Strona 13 z 203 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 2029

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #121
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    855
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Co myślicie o Trylogii Husyckiej Sapkowskiego? Ja przymierzam się do audiobooka (podobno wielu aktorów brało udział)
    "It's 106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Hit it." - The Blues Brothers

  2. #122
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    ja mam Mein Kampf w domu, kupiłem jak zostało wydane w Polsce przez wrocławskie wydawnictwo, wtedy co takie zamieszanie było. Sama książka jest bardzo ciekawa, dla mnie jako przyszłego historyka książka dodatkowo ciekawa. Warto zwrócić uwagę co myślał Hitler o poszczególnych krajach. Jak stał się antysemitą i z czego to wynikało, bo jak sam zaznacza w książce nie był nim od razu. Warto zwrócić uwagę również na niezwykle trafną ocenę dotyczącą istnienia wielkich imperiów i przyczyn ich upadku, które Hitler wymienia na przykładzie Cesarstw Rzymskiego. Książkę odradzam jednak osobą młodym, bez wiekszej wiedzy na temat nazizmu, bo można ulec niezdrowej fascynacji.

    Ostatnio skończyłem "Spisek Franciszkanów" autorstwa Johna Sacka, takie dość fajne czytadło, ale fabułą nie dorównuje np książce "Imię Róży" autorstwa Umberto Eco. Mimo tego opisy są dość barwne i czyta się to bardzo szybko.

  3. #123
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Co myślicie o Trylogii Husyckiej Sapkowskiego?
    świetna sprawa, ciekawie napisana z polotem, choć ma wady - podstawowa to postacie dość podobne do tych z wiedźmina, zatem czasem można mieć uczycie, że już się gdzieś to czytało. AB nie polecam tracisz cały smaczek.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #124
    Gaal Anonim
    Gość

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Co myślicie o Trylogii Husyckiej Sapkowskiego?
    Trylogia to, moją opinią, pozycja obowiązkowa. Niemniej ostatni tom jest pisany w pośpiechu i zakończenie mało eleganckie Sapkowskiemu wyszło - jakby się śpieszył przed zupełną utratą przytomności pod wpływem alkoholu
    Wśród natłoku magii i miecza znaleźć można kilka autentycznych projekcji historycznych, które mnie zwłaszcza interesowały, ze względu miejsce tych wydarzeń (Oława: 10km ode mnie).

  5. #125
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Nie zgodzę się, zakończenie jak dla mnie boskie o ile uciąć je w momencie sepsy... (dalej byłby spoiler ) potem niepotrzebnie ciągnął temat dalej a szkoda byłoby fajne zakończenie i ogromne możliwości interpretacyjne.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #126
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Co myślicie o Trylogii Husyckiej Sapkowskiego?
    Oprócz przygód i magii, to kopalnia wiedzy o ruchu husyckim i jego przeciwnikach. Autor wykonał świetną historyczn-dokumentalną robotę. To właściwie na polskim ugorze jedna z lepszych historycznych (!!) książek o tych sprawach

  7. #127
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Trylogię husycką mogę naprawdę polecić. Sapkowski mistrzem Ktoś kto czytał tylko "Krzyżaków" i nie orientuje się w tematyce średniowiecza może być zaskoczony realiami jakie panują w średniowiecznej Europie Sapkowskiego a Sienkiewicza.

  8. #128
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Jasienica (cały pięcioksiąg), dostałem na bierzmowanie i postanowiłem przeczytać (co jest raczej oczywiste ).

  9. #129
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co aktualnie czytacie?

    Dzisaj skończyłem "Połtawę" autorstwa Petera Englunda. Pozycja bardzo dobra, dużo lepsza od "Połtawy 1709" autorstwa Władysława Andrzeja Serczyka. Książka jest świetnie napisana, osoby które sporo wiedzą na temat bitwy napewno znajdą tu dużo nowych, mało znanych ciekawostek. Z faktów, przedstawiono jak mała i biedna Szwecja stała się silnym mocarstwem Europejskim, jaki wpływ miał protestantyzm na morale armii i pojmowanie przez żołnierzy wojny. Większa część ksiązki to opis dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się armia Karola XII pod Połtawą. Opisano również sytuacje determinujące zachowanie i rozkazy: Rehnskolda, Lewenhaupta i Gyllenkroka, oraz błędy popełnione przez nich, będące przyczyną klęski Szwedów. Na koniec powiem że można się dowiedzieć czym został trafiony (czymś nietypowym) Karol XII podczas oblężenia Połtawy, poprzedającego późniejszą bitwę.

  10. #130
    Pampa
    Gość

    Re: Co aktualnie czytacie?

    czytam...może dziwnie zabrzmi ale Biblię i wszystko co z religią chrześcijańską i katolicką związane...odczuwam potrzebę zostania księdzem hmmm...albo jakiegoś pojednania z Bogiem...mam kryzys.

Strona 13 z 203 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •