Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 273

Wątek: Star Wars - Gwiezdne Wojny

  1. #31
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Spoiler: 

    Może wspólnie uznano że ze względu na wiek i zamiłowania aktora kolejnym razem jego Anioł Stróż może zaspać... A to mógłby być kłopot w trakcie realizacji kolejnej odsłony wartej setki milionów $.


    I myślę że wystarczą spoilery plus info jakiego filmu dotyczą w temacie FILMY. Tak w temacie SERIALE omawialiśmy na bieżąco czy to Vikingów, czy to GoT i skarg nie było.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #32
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Spoiler: 
    Mnie zamiast śmierci Hana boli wygląd głównego wroga i nowego Imperatora. Ba, zakończenie mnie jednak boli - wolałbym widzieć początek końca szkolenia synka Hana. W ogóle chciałbym, by zekranizowano kiedyś taki Star Wars, gdzie jednak Sithowie wygrywają. A liczyłem na to, że:
    a)Uśmiercą Finna
    b)Finn przejdzie na Ciemną Stronę Mocy, by walczyć z Ryą
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 18-12-2015 o 14:34

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #33
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Spoiler: 


    Dla mnie zabicie Hana Solo nie było zaskoczeniem Mówiono o tym od roku w formie plotek, poza tym Ford chciał tego już w Powrocie Jedi itd. Bardziej zaskoczyło mnie, że to nie Finn będzie Jedi - po to dość usilnie promowali Co do samego filmu - jak dla mnie, świetny! Dużo lepszy niż "nowa" trylogia. Co mi się podobało?
    - Nie był przeładowany - wszystkiego było "w sam raz". Nie mam przesytu mieczami, planetami i pojedynkami
    - Nowy zły! Na pewno nie wyryje się w popkulturze jak Vader ale na prawdę mega mi się podoba! Tak młodzian z przerostem Ego i ambicji Bałem się że zrobią kopie Vadera, a tu niespodzianka. Aktor też mi pasuje - nie jest przystojniakiem i ma coś w sobie. Ta chuda twarz, nos - idealny Sith. Miecz mi pasuje, jak kiedyś już pisałem, mamy zaślepionego krzyżowca z symbolicznym mieczem. Nawet ten miecz jest taki "rozdarty" a nie taki idealnie gładki jak pozostałe miecze. I umówmy się - nie wierzę że zginął. Pewnie zobaczymy jego okaleczoną wersję. No i cały motyw zbuntowanego syna bardzo fajny.
    - Konflikt Ren a Fluxem. Coś fajnego - mam nadzieję że rozwiną ten aspekt.
    - Humor - nie nachalny (jar jar, gadki Anakina z Obi-Wanem) i parę razy się szczerze uśmiechnąłem jak całe kino.
    - Że mamy realne scenografie i realne kostiumy - nie jak w nowe trylogii (nie powstał ŻADEN strój klona, wszystko komputerowo co widać niestety).
    - Powrót starych znajomych - również nienachalny, wszystko logicznie.
    - Walki na miecze wyglądają lepiej, bardziej realnie, a nie machanie i zabijanie jak jakimś kijem.
    - droid
    - snooke, ciekawi mnie strasznie co to za stwór, szczególnie że jeśli dobrze rozumuje, nie będzie walczyć mieczem
    Minusy? Kilka się znajdzie:
    - trzecia gwiazda śmierci? meh
    - ten pilot, trochę sucha postać
    - to wchodzenie do bazy złych "od tak"
    - trochę uproszczona fabuła - chociaż daje sporo możliwości rozwinięcia

    9/10 i czekam na kolejne części


  4. #34
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Spoiler: 

    Cóż, z tego co się orientuję film generalnie robi na świecie furorę, wszyscy są zachwyceni jaki to piękny powrót do klasycznej trylogii i tak dalej, ale...
    No właśnie, mnie niespecjalnie przekonał. Owszem, dobra rozrywka, parę ukłonów w stronę klasyki, ale co mnie boli przede wszystkim - wtórność. Miało być w klimacie oryginału - ok, ale to jest normalnie kalka fabuły i postaci "Gwiezdnych wojen" - nowy Vader (znośny, dopóki nie zdjął maski - to już Christensen jako zbuntowany nastolatek wypadł dużo lepiej), nowy Tarkin, nowy Imperator, nowy (a raczej nowa) Luke, nowy Wedge, nowy R2, nowa Gwiazda Śmierci, nowa Tatooine i tak bez końca - tylko Han Solo stary, ale znów w "sklonowanej" roli przemytnika, co to nie chce, ale musi - to się dopiero nazywa "Atak klonów"! Miejscami ten film bardziej wygląda na remake niż na kontynuację. Widać, że nie mieli pomysłu na coś świeższego, skoro po upadku Imperium i zwycięstwie Rebelii mamy, hmm... nowe Imperium i tą samą Rebelię. Pomijam już fakt, że z oryginału przejęli też całą gamę schematów rodem z Indiany Jonesa, jak np. super wyszkoleni szturmowcy, którzy okazują się totalnie bezużyteczni.
    Reasumując, da się obejrzeć, ale do zachwytów moim zdaniem duuużo mu brakuje - zobaczymy, co będzie dalej

  5. #35
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Spoiler: 


    Tylko wiesz... ludzie tego właśnie oczekiwali po tym co zaserwowała nowa trylogia Oczywiscie zgadzam się, że film ma bardzo podobny schemat do Nowej Nadziei ale dużo rzeczy naciągasz. Mistrz-uczeń, to jest w każdej części i jak mawiał Yoda - zawsze jest ich dwóch Generalnie doczepiasz się do takich schematów, to tak jakbyś mówił że w drugim sezonie serialu mamy nowego szeryfa (który jest kopią bo to szeryf itd.) Także dla mnie sporo tu naciągania. Natomiast stwierdzenie, że drewniany i wyjęty wprost z jeziora marzeń Christiansen wypadł lepiej. Cóż, chyba oglądaliśmy inny film. Tutaj mamy, WRESZCIE!, pełnokrwistego złego, targanego emocjami i rozdartego pomiędzy dobrem i złem - czyli coś czego nie pokazał młody Vader. Także Christiansen nie podołał totalnie, przykład antycharyzmy i ja miałem dysonans. Z jednej strony charyzmatyczny Vader vs pipka Anakin. Driver zaś jako Kylo Ren próbuje dzwignąć na swych barkach spuściznę dziadka, i ku memu zaskoczeniu udaje mu się to! Co do szturmowców to znowu naciągasz, i to bardzo! Wreszcie pokazali szturmowców jako świetną jednostkę gotową mordować w imię Nowego Porządku.
    Poza tym wydaje mi się, że ta część miała być trochę takim kredytem zaufania. Mamy masę wątków wartych rozbudowania i historii do dokończenia. Ja im tego kredytu udzielam bo czułem się jak dziecko gdy oglądałem Imperium Kontratakuje z ojcem w kinie. Łapki spocuszki i serducho walące I nie jestem taki stary, oglądałem gwiezdne wojny jak wchodziła poprawiona wersja.




  6. #36
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Spoiler: 
    Filmu nie oglądałem i pewnie jeszcze długo nie obejrzę, bo obrzydły mi go reklamy nawiązujące do niego lecące co chwila w telewizji, ale... uśmiercając Hana uśmiercili całą historię, która została została już dawno nakreślona nie w filmach czy serialach dla dzieci, ale w książkach. Han żył jeszcze bardzo długo - miał dzieci w Leią, przeżył Chewbacca, który poświęcił się by ratować ich dzieci podczas inwazji Vongów, popadł w alkoholizm, ale później ruszył szukać zemsty. Książki jakby nie patrzeć zostały akredytowane przez Lucasa.
    http://force-crusaders.org/zakon/ind...id=374&ret=354
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #37
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Spoiler: 
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Spoiler: 
    Filmu nie oglądałem i pewnie jeszcze długo nie obejrzę, bo obrzydły mi go reklamy nawiązujące do niego lecące co chwila w telewizji, ale... uśmiercając Hana uśmiercili całą historię, która została została już dawno nakreślona nie w filmach czy serialach dla dzieci, ale w książkach. Han żył jeszcze bardzo długo - miał dzieci w Leią, przeżył Chewbacca, który poświęcił się by ratować ich dzieci podczas inwazji Vongów, popadł w alkoholizm, ale później ruszył szukać zemsty. Książki jakby nie patrzeć zostały akredytowane przez Lucasa.
    http://force-crusaders.org/zakon/ind...id=374&ret=354
    Żeby jeszcze Hana Solo.... uśmiercili całą serię i skazali na herezję to, co lubiłem w Star Wars - Starą Republikę

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  9. #38
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Spoiler: 
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Spoiler: 

    Żeby jeszcze Hana Solo.... uśmiercili całą serię i skazali na herezję to, co lubiłem w Star Wars - Starą Republikę
    Głębokim echem w Sieci odbiła się też informacja o tym, że Disney nie ma zamiaru respektować Expanded Universe, czyli setek – jeśli nie tysięcy – komiksów, powieści i gier osadzonych w Odległej Galaktyce.
    http://www.spidersweb.pl/2015/12/gwi...enie-mocy.html

    Jak dla mnie przez to nowa seria ma dużego minusa, nie wiem jak inni fani to odbierają. Teraz pewnie czeka rynek zalew książek, gier, komiksów i innych rzeczy, które będą negować to, co zostało już stworzone wcześniej. Tylko w jakim celu? By nowy reżyser i scenarzyści mogli rozwinąć swój talent i zaprezentować swoją wizję? Śmierdzi to na kilometr herezją.

    Nowa Gwiazda Śmierci... nuda!! Zresztą obeznani z universum wiedzą, że Imperium miało jeszcze ciekawsze bronie z zanadrzu



    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  10. #39
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Spoiler: 
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Spoiler: 


    Jak dla mnie przez to nowa seria ma dużego minusa, nie wiem jak inni fani to odbierają. Teraz pewnie czeka rynek zalew książek, gier, komiksów i innych rzeczy, które będą negować to, co zostało już stworzone wcześniej. Tylko w jakim celu? By nowy reżyser i scenarzyści mogli rozwinąć swój talent i zaprezentować swoją wizję? Śmierdzi to na kilometr herezją.

    Nowa Gwiazda Śmierci... nuda!! Zresztą obeznani z universum wiedzą, że Imperium miało jeszcze ciekawsze bronie z zanadrzu



    Innymi słowy po prostu zniszczyli to, co było wręcz kolosem tego uniwersum na rzecz Disney'a. Sam film był całkiem niezły, ale Disney ma u mnie minusa sporego za zniszczenie i skazanie na herezję tego, co Bioware robiło ( i pewno dziesiątki innych studiów) odnośnie Starej Republiki i wątków pomiędzy 4-6, a 1-3 (jak chodzi o filmy) - mowa tu o Darth Starkillerze. A boli mnie to, bo gdyby połączyć to wszystko z tym, co teraz tworzą, to mamy bardzo dobre uniwersum sci-fi.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #40
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Spoiler: 
    Ale Han ma dziecko z Leią Mnie tam zburzenie kanonu nie boli od dawna o tym mówiono i wtedy też mnie to nie smuciło. Poza tym nie wiem czy to nie jest tak, że ta zmiana historii dotyczy tylko tego co działo się potem. No i to filmy miały pierwszeństwo i nie były ekranizacją książek. Tak więc dla mnie jest spoko! Ta nowa historia daje tyle możliwości rozwoju, że nie żal mi tych wyrzuconych historii. W ten sposób każdy może odkrywać Gwiezdne Wojny na nowo. Oczywiście jakiejś części osób się to nie będzie podobać ale cóż. Ode mnie mają plusa

Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •