Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Propozycje zmian do DeI

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Propozycje zmian do DeI

    Mod cały czas się rozwija, sama gra pomimo nowych łatek nie staje się lepsza, zagraliśmy już tak wiele tur w DeI, że wiemy o nim na tyle dużo żeby wnieść kilka pomysłów. Jedna pewnie będą wykonywalne, inne nie, twórcy może o nich przeczytają.

    1. Ograniczenie negatywnych czynników związanych z rozwojem miast i w ogóle rozbudowy.
    Zamiast dawać tak dotkliwe kary za rozbudowę kolejnych stopni miast (bród i brak żywności) proponuję podnieść koszty rozbudowy nawet 2-3 krotnie. Z innymi zaawansowanymi budynkami podobnie.

    2. Zwiększyć ilość budynków w miastach, jeżeli nie można tego zrobić to chociaż dodać po jednym w miastach bez dostępu do morza - obecnie mają po jednym mniej od miast portowych - dlaczego?

    3. Zwiększyć liczę werbowanych dygnitarzy - dostajemy 5 na początek i tak pozostaje już do końca, kolejnych 3-5 nie zepsuje balansu.

    4. Wprowadzić do gry nie limitowaną liczbę edyktów, można zmniejszyć przy tym ich poszczególne bonusy, dlaczego w posiadanej w całości prowincji gubernator nie może wydać edyktu?

    5. Zmienić automatyczne rozstrzygnięcia bitew - obecne są jakimś żartem.

    6. Potroić zasięg flot wojennych (nie zaokrętowanych armii).

    7. Rebalans jednostek, obecnie są przepakowani barbarzyńcy i słabe nacje o wielkiej historii. Tutaj jednak poszedłbym w inne rozwiązania niż same statystyki, jednostki słabsze wśród barbarzyńskich w szczególnośći nomadów powiększyłbym ilościowo i w ten sposób wyrównał szanse w bitwach. Temat jest obszerny więc tutaj jedynie go zasygnalizuję.

    8. Zmiana tych nudnych i powtarzających się zadań od senatu, rady itp albo raczej ich uzupełnienie o ciekawe eventy. Nagrodami za najtrudniejsze i najbardziej przydatne dla nacji mogą być nawet takie perełeczki jak możliwość rekrutowania dodatkowej armii, floty czy agenta.

    9. Skrócić czas rozpoznawania technologii, można pozwolić rozpoznawać jednocześnie oba drzewka - ekonomiczne i militarne.

    10. Zwiększyć agresję komputera ale tylko dla nacji które są z nami w stanie wojny, teraz armie wroga najczęściej nie robią nic przez kilkanaście-dziesiąt tur...

    Dlaczego to wszystko? Gra jest w pewnym momencie nudna, kto zakończył ją ze zdobyciem wszystkich prowincji? Większość odpuszcza po kilkudziesięciu turach z max paskiem imperium. Nie rozpoznajemy wszystkich technologii, nie rozbudowujemy full budynków, niby możemy ale jednak nie robimy tego bo tracimy radość z gry. Może warto spróbować to zmienić.

    Temat będę uzupełniał o kolejne pomysły, jeżeli macie swoje to napiszcie.
    Chciałbym odejścia od szablonu który stworzyło C.A. Zrobili nudną i powtarzalną grę w schemacie: trata- tata. Część z tego można zmienić ale nie potrafię niestety tego zrobić.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  2. #2
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Zgadzam się tylko co do punktów 5 i 7. Ad 1, nie przeszkadzają mi zupełnie te kary. Ad 2 tutaj jest mi to obojętne. Ad 9, jestem zdecydowanie na nie, jest dobrze tak jak jest. Ad 4, jestem na nie bo nie lubię takich ułatwień.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć rzeczy jakie wymienileś są niemożliwe do modowania na ten moment.

    Balans jednostek jest potrzebny dla wszystkich nacji względem siebie jednak dopóki nie skończą robić jednostek dla wszystkich nacji rebalans nic nie da bo zaraz znowu sie posypie.

    Widzisz ty narzekasz na agresje, a większość graczy narzeka na odwrót że po 200 turach pozostaje pare sztuk nacji bo AI podbija sie bardzo szybko miedzy sobą... i miasta zdobywają hurtowo.

    Dla mnie wyjściem jest utrudnienie zdobywania miast by wymagało to 3-4 stack na 1 broniący się.

    Co do punktu pierwszego zgodzę się na ten moment nie opłaca się wychodzić poza 2 lvl w większości budynków.

  4. #4
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Widzisz ty narzekasz na agresje, a większość graczy narzeka na odwrót że po 200 turach pozostaje pare sztuk nacji bo AI podbija sie bardzo szybko miedzy sobą... i miasta zdobywają hurtowo.

    Dla mnie wyjściem jest utrudnienie zdobywania miast by wymagało to 3-4 stack na 1 broniący się.
    Właśnie, komputer atakuje siebie nawzajem, a gracza nie tyka gdy jego państwo staje się dość potężne tu leży właśnie problem.
    Utrudnienie zdobywania miast jest wyjściem dobrym kierunku. Mają przeprowadzić zmiany w garnizonach w kolejnej części DeI zobaczymy czy to coś zmieni.
    Gnejusz- z pkt 1,3,9 zupełnie się nie zgadzam, reszta jest mi obojętna.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Wzmocnienie garnizonów byłoby mile widziane, problemem jest to, że nie można dać więcej niż pełnochorągiewną armię. Może da się dołożyć bonus dla jednostek garnizonowych do obrony i ataku. Mocny garnizon w każdym mieście ale w tych ze słabym stopniem rozwoju garnizon ze słabymi jednostkami, w każdym mieście z większym stopniem rozwoju można dawać więcej silnych jednostek i oczywiście zwiąkszać stopniowo ilość wojska w garnizonie. Miasta z murami powinny być nie do zdobycia na automacie dla jednej atakującej armii - nawet najmocniejszej dla danej nacji. Zepsuje to jednak balans, gracz grający nacją z jednym miastem startowym niczego nie będzie mógł podbić. Ciężka sprawa ale może ktoś podsunie pomysł na rozwiązanie. Dochodzi jeszcze flota w miastach portowych, może dałoby się jednak zrobić zróżnicowanie siły garnizonu w zależnośći od stopnia trudnośći - im wyższy tym mocniejsze miasta komputera.
    Nie pisałem jeszcze w pierwszym poście o poprawieniu zachowania armii i flot komputera - łażą lub pływają po mapce i nie bronią własnego państwa ani nie atakują ludzkiego-gracza - wroga.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #6
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Nie pisałem jeszcze w pierwszym poście o poprawieniu zachowania armii i flot komputera - łażą lub pływają po mapce i nie bronią własnego państwa ani nie atakują ludzkiego-gracza - wroga.
    Tu twórcy DeI nic nie zdziałają, to raczej do tych z CA.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Szkoda, że dużo z tych rzeczy jest niewykonalnych dla moderów. Napiszcie o swoich pomysłach, oczekiwaniach, bez wstydu i obaw, że Was wyśmieją, forum jest właśnie po to żebyśmy wymieniali się uwagami.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #8
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Ciekawym tematem moim zdaniem byłyby wędrówki ludów coś na przykładzie Cymbrów i Teutonów. Powiedzmy po pokonaniu jakiegoś plemienia po kilku turach ukazuje się kilka ich armii i rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu nowych terytoriów. To na pewno rozruszałoby nieco sytuacje w tej grze. Zresztą w którymś modzie ten temat był już poruszany.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Czy ten temat ma w ogóle sens na tym forum, teoretycznie chyba tak, bo dzielimy się w nim swoimi pomysłami, ale co to da skoro twórcy moda tego nie przeczytają. Jak ktoś chce żeby chociaż co piąty z tych pomysłów został wprowadzony do moda, to trzeba założyć taki temat na twcenter gdzie twórcy zaglądają.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    misiek1205, Kamo jest w ekipie od DeI i odpowiada za kontakty z sympatykami moda, jako moderator tego działu może przekazać ciekawe pomysły do samego źródła. jedyny problem w tym, żeby sam był przekonany do jakiegoś pomysłu i żeby był to pomysł wykonalny dla ekipy.
    marko1805, świetny pomysł, zagrywałem się w Mediewala i wszystkie ważniejsze mody do niego, tam były nacje które po stracie ostatniego miasta przechodziły w hordę dopóki nie zdobyły kolejnego. Problemem był zawsze niesamowity spam ich armii. W przeróbce Aravena do Bellum Crusscis wprowadzając kod na odkrycie mapki naliczyłem 86 pełno i 2/3 - chorągiewnych armii Mongołów...
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •