Strona 89 z 203 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #881
    Łowczy Awatar Veritimus
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    180
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 13 podziękowań w 8 postach
    Na chwilę obecną przyznaję, że książka jest bardzo interesująca i wciągająca, aczkolwiek ten fragment mnie trochę skonfudował.
    "Łatwiej jest zginąć z bronią w dłoni w imię wzniosłych idei, niż mądrze się ukorzyć i w cichości pozwolić im przetrwać, by w odpowiednim czasie rozbłysły swym blaskiem." - ja
    "Niech wam ziemia lekką będzie... by psy mogły was łatwiej wykopać." - Marcjalis

  2. #882
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No, nie dziwię Ci się! Jak Cię wciągnie temat, polecam coś czego brakuje w najnowszym DLC do Romka:

    i z Ospreya

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  4. #883
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Veritimus Zobacz posta
    Jestem w trakcie czytania tejże pozycji i dzisiaj natrafiłem na taki fragment:

    "Do najbardziej zadziwiających cech demokracji ateńskiej zaliczyć musimy jej skuteczność. Swej przewagi dowiodła w okresie wojny peloponeskiej, stając wielokrotnie przed szansą zwycięstwa, ostatecznie przegrywając nie w wyniku słabości wojskowej lub ekonomicznej, lecz wskutek rujnujących konfliktów wewnętrznych, które otwierały drogę dla rozgrywek ambicjonalnych polityków, przedkładających interes osobisty ponad interes polis."
    Po tym cytacie wydaje mi się, że miałem możliwość dyskusji na naszym forum z jej autorem, ponieważ pewien użytkownik posłużył się bardzo podobnym argumentem .

    Ja aktualnie czytam "Mój Irak" Wojciecha Hajnusa - spojrzenie na Irak oczami żołnierza, który tam służył w ramach misji.

    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  6. #884
    Łowczy Awatar Veritimus
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    180
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 13 podziękowań w 8 postach
    Gajusz, mam już pdf-y i czekają na swoją kolej.
    "Łatwiej jest zginąć z bronią w dłoni w imię wzniosłych idei, niż mądrze się ukorzyć i w cichości pozwolić im przetrwać, by w odpowiednim czasie rozbłysły swym blaskiem." - ja
    "Niech wam ziemia lekką będzie... by psy mogły was łatwiej wykopać." - Marcjalis

  7. #885
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    http://historia.org.pl/2011/01/10/bi...in-recenzja-2/
    Skończyłem ją wczoraj niewiele przed północą, pora więc na recenzję. (Link posłałem, bo szukałem grafiki okładki). Autorka opisuje Romaioi po kolei, rozdział po rozdziale, poczynając od założenia miasta w 330r., a kończąc na oblężeniu z 1453, trzymając się chronologii, mimo, że deklaruje się iść nieco inaczej, aniżeli omawiając datę po dacie. W książce znajdziecie rozdziały dt. ikonoklaizmu, Anny Kommeny, eunuchów, roli kościoła prawosławnego, krucjat z punktu widzenia Bizancjum, relacji damsko-męskich, genezy relacji wenecko-bizantyjskich czy Bazylego II (celowo nie nazwałem go Bułgarobójcą, gdyż przysłużył się bardziej innymi czynami dla cesarstwa). Są ponadto między innymi i porfirogeneci. Zresztą - każdy rozdział opisuje inne zjawisko. Książka, mimo że popularnonaukowa, łamie mnóstwo stereotypów nt. Cesarstwa Bizantyńskiego. Zdecydowanie polecam dla tych, którzy Bizancjum kojarzą tylko z intrygami dworskimi czy nieskuteczną administracją - możecie porządnie się zdziwić!
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  8. Użytkownicy którzy uznali post adriankowaty za przydatny:


  9. #886
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Czy ktoś to czytał? Jaka opinia?
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  10. #887
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Bardzo szczegółowe opisy Italików, Hellenów z ich koloni na "bucie" i Etrusków. Do tego Punijczycy. Ich wzajemne powiązania gospodarcze, rywalizacja morska i lądowa etc. Chyba jednak z naciskiem na Etrusków. Opis bitew morskich pod Alalią i Kyme z powodu nikłego materiału źródłowego na kilku stronach. Nawet data tej pierwszej budzi spory. 541, 540 choć niektórzy historycy datują ją na 535 a nawet na 530 r.p.n.e. ! Ogólnie książka trafi w gusta poszukujących info o szczycie potęgi Etrusków. Tak ja pamiętam sprzed 4 lat.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  12. #888
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Czu vs Han już skończyłem i spokojnie mogę je polecić każdemu. Książka bardzo dobrze wprowadza w omawianą epokę i jest jedną z niewielu wydanych w Polsce podejmujących się tego okresu historii. Napisana jest lekko i przejrzyście, chociaż trzeba się trochę przyzwyczaić do egzotycznych imion i nazw. Wszystko jest wytłumaczone od podstaw, więc nawet osoba nieobeznana w temacie nie powinna mieć problemu z pełnym zrozumieniem przedstawianego zagadnienia. Opis armii i taktyk jest bardzo dobry.
    "Akcja" podzielona jest na trzy części. Na początku czytamy o dojściu do władzy i rządach Pierwszego Cesarza, później o rebelii, która obaliła jego dynastię. Tytułowy konflikt to ostatnia część książki, jednak bez wcześniejszych informacji osoba nieznająca historii Chin raczej niewiele by z lektury wyniosła.
    Jedynym minusem, który rzucił mi się w oczy to opisy przebiegu bitew. Jeśli już występują to n ie zawierają wielu szczegółów, jednak może to być spowodowane brakiem źródeł.

    PS
    W opisie armii była wzmianka o jednostce karnej, która dostawała "specjalne" zadania, np. podczołganie się do szyku wroga i atakowanie jego nóg, żeby ułatwić głównym siłom złamanie szyku. Zastanawia mnie czemu w naszych stronach nikt nie wpadł na takie użycie lekkiej piechoty przeciwko falandze macedońskiej, byłby to bardzo prosty sposób na złamanie tej formacji od frontu.


    Teraz biorę się za takie coś:

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  13. #889
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    "Nie ma jednej Rosji" Barbary Włodarczyk


    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  14. #890
    Stolnik Awatar Frøya
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    894
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 16 podziękowań w 14 postach
    Aktualnie po raz wtóry czytam "Stację arktyczną ZEBRA" której autorem jest Alistair MacLean




    Porządna książka mająca wszystko czego oczekiwać możemy po jej ciekawym tytule. Wciąga niesamowicie, to napięcie akcji, zagadki, wydarzenia... A co będę szczegółowo opisywać, miodzio Dla każdego kto lubi zagłębić się w dobrą przygodę.


    Zaś jeżeli ktoś znudzony jest dotychczasową, "poważną" fantastyką, to szczególnie polecam zbiór opowiadań "Szkarłatne żagle" Aleksandra Grina.



    Delikatna i zwiewna książka, przez którą przebrnęłam ostatnio. Idealna, aby odprężyć się, a po jej przeczytaniu uśmiechnąć się i przemyśleć wszystko jeszcze raz
    Fear not, my kin, of the Ragnarók,
    For Fimbultýr truly has won;
    He saw his own death at the end of time
    And whispered this to his son.

Strona 89 z 203 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •