Strona 196 z 203 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 951 do 1 960 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1951
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Janek Zobacz posta
    Po tym jak wrzuciłeś tutaj kupiłem sobie na święta (dzięki!), ale jakoś mnie nie urzekło - taki album z obrazkami. Opisy pojazdów są tak krótkie (rzędu 1 strony tekstu jakby wyjąć obrazki), że już lepiej wikipedię poczytać.
    Przykro mi, że wpędziłem Cię w zbędny wydatek. Sam miałem takie odczucia, które są do odnalezienia w "histerykach":
    Jak niedawno wspomniałem przy innej książce, nie odwracam się od pozycji będącymi leksykonami. Tym razem taki przykład nabyty w celu posiadania pod ręką (dinozaurowi takiemu jak ja niekiedy internet nie wystarcza ) publikacji z aktualnymi pojazdami z szeroko rozumianej rosyjskiej "pancerki". Tutaj otrzymujemy: czołgi podstawowe, transportery opancerzone i samochody pancerne, bojowe wozy piechoty, niszczyciele czołgów i samobieżne opancerzone systemy artyleryjskie. I nie tyle chodziło mi o "technikę" będącą spadkiem po Armii Radzieckiej co o nowe konstrukcje, które co jakiś czas są głównym bohaterem internetowych newsów z frontu, np Tajfuny K, Tajfuny U czy Bułaty (choć o takim np. BMO-T jest tylko krótki opis pod kolorowym rzutem bocznym ). Oczywiście, jak to z pozycjami o objętości 130 stron bywa, informacje są tylko co najwyżej ściśle podstawowe. Jednak jak jest szansa na zakup za całe 15,- PLN (wydawnictwo swoje leksykony na TKH właśnie za tyle wyprzedawało - niestety, ja nabyłem ją kilka tygodni wcześniej) to i taką książkę warto sobie (komuś) sprezentować. Bo i pozycja na czasie (mój główny motyw zakupu). Ciekawostką jest, że polski wydawca postarał się (wyraźnie to zaznaczając) wprowadzić swoje poprawki i sprostowania do oryginalnego tekstu, jak i przemycić ciekawostki związane z użytkowaniem w WP. Książka oryginalnie wydana w 2019 (nad Wisłą w 2020) więc w akapicie użycie bojowe kończy się z reguły adnotacją: użytkowany w Syrii. Ciekawie to wygląda przy T-14, którą pozwolę sobie przytoczyć:
    "W 2019 roku T-14, przynajmniej na papierze, wygląda na najbardziej nowoczesny czołg świata. Mówi się jednak, że wiele jego rozwiązań konstrukcyjnych nie zostało sprawdzonych w walce. Co więcej, taktyczne konsekwencje ograniczonej świadomości sytuacji bojowej dowódcy czołgu zamkniętego w kadłubie pozostaje niewiadomą. Jedynie sprawdzenie czołgu w walce z wysoko zaawansowanym technicznie przeciwnikiem może udowodnić, czy T-14 jest w rzeczywistości tak doskonałym czołgiem."
    Jak wiemy, ponad 7 lat po publicznej premierze Kreml ciągle drży gdy o tym myśli. A ma ku temu okazji od 10 miesięcy bez liku.

    Uwagi:
    - Mnóstwo fotografii i grafik, ale jedna nie daje mi spokoju. Dałbym głowę, że na s.8 jest pokazany jednak T-72 a nie T-80.
    - Używanie nazewnictwa Armia Czerwona w stosunku do sił zbrojnych ZSRR lat zimnej wojny.
    - Wojna Jom Kippur: 1973-1974
    - Sporo niekonsekwencji. Np najmocniejsze, przednie opancerzenie inne w tekście głównym, a inne w danych technicznych (przykład - BMP-2 23 mm vs 26 mm)
    - Podobne niezdecydowanie. Tym razem chodzi o użyty kadłub przy 2S19 Msta-S: T-80 vs T-72.

    Zapewne dla wielu pozycja niegodna by mieć swoje miejsce w domowej biblioteczce. Do 24 lutego myślałem podobnie, jednak koniec końców zmieniłem zdanie. Z jakim efektem? Stonowane oczekiwania spełniła.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1952
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Mysle, ze moje "stonowane oczekiwania" tez spelniła. Po prostu spodziewalem sie wiecej

  3. #1953
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Czytałeś to?
    Niestety nie czytałem. Co do moich opinii, to mogą być niemiarodajne, gdyż preferuję autorów o wywrotowych poglądach
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #1954
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Jakub Juszyński Etos łucznika w starożytnej Europie (stanowczo nie polecam)


    Krzysztof Marcinek Wyścig do Baku. Działania wojenne na Zakaukaziu w 1918 r.


    Stanisław Rek Smyrna 1919-1922


    Obie pozycje wyśmienicie się uzupełniają, gorąco polecam.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #1955
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Paradokumentalna powieść o żołnierzach amerykańskiej 173 Brygady Powietrznodesantowej walczącej podczas wojny w Wietnamie. Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  6. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  7. #1956
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Lawrence Paterson Desperaci Dönitza. Niemieckie żywe torpedy i bezzałogowe łodzie podwodne.


    Tomasz Świątkowski Łuk i łucznictwo w kulturze wybranych ludów starożytnych


    Krzysztof Janowicz Fortece nad kanałem. Część III. Od Kilonii po Bordeaux



    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1957
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4898...rudnej-sluzbie całkiem fajna seria o agentach wywiadu, patologiach i bałaganie w wojsku polskim po dołączeniu do NATO. Autor dużo miejsca miejsca poświęcił amatorszczyźnie i głupocie obecnej władzy przy likwidacji WSI. Pozycja w sam raz na przerywnik pomiędzy bardziej ambitnymi powieściami

  9. #1958
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Wojciech Jerzy Muszyński Toreadorzy Hitlera. Hiszpańscy ochotnicy w Wehrmachcie i Waffen SS 1941-1945


    Robert F. Barkowski Pomorze Zachodnie 1185


    Alex Kershaw Ucieczka z głębin. Historia legendarnego okrętu podwodnego i jego walecznej załogi (o USS Tang - GMTW)

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #1959
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Henryk Łukasik Kraków 1914


    Jacek Domański Studzianki 1944


    Andriej Gałuszko, Maksym Kołomyjec Charków 1942

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  12. #1960
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach


    Jestem po pierwszym tomie pt. Wilcze dziedzictwo, polecam sympatykom Wikingów, rekonkwisty i Bizancjum. Dobra odtrutka na ostatnie pierdy medialne o wikingach i całym średniowieczu. czasem prawda historyczna jawi się bardziej niesamowicie i fantastycznie, niż fantasy w tych klimatach, nie ujmując nic samym pisarzom i ich powieściom. Nim się zacznie czytać, należy koniecznie zerknąć w posłowie, to dla purystów historycznych, ja jako fanboy Bizancjum i antyfan wiadomo kogo, jestem zadowolony.
    Pozwolę sobie zacytować samego autora z którym udało mnie się porozmawiać, bardzo jestem z tego tytułu wdzięczny, nie z każdym można. Pozdrawiam go, jeśli, by tutaj zerknął
    Co mogę powiedzieć, każda z części jest nieco inna, różnią się również dynamiką. Tetralogia to jednak podróż po średniowiecznym świecie. Celowo pominąłem w niej Anglię i Francję uznając te tematy za mocniej wyeksploatowane przez anglosaskich pisarzy, ale reszta stoi otworem ������ Ktoś by przytomnie zauważył, że nie wiadomo którym... Część III, nazwijmy ją bizantyjską, jest w moim subiektywnym odczuciu najlepsza. Ciekawy jestem Pańskich wrażeń. Miłej lektury
    Spoiler: 





    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


Strona 196 z 203 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197198 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •