Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 159 z 159

Wątek: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

  1. #151
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Kto jest za?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #152
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Moja wyobraźnia chyba da radę

  3. #153
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rancor Zobacz posta
    Moja wyobraźnia chyba da radę
    Moja też.

    Bulat Steel Total War: grafika poprawiona programem Hawka, barwy żywe niczym wiosenna pora, gdy rosa mieni się na trawie w blaskach wschodzącego słońca.
    Opodal stoją najlepsi z z najlepszych Jana II Komnena, jego jeźdźcy na swoich silnych, opancerzonych w złoto-lśniących zbrojach koniach.
    Błękitne niebo, aż oczy bolą od jego głębi kolorytu - tak bezchmurne...
    uffff to dopiero początek...ehmmm...gdzie ja tu skończyłem^^...cdn...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Następujących 4 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  5. #154
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    No widzisz Panie @Eutychesie zamiast się droczyć można rowijać swoją wyobraźnię (tutaj zamieściłem żółtą twarzyczkę z dłonią okrytą białą rękawiczką i skierowanym ku górze kciukiem jako powszechnie znanym symbolem good job lub jest OK).


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #155
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Szkoda, ale rozumiem oszczędności. Nie będzie już tak kolorowo

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #156
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Na pewno wiele działów ucierpi ale to jednak pozwoli przetrwać forum. Pytanie tylko czy fotki z linku dalej bez problemu będą wchodzić? Jeśli nie to kampanie online nie będą już takie same

  8. #157
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach
    Aby była jasność, bo widzę że dla niektórych osób gram rolę tego złego, co wprowadził takie ograniczenia - nie ja decydowałem o ograniczeniach z uploadem obrazków na obecnym serwerze, nie ja będę też decydować o tym czy takowe będą, czy nie.
    Owszem przyczyniłem się historycznie do takiego rozwiązania, ale w kwestii podpowiedzenia co można wywalić, aby nie było spadków wydajności w skrajnych przypadkach.
    Jeżeli od administratora technicznego wymaga się aby serwer chodził przy maksymalnym obciążeniu, musi on dać rozwiązania co wpływa na to że ma serwer czkawkę i co należy ograniczyć, aby jej nie miał.

    Nie jest wiec to kwestia skryptu forum, ale wprowadzenia świadomych ograniczeń, które wynikały z faktu, że mieliśmy w okresach premier przed laty ogromne zainteresowanie główna i forum...
    a główny wpływ na wydajność serwera ma ilość wczytywanych danych x ilość użytkowników jednocześnie.

    Uczciwie jednak przedstawiam fakt, dlaczego to wprowadzono i z czym się to wiąże o ile je się zdejmie.
    Tu nie chodzi tu o pojemność dysku, bo obecnie mamy 2 dyski w raid 2 TB (edit: stan sprzed zmiany serwera, obecnie jest 100 GB), a więc nie to miało wpływ na obecnym serwerze.
    Chodzi o to, że macie ściśle określoną ilość unikalnych odwiedzin strony, która się zwiesza 10x podczas premier gier.
    Im więcej na wyświetlanej stronie zdjęć wysokiej rozdzielczości, które muszą się zaciągnąć z serwera, tym bardziej ma to wpływ na przepustowość i wydajność serwera.
    Dalego podałem przykład AAR, który w 1 poscie ma 25 takich obrazków, a na wyświetlanej przez usera stronie forum (czyli ile postów na raz wyświetla się userowi na podstronie forum) jest 10 w naszym przypadku... czyli maksymalnie może się przytrafić (odcinek pod odcinkiem) mus wyświetlenia jednemu użytkownikowi 250 obrazków o rozdzielczości full hd... teraz weźcie to pomnóżcie przez 500 czy nawet 100 userów jakich potraficie mieć jednocześnie w dniu premier, lub między 20 a 50 w momencie pojawienia się nowego posta (owszem ta przykładowa liczba to skrajny przypadek, ale uczciwie przeważnie może być tych obrazków kilkadziesiąt nawet w AAR).

    Większość zasobów do tej pory szła na główna, bo tam są upoloadowane obrazki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z serwera.
    Owszem zmiana technologii dysków z HDD na SSD powinna w naszym przypadku pomóc jeżeli chodzi o szybkość wczytywania danych, ale i też łącze serwera i jego przepustowość nie jest z gumy, a przeważnie w tej cenie co my mamy oferowane są łącza 100 GB (usługodawcy niby piszą że wewnętrzne infrastruktury 500, ale na zewnątrz 100, a realnie mniej wychodzi).

    Nowy serwer będzie miał 100 GB dysk, które idzie na system operacyjny, bazy danych, główną i forum... tak licżę że na forum i główną pozostanie jakieś 60, bo muszę dać zapas na roota i wydzielić zapas na backupy (skoro rezygnujemy z usług ovh, nie mamy osobnego niezależnego 2go serwera na nie w cenie).

    P.S.
    Ogólnie proponuje najpierw przenieść stronę i później zobaczymy jak się serwer zachowuje, a później można robić doświadczenia o ile włączenie takiej możliwości wpłynie nam na wydajność.
    Po prostu trzeba to przeanalizować.

    P.P.S.
    Opisowe obrazki pobudzają wyobraźnie

    add:
    Można technicznie zastosować technologie "mieszaną"... ustawić skrypt tak, aby upload szedł na 2gi niezależny serwer.
    Ogólnie dla strony istotne jest, aby baza danych strony i CRM wraz forum były w miarę na przyzwoitym wydajnościowo serwerze pod względem CPU i pamięci.
    Ale dla takich rzeczy jak backup i pliki z obrazkami, liczy sie bardziej pojemność i łącze, a nie wydajność CPU i ilość RAMu.

    Zamiast wiec zwiększać koszta rozbudowując 2 kronie serwer, można więc zastosować "sztuczkę", że za znacznie mniejszą cenę niż taka rozbudowa, forum robi sobie upload takich obrazków, na niezależny słabszy serwer, kupiony za 30 czy 50 zł na mc (kwestia czy hdd czy ssd)... dzięki temu też nie ciągną sie dodatkowe dane z łącza serwera jednego, a mamy 2 niezależne łącza.
    ot taka luźna propozycja, jakby nie starczyło wydajności łącza obecnego.

    Ogólnie jednak najpierw bym się wstrzymał z decyzjami, bo zobaczymy na ile zmiana z hdd na ssd nam pomoże, a na ile znowu z 2giej strony będzie dobre łącze u nowego usługodawcy .
    Jakby było średnio z tym, to na oku mam 2gą ofertę VPS.
    Ostatnio edytowane przez Raferti ; 04-04-2020 o 07:52

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Raferti za ten post:


  10. #158
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach
    Przeniesiono stronę i forum.
    Przy okazji zarówno do strony i forum dodano certyfikat SSL (w końcu miałem na to czas, skoro siedziałem całą noc ).

    Odnośnie certyfikatu SSL na forum w większości przypadków powinna być już kłódeczka, o ile jednak wystąpi napis "niezabezpieczona", będzie to uzależnione od faktu, że jakiś obrazek wstawiony w poście jeszcze ma linka http, zamiast https.
    Ogólnie starałem się większość linków przekonwertować (grafiki forum, medale, avatary), jednak biorąc pod uwagę, że takowe są także w postach i ilość tego, może się przytrafić po prostu link zewnętrzny niezabezpieczony http, co będzie skutkować takim napisem w przeglądarce.

    Natomiast co do strony głównej to także dodano certyfikat SSL, jednak muszę podobnie jak na forum przerobić styl (czyli podlinkować wszędzie https, zamiast http), co zrobię w terminie późniejszym.

  11. Następujących 4 użytkowników podziękowało Raferti za ten post:


  12. #159
    Administrator Awatar Lord_Legionista
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    1 507
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 285 podziękowań w 190 postach
    Postaram sie z Rafem rozwiazan problem wrzucania fotek tym dodatkowym dyskiem tak zeby nie zasmiecac dysku z portalem . przeciagu kilku dni mam nadzieje ze uda sie stworzyc dla was miejsce tak zebyscie mogli wrzucac fotki.
    Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy
    http://www.youtube.com/watch?v=9TQQgXArDTg

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda
    By wino in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 15:32
  2. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 00:17
  3. USPRAWNIENIA RTW - propozycje?
    By ottoman in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •