Strona 180 z 203 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1791
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Karol Szaładziński Leszek Rościszewski Mundur i broń Wojsk Wielkopolskich 1918-1920

    Tom 1 - Polsce zawsze i wszędzie służyć będę
    Tom 2 - Przenikają z ulicy odgłosy strzałów




    Stanisław Rek Mohacz 1526


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1792
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Adam Radomyski Gorące niebo nad Bliskim Wschodem. Obrona powietrzna w wojnach arabsko-izraelskich 1967-1982




    Ireneusz Adam Łuć Excubiae principis. Geneza i zadania żołnierzy kohort pretoriańskich w starożytnym Rzymie




    Tomasz Sińczak Wojny Cesarstwa Rzymskiego z Iranem Sasanidów w latach 226-363



    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  4. #1793
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach


    "Historia świata" Wellsa to wyjątkowa pozycja w dorobku tego autora znanego z powieści s-f. Materiały do napisania tego dzieła zbierał przez wiele lat. Jest to jedna z najbardziej przekrojowych i przystępnie napisanych książek o historii naszej cywilizacji. Mamy tam opis teorii o powstaniu życia na ziemi, rozwój życia roślinnego i historię człowieka. Od początków, przez Sumerów, Egipt, Indie , Chiny, cywilizacje Ameryki do czasów współczesnych Wellsowi. Należy wspomnieć, że autor miał dostęp do ówczesnego stanu nauki i mimo to jest to pozycja wyjątkowa i dalej aktualna. Uważam, że każdy kto interesuje się historią powinien tą pozycję przeczytać.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Wespazjan za przydatny:


  6. #1794
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Robert Forczyk Wojna pancerna na froncie wschodnim 1943-1945 Czerwony walec



    Juan Vazquez Garcia Okręty podwodne III Rzeszy



    Peter Green Aleksander Wielki


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #1795
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Gajuszu Mariuszu, czy mógłbyś napisać opinię odnośnie Wojny pancernej? Czy jest to typowa "sztabówka", czy też napisana żywym, potoczystym stylem. Są mapki?
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  9. #1796
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Szwejku, staram się pisać po te trzy zdania o każdej książce którą miałem w ręku na historykach. Rzecz w tym że piszę w kolejności czytania a trafiłem na rafę o której ciężko mi cokolwiek napisać. Tak w skrócie mogę jednak teraz odpisać Ci tak: raczej sztabówka choć Forczyk pisze językiem do przyjęcia dla każdego kto choć trochę zainteresowany jest frontem wschodnim. Mapki są, lecz tych dotyczących mniej znanych operacji jest jak dla mnie mało. Tytuł trochę myli, bo w rzeczy samej tak naprawdę najwięcej jest o 1943, szczególnie dużo o jesieni (tutaj ogromny plus ode mnie) lecz na dobrą sprawę od zajęcia rumuńskich pól naftowych w 1944 to prawdziwy skrót. Po prostu wobec braku paliwa tak naprawdę niemieckie wojska szybkie co najwyżej próbowały działać w skali operacyjnej po tym wydarzeniu. Tak, tak, wiem - Budapeszt (Ardeny na zachodzie) ale w porównaniu z wcześniejszymi działaniami na tym froncie to łabędzi śpiew. Jak czekasz na coś więcej (w stylu co napisałem o tomie I) proszę poczekaj. Mam trochę zmartwień zdrowotnych, właśnie skończyłem urlop i mam inne, bardziej przyziemne sprawy na głowie. Oczywiście podrzucę Ci link jak już wezmę w obroty pracę Forczyka. Pozdrawiam.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  11. #1797
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta

    Peter Green Aleksander Wielki

    Aleksandra Wielkiego aut. Petera Greena polecam potem porównać z pracą Nawotki. Obie mają w sumie to coś, co przyciąga do czytania.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  12. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  13. #1798
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Póki co mogę tylko porównywać z Hammondem

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  14. #1799
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    ALJUBARROTA 1385 Obroniona Niepodległość Portugalii -Marian Małecki. z serii pola bitew Inforteditions mniej znane ale ciekawe. Przeczytam to w Sobotę słuchając fado i popijając tanie portugalskie wino zakupione w portugalskim supermarkecie z polską lokalizacją.,,Joaninha-Biedronka,, Takie multi bez wychodzenia z domu.Aljubarrota 14 VIII 1385 (k1).jpg
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 25-07-2020 o 09:43

  15. #1800
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zapewne na Facebooku forum widzieliście już, o czym piszę. Nie zdziwię Was zatem tym, co teraz czytam:

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 180 z 203 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •