawi mnie również poszerzenie mapy na zachód, by kolonie w Ameryce biły się ze sobą, a także z rdzenną ludnością - tym bardziej, że dochodziło tam często do zażartych starć w XVII wieku.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Arroyo za ten post:


  4. #3
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Panowie, istnieje możliwość utworzenia jakiegoś skryptu (czy coś innego) który zakładałby że nasze wojsko podczas pobytu za granicą naszego kraju będzie po prostu kosztowało więcej ?

    P.S Możecie mi powiedzieć gdzie w descr_strat jest napisany Tuhaj_bej bo nie mogę go znaleźć I dlaczego gdy utworzyłem sobie generała nie wyświetla się jego imię ? (Dopisałem go do pliku "names" i descr strat)

  5. #4
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Takie rozwiązanie istnieje w Bellum Crucis, nawet w granicach naszego państwa ponosimy dodatkowe koszty, jeżeli wojsko nie znajduje się w mieście/zamku, jeszcze większe sumy płacimy za każdą armię oblegającą wrogą osadę.

  6. #5
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez HellVard Zobacz posta
    Takie rozwiązanie istnieje w Bellum Crucis, nawet w granicach naszego państwa ponosimy dodatkowe koszty, jeżeli wojsko nie znajduje się w mieście/zamku, jeszcze większe sumy płacimy za każdą armię oblegającą wrogą osadę.

    Dzięki za odpowiedź , w sumie w Bellum jeszcze nie grałem... aczkolwiek ten system wydaje mi się dosyć realistyczny, ale to jest moje zdanie

  7. #6
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach
    Możecie mi powiedzieć gdzie w descr_strat jest napisany Tuhaj_bej bo nie mogę go znaleźć I dlaczego gdy utworzyłem sobie generała nie wyświetla się jego imię ? (Dopisałem go do pliku "names" i descr strat)
    Tuhaj- Bej znajduje się w campaign script. Trzeba jeszcze wpisać jego imię i nazwisko w descr_names i descr_names_lookup. Poza tym takie pytania zadawaj w temacie: "Pytania początkujących moderów".


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  8. Użytkownicy którzy uznali post Artem.pl za przydatny:


  9. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Panowie, istnieje możliwość utworzenia jakiegoś skryptu (czy coś innego) który zakładałby że nasze wojsko podczas pobytu za granicą naszego kraju będzie po prostu kosztowało więcej ?
    Myślę, że wojsko poza granicami kraju powinno kosztować taniej. W tamtych czasach takie wojsko utrzymywało się (poza żołdem) z łupienia okolicznych wiosek wrogiego terytorium. Poza tym pisze o tym Mistrz Sun Tzu w "Sztuka wojny".

  10. #8
    Chłop Awatar Kamil z Częstochowy
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 8 podziękowań w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Altaromen Zobacz posta
    Myślę, że wojsko poza granicami kraju powinno kosztować taniej. W tamtych czasach takie wojsko utrzymywało się (poza żołdem) z łupienia okolicznych wiosek wrogiego terytorium. Poza tym pisze o tym Mistrz Sun Tzu w "Sztuka wojny".
    W czasach o których tu mówimy wojska równie chętnie "żywiły" się na ludności krajów wrogich jak i kraju dla którego walczyły... najlepszym przykładem niech będą luźni czeladnicy z naszej armii...
    Dlatego ja bym proponował żeby wojsko powodowało zniszczenia w regionie niezależnie czy jest na swoim terenie czy wrogim.
    A co z budynkami specjalnymi? Są jakieś planowane? Chodzi mi o budynki możliwe do zbudowania w konkretnym miejscu przez konkretną nacje dające globalne perki... Dajmy na to Kreml dla Moskali i analogiczne dla innych państw...
    "Ugłaskanego i ujeżdzonego konia lada kto dosiędzie" - Jan Chryzostom Pasek

    "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" - Jan z Czarnolasu

  11. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kamil z Częstochowy Zobacz posta
    W czasach o których tu mówimy wojska równie chętnie "żywiły" się na ludności krajów wrogich jak i kraju dla którego walczyły... najlepszym przykładem niech będą luźni czeladnicy z naszej armii...
    Dlatego ja bym proponował żeby wojsko powodowało zniszczenia w regionie niezależnie czy jest na swoim terenie czy wrogim.
    A co z budynkami specjalnymi? Są jakieś planowane? Chodzi mi o budynki możliwe do zbudowania w konkretnym miejscu przez konkretną nacje dające globalne perki... Dajmy na to Kreml dla Moskali i analogiczne dla innych państw...
    Zgoda. Jednakże zniszczenia spowodowane przez wojsko powinny być mniejsze w kraju ojczystym niż za granicą. Dobry dowódca umiał zaprowadzić karność w wojsku, szczególnie w kraju, gdzie nie chciał się narażać możnym rodom, gdyby przez "przypadek" któryś oddział złupił kilka wiosek.
    Inaczej wyglądała sprawa, jeżeli wojsko nie otrzymywało żołdu i zakładało rokosz (jak w RON), ale w Med byłoby to równe z przejściem do rebeliantów.
    Póki co prace stoją w miejscu, a na wprowadzenie takich pomysłów możemy jeszcze poczekać.

  12. #10
    Chłop Awatar Kamil z Częstochowy
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 8 podziękowań w 5 postach
    Nuuu.... Bywał z tym zapanowaniem nad oddziałami różnie, nie bez powodu za przykład podałem luźną czeladź która najczęściej żołdu w ogóle nie dostawała toteż nie potrzebna im była konfederacja (a właśnie coś Ci się pomieszało, wojska zakładały w sprawie nieopłaconego żołdu konfederację... rokosz to trochę inna bajka). W każdym razie nie mogę się doczekać moda i życzę jego twórcom owocnej pracy
    P.S. Wie ktoś może czy twórcy próbowali (bądź próbują) odnieść się do faktu wykorzystywania w owym czasie taboru (wagenburgu) do obrony? Wiem że w modzie tyczącym się wojny 30-letniej pojawiły się jakby wozy bojowe (bodajże z muszkieterami na nich) ale nie wyglądało to jakoś cudnie czy historycznie.
    "Ugłaskanego i ujeżdzonego konia lada kto dosiędzie" - Jan Chryzostom Pasek

    "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" - Jan z Czarnolasu

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •