Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 212

Wątek: Spolszczenie do Bellum Crucis 7.0 zgodne z bugfixerem

  1. #201
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jeśli to są cechy to trzeba sprawdzić w EDCT.txt, jeśli świta to w export_ancillaries.txt.

    Powinno być po jednym, ale czemu jest kilka to pytanie do Włochów. Na 90% gra bierze pod uwagę tylko pierwszy tytuł od dołu, bo tak to działa w przypadku innych plików, także te co są wyżej chyba można usunąć, ale głowy nie dam.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #202
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    - słowo generał występuje 858 razy w 24 plikach. Ze względu, że występuje w różnych przypadkach, to zmiana jest kłopotliwa, więc zmieniłem tylko te najważniejsze;
    - "zapisanie powiodło się" zamienione na "gra zapisana";
    - "Pokaż zwój pozycji frakcji" i te pozostałe kwestie - poprawione
    - z Bizancjum to już poważny problem, bo podobnie jak z generałem, to słowo występuje kilkaset razy w kilkunastu plikach. Od biedy mogę się podjąć zmiany, ale jak wtedy? Np. księżniczka Rzymian, czy rzymska? Generał Rzymian? A może Rzymski generał/księżniczka?

    Co do tłumaczenia z translatora - a Ty myślałeś, że ktoś ślęczał i tłumaczył miliony słów ze słownikiem? Bez jaj Większość rzeczy jest z translatora To byłoby nie do ogarnięcia w inny sposób.

    Cecha +1 lub +1 Cecha - tu też nie jest łatwo. Ancillariesy i traitsy są bardzo długimi plikami i jak robię to automatem z programu TWTECV to nie zawsze jest to poprawnie. Trzeba potem ręcznie przejrzeć plik i co nieco popoprawiać, a ze względu na wielkość plików to za dużo roboty. Tak więc tego nie poprawiłem.

    Kapliczka schizmatyków u Duńczyków to nie kwestia tłumaczenia tylko gry, tłumaczenie jest ok, porównałem z Włoskim tekstem.

    Także poniżej zamieszczam te poprawki i jak mógłbyś na nich nanosić swoje to byłoby super

    https://www.easypaste.org/file/t0usHN/spolszczenie.BC.7.zip?lang=pl
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #203
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jak widać kolega Khanti szybko stracił zapał No nic, znalazłem kilka drobnych rzeczy do poprawny, więc zamieszczam (m. in. wcześniej poprawiłem "zapisanie powiodło się" na "gra zapisana" nie w tym miejscu co trzeba i w grze nadal był stary opis po zapisaniu gry, teraz już jest ok).

    http://www.mediafire.com/file/773g3bsaaoyl77b/spolszczenie+BC+7.zip

    P. S. 162 pobrania poprzedniej wersji spolszczenia! WoW!!! Jednak gracie w tego niedopracowanego moda
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #204
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Odkopię stary temat, może ktoś tutaj zajrzy

    Wie ktoś jakich plików używa gra podczas kampanii? Bo w jej trakcie niektóre surowce handlowe na mapie mają niepasujące nazwy. Np. miód i wosk na mapie jest nazwany "Węgiel"
    Próbowałem na własną rękę znaleźć plik gdzie to mogę poprawić, ale w folderze "text" nic takiego nie ma.

  5. #205
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Wgraj chłopie poprawnie spolszczenie, które masz post wyżej i będzie wszystko działać jak należy. Instrukcję masz w pierwszym poście.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #206
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Wgraj chłopie poprawnie spolszczenie, które masz post wyżej i będzie wszystko działać jak należy. Instrukcję masz w pierwszym poście.
    Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś lecz efektów nie widać. Jak było wcześniej tak dalej jest. W ramach dowodu postanowiłem zrobić screena.
    Dlatego chciałbym się dopytać czy u reszty wygląda to tak samo?


    dggfd6ryttyb3656.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #207
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Nie zrobiłeś poprawnie, bo w tym spolszczeniu nie ma czekolady. Właśnie to sprawdziłem.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #208
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Zarzekam się że wszystko zrobiłem jak w pierwszym poście, czyli usunąłem katalog BellumCrucis7/data/text i wkleiłem całość do folderu BellumCrucis7/data

    Sprawdzałeś w plikach czy w samej grze? Bo w plikach też sprawdzałem, przynajmniej tych tekstowych. I też nie znalazłem

    Dla rozjaśnienia sytuacji dodam od siebie parę szczegółów. Mianowicie zanim w ogóle poruszyłem teraz wątek spolszczenia to miałem pobranego i zainstalowanego BC7 z Megasubmodem v2. Nie jestem pewny czy w megasubmodzie jest właśnie najnowsze spolszczenie (dlatego też pobrałem stąd po tym jak mi odpowiedziałeś), ale jeśli tak to instalator chyba zrobił wszystko co należy

    No i korzystam z wersji steamowej. Musiałem wgrać steam mod fixera by w ogóle odpalić BC7.

  9. #209
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Prześlij mi printscreena zawartości katalogu BellumCrucis7/data/text i napisz jaką datę mają pliki .bin z tego katalogu.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #210
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Prześlij mi printscreena zawartości katalogu BellumCrucis7/data/text i napisz jaką datę mają pliki .bin z tego katalogu.


Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •