Strona 194 z 202 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 931 do 1 940 z 2017

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1931
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Ostatnio czytam tylko tygodnik Angora. Na książkę nie mam tyle wolnego czasu, ostatnia którą przeczytałem była Gadzie Gody A. Baniewicza. W sumie niezłe fantasy jeśli pominąć liczne aluzje autora do świata współczesnego (np. Leo Skoczypłot - Lech Wałęsa). Ale też i całe uniwersum jest karykaturą naszego.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  2. #1932
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Mnie ostatnio wzięło na RON^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  4. #1933
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 827
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Krzysztof Janowicz Fortece nad kanałem. Pierwsze misje 8. USAAF nad zachodnią Europą


    Lech A. Tyszkiewicz Hunowie w Europie. Ich wpływ na Cesarstwo Wschodnie i Zachodnie oraz ludy barbarzyńskie (odradzam, chyba że jesteś z łaciną i greką za pan brat)


    Michael Green Amerykańska broń pancerna II wojny światowej

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #1934
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 799
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Kontrowersyjna teza o tym jak jedna decyzja z 1 września 1919 roku zmieniła losy Polski i świata. Czyta się dobrze, choć wnioski przygnębiające
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  6. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  7. #1935
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Kontrowersyjna teza o tym jak jedna decyzja z 1 września 1919 roku zmieniła losy Polski i świata. Czyta się dobrze, choć wnioski przygnębiające
    On widzę płodny pisarz, stawiający kontrowersyjne tezy. Jakoś go nie poznałem do tej pory, ale to nie moje czasy . Jednak gdzieś wyczytałem, że to nie prawda, że Piłsudski układał się z Leninem.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #1936
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 799
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    On widzę płodny pisarz, stawiający kontrowersyjne tezy. Jakoś go nie poznałem do tej pory, ale to nie moje czasy . Jednak gdzieś wyczytałem, że to nie prawda, że Piłsudski układał się z Leninem.
    Tu nie chodzi o dogadanie się, a raczej o grzech zaniechania Książkę polecam. Czy ta się jak dobry kryminał, a wnioski niech każdy wyciągnie sam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  9. #1937
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Tu nie chodzi o dogadanie się, a raczej o grzech zaniechania Książkę polecam. Czy ta się jak dobry kryminał, a wnioski niech każdy wyciągnie sam.
    No nie wiem, jakbym był na miejscu Piłsudskiego, co moim zdaniem znał realia pewne i po 123 latach niewoli z kim bym się dogadywał, by znowu nie zniszczyć dorobku wyzwolenia. Toż to fuks był niesamowity wg mnie, ale to nie moje czasy, zanęcony przez ciebie, to ją przeczytam By nie było, że bez chwalenia się, polecam coś z fantastyki, bardzo dobra fabuła i kreacja uniwersum, i postaci.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #1938
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 799
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Dzięki, że zwróciłeś moją uwagę na to uniwersum. Przejrzę.
    Co do książki Zychowicza, to na początku fajnie opisuje alternatywny scenariusz wojny, a potem co się rzeczywiście wydarzyło. Przy okazji ostrzegam, że rozdział poświęcony negocjacjom w Rydze podnosi ciśnienie lepiej niż mocna kawa
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  11. #1939
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Dzięki, że zwróciłeś moją uwagę na to uniwersum. Przejrzę.
    Co do książki Zychowicza, to na początku fajnie opisuje alternatywny scenariusz wojny, a potem co się rzeczywiście wydarzyło. Przy okazji ostrzegam, że rozdział poświęcony negocjacjom w Rydze podnosi ciśnienie lepiej niż mocna kawa
    edit:
    Mogę powiedzieć, że o ile w pierwszym tomie dzieje się dużo, to drugi jest lepszy, nie chodzi o samą akcję. Tzw. debiuty w anglosaskiej fantastyce jak i całej literaturze, są zauważyłem tylko z nazwy, pisarze musza wcześniej szlifować swoje rzemiosło i wychodzi, to znakomicie. Tutaj czasem czuć ...Chandlerem, trochę Sandersonem^^ i Autorem, co potrafi mnie, kotołaka zaskoczyć
    Jeśli chodzi o fantastykę służę swoją osobą, myślę, że jestem wstanie ciebie zaskoczyć^^, choć wiem, że i ty podobnie jak ja, poza historią lubisz fantastykę
    Może znasz?
    Ma ciekawe też inne rzeczy, warto zachować chronologię opisywanych światów u niego. Po pierwszym tomie będziesz chciał sięgnąć po kolejne, albo dasz sobie spokój. Jego twórczość jest zero-jedynkowa, nie podoba się- podoba



    edit:

    Maksymalnie wykorzystuję chorobowe, dzięki dawnej szkole umiem szybko czytać^^, jedyny jej plus Kolejną Trylogię zacząłem ze świata magii - magów prochowych i nie tylko. Akcja dzieje się 10 lat po zdarzeniach tam pokazanych i nie ma przypadku moim zdaniem, że tacy pisarze rekomendują "kolegę" po fachu, co jakby nie patrzeć, jest przecież ich potencjalnym konkurentem. W sumie ostatnio mam szczęście do cyklów powieściowych, i dzięki naszym tłumaczom rozumiem, czemu tak ludzie jarają się i mogą pisarze żyć z pisania
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 26-11-2022 o 14:31
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #1940
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 827
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Krzysztof Janowicz Fortece nad kanałem część II Misje 8.AF do początku wiosny 1943


    Krzysztof Kubiak, Łukasz Mamert Nadolski Konflikt bliskowschodni 1945-1982 Broń - ludzie - epizody


    Mariusz Samp Budziszyn 1029 Mieszko II i oblężenie połabskiego grodu

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  13. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


Strona 194 z 202 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 22:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •