Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Szukam gry!

  1. #21
    Asuryan
    Gość
    Talisman Digital Edition - czyli przeniesienie na kompa starej planszówki (u nas wydanej jako "Magia i Miecz").
    Warhammer Quest - także przeniesiona planszówka (taki "Labirynt Śmierci" w świecie Młotka).

  2. #22
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Zobacz Legend of Eisenwald - to takie rycerskie pseudo-rpg z walka w trybie turowym. W sumie mozna powiedziec ze gra to w duzej czesci klon Heroes ale sa tez elementy rpg (dialogi) i maia ma bardzo male znaczenie. Swego czasu troche w go pogralem, niestety gra jest chyba w trybie wiecznego early access i stracilem juz nadzieje, ze ja kiedys skoncza. Teraz z rok nie gralem wiec musialbys sprawdzic czy sie do czegos nadaje aktualnie.

    Kilkadziesiat godzin spedzilem nad Warlock: Master of Arcane (jest tez druga czesc ale nie gralem - ponoc bardzo podobna, wiec pewnie lepiej brac 2ke). To taka troche Cywilizacja dla ubogich z tym ze sa bohaterowie ktorych mozna rozwijac (walki sa jakw Civilization - tylko na glownej mapie). Podeszlo mi bardziej niz Edless Legend i Age of Wonders 3.

  3. #23
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Turówki z elementami rpg z przedmiotami?
    Sprawdź sobie Thea the Awakening. Podobne do Civki na pierwszy rzut oka ale okazuje się być odmienną grą bo zawiera elementy roguelike, nie ma ekspansji. Gra jest turowa, wszelkie wyzwania/walki rozgrywane są przez minigrę karcianą no i całość osadzona jest w słowiańskich klimatach. Na forum jest temat o niej. Jak szukasz materiałów to Soushibo kiedyś robił krótki live, u mnie na kanale masz cały gameplay.
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  4. #24
    Asuryan
    Gość
    Puzzle Quest, Puzzle Quest II - RPG połączone z puzzlami (turowymi).

  5. #25
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Dzięki za propozycje, ale pisałem że nie chce gier heroso-podobnych Dlatego odpada Thea odpada ten Warlock, planszówki też nie podpasują mi. Wiem jestem wybredny. Z tego najlepiej prezentuje się Puzzle Quest gdyby nie to, że wszystkie części mam obcykane i chyba nigdy nie doczekam się kontynuacji.

    Tak jak pisałem, szukam czegoś bardziej w stylu Hardwest, Divinity, DarkestDungeon, Super Dungeon Tactics, Blackgurds itd.

  6. #26
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Age of Decadance?
    Albo Divinity 2 - jest dostępna wczesna wersja gry (osobiście pograłem z 15 minut, bardzo mi się spodobało ... i przestałem - to trochę tak jakby spróbować loda, tylko po to żeby się dowiedzieć, że możesz dokończyć za rok ).
    Jak coś znajdziesz to daj znać - w sumie chętnie się podłączę

  7. #27
    Pampa
    Gość
    Panzer corps. Jakieś tam elementy szczątkowe RPG są.

  8. #28
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Pisałem, że żadnych wojennych - bo czułem że panzer generały, prędzej czy później, by wjechały

    Jak coś znajdziesz to daj znać - w sumie chętnie się podłączę
    A w Darkest Dungeon grałeś? Bardzo ciekawa dungeon crawler! Wprawdzie cierpi na bolączki większości gier indie ale i tak zawojował sporo moich wieczorów (i nerwów).
    I Hard West - wprawdzie nie przepadam za westernami ale w to grało się całkiem spoko.

    Na Divinity2 wolę poczekać ale jeszcze mocno wierzę w Wartile, czyli połączenie planszówki z RPGiem z wikingami

  9. #29
    Pampa
    Gość
    A Legend of Grimrock? Może nie pasuje to do turówki, ale fajna gra.

  10. #30
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Nie cierpię tych klasycznych FPP rpegów Przybliżając to chodzi mi totalnie o grę, w której walka odbywa się na szachownicy (albo na heksach - w ogóle dziwię się że tak mało gier korzysta z tego GENIALNEGO wynalazku jakim są właśnie heksy) i opiera się bliżej lub dalej na byciu cRPGiem. Chociaż przyznam, że takie herosopodobne KingsBounty też mnie porwało (ale się stoczyło już).

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •