Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 159

Wątek: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

  1. #131
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach
    Sorki że pisze na raty, ale piszę to w wolnej chwili.

    Ograniczenia takie na niektórych forach są wprowadzane w ścisłym celu. Obciążenie serwera, a co za tym idzie koszta.

    Obciążenie serwera musi być przewidziane dla okresu szczytowej ilości wejść , a u Was taki wiąże się z okresem premier nowych tytułów (obecnie zużycie jest ok 10% zasobów serwera , ale w szczycie jest zwiększenie zapotrzebowania 10x, stąd też mamy taki serwer A nie inny, aby strona nie zdychała w szczycie ).

    Teraz proszę sobie obliczyć że w szczycie potraficie mieć 500 do 1000 wejść jednocześnie i każda z tych osób nagle otworzy stronę na której będzie wpis z 25 obrazkami Full hd w 1 poście, a na otwartej stronie tych postów macie kilka I wszytko to się musi wczytać.

    Obecnie 8 rdzeniowy, 16 wątków 4 GHz dedykowany serwer z 32 gb pamięci dostawał czkawki w dniu premiery na głównej jak mieliście tyle wejść, a jak będzie upload leciał z forum zdjęć to ta czkawką będzie x4.

    Mało tego planujecie 4x zmniejszyć wydajność i pojemność dysków serwera 10x, aby zmniejszyć koszta (planowany od weekendu VPS 4 rdzeniowy z 16 gb pamięci i 100 gb dyskiem ssd z czego na forum może zostanie 20).

    Tak więc średnio to widzę (w kwestii oszczędności finansowanych, a nie możliwości wprowadzenka tego) przy zwiększonym zapotrzebowaniu na zasoby , ale decyzja niezależy do mnie.

  2. #132
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 406
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Ile kosztuje by utrzymać ten duży serwer?
    Już było przerabiane z słabym serwerem, dzięki za powtórkę...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #133
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Czy to kwestia kasy, że trza zmniejszać? Jak tak, to możem pogadać, serwer mniejszy?
    Nie do mnie pytanie. Nie ja decyduje na czym jesteście, tylko co najwyżej dostosowuje propozycję do kwoty w jakiej mam się zmieścić co miesiąc.

  4. #134
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 406
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Raferti Zobacz posta
    Nie do mnie pytanie. Nie ja decyduje na czym jesteście, tylko co najwyżej dostosowuje propozycję do kwoty w jakiej mam się zmieścić co miesiąc.
    Dobrze wiedzieć, najwyżej daj mi na sms jakbyś znalazł chwilę, ile to; póki się jeszcze jako patron poczuwam, bo moje miejsce do spamu musi być idealne
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #135
    Administrator Awatar Lord_Legionista
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    1 507
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 285 podziękowań w 190 postach
    serwer bedzie dostosowany do naszej spolecznosci a wszystkie fotki bedziemy wrzucac na google
    Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy
    http://www.youtube.com/watch?v=9TQQgXArDTg

  6. #136
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 406
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Legionista Zobacz posta
    serwer bedzie dostosowany do naszej spolecznosci a wszystkie fotki bedziemy wrzucac na google
    Wiesz, Pan, Panie Lordzie, żeby być tak grzecznie,...raz dwa, nie denerwuj się stary człowieku, nie denerwuj się.....co to za tajemnice? Z kasą, albo pomagam ci i inni albo idziesz szlakiem Gerarda...
    To ja mam się dopraszać, ze chcę swoje ciężko zarobione pieniądze dorzucić do czegoś co nigdy mi się nie zwróci, a Ty tak podchodzisz? Ty mnie z kimś nie mylisz może?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #137
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ale jak to na google? Bo nie rozumie


    Stary nick:kujon333


  8. #138
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Ile kosztuje by utrzymać ten duży serwer?
    Już było przerabiane z słabym serwerem, dzięki za powtórkę...
    Tzn słabszy, ale nie tak słaby jak ten co wspominasz.
    Obecnie mamy jak wspomniałem serwer dedykowany.
    Plusem tego rozwiązania jest fakt, że 100 % zasobów jest po prostu Wasze. Jest to fizyczny serwer, ze ściśle określonym cpu i ilością pamięci i dysku.

    Minusem tego rozwiązania jest fakt, że zawsze płacicie za 100 % niezależnie czy używane jest obecnie 10 % czy 100 w szczycie.

    Obecnie padła propozycja zmniejszenia kosztów.
    Rozwiązaniem dobrym dla Was w takim przypadku jest serwer VPS, z możliwością płynnej rozbudowy zasobów w miarę zwiększenia zapotrzebowania.

    Z tym że tu drobne uwagi:
    - jeżeli przeliczyć moc takiego VPS, do obecnego 1 do 1, to VPS okaże się zawsze 3 do 4x droższy od serwera dedykowanego.
    Wy jednak potrzebujecie tych zasobów obecnie 10x mniej (z zapasem zakładam 5x mniej) bo nie ma szczytu, a takowe występują tyko w dniu premiery nowego tytułu.
    Więc możliwość zwiększania tych zasobów po prostu będzie podczas zapotrzebowania na nie (widzę że za mało, to po prostu dokupjje cpu czy pamięć) .

    - minusem jest że wydajność 1 rdzenia wirtualnego nie jest równym przelicznikiem z rdzeniem prawdziwym (dam przyklad: usługodawcy u ktorych się kupuje serwery, z dedyka 8 rdzeniowego, 8 wyjątkowego 4 ghz, robią wirtualne 32 rdzenie takiego VPS po 2 Ghz, ba często się przytrafiają oferty typu 4 rdzenie, po czym okazuje sie że one są 1 ghz każdy.... a więc tu nasz 4 ghz procesor dedyka, odpowiada 64 rdzeniem takiego VPS z 1 GHz... ot taka sztuczka usługodawców vps).

    My akurat mamy gwarancję posiadania vps mającego prawdziwe rdzenie cpu, a nie pezeliczniki wirtualne i tak naprawdę chcemy sprawdzić, czy to rozwiązanie się sprawidzi u nas.



    Z tym że znowu kwestia, czy pomysły uruchomiena pewnych rzeczy z serwera, których nie było, będzie nam podnosić koszta, zamiast je zmniejszać.

    Natomiast odnośnie historycznie serwera który mieliście jak było nieciekawie (historia sprzed ratowania Waszej strony i bazy przeze mnie i Conqu z eufi ), to mieliście wtedy serwer wirtualny, czyli najtańsze rozwiązanie oferowane przez firmy hostingowe, a takie serwery są współdzielny tak naprawdę z innymi (ot taki serwer kanibal, bo wystarczy że ktoś na tym samym serwerze ma większe zużycie, to inni dostają czkawkę, a ostatecznie wkurzony usługodawca najczęściej nakazuje klientowi zmniejszyć zużycie, po czym o ile to nie nastąpi wypowiada umowę takiemu klientowi, co ma za duże zużycie, więc jest to rozwiązanie dobre tylko dla naprawdę początkujących stron). Takie rozwiazanie jest ok na strone z 50 userami, a nie tysiącami jak Wy i dlatego to zdechło Wam tam gdzie byliście i takie rozwiązanie nie ma nic wspólnego z rozwiązaniami typu VPS czy serwer dedykowany.

    P.S.
    Pisze z fonu sorki za literówki

  9. Użytkownicy którzy uznali post Raferti za przydatny:


  10. #139
    Administrator Awatar Lord_Legionista
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    1 507
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 285 podziękowań w 190 postach
    to niechodzi o kase tylko o to ze tez niepotrzebujemy tak duzego serwera ktore sa tez nieużywane . co do google bedziesz wrzucal sobie na dysk i zdysku mozesz skopiowac link na forum tak zeby nie ladowac na serwer strony
    Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy
    http://www.youtube.com/watch?v=9TQQgXArDTg

  11. #140
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No google dysku wolałbym nie używać, bo możliwe, że jak będę czyścił to po prostu usunę te fotki i wtedy link idzie się walić. Poza tym możliwość wrzucania ładnego obrazka do postu, czy to w spoiler czy bez niego bardzo mi odpowiada. Oczywiście można to wrzucać z zewnętrznych hostingów, ale jak widać po tematach takie hostingi też padają - dlatego najlepiej by było wrzucać na serwer nasz z większym limitem wielkości na obrazek


    Stary nick:kujon333


  12. Następujących 2 użytkowników podziękowało Presidente za ten post:


Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda
    By wino in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 14:32
  2. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:17
  3. USPRAWNIENIA RTW - propozycje?
    By ottoman in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •