Strona 103 z 203 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1021
    Asuryan
    Gość
    W chwili obecnej czytam:

    to kontynuacja losów bohaterów z Południa i z Zachodu.
    Mimo że nie ma Czerwonych Szóstek ani czaardanu Laskolnyka i tak czyta się świetnie.
    Ogólnie cały cykl (to już 4 książka Opowieści z meekhańskiego pogranicza) według mnie jest jednym z lepszych polskich fantasy ostatnich lat.

    EDIT:

    Jednak górale i czaardan sie pojawia. Dopiero w epilogu, który oczywiście najlepiej przeczytać na końcu, ale zawsze.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 16-06-2015 o 16:50

  2. #1022
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ja właśnie skończyłem Bolimów 1915

    Wielka Wojna to nieciekawy okres wielkich masakr na małej (stosunkowo) powierzchni. Ale było nie było szacuje się że w armiach zaborców służyło łącznie 3,4 mln Polaków, odpowiednio: 1,2 mln w armii rosyjskiej, 1,4 mln austriackiej i 800 tys niemieckiej (według Janusza Tazbira). I choćby dlatego warto poznać ten konflikt trochę bardziej niż pobieżnie. Tym razem mamy typową kilkumiesięczną bitwę w centralnej Polsce z okopami, zasiekami itd w tle. Ciekawostką jest użycie po raz pierwszy na froncie wsch. (już miesiąc po Ypres z frontu zach.) gazów bojowych, w tym wypadku chloru. Czytało się dużo lepiej niż Limanową 1914 wydaną niedawno z tej samej serii wydawniczej. Autor włożył wiele pracy w poszukiwaniu materiałów źródłowych choć sam przyznaje że i tak sporo jeszcze jest do otwarcia w archiwach moskiewskich. I mimo obecnej sytuacji jest nadzieja na dostęp do nich gdyż akurat ta wojna nie jest traktowana tak politycznie jak wojna 1919-21 czy oczywiście II Wojna Światowa. Niemalże nie ma strony w książce bez przypisu. Swoją drogą cieszy, że po kilkudziesięciu latach seria HB zaczęła dosyć regularnie wydawać książki poświęcone Wielkiej Wojnie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  4. #1023
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Ja zaś czytałem pierwszy raz Grahama Mastertona. Dosyć znany pisarz horrorów, więc w końcu musiałem spróbować :p Przeczytałem "Bazyliszka" - nie porwał mnie, mimo tego że dział się w Polsce. Taka-se opowiastka fantasy. Bardzo przewidywalna i totalnie bez klimatu. Pewnie tutaj skończyłaby się moja przygoda z tym autorem, ale że już wziąłem drugą książkę to spróbowałem "Sfinksa". I tutaj było dużo lepiej! Odkrycie Ameryki to to nie jest, ale bardzo mnie wciągnęło. Fajny klimat, dobrze napisane, chociaż parę niedociągnięć się znalazło. Tak czy inaczej Masterton dostał kredyt zaufania i zobaczę co zaprezentuje w Dzinie. A tak to mam wypożyczone 2 książki Crichtona i jedną Gaimana.

  5. #1024
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    A tak to mam wypożyczone 2 książki Crichtona
    Możesz się pochwalić które? swego czasu kilka przeczytałem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #1025
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Następny i Rój. Chciałem jeszcze wziąć Micro ale niestety nie było.

  7. #1026
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Następny i Rój. Chciałem jeszcze wziąć Micro ale niestety nie było.
    Niestety, tych nie czytałem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1027
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    No to Bannockburn przeczytane.

    Temat wojen szkockich stanowił dla mnie pewną barierę, głównie ze względu na różnice, dzielące obie nacje i to, że był to okres, który w pewnym sensie mnie nie fascynował. Filmy takie jak Braveheart trochę przekonywały do zainteresowania się tematem powstania i żywotu Roberta Bruce'a, lecz film mało mówił o tym drugim. Jednak pewnego dnia udało mi się zakupić za 25 zł książkę o bitwie Roberta Bruce'a z armią króla Anglii Edwardem II. Czy warto kupić tę książkę?
    Szczerze mówiąc jestem miło zaskoczony tym, jak książka została perfekcyjnie napisana. Cała bitwa to 1-2 rozdziały, do tego przypisy na dole książki od razu rozwijają wypowiedź z danego fragmentu tekstu. W większości książek z Historycznych Bitew mamy odnośniki do innych książek, co powoduje, że czasem laik danego okresu historycznego wydaje dodatkowo pieniądze na książki z bibliografii danego autora.
    Pan Jarosław Wojtczak spisał się na medal, co do w miarę logicznego przedstawienia danego okresu historycznego i historii stron konfliktu. Tym bardziej, że historia Szkocji przed tą wojną o niepodległość Królestwa Gór (jak to Szkocję nazywam) to była dla mnie terra incognita. Poza tym bitwa wg mnie pokazała dobitnie, że kawaleria bez sprawnego dowódcy nijak się sprawdza. Co można zauważyć po wg mnie najsłabszym władcy Anglii - Edwarda II (nie mylić z "Młotem Szkotów"), bo jak można posłać jazdę na rozstawione konkretnie schiltrons? Do tego źle użyci strzelcy i masa innych błędów taktycznych.
    Książce wystawiam 9,5/10, bo parę małych błędów z datami zauważyłem, w każdym bądź razie jest to wg mnie najlepsza książka, jaką dotąd przeczytałem o średniowieczu i z chęcią zabrałbym się za kolejne dzieła autorstwa Jarosława Wojtczaka.

    Teraz pora na Pearl Harbor.
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 18-06-2015 o 19:44

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  10. #1028
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Ja ostatnio przeczytałem ,,Wyprawę Sycylijską" G,Lacha oraz ,,Benewent" K.Kęćka .Teraz zabrałem się za ,,Magnezję" .
    Magnezja.jpg
    ,,Vae Victis"


  11. #1029
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Magnezja rewelacyjna, w ogóle Pan Kęciek ma świetny styl pisania . Wyprawa Sycylijska już nie tak dobra ale też w porządku.

  12. #1030
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Po Magnezji od razu chce się grać Selkami i zmieniać historię...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 103 z 203 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •