Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Propozycje zmian do DeI

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam wszystkich. Zgodzę się z przedmówcą.. morale w tym modzie jest znacznie przesadzone W ogóle długość trwania bitwy troszkę odstrasza - po upływie 30 minutek robi się to nudne ;P Podobnie jest z reformami, nie każdy lubi czekać 140 czy w przypadku Rzymu 230 tur na najlepsze jednostki w grze ;p Nie wliczając regionów, które należy podbić by daną reformę uzyskać. Moją ulubioną strategią było zawsze trzymanie małego "państewka" z potężną armią do około 100 tury - grając w DeI muszę z tego zrezygnować Jestem początkujący w modki na TW2, ale muszę przyznać że fajno tak się pobawić:pp mimo tych kilku "poprawek". I czy dało by się zmienić/edytować w jakiś sposób reformy? :-) Bardzo umiliło by mi to grę

    Pozdrawiam,

    Woro~

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, ostatnio postanowiłem wrócić do Rome II, ale gra nadal była mało grywalna, zacząłem wiec szukać moda , który by to naprawił i powiem szczerze , że dawno nie widziałem tak dobrej modyfikacji do gry. Niestety są niej błędy albo rzeczy , które nie dają mi spokoju i psuja grę. Poniżej w punktach wymienię wady:
    1. Poborowi legioniści z podbitych terenów otrzymują prawie tyle samo żołdu co legioniści, a rzeczywistości otrzymywali o polowe mniejsze wynagrodzenie ( nie opłaca ich się w ogóle kupować), poza tym statystyki rodowitych legionistów prawie w niczym się nie różnią od pomocniczych.
    2. Tryb fortyfikacji rzymian powinien być o wiele lepszy, ponieważ byli oni w tym mistrzami( forty muszą być większe i posiadać rowy z palami oraz bramy. Chodzi o to , że forty dzikusów nie różnią się niczym od rzymskich. Rozmiar ich jest śmieszny , forcik wielkości boiska do koszykówki ma pomieścić 4000 legionistów. Gdzie w jednym namiocie śpi jedna drużyna z centurii, a namiotów jest raptem z 20 w forcie . Wychodziło by na to, że w forcie mieszka 200 legionistów w sumie rozmiar pasuje
    3. Psy bojowe mają 100% lepszą szarżę od kawalerii, kto je werbował to wie o co chodzi
    4. Tak jak poprzednicy, frakcje są źle zbilansowane i za agresywne, w moim przypadku w około 50 turze nie było już 2/3 frakcji, może dlatego, że grałem na bardzo tudnym
    5. Brak optionów w w oddziałach, są tylko centurionii i chorąży.

  3. #23
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    4. A na TWC większość narzeka ze jest zbyt łatwo, a frakcje są zbyt rozdrobnione, lepszy balans ma przyjść z wersją 1.1. Osobiście grałem w wersję 1.04 i po ok 100 turach nadal miałem większość państw. Co rozgrywka to sytuacja układa się inaczej.
    5. Optio nie ma i raczej nie będzie, CA ma buga w dodatkowych gniazdach którego oczywiście nie raczyło naprawić.
    W sprawie poz 1-3 pisz na TWC lub na PW do KAMA, który odpowiada za balans jednostek w tym modzie. Na tym forum nie ma sensu pisać o takich sprawach, tu pies z kulawą noga nawet się tym nie zainteresuje.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki marko, napisze bezpośrednio do Kama, bo będę miał pewność, że to rozpatrzą.

  5. #25
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Moje obecne propozycje będą dotyczyły w większości poprawek choć nie wykluczam, że w mojej grze mogły pojawić się zabugowane rzeczy.

    Poprawa w relacjach politycznych.
    Wypowiadająć wojnę frakcji z którą nie posiadam żadnych umów, paktów tracę na reputacji ponieważ ta frakcja ma sojusz z państwem lub więcej z którymi posiadam np: pakt o nieagresji, lub inne umowy.

    Logistyka:
    Dodanie armiom i flotom trybu "logistyka" który zniweluje lub ograniczy straty wynikające ze stacjonowania w prowincji w której brakuje zaopatrzenia. Ten ew. nowy tryb powinien nieść ze sobą również skutki negatywne dla gracza jak zwiększenie kosztów utrzymania plus ograniczenie wartości bojowej. Danie flotom transportowym możliwość przebycia na morzu 1-2 tur bez strat w rejonach przybrzeżnych przynajmniej.

    Balans jednostek i zachowanie na mapie.
    Po przeróbce zasięgu i siły flot transportowych w grze komputer często głupieje i atakuje samobójczo słabiutką flotą transportową floty wojenne. Bywa, że komputer okrętuje armie na transportowce i uderza na flotę wojenną.
    Bitwy na automat. rozstrzygnięciu - jest niemal rewelacyjnie, jedyny minus to uśmiercanie najlepszych jednostek w armii gracza, zdecydowaną większość strat komputer przypisuje 2-3 najwartościowszym oddziałom w naszej armii - aż do unicestwienia.

    Surowce.
    Mam kilka miast w których posiadam surowiec którego komputer nie widzi lub widzi ale nie zawsze respektuje. Te miasta na mapie globalnej (ta którą możemy otworzyć w panelu z prawego dolnego rogu monitora) nie posiadają ikonek surowców choć na mapie kampanii widnieją. Surowce w panelu dyplomacji nie są pokazywane jako posiadane lecz są importowane.

    Ogólne:
    Wyeliminowania spacerowego-turystycznego trybu armii naszego protektoratu/satrapii i sojusznika który obecnie łazi sobie po naszym terytorium i zabiera prowincji zasoby pożywienia co nie jest uwzględnione w panelu informacyjnym.

    Agenci:
    Szpieg - zwiad z dużym zasięgiem ruchu, eliminowanie wrogich agentów ew. generałów choć tutaj przy generałach szanse dałbym b. słabe.
    Champion - szkolenie wojska (proponuje zwiększyć umiejętności). eliminowanie wrogich agentów i generałów - nieco większe szanse niż szpieg
    Dyplomata - administracje, krzewienie kultury, możliwość przekupstwa wrogich agentów i generałów - tutaj przy generałach szanse dałbym słabe.
    Każdy agent mógłby proporcjonalnie do swojej klasy zmniejszać zadowolenie i poziom kultury w obcych prowincjach.
    Żadnych możliwośći niszczenia miast, zatrzymywania armii lub zabijania jej żołnierzy - toż to nie jest RPG

    Nie wiem czy tylko u mnie czy tak już jest w modzie - nie ma zagrożenia wojną domową - b. dobra zmiana.

    Byłbym zapomniał... - Koniecznie spolszczenie, wstyd, że mając swoich ludzi w ekipie nie mamy spolszczenia...
    Ostatnio edytowane przez Gnejusz ; 18-01-2016 o 13:33
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Kołobrzeg
    Postów
    270
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Zaimplementowanie w podstawowym DeI systemu politycznego jaki jest w submodzie Ancient Empires przy zachowaniu obecnej mechaniki bitew.

  7. #27
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Hm... nie cichłbym Was zniechęcać do tego typów inicjatyw, ale na tym forum nikt się nie zainteresuje Waszymi sugestiami, wszelkie uwagi na TWC.
    Logistyka, sprawa agentów- obserwując dyskusje na TWC nie spotka sie to z zainteresowaniem.
    Zachowanie na mapie - w tym wpadko niemodowane
    Wyeliminowania spacerowego-turystycznego trybu armii naszego protektoratu/satrapii i sojusznika który obecnie łazi sobie po naszym terytorium i zabiera prowincji zasoby pożywienia co nie jest uwzględnione w panelu informacyjnym.
    - niemodowalne
    Tłumaczenie - jedna rada zabrać się do roboty i samemu przetłumaczyć dla chcącego nic trudnego. Sadząc po popularności ( znikomej ) tego moda na tym forum nie ma co liczyć na innych.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #28
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    marko... pisałem wiele razy - jestem rocznik 1969 - nie znam angielskiego. Przez translator nie ma żadnego sensu - wyjdą nieprawdopodobne głupoty.
    Nie odsyłaj nas na TWC bo na naszym forum pisze i tak coraz mnie ludzi - zobacz przerwy pomiędzy postami. są nawet kilkumiesięczne. Nie zależy Ci na forum i aktywności na Naszym POLSKIM?
    Myśle, że informacje na TWC jeżeli są tego warte przekażecie właśnie Wy którzy włożyliście czas i serce w rozwój moda.
    Ja zachęcam ludzi do gry w DeI i dzielenia się uwagami - życzeniami, to też jest wkład w rozwój moda, ktoś znajdzie błąd, ktoś coś podpowie - nie jest to tak bezużyteczne jak część ludzi myśli.
    Co do spolszczenia - ostatnie stopnie miast też są nieopisane bez tłumaczenia, nie wiadomo co zyskujemy co tracimy. Za to widzę to wyraźnie że tracimy polskość, angielski wypiera nasz język, wielu młodych czuje się Europejczykami nie Polakami, to jest tragiczne. Tłumaczyłem kiedyś z ekipą Aravena Bellum Crussis z włoskiego na polski. Wtedy korzystałem z translatora ale miałem taką świadomość, że mogę to zrobić bo tłumaczyłem tylko sentencję przy ładowaniu gry. Wszelkie nieścisłości były bez znaczenia - chodziło o wydźwięk i zachowanie stylu językowego epoki.
    Nie mam prawa wymagać od nikogo tłumaczenia, mogę jednak napisać, że mając rodaków w ekipie tworzącej moda brak spolszczenia jest wstydem dla nas.

    Co do zmian w modzie - państwa z którymi nawet nie graniczę wypowiadają mi wojnę, nie mają nawet żadnych paktów z moimi wrogami, czasami są odległe o cały kontynent.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. #29
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Wiem ,wiem Gnejuszu, ale niestety to forom stacza się coraz bardziej, w ciągu roku odeszło wielu wartościowych ludzi i odchodzą następni. Sam zobaczysz po pewnym czasie w temacie moda nic specjalnego sie dziać nie będzie.
    Tak Araven miał charyzmę wypromował zupełnie nieznany mod , zresztą świetny, w którego zagrywałem sie przez prawie dwa lata sam zresztą w jego modowaniu mając niewielki udział.
    Nie zależy Ci na forum i aktywności na Naszym POLSKIM?
    Od dłuższego czasu nie znajduję tu nic ciekawego dla siebie ,modowania na własny użytek nauczyłem się dzięki TWC (scena moderska pod Rome na tym forum praktycznie nie istnieje) wiec resztę sobie sam dopowiedz....

    Co do zmian w modzie - państwa z którymi nawet nie graniczę wypowiadają mi wojnę, nie mają nawet żadnych paktów z moimi wrogami, czasami są odległe o cały kontynent.
    niestety to przypadłość tej gry moderzy raczej nic tu nie poradzą.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  10. #30
    Sara Temer
    Gość
    ale niestety to forom stacza się coraz bardziej, w ciągu roku odeszło wielu wartościowych ludzi i odchodzą następni.
    Jak wszyscy tylko narzekają, że to forum upada, to nic dziwnego będzie jak w końcu upadnie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •