Strona 102 z 203 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1011
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Zakończyłem lekturę

    Cóż, dla mnie temat pierwszej części średniowiecza jest mało znany w porównaniu z okresem zapoczątkowanym pierwszą krucjatą. Więc książka całkowicie mnie satysfakcjonuje. Jak już wcześniej pisałem, im starsza batalia tym mniej do niej zachowanych źródeł. Więc w tym wypadku poświęcenie samej bitwie 13 stron na 194 jest w miarę zrozumiałe. Ponieważ bitwa została stoczona na krańcach "włoskiego buta" dla autora punktem wyjścia był upadek Ces. Zach. Na szczęście nie wgryza się za bardzo w temat, ogólnie opisując dzieje polityczne tego regionu i kolejne siły próbujące go zająć/utrzymać. Dokładniejszy opis mamy od IX wieku i zmagania "wielkich": Cesarstwa Ottonów, Kalifatu Fatymidzkiego i Cesarstwa Bizantyjskiego. A w ich cieniu księstw longobardzkich. Mamy także bardzo fajny opis powstania Ces. Niem. Jego relacji z Bizancjum i papiestwem. Dodam, że na listopad zapowiadane jest Połabie 983 tegoż autora co stanowi naturalne przedłużenie wątków książki. Polecam.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  3. #1012
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jaka kolejna lektura, Gajuszu? Bo ja zacznę od Zwiadowców I część - Ruiny Gorlanu Flanagana zaraz po skończeniu Bannockburn.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #1013
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Nie za stary jesteś na takie lektury?


    Stary nick:kujon333


  5. #1014
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Obowiązkowa pozycja dla każdego maniaka Mezoameryki.Świetna pozycja okraszona mnóstwem ilustracji oraz informacji które nawet dla starych wyjadaczy są niczym powiew świeżości.Książka przeznaczona zarówno dla osób obeznanych już z kultura prekolumbijską jak rówież dla tych którzy czynią pierwsze nieśmiałe kroki w świecie przesiąkniętym mitologią oraz kosmologią.Jest pewien błąd odnośnie kalendarza azteckiego ale to szczegół który wyłowią jedynie wtajemniczeni


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #1015
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Nie za stary jesteś na takie lektury?
    Wiek jest nieważny

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #1016
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Od naukowych pozycji polecam dobre bo polskie i nawet wciągające:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #1017
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    38
    Otrzymał 23 podziękowań w 17 postach
    wojny sparty.jpg
    Wojny Sparty Scotta M. Ruscha. Lekka, ciekawa pozycja skrótowo opisująca historię wojen Sparty od walk z Mesenią po II bitwę pod Mantineą.

  9. Użytkownicy którzy uznali post szaman za przydatny:


  10. #1018
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    A ja zacząłem taka o to małą książeczkę:
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Piner za przydatny:


  12. #1019
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Sięgnąłem wreszcie do literatury "wagonowej". Zaznaczam, że w żadną grę z tej serii nie grałem... Ten odcinek można potraktować jako typową powieść awanturniczą. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale nieźle napisane i czas przy lekturze szybko zleciał... Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  13. #1020
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez szaman Zobacz posta

    Wojny Sparty Scotta M. Ruscha. Lekka, ciekawa pozycja skrótowo opisująca historię wojen Sparty od walk z Mesenią po II bitwę pod Mantineą.
    Sam mam na nią chętkę

    Cytat Zamieszczone przez Piner Zobacz posta
    A ja zacząłem taka o to małą książeczkę:
    Mała, mała, ale na 96 stronach masz kompendium informacji o strukturach, organizacji, szkoleniu, taktyce, wyposażeniu i uzbrojeniu tytułowych jednostek do pojedynczych kompanii włącznie. Plus kilka krótkich (siłą rzeczy) opisów walk z 39/40 roku. Jeżeli wciągnie Cię ten Osprey i jego forma polecam także wydane przez bellonę te pozycje, nim przestała współpracować z Ospreyem () :


    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Sięgnąłem wreszcie do literatury "wagonowej". Zaznaczam, że w żadną grę z tej serii nie grałem... Ten odcinek można potraktować jako typową powieść awanturniczą. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale nieźle napisane i czas przy lekturze szybko zleciał... Polecam.
    O! Arroyo będzie chwalił wybór lektury

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 102 z 203 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •