Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Skrypt chochlika

  1. #1
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Skrypt chochlika

    Skrypt zmienia skład i ilość armii pojawiających się dla komputera w drugiej turze - składają się one teraz z jednostki generała, jazdy zakonnej, nieumarli dostają upiory lub duchy, krasnoludy lepszą piechotę podobnie jak orkowie itp. Zmniejszeniu uległy garnizony w miastach, które komputer zdobywa na przełomie pierwszej i drugiej tury. Armie te zostały zmniejszone do pięciu oddziałów. Niektóre frakcje dostają np. artylerię lub wielki krzyż. Ilość armii wyskakujących z eventów i atakujących miasta jest nie zmieniona.
    Nowy skrypt ułatwia zwłaszcza grę Sylvanią

    Aby wprowadzić zmiany do gry należy podmienić istniejący plik (pamiętać o zostawieniu na wszelki wypadek oryginału!) campaign_script na nowy, usunąć maps.rmv z katalogu base i można grać

    http://chomikuj.pl/Arthas22/modyfikacje+COW

    Ewentualnie:
    https://www.sendspace.com/file/q4v963
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #2
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ponieważ jakoś nikt mi nie kwapił się z pomocą, postanowiłem na własną rękę w plikach gry.
    I tak zmodyfikowałem plik, który wcześniej przerabiał Arryoy:
    - czarnoksiężnicy Nurgla i Tzeentcha są szkoleni w Siedzibie Przywódcy na poziomie 1, ulepszeni Tzeentcha na poziomie 2 - we wcześniejszej wersji byli oni dostępni w świątyni Chaosu, ale błędu nie można było ich szkolić. Jeżeli ktoś chce ich przywrócić do tego miejsca wystarczy skopiować i wyciąć odpowiedni linijki.
    - i wisienka na torcie!! W bitwie gracza można było wybrać dla swojej armii Wysokich Elfów rydwany z Tiranoc, ale grając kampanię nie mieliśmy szansy ich sprawdzić, bo nie figurowali na liście rekrutacyjnej . Od tej pory jest już to możliwe! Rydwany z Tiranoc można szkolić na 4 czyli najwyższym poziomie stajni.

    Plik jest do ściągnięcia z linku powyżej (chomikuj.pl) i działamy tam samo jak opisałem wcześniej. Na wszelki wypadek proponuję zostawić stary plik
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  4. #3
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dzięki za dorobienie mojego pliku Tak btw. mógłbyś sprawdzić, czy Kowadła Zagłady są dostępne w liście rekrutacyjnej? Bo u mnie nie zawsze się pojawia o dziwo.
    EDIT: Od razu dodaję też na własnego chomika jako kolejną wersję tego minimoda

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #4
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Sprawdzę, bo ja chyba też tego nie miałem.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jeden jest duży plus ode mnie - usunąłeś Zwierzoludzi z rekrutacji u Chaosu. Po dłuższym testowaniu Chaosu stwierdziłem, że byli oni za bardzo wykorzystywani przez AI. Zastanawia mnie jednak rekrutacja Trolli Chaosu - przydałoby się ich dać u wyznawców Mrocznych Bogów (jak co u Krasnoludów Chaosu ich dałem).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #6
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Hm, ze zwierzoludźmi nic nie kombinowałem, dziwne. Sprawdzę te trolle chaosu i przy okazji ogry chaosu. Jeżeli się okaże, że jednych i drugich nie mam to postaram się ich dodać. Jak Nocne Gobliny nie mają trolli to ich dostaną będzie ciekawiej.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Myślę, że Trolle Chaosu i Ogry Chaosu nadają się dla wszystkich wyznawców Mrocznych Bogów (poza Zwierzoludźmi) i dla Niepodzielnego Chaosu do rekrutacji

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #8
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zacznę trochę w niemiły sposób - do jasnej śrubki i ciemnego gwinta!! :/
    W pliku - według mnie są dobrze dodane trolle i ogry chaosu - odpowiednie frakcję są dopisane, podobnie jak w przypadku zwykłych trolli i kamiennych, ale nie można ich rekrutować w obozie najemników :/ - nie mam zielonego pojęcie, co jest źle.
    Kurcze, coś pokombinowałem dodając wcześniejsze jednostki i nie wiem, co!
    Okazało się, że lodowych czarodziejów nie można było szkolić, udało mi się to naprawić, ale nie wiem, czy dobrze.
    Okazało się też, że szamani orków pomimo iż byli dopisani w Świątyni Gorka i Morka też nie można było ich rekrutować, i jakoś mi się udało ich dodać.
    Dodałem Kowadło Zagłady do 4 poziomu Świątyni Górskich Bogów, chociaż u Ciebie - Arroyo - było w kuźni i nie kapuję czemu nie było go widać?
    Nie wiem, jak jest z Nekromantami u Sylvanii - teoretycznie u innych frakcji widać, że można szkolić magów ( zakładka: budowle) nawet jak nie ma się odpowiedniego poziomu miasta, ale u Wampirów tego nie widać. Sprawdziłem na starym sejvie Sylvanią, na szczęście mimo przeróbek nie wykraszowało i istniała możliwość ich szkolenia. Mam więc nadzieje, że nic się nie zwaliło.
    Teoretycznie plik do ściągnięcia - https://mega.nz/#!FdkwwT7L!NVvh1lC4v...vy9b7GAfR37a50 - bo w praktyce nie mam pojęcie, czy w grze nie objawią się jakieś nie miłe niespodzianki z brakiem jednostek.

    Orientuje się ktoś może, czy są jakieś limity w dodawaniu jednostek
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  10. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Czyli zmiany są i w campaign_script i EDB obecnie, czy tylko w EDB ?
    Co do limitu jednostek to raczej jest mnie się też nie udało zrobić rekrutacji najemników w tym modzie a w innych dało radę. Może się uda dopisać najemników do innego budynku niż obóz najemników.

  11. #10
    sadam86
    Gość
    Jednostek 500 max w kampanii, co do budynku to chyba nie ma. Tak jak Araven pisze sporo jest najemnych z eventów i już może właśnie obóz najemników nie wyrabia z rekrutacją, może trzeba dodać gdzie indziej. Ehh szkoda, że nie 3 dni wcześniej, a tak to nowa kampania zaczęta i nie chce mi się znów startować. Na poprzedniej wersji pobranej z chomika Arroya Sylvania ma normalnie Nekromantów z 4 poziomu Cmentarza i najwyższego Koszar tak dla informacji piszę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •