Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bardzo długie wczytywanie gry

  1. #1
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Bardzo długie wczytywanie gry

    Romka II oceniam niezwykle pozytywnie - zwłaszcza po tej licznej dawce patchy które wypuścili twórcy. Świetną zabawę psuje mi tylko jedna, ale bardzo irytująca rzecz: długie ładowanie gry oraz bitwy. Zrobiłem wczoraj defragmentacje dysku, po czym wziąłem do ręki stoper i zmierzyłem:

    Ładowanie kampanii (od kliknięcia "kontynuuj kampanię" w launcherze steam do pokazania się mapy 2:24 minuty
    Ładowanie bitwy: 1:01 min.
    Wyjście ze skończonej bitwy do ekranu kampanii: 1:49 min.

    Sami widzicie, że jest to cholernie długo i szlag mnie trafia kiedy muszę tyle czekać. W samej rozgrywce nie mam przycięć mimo wysokich/bardzo wysokich ustawień grafiki (która swoją drogą wygląda rewelacyjnie). Dysk tak jak pisałem świeżo po defragmentacji, a na partycji z Romkiem II mam jeszcze ponad 300GB wolnego miejsca. Pełną specyfikację komputera podałem w sygnaturce, mimo swoich lat nie jest to jeszcze aż taki low-end.

    Czy jest jakikolwiek sposób na skrócenie czasów ładowania? Jakieś mody, patche, cokolwiek? :O Błagam pomóżcie, bo psuje mi to naprawdę miodną rozgrywkę.
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Receptą jest szybszy procesor i więcej RAMu. Nic więcej nie da się raczej zrobić.

  3. #3
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Ale aż tak? Cztery jaja 3,0Ghz i jeszcze mu mało? :O W minimalnych wymaganiach jest jednordzeniowiec 2,6 GHz/dwurdzeniowiec 2.0GHz Poza tym w samej rozgrywce tak jak pisałem procek sobie spokojnie radzi.
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  4. #4
    Pampa
    Gość
    Wymagania minimalne są totalnie zakłamane. Wszyscy wiemy że optymalizacja leży, chociaż i tak ją poprawili. Tak samo jest z BF4, teoretycznie rekomendowany jest GTX 660, ale spróbuj odpalić na tej karcie na ultra

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zmniejsz rozmiar jednostek i ich szczegółowość.



  6. #6
    Łowczy Awatar WaregWenedyjski
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Czeremcha/B-stok
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    33
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    A masz GEM moda? Zauważyłem, że od patch 13 może spowalniać właśnie czasy ładowania. Gra jest teraz lepiej zoptymalizowana, więc jeśli nie zależy ci bardzo na GEM-owskich efektach, możesz moda wyłączyć. Inne mody mogące spowalniające kampanię to addony Dresdena.

  7. #7
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Gram bez żadnych modów właśnie
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  8. #8
    Łowczy Awatar WaregWenedyjski
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Czeremcha/B-stok
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    33
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    No to tylko zmniejszanie detali. Wywal bajery terenu, nieba, wody, modele/tekstury nie więcej jak średnie, rozdzielczość oczko w dół, przy tych samych proporcjach.

    Jeśli to nie pomoże - upgrade RAM-u. Kości drogie nie są, dokupujesz 2 giga za ok. 70 złotych, doczepiasz pod drugie gniazdo na RAM i powinno ulżyć nie tylko przy Rome i grach, ale i w codziennym użytkowaniu
    Jeśli wciąż będzie źle - twoja konfiguracja po prostu kłóci się z grą. W tym wypadku pozostaje wymienić resztę podzespołów, ale chyba sam wiesz, jaka to impreza

  9. #9
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Dzięki za rady. Co tu dużo mówić, zostanie jak jest Detali nie będę obniżał, bo po co skoro cieszą oczy i nie klatkują. Ramu też nie dokupię, bo musiałbym całość wymieniać (mam zestaw 4x1GB i wszystkie sloty zajęte). W komputer nie opłaca mi się już inwestować (wizja kupna PS4). Chyba będę musiał grać z tabletem pod ręką, to przynajmniej przez te dwuminutowe przerwy na ładowanie będą sobie wiadomości sprawdzał [*].
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •