Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 199 z 199

Wątek: Pytania i odpowiedzi dotyczące mistrzostw

  1. #191
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    No niby nie przejawia, ale taki gracz może spokojnie przebiec pół dystansu dzielące go od wroga po czym zacząć rozkładać się z imprezą na planie kwadratu. Zarzucisz takiemu przeciwnikowi stanie w miejscu?

  2. #192
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Tyle, że wtedy raczej nie zdąży się rozłożyć.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #193
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez LVEX_mackoff Zobacz posta
    Ale atakujący/obrońca? Nie wiem na czym mógłby polegać taki problem - nigdy tego nie doświadczyłem.
    Na czwartkach z antykiem i w MP bitwy rozgrywane są na nemetocennie gdzie obrońca nie ma żadnej przewagi, ale jeżeli w przyszłych turniejach pojawiły by się inne mapy to problem mógłby się nasilić. Bez podziału na atakującego i obrońce dojdzie do sytuacji, że 1 gracz stoi sobie na wzgórzu i nie chce zejść bo straci przewagę wysokości, a przeciwnik nie chce atakować pod górę bo wtedy jest na straconej pozycji i będą się licytować kto ma atakować, a sędziowie w zasadzie nie będą w stanie tego obiektywnie rozstrzygnąć. Muszą być przydzielone role atakującego i obrońcy żeby uniknąć takich sytuacji.

  4. #194
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Popieram wybobraka, potrzebny jest wyznaczony atakujący i obrońca jeśli "chcemy" grać na innej mapie niż "Nemetocennia". Na jednym z ostatnich antyków pomyliłem mapy i wybrałem jakąś inną. I o ile moja strona była w miarę normalnie pofałdowana? Tak ta druga... Na przodzie jakiś płotek przez szerokość mapy, za nim trochę równego terenu a następnie dość równe (można było spokojnie ustawić kilka jednostek w linia bez łamania) i wysokie podniesienie terenu.

    Można na antyku spróbować zagrać na innych mapach (1 tydzień na 1 mapę) i w ten sposób zebrać jakiś odzew i opinie o mapach. Ewentualnie wyznaczyć jakiś inny termin. Ja w miarę możliwości chętnie wezmę udział.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #195
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    A tak swoją drogą, to jak podchodzicie do możliwości wyboru map, ewentualnie narzucania różnych map w kolejnych rundach przez sędziów?

    Wiem, że jest to powszechna praktyka w turniejach międzynarodowych, ale ja "wychowałem" się w tej grze na Grassy Flatland (Rome 1) i jakoś trudno jest mi się przekonać do stosowania map zapewniających jednej ze stron przewagę (czy to w postaci lasu, czy to nachylenia terenu).

  6. #196
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    W wielu turniejach mapę wybiera gracz który wybiera frakcję jako pierwszy i jednocześnie jest obrońcą, więc może wybrać taką mapę na której wygodnie będzie mu się bronić co niweluje przewagę jego przeciwnika który wybiera frakcje jako drugi.

    Cytat Zamieszczone przez Defil Zobacz posta
    No niby nie przejawia, ale taki gracz może spokojnie przebiec pół dystansu dzielące go od wroga po czym zacząć rozkładać się z imprezą na planie kwadratu.
    Jedyną opcją ataku dla tego gracza jest ostrzał, więc po utracie strzelców lub amunicji jest zmuszony zaatakować przeciwnika falangą i noob box się rozpada, a gdy już dojdzie do starcia to, jeżeli nie walczy z totalnym noobem, nie będzie w stanie ustawić nowego boxa.

  7. #197
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Skoro mówimy o przyszłych turniejach to weźmy na warsztat np napoleona. Istnieje tam mapa jak pruskie wzgórza. Jest ona praktycznie płaska poza jednym dużym podłużnym wzgórzem, którego zajęcie daje przewagę. Znaczna większość map w napoleonie jest tak zaprojektowana. W scenariuszu gdzie mamy atakującego i obrońcę; jeśli wzgórze zajmie atakujący, obrońca może się zwyczajnie wycofać i stoczyć bój na płaskim, w sytuacji odwrotnej nie jest to możliwe. Dlatego znaczna większość turniejów i zwykłych gier multiplayer odbywa się na trawiastych równinach. Dodatkowym argumentem jest zwyczajna równość tej mapy zarówno dosłownie jak i w przenośni.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  8. #198
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Trafiłem na ciekawą zasadę dotyczącą pierwszeństwa wyboru frakcji - w jednym z rosyjskich turniejów który aktualnie startuje w zasadach jest napisane coś takiego:

    "
    5) Player who first signed up for the tourney first choose a faction and attack first. In the second game - his rival choose and attack first. In the third game - the player who lost the second game choose first.
    "


    Może warto wziąć pod uwagę u nas? Na pewno jest to bardziej obiektywne aniżeli pierwsza litera alfabetu w nicku no i napędza graczy do turnieju
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  9. #199
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    Co w tym bardziej obiektywnego?

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •