Strona 82 z 82 PierwszyPierwszy ... 3272808182
Pokaż wyniki od 811 do 819 z 819

Wątek: Bellum Crucis 7.0 - dyskusja ogólna

  1. #811
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Witam. Kliknięcie lewym przyciskiem na postać generała ze skarbem na mapie kampanii zwykle działało, nie zawsze za pierwszym razem. Trzeba nieco dłużej przytrzymać lewy przycisk na generale ze skarbem.

  2. #812
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Kompletnie nie działa. Nie wiem, co robię źle... Próbowałem stanąć przy granicy dzielnicy i zbliżać się powoli do stolicy, co jakiś czas klikając na generała. To musi być jakaś sekretna technika... Czy wystarczy kliknąć raz na figurce generała na mapie, czy dwa razy i za drugim przytrzymać? Wkur... mnie to niebożebnie.

  3. #813
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Kolego, aż sprawdziłem jak działa ten skrypt, bo ten Twój nerw aż na mnie przeszedł. Jest prosty i krótki. Musisz spełnić te 3 warunki:
    - wybrać gienka. Tam chyba chodzi o to, że nie wystarczy go zaznaczyć, ale trzeba otworzyć okno postaci;
    - gienek musi mieć przy sobie skarb;
    - musi być w odległości mniej niż 5 pól od stolicy. Stolicy frakcji, a nie stolicy regionu;

    Po tym jak otworzysz okno postaci z ancillariesów znika skarb a do Twego skarbca wpada odpowiednio 1000, 2000 lub 3000. Więc jeśli wszystko robisz dobrze, to pozostaje opcja, że grasz w jakąś okrojoną wersję moda, bez tego skryptu.

    P.S. ech, patrząc na plik ze skryptami, przypomniało mi się, że w zamierzchłych czasach poprawiałem kompletnie zwalony skrypt Bulgar Revolt. Oryginalna wersja była zabugowana, więc ostatecznie nie została dołączona do Belluma 7. Ja ją poprawiałem, ale zabrakło mi determinacji. A był taki łany, taki śliczny był... może kiedyś...
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  5. #814
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wydaje mi się, że zbliżamy się do wyjaśnienia. Wg. mnie mam wersję Bellum Crucis 7.0 zainstalowana zgodnie z instrukcją z pierwszej strony tego wątku. Podpowiesz może, w jakim pliku znajduje się skrypt dotyczący skarbu? Sprawdzę czy go mam i wyjaśnię temat.

  6. #815
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    ...\data\world\maps\campaign\custom\Ufficiale\camp aign_script.txt.

    Skrypt nr 36.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  8. #816
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No cóż, skrypt jest ale nie działa. Żeby nie psuć sobie zabawy zastępuję go konsolą :-) Dzięki za pomoc!

  9. #817
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2021
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam,
    Mam pytanie dotyczące rozgrywki, jestem raczej niedzielnym graczem i nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Gram w tego moda w wersji 7.0 i mam surowce które pozwalają np rekrutować jednostki psów bojowych, słoni czy jednostek na wielbłądach, i tu jest moje pytanie, jak się rekrutuje tego typu jednostki? mam kupca ustawionego na danym surowcu ale za bardzo nie wiem co dalej.
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Mateusz

  10. #818
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Nie mam obecnie zainstalowanego Medka II, więc ciężko mi powiedzieć. Jak przybliżysz którą frakcją grasz i dokładne nazwy jednostek (bo ani psy bojowe, ani słonie nie są poprawną nazwą, bo nie istnieją takie oddziały) to spróbuję pomóc zaglądając w pliki.

    EDIT: odnośnie słoni to znalazłem jedną jednostkę tego typu - Słonie bojowe. Jest to oddział najemny, rekrutowany w Zajeździe dla karawan przez frakcje koczownicze i pustynne. Poza tym wydaje mi się, że coś pomyliłeś, bo w tym modzie chyba nie ma jednostek, których rekrutacja zależy od posiadanych surowców.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  11. #819
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2021
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam mam problem tego typu że zazwyczaj po 160 turze wywala mnie z bitew w modzie bellum i SS 6.4. Gre mam orginalną z dodatkiem kingdoms
    na steam.Próbowałem usuwać plik map z folderu jednak nic to nie dało. Robiłem również reinstal. Moda mam z bugfixa,potem wgrałem polski supermod 2. Pozdrawiam i proszę o pomoc

Strona 82 z 82 PierwszyPierwszy ... 3272808182

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •