Strona 17 z 27 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #161
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Od razu mówię że nie instalowałem tej wersji moda na swoim komputerze. Działam na wersji developerskiej która działa zupełnie inaczej niż tego typu instalki

    przede wszystkim powinieneś odinstalować poprzednia wersję moda. To miałem na myśli mówiąc o czystej wersji. Nie wiem jak wpływają inne mody na EB2, ale skoro działała Ci wersja 2.01 to wszystko jest w porządku.

    2.1 instalować do katalogu M2TW, a 2.1b do katalogu [your M2TW directory]\mods\EBII\ i tak są to instalatory więc musisz tylko kliknąć na exe i wskazać odpowiednie katalogi.

  2. Użytkownicy którzy uznali post nazgool za przydatny:


  3. #162
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, chciałbym zapytać się czy i Wy macie problemy z pieniędzmi? Według mnie, koszty utrzymania jednostek są mocno zawyżone, przez co na starcie mamy ujemny bilans. Aby utrzymać jedną pełną armię przeciętnych jednostek trzeba mieć przynajmniej dwa dobrze rozbudowane miasta. Przez te wysokie utrzymanie nie da się prowadzić żadnych poważniejszych wojen. Czy tylko u mnie jest taki problem?

  4. #163
    Chłop Awatar Lumis
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Koszta armii są stworzone tak, byś musiał wykorzystywać mniejsze miasta, które dają darmowe utrzymanie jednej jednostki oraz zimy — pozwalają one szybko nająć duże siły. Na stopie pokojowej lepiej nie utrzymywać wielkich armii, a jedynie mniejsze profesjonalne siły w mniejszych miastach i stolicach prowincji (też dają utrzymanie od 1 do 3 jednostek), rekrutując duże formacje jedynie przed kampanią, zbierając wcześniej fundusze, by ujemny przychód nam nie zjadł całego skarbca. Przynajmniej tak jest u małych frakcji, większe mogą już sobie pozwolić na utrzymywanie stałych armii i floty, choć nadal warto korzystać z mechaniki małych miast.


    Jeśli chodzi o fakt, że małe frakcje na początku mają armie większe niż zdolności ich utrzymania, to jest normalnym stanem dla EB, w jedynce też tak było. Ma to dać danej frakcji możliwość zdobycia choćby jednej prowincji oraz obrony przed sąsiadami. Jakby miały mieć siły adekwatne do rozmiaru i gospodarki, to pierwsze 20-30 tur trzeba byłoby przeklikać.

  5. #164
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nazgool muszę Wam przyznać, że czuć różnicę w grze po patchu, jakoś tak przyjemniej, a i konwersja kultury w prowincjach jakby szybsza. Tylko Ci generałowie jak z kamienia, gram Bosporem i podbijałem jakieś barbarzyńskie miasto, 40 minut hoplici klepali otoczonego wrogiego generała :E

  6. #165
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Dzięki. Trochę nas to kosztowało czasu i wysiłku Z tym generałem to jakiś rekord, w mojej kampanii Lugiami nie miałem takiej ekstremalnej sytuacji. 5 minut i otoczony generał był martwy. Możliwe że miał jakieś dodatkowe cechy dające mu więcej hp lub coś w ten deseń .

    BTW. Niedługo wypuścimy patcha 2.1c zawierającego szereg poprawek do skryptów.

  7. #166
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, czy ktoś z Was ma również problem ze słabym AI? Gram sobie Epirem na vh/vh. Rozegrałem 30 tur i wypiszę wszystkie dziwne zachowania, które zauważyłem:
    1. Kilka frakcji nie podbiło nawet 1 prowincji. Getowie(Getai) siedzą dwoma armiami na głównej prowincji, chociaż mają w zasięgu ruchu miasto do podbicia. To plemię w Anglii ma podobnie. Jednak o dziwo niektóre z państw całkiem ładnie sobie radzą. Np. Luzytania ma 6 prowincji. Dlaczego jedno państwo może wysłać armie na rebelie, a drugie nie?
    2. Rzym stracił 2 miasta z moich rąk, w których utrzymywałem minimalny garnizon. Rzymianie stali armią przy granicy i nie ruszyli się przez bite 25 tur.
    3. Kartagina nie podbiła żadnej prowincji. Dopiero kiedy ja wkroczyłem na Sycylię, ruszyła do ataku. Nie mogła podbić tych rebelii tylko musiała czekać na mnie?
    Próbowałem przeklikać kilkadziesiąt na AI Pitera. Jest trochę lepiej, ale wciąż można znaleźć państwa które sobie siedzą ogromną armią w stolicy i nie robią kompletnie nic. Spotkał się ktoś z takim problemem? Czy po prostu za dużo wymagam?

  8. #167
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aries Zobacz posta
    Witam, czy ktoś z Was ma również problem ze słabym AI? Gram sobie Epirem na vh/vh. Rozegrałem 30 tur i wypiszę wszystkie dziwne zachowania, które zauważyłem:
    1. Kilka frakcji nie podbiło nawet 1 prowincji. Getowie(Getai) siedzą dwoma armiami na głównej prowincji, chociaż mają w zasięgu ruchu miasto do podbicia. To plemię w Anglii ma podobnie. Jednak o dziwo niektóre z państw całkiem ładnie sobie radzą. Np. Luzytania ma 6 prowincji. Dlaczego jedno państwo może wysłać armie na rebelie, a drugie nie?
    2. Rzym stracił 2 miasta z moich rąk, w których utrzymywałem minimalny garnizon. Rzymianie stali armią przy granicy i nie ruszyli się przez bite 25 tur.
    3. Kartagina nie podbiła żadnej prowincji. Dopiero kiedy ja wkroczyłem na Sycylię, ruszyła do ataku. Nie mogła podbić tych rebelii tylko musiała czekać na mnie?
    Próbowałem przeklikać kilkadziesiąt na AI Pitera. Jest trochę lepiej, ale wciąż można znaleźć państwa które sobie siedzą ogromną armią w stolicy i nie robią kompletnie nic. Spotkał się ktoś z takim problemem? Czy po prostu za dużo wymagam?
    Instalowałeś po kolei 1.2 i na to 1.3, map.rwm skasowałeś? Spróbuj po zmianie AI to w grze to odczuć, bo z takiego przeklikiwania tur i patrzenia na podbój rebelii nie ma nic.

  9. #168
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Instalowałeś po kolei 1.2 i na to 1.3, map.rwm skasowałeś? Spróbuj po zmianie AI to w grze to odczuć, bo z takiego przeklikiwania tur i patrzenia na podbój rebelii nie ma nic.
    Robiłem dokładnie tak jak napisałeś. Ciężko mi jest coś odczuć, kiedy część frakcji uczestniczy w rozgrywce, a druga część bawi się w bycie rebelią.

  10. #169
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aries Zobacz posta
    Robiłem dokładnie tak jak napisałeś. Ciężko mi jest coś odczuć, kiedy część frakcji uczestniczy w rozgrywce, a druga część bawi się w bycie rebelią.
    To nie graj.

  11. #170
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie chciałem Cię obrazić. Po prostu jestem poirytowany całokształtem. Używam nawet Twojego AI w Bellum Crucis, więc nie bierz tego za jakieś osobiste pretensje

Strona 17 z 27 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •