Strona 5 z 40 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 397

Wątek: Bellum Crucis 7 MIITW zgłaszanie błędów i problemów

  1. #41
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Tych pierwszych dwadzieścia łatwo wyeliminować, zmieniając kulturę Bułgarów na arabską Jednocześnie eliminuje to błąd z meczetami. Próbowałem rozkminić czemu jest ten błąd z łodziami, przerzucałem je w inne linijki, ale nic to nie pomaga, nie wiem w czym tkwi błąd. Dziewięć kolejnych to też kwestia jednej rzeczy, która powtarza się przy kilku frakcjach, też nie czaję. Mam za słabego skila, ale mam nadzieję, że ekipa z miast Włoskich to szybko załata...
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #42
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Tego buga ciężko obejść, chyba koniec mojej gry, nie chce mi się cofać savu. Spokój był jak nie mieli ziem z portami, ale się odbili nieco i mają teraz prowincje z portami i pewnie zaczęli budować statki. Chyba trzeba czekać jednak dalej na tego patcha. Może jednak na włoskie forum im podrzuć jakieś logi albo na TWC, do tematu o wieściach o Bellum jak nie ma innego do dyskusji ?

  3. #43
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    A spróbuj tak z ciekawości zmienić im kulturę na arabską i zobacz. To było w katalogu data w pliku descr_strat_sm.txt czy jakoś tak. Skoro nimi nie grasz, tylko AI, to w sumie co dla Ciebie za różnica jaką kulturę mają? Wywal map.rwm i może pójdzie.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #44
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Zmieniłem kulturę na arabską (raczej bliskowszchodnią) w pliku descr_sm_factions w data moda i są wszystkie opisy budynków, ale to nie działa na save. Można tak zagrać nową kampanię, jak się usunie map.rwm z Ufficiale po zmianie kultury na middle_eastern (arabska i Bliski Wschód).

    War galley, baghlah i lanternas te trzy okręty co są w logu nie są przypisane do kultury eastern_european w pliku export_descr_unit w data, jaką mają Bułgarzy na starcie w descr_sm_factions, prawdopodobnie ich budowa przez Bułgarów powodowała ctd. Są natomiast te okręty dostepne dla kultury middle_eastern, na jaką zmieniłem Bułgarów obecnie. Zagram testowo nimi zobaczymy. Oby te bugi były tylko wynikiem źle przypisanej Bułgarom kultury, ew. trzeba by im zmieniać okręty w export_descr_buildings by zostać przy startowej ich kulturze. Ale middle_eastern dla nich powinna być, oni byli bardziej azjatyccy niż europejscy.

  5. #45
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Już próbowałem przypisać im europejskie okręty, nic to nie dało niestety. Ale trzeba by jeszcze spróbować w EDU sprawdzić, czy oni jakiekolwiek okręty mogą budować.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #46
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mogą rekrutować w export_descr_buildings 4 typy okrętów: dhow, war galley, baghlah i lanternas. W export_descr_unit te 4 okręty są przypisane dla kultury middle_eastern (bliskowschodniej). Stąd był raczej pewny ctd, bo jako kultura eastern_european mają do rekrutacji "islamskie" okręty. Zagram nimi, jak napisałem - zobaczymy co wyjdzie.

  7. #47
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Ok, obczaję wieczorem, dopiszę im te łodzie w EDU, oby pomogło.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #48
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wg mnie wystarczy zmiana w descr_sm_factions na middle_eastern w miejsce eastern_european, jaką dali Włosi - wtedy edu i edb są ok i nie trzeba ich zmieniać. Pogram Bułgarami i zbuduję dhow i inne statki to się zobaczy.

    Edit: Spoko zrekrutowałem dhow i galerę wojenną Bułgarami jakimi teraz gram, po zmianie kultury w descr_sm_factions i usunięciu map.rwm i ok jest, żadne zmiany w edu nie sa konieczne, by rekrutowac daną jednostkę wystarczy w owernship jej kultura, nie musi być nazwa kraju. I w edb oczywiście musi być rekrutacja danej jednostki zapisana.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 21-10-2014 o 14:42

  9. #49
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    Jeśli dobrze rozumiem i poprawcie mnie jeśli się mylę, to grając inną nacją niż Bułgaria to żeby nie mieć niemiłej niespodzianki i nic nie zmieniając w plikach, to dobrze na wszelki wypadek zlikwidować Bułgarów ogniem i mieczem, żeby potem nie mieć kłopotów?

  10. #50
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Nie trzeba niszczyć Bułgarii, wystarczy w pliku descr_sm_factions w data Bellum w nacji emirs (Bułgaria Nadwołżańska) zmienić im kulturę jak podałem niżej na tą co pogrubiłem i usunąć map.rwm z Ufficilae i zacząć nową kampanię. Zrób kopię oryginału tego pliku.

    faction emirs
    culture middle_eastern
    religion islam

    Dobrze jakby Ktoś tak zrobił i zagrał inna nacją niż Bułgaria, albo nią samą. Mnie może nie być do końca tygodnia, mam wyjazd, sprawy rodzinne. To nie wiem czy będę mógł kontynuować obecną kampanię Bułgarami, raczej nie. Oby tylko o to chodziło z tymi bugami. Włosi dali im kulturę europejską, a okręty z kultury islamskiej i to powodowało ctd. Ale nie wiadomo, czy tylko to, i czy u Litwy wszystko gra, ale ją na ai Pitera szybko zwykle niszczą.

    Czyli grajcie po zmianie tego pliku i jak macie logs to dawajcie, zobaczymy co wyjdzie.

Strona 5 z 40 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •