Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #1
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    EBII 2.3 Dyskusja ogólna


    Europa Barbarorum 2 jest drugą częścią znakomitej modyfikacji do Rome TW. Zostajemy przeniesieni na arenę starożytnych walk w Europie, Afryce oraz Bliskim Wschodzie. Twórcy EB postawili sobie za cel historyczne i dokładne odwzorowanie tamtych czasów. I tak znajdziemy państwa z nazwami w oryginalnych językach, jednostki, które imponują nie tylko swym pieknym wykonaniem ale także wiernością historii, oraz wielką mapę. Obecna wersja moda nie jest finalna, ale nie zmienia to faktu, że już w tej chwili jest to dzieło godne polecenia i zawierające wspaniałe zmiany - obowiązkowa pozycja dla każdego sympatyka czasów starożytnych i nie tylko.
    Strona domowa modyfikacji - znajdziesz tutaj zawsze linki do aktualnej wersji
    Dział na forum domowym modyfikacji
    Dział na TWCenter
    Strona na MODDB


    EBII 2.3 (bez instalatora):
    - EB FTP
    - Torrent

    EBII 2.3 (instalator):
    - MODDB
    - EB FTP
    - Torrent


    Informacje ogólne:
    - Musisz posiadać Medievala II wraz z dodatkiem Kingdoms. Gra nie może być zainstalowana na partycji C, w folderze Program Files lub Program Files (x86) - jeśli masz ją tam ją zainstalowaną musisz ją przeinstalować lub przenieść (w przypadku wersji Steam) w inne miejsce.
    - Zaleca się by Medieval II był uruchamiany w trybie administratora.
    Instalacja (wer. z instalatorem):
    - Uruchamiasz pobrany i wypakowany plik .exe i postępujesz zgodnie z instalatorem. Upewnij się, czy w instalatorze jest wskazane miejsce, gdzie masz zainstalowanego Medievala II.
    - Moda odpalasz za pomocą skrótu na pulpicie, bądź za pomocą pliku .bat który znajdziesz w folderze moda (...\Medieval II Total War\mods\EBII)

    W przypadku problemów z działaniem moda zajrzyj do tego tematu - w znajdującej się tu instrukcji instalacji zostały uwzględnione wszelkie problemy, które możesz napotkać.

    Edycja 24.10.2017 - małe porządki w poście - Sara Temer


    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 24-10-2017 o 01:20

  2. Użytkownicy którzy uznali post nazgool za przydatny:


  3. #2
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    No cóż, wraz z wyjściem moda pojawiają już pierwsze filmiki na youtubie pokazujące kampanię, którąś wybraną frakcją. Filmik (nie mojego autorstwa) ukazujący kampanię Pritanoi:
    http://youtu.be/GrBaSnD2CDU
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 18 podziękowań w 14 postach
    Czy to że "minor settlements" czyli te te drobne osady rozsiane po całej mapie utrzymują jedną jednostkę w nich stacjonującą za darmo to błąd czy takie było zamierzenie ?

  5. #4
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Takie było zamierzenie, plus było jeszcze inne ale nie wyszło. Będziemy pracować nad jakimiś skryptami, które bardziej wykorzystają PSF.

  6. #5
    Chłop Awatar Lumis
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Gram aktualnie Egiptem i bardzo podoba mi się system zarządzania prowincjami, zwłaszcza to, że włączenie nowych włości do państwa wymaga trochę czasu i inwestycji gotówki. Dodatkowo daje więcej opcji niż w poprzedniej odsłonie, pozytywnie zaskoczył mnie wybór między oligarchicznymi czy demokratycznymi rządami w prowincji i wpływ ich na siły, jakie możemy rekrutować. Najlepszą stroną nowego mechanizmu jest jednak rekrutacja armii, graniczne regiony są na początku bardzo słabe w tej kwestii, ale w stolicy i innych silnie kontrolowanych terenach można od razu rekrutować nawet elitarne jednostki, nie ma już dziwnej potrzeby rozbudowy, by móc wystawić oddziały, które powinny być dostępne od samego początku jak w EB I.

    Ciekawi mnie kwestia odzwierciedlenia rozwoju wojskowości w ramach czasowych, w jakich operuje mod, czy twórcy zastosują mechanizm medieval 2 wczesnego, pełnego i późnego średniowiecza (tutaj chyba epoki hellenistycznej ), a jeśli tak to dla wszystkich typów jednostek? Pewne pomysły z jedynki, takie jak odpowiednie podboje i rozwój infrastruktury czy poniesienie dużej porażki, by móc dokonać mniejszych czy większych reform wojskowych były dobre i żal byłoby porzucać.

  7. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam,
    Świetna robota z tym modem, gratuluję. A czy nie uważacie, że piraci są nieco za mocni? Gram Kartaginą, niby słynie z silnej floty, a tu zaraz piraci atakują i bez problemów zatapiają, następnie to samo robią z flotą Rzymu, chyba też Epiru i Macedonii. Niby to tylko początek rozgrywki ale żeby piraci byli w stanie kontrolować całe Morze Śródziemne...

  8. #7
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    Udało mi się reanimować blaszaka i nareszcie zagrać w EB2. Wybrałem Pergamon. Na początku fajna sprawa - intro wprowadzające, co prawda ja bym dał coś w stylu bitwy z Celtami nad rzeką Kaikos, ale dobra, nie jest źle. Inne frakcje intra nie mają z tego co zauważyłem. Pozycja startowa Pergamonu jest trudna, zaraz za miedzą dwie największe potęgi w grze Seleukidzi i Ptolemeusze, przestrzeni życiowej mało - raptem zbuntowana Bitynia i Galacja.
    Na dzień dobry rozbiłem niewielką armię rebeliantów, którzy szwendali mi się po państwie. Później zawarłem prawa handlowe z Seleukidami i próbowałem zawrzeć pokój z Ptolemeuszami, ale się nie zgodzili, więc postanowiłem odebrać im Efez i Halikarnas. Poszło bardzo łatwo, w obu miastach stały bardzo słabe załogi złożone z 2-3 jednostek. Odebranie małoazjatyckich prowincji Ptolemeuszy było niczym zabranie dziecku lizaka. Tu kolejna miła niespodzianka, system zarządzania, można wybrać między oligarchicznym a demokratycznym ustrojem miast. Wybrałem oligarchię, motłoch mi nie będzie rządził w Efezie!
    Do 16 tury podpisywałem kolejne umowy handlowe i rozwijałem gospodarkę, nikt mnie nie atakował, mimo że miałem najsłabszą armię w całej stawce. Szczerze mówiąc nudno się zrobiło.
    Od 13 tury Macedonia ostro zaczęła walczyć z Grekami. Macedończycy przegrali dwie wielkie bitwy pod Atenami i zrobił się pat - swoista wojna pozycyjna. Macedonia zabunkrowała się pełną flagą w tym forcie pośrodku Peloponezu i dwiema mniejszymi w Koryncie i Demetrias. Ani Grecy, ani Macedończycy przez kolejne 20 tur nic nie robili, trochę dziwne.
    Wreszcie w 16 turze ktoś postanowił mnie zaatakować. Niestety komp zrobił to w tak kretyński sposób, że aż mi witki opadły. Flota Seleukidów zablokowała mój port; wszystko bym zrozumiał, jakby zgromadzili silną armię nad granicą, ale komp miał inny pomysł. Zostawił w Sardes jedną jednostkę i trzy w Ipsos. Uderzyłem 15 jednostkami i błyskawicznie odebrałem im dwie prowincje. Wzmocniłem armię do 20 jednostek i czekałem na odpowiedź Seleukidów. Ale się nie doczekałem, Selkowie mnie olali, ale z drugiej strony mimo wielokrotnych propozycji zawarcia pokoju nie chcieli sie zgodzić. Przez kolejne kilkanacie tur nic ciekawego sie nie działo. Aż w 31 turze flota grecka uderzyła jednocześnie na moje trzy porty. Co śmieszne w następnej turze z radością zgodzili się zawrzeć pokój, ale już w kolejnej znów zaatakowali flotą, znów zaproponowałem pokój, a oni przyjęli. Sytuacja ta powtarzała się aż pięciokrotnie. Cóż AI samo chyba nie wie czego chce.
    Gra Pergamonem w porównaniu z innymi frakcjami jest banalnie prosta, w sam raz dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z EB.

    Na koniec tego przydługiego postu chcę serdecznie podziękować całej ekipie tworzącej moda za wspaniała pracę. Mimo że to dopiero niepełna wersja to wspaniale się bawiłem, aż przypomniały mi się czasy, gdy prawie dziesięć lat temu po raz pierwszy odpaliłem kampanię na Rome Total War.

  9. Następujących 6 użytkowników podziękowało Poliorketes za ten post:


  10. #8
    Chłop Awatar Dezallus
    Dołączył
    Jun 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    U ciebie, Poliorketes, to przynajmniej się coś dzieje, bo ja gram już ponad 90 tur Lugiami (hard/medium, jak gdzieś tutaj rekomendowano) i jeszcze nie miałem starcia ani ze Swebami ani z Bojami ani z Sarmatami. Swebowie jacyś ospali, zdobyli tylko półwysep. Coś tam próbowali zdobyć wysepki i iść na południe ale w obu wyprawach dostali lanie od buntowników. Bojowie uprzedzili mnie, zajęli "Kraków", po za tym siedzą nic nie robią. Nie zamierzam narazie o tę osadkę z nimi walczyć. Też żadnej armii Sarmatów nie miałem jeszcze w zasięgu widzenia.

    Póki co powolutku zdobywam prowincje buntowników, wiele ma duże garnizony, a u mnie tworzenie dobrej siły jeszcze narazie obciąża budżet.
    Więc narazie nuda w kampanii. Wciąż wokół są posiadłości buntowników.
    Chociaż miałem dopiero dużą bitwę o "Pomorze" oczywiście oblegając buntowników. I tutaj było ciekawie. Obie armie wyrównane i pełne. Buntownicy wyszli przed mury, po ciężkim starciu ich rozbiłem. Myślałem, że wkroczenie do osady i jej zdobycie to tylko formalność...
    Tymczasem buntownicy dobrze się na wzgórzu ustawili i moje oddziały musiały napierać pod górę. To starcie trwało dłużej niż sama bitwa przed murami, na dodatek większość moich oddziałów zaczęło uciekać. Musiałem rzucić wszystkie by pokonać resztkę na wzgórzu.

    I za wykonanie tych barbarzyńskich osad należy pochwalić twórców. Dotąd w medku rozbijało się armię przed lub na murach i po prostu wkraczało do osady, a tutaj nawet wkroczenie do osady jeszcze nie przesądza o wyniku bitwy. Ufortyfikowane wzgórze to świetna pozycja strategiczna, która nawet resztkom armii przeciwnika daje przewagę.
    Bitwa trwała długo, ale przynajmniej było ciekawie.

    Muzyka w modzie bardzo klimatyczna. Odczuwa się wyraźne różnice kultur i regionów.
    Podoba mi się, że Galowie stanowią 2 frakcje.

  11. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 18 podziękowań w 14 postach
    Ja myślę że z czasem ludzie zaczną grzebać w skryptach AI więc będzie wysyp submodów. Pamiętajcie że to nie jest jeszcze w pełni ukończony mod. To w sumie taka platforma na której będzie można teraz budować fajne rzeczy.

    Oby tylko udało się Wam dokończyć resztę modeli jednostek. O resztę się nie martwię

  12. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Czy w modzie jest wykorzystany mechanizm brania jeńców?

Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •