Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 273

Wątek: Star Wars - Gwiezdne Wojny

  1. #11
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Ha ostatnio nawet u nas było kino plenerowe, gdzie właśnie leciały dwie pierwsze części. Napaliło mnie to by znów obejrzeć całą sagę.
    A wracając. Gwiezdne Wojny bardzo lubię. Od zawsze podobały mi się te filmy i postaci wykreowane przez reżysera. Najbardziej lubię planetę Tatooine i ludzi piasku. Nie wiem czemu ale po grze Knights of the Old Republik mam do nich sentyment. Tak po prostu.
    Była tu właśnie mowa też o grach. W sumie nie grałem dużo. Tylko Jedi Academy no i właśnie KoTOR. Ale te gry miały to coś. Zwiedzanie świata, fabuła. No jak dla mnie ekstra.
    Co do disneya to nie krytykowałbym od razu. Zobaczcie, Disney współpracował przy takich filmach jak Avengers, Thor, Tronziedzictwo czy Piraci z Karaibów. Czy to były słabe filmy bo Disney? Chyba nie. Dlatego na razie jeszcze wstrzymam się z oceną. Wyjdzie, zobaczy się i dopiero pogadamy

  2. #12
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Disney nawet niezle sobie radzi w gatunku s-f."John Carter" pomimo plytkosci fabuly da sie ogladac chocby ze wzgledu na same efekty
    https://www.youtube.com/watch?v=pcV7aXL8txU
    Co do "Star wars" jestem zwolennikiem starej trylogi moze ze wzgledu na specyficzny klimat panujacy w czesciach IV-VI.No i przede wszystkim brak W I-III kogos takiego jak Han Solo(lajdak o dobrym sercu) dzieki ktoremu kosmiczne problemy Galaktyki nabieraja bardziej przyziemnych ksztaltow.
    Nie wiem czy ktos odnotowal drobny szczegol wystepujacy we wszystkich czesciach SW a mianowicie przemieszczanie sie po Uniwersum z predkoscia swiatla.Bawiac sie w obliczenia dojdzie sie do wniosku ze spotkania pewnych postaci z innymi z fizycznego punktu bylyby niemozliwe biorac pod uwage pokonywane odleglosci pomiedzy miejscami wydarzen.Generalizujac w pewnych zakatkach Galaktyki mielibysmy do czynienia z Republika a w innych z Imperium


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #13
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Za skomplikowane dla mnie te obliczenia

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #14
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ja usnąłem jak jakieś roboty znalazły się na pustyni i moja przygoda z SW się na tym skończyła...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #15
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Czyli na samym początku Nowej Nadziei. Daleko nie dotarłeś

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  6. #16
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Jestem z roczników które epizody IV, V i VI traktują, a na pewno traktowały jak świętość. Mnie to jakoś ominęło, ku oburzeniu np. mojego brata.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #17
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Jestem fanem SW a szczególnie armii klonów. Polecam serię Komandosi Republiki w której pokazuje się dylemat klonów jako żołnierzy. Nie otrzymywali żołdu, nie mogli zakładać rodzin a przynajmniej ich nie uświadamiano o takiej możliwości, Każdego ciężko rannego klona usuwano po cichu. Wymagano posłuszeństwa, oraz traktowano ich jako istoty najniższej kategorii. Nawet Jedi choć wiedzieli że dowodzą armią niewolników, nic z tym nie robili( przynajmniej Jedi ze Świątyni na Coruscant), istniały pewne odłamy które nie podporządkowały się nakazowi Yody o powrocie na Coruscant i przyjęciu dowództwa nad WAR ( Wielka Armia Republiki), przy czym te odłamy miały większe szanse przetrwania czystki.

  8. #18
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Jak mówiłem tak zrobiłem. Obejrzałem sobie po raz kolejny całą sagę i jak pisze zając stara trylogia jest zdecydowanie fajniejsza. Dla mnie efekty specjalne to nie jest najważniejsza część filmu. Stare części miały ten swój urok po prostu. Zgadzam się, że postać Hana Solo jest jedną z fajniejszych i nie ma takiej drugiej

  9. #19
    Łowczy Awatar Faramir
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może ja zostanę uznany za heretyka, albo coś w ten deseń ale osobiście części I-III podobają mi się w takim samym stopniu co stara trylogia. Fakt faktem że nowa ma swoje minusy (znienawidzony przez wszystkich Jar Jar ), ale generalnie rzecz biorąc udała się nieźle.
    Jeśli chodzi o książki to szczerze polecam nową erę Jedi, a konkretniej jej początek poświęcony inwazji Yuzhan Vongów. Bez spoilerów mogę powiedzieć że gładko wpasowali się do SW, a zarazem stali się przeciwnikiem z którym ciężko jest walczyć. Nie polecam za to trylogii Lando Calrissiana, bo tego nie da się czytać.
    "Wiele spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć?" - Gandalf

    "Ta dzisiejsza młodzież, wcześnie zaczynają(...) to nie wiesz wiedźminie że dziewica, znaczy nietknięta nie może korzystać z mocy?" - Druid Myszowór

  10. #20
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Mi też nowa trylogia się bardzo podoba! Jest bardziej epicka ze wszystkimi tego plusami i minusami. Starą trylogie też uwielbiam ale nie jestem obiektywny bo za dzieciaka byłem na Imperium Kontratakuje w kinie (jak wchodziła ta odnowiona wersja) i mogłem poczuć "ten hajp" jak pierwsi odbiorcy SW Dlatego wolałbym ich nie porównywać ze sobą. Inna sprawa, że na odbiór filmów, przynajmniej dla mnie, wielkie znaczenia ma "żyjący" świat SW. Gry wszelkiego gatunku, komiksy, seriale, memy, zabawki itd. Sprawia to, że każdy film SW jest dla mnie czymś wyjątkowym, powrotem do znanego i uwielbianego przeze mnie świata.

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •