Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 306

Wątek: Total War:Attila-frakcje

  1. #21
    Łowczy Awatar Saruman555
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 12 podziękowań w 12 postach
    a nazwa "Słowianie" i tak byłaby anachronizmem
    Niestety w kwestii Słowian w Attyli największy problemem nie jest nawet historia.Jest nim mapa kampanii tzn.nie sięga dostatecznie daleko na wschód.Gdyby pojawili się Słowianie trzeba by dla nich stworzyć kulturę a to wymaga minimum 3 frakcji wedle standardów Rome 2 na co po prostu nie ma miejsca na mapie kampanii.Dlatego jeśli by już pojawiliby się w Attyli jako sztuczny twór w stylu Jugosławii ,albo ,,Tatarów" z Medievala 2(mogli ich już nazwać Złotą Ordą..) .
    Więc pewnie skończy się na ,,Jugosławii z czasów Attyli" wcielonej do kultury koczowników(o ile Słowianie na tym skaju mapy się w ogóle pojawią).

    EDIT:W sumie jak popatrzyłem na mapę kampanii jest miejsce na ew. kulturę Słowian.

  2. #22
    Asuryan
    Gość
    Ale Złota Orda jak najbardziej była - jako Mongołowie (patrz na znak frakcji). A tak zwani "Tatarzy" w Medieval 2 to błąd tłumaczenia - w angielskim występują jako Timurids (Timurydzi).

  3. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  4. #23
    Łowczy Awatar WaregWenedyjski
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Czeremcha/B-stok
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    33
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    Jak sobie przypomnę Słowian z BI... mieli zaiste przewspaniałą jednostkę specjalną. Jak będą, to mam nadzieję na charakterystyczną, wyróżniającą się frakcję opartą na atakach z zasadzki oraz "bij i uciekaj". A z tych bardziej realnych rzeczy, to interesuje mnie, czy powróci tryb hordy. Nie żebym za nim przepadał, ale zawsze jakieś urozmaicenie.

  5. #24
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Słowianie będą na bank. Nie ma co panikować. Gdyby się sugerowali pobudkami o jakich piszecie to nie byłoby wielu frakcji w Rome II, nawet Icenów.

    Nie wiem jak Wy, ale ja zastanawiam się czy zrobią te frakcje tak bardzo różnorodnie jak w RII, gdzie było wiele rozmaitych kultur, gdzie można wyodrębinić:

    - rzymska,
    - kartagińskie,
    - italskie,
    - hellenistyczne (gdzie np. Sparta mocno się różni od Seleucydów),
    - wschodnie,
    - trackie,
    - dackie,
    - iliryjskie,
    - stepowe,
    - galijskie,
    - brytyjskie,
    - germańskie,
    - iberyjskie,
    - pustynne z Afryki,
    - pustynne z Azji

    Można powiedzieć, że kultur jest mniej, jednak wyodbrębinłem je ze względu na inny sposób walki czy rostery.

    Ile może być ich w Attili? Dałbym:

    - rzymskie,
    - wschodnie,
    - stepowe,
    - germańskie,
    - słowiańskie,
    - brytyjskie,
    - pustynne z Afryki,
    - pustynne z Azji

    Wydaje się nieco mniej niż w Rome II. Pewnie nas zaskoczą frakcjami klienckimi.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #25
    Łowczy Awatar Saruman555
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 12 podziękowań w 12 postach
    hellenistyczne (gdzie np. Sparta mocno się różni od Seleucydów)
    Z powodu podziału na miasta greckie i królestwa diadochów.

  7. #26
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Zrobiłem taką grupę, ponieważ jest to bardziej złożone niż podział z kampanii. Przykładowo Epir, który jest umieszczony w miastach greckich jest bardziej podobny do Macedonii, czyli frakcji z diadochów, niż taka Sparta która jest również w państwach greckich. Rozdrabniając można podzielić na wiele grup - diadochów europejskich, diadochów wschodnich (Ptolemeusze, Seleucydzi), Spartę jako osobną frakcję, typowe frakcje typu Ateny, Syrakuzy, Rodos, Marsylię jako mieszankę Greków z Celtami, Baktrię jako osobną frakcję. Bo już z kolei takie frakcje wschodnie w grze są bardziej do siebie podobne np. Armenia i Partia. Celtyckie to już w ogóle na jedno kopyto.
    Mam nadzieję, że w Attili przy widocznie mniejszej różnorodnosci kultur będą takie różnice wśród Germanów jak wśród hellenistycznych z Rome II. W BI wypadali bardzo słabo, bo różnili się praktycznie kolorem.
    Mam nadzieję, że Rzymska Brytania (zapewne frakcja kliencka Rzymu, o ile gra rozpocznie się przed 409 n.e.) będzie dość specyficzna - połączenie Rzymu i elementów celtyckich. Na Piktów liczę jako nawiazanie do podstawki R2.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. #27

  9. #28
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Jednostka godna Bizancjum.Piekna
    http://wiki.totalwar.com/images/9/9b..._ERE_final.png

    Jutro kolejna grywalna frakcja i tak kazdego dnia az do wyczerpania sie limitu:
    http://forums.totalwar.com/showthrea...55#post1251255
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 12-11-2014 o 17:32


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #29
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Jestem ciekaw, czy oprócz frakcji sztandarowych - tych z BI - pojawią się i te pominięte: Jazygowie, Markomanowie, Kwadowie, Rozdzieleni Goci [Wizygoci w Dacji, Ostrogoci na stepach jako wasale (?) Hunów, a nie jako rebelia Wizygotów z BI], może Anglowie i Jutowie, do tego coś z Arabii + być może np. Kuszani.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  11. #30
    Asuryan
    Gość
    Też jestem tego ciekawy... a szczególnie które z nich będą w podstawce, a które dopiero w DLC.

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •