Strona 94 z 203 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #931
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Vercellae przeczytane. Książka dość ciekawie napisana, mamy w niej cały praktycznie konflikt Rzymu z Cymbrami i Teutonami, genezę obu plemion oraz czasy po wojnie - powiązane z bohaterami wojny. Jedno jest jednak dla mnie zastanawiające - w książce znajdujemy opis, że ponoć Cymbrowie mieli... falangę. Czyżby to na niej wzorowało się CA tworząc falangę u German w Rome: Total War? A może chodziło po prostu o mur włóczni? Jak ktoś wie, to niech mnie oświeci odnośnie tego. A teraz wracam do Salaminy.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #932
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach


    Ciekawa i interesująca lektura, godna polecenia
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #933
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Odpowiadając na pytanie postawione w nazwie tematu: to forum.

    ^^



  4. #934
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Dobrze się czyta. Dla zainteresowanych tematyką ruchu oporu w Polsce, polecam.

    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  5. #935
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach


    W końcu zmęczyłem! Różne sprawy na głowie sprawiły że książkę jak nigdy tak długo czytałem. Cóż, tak rozległy okres z tak ciekawym tematem na 260 str ciężko omówić w sposób inny niż ogólny. Było sporo ciekawostek, fajny słowniczek na końcu i super ilustracje (te zapożyczone głównie z innych wydawnictw), na minus kompletnie nieczytelne i infantylnie opisane mapki bitew mimo poświęcenia na każdą 2 stron. Posiadam z serii pozycję poświęconą średniowieczu.

    Ale chyba trochę poczeka, teraz biorę się za:

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #936
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Aktualnie czytam to:



    Muszę przyznać, że jest to naprawdę wciągająca lektura i robi niezłe wrażenie...
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  7. Użytkownicy którzy uznali post Henryk5pio za przydatny:


  8. #937
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ok, teraz pora na Callao 1866


    Wracając do poprzedniej pozycji z HB. Lektura Festung Kustrin 1945 wywołuje tylko apel do autorów rodem z PRL o tematyce frontu wschodniego: mamy 2015 rok. Jeżeli nie potraficie być rzetelnymi, choćby jak nieżyjący już niestety Janusz Magnuski któremu nie przeszkadzały stare uwarunkowania być fachowcem w tym co robił, odpuśćcie sobie. Od siebie dodam: omijajcie to dzieło szerokim łukiem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #938
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Wczoraj w nocy zacząłem czytać to:


    Jak na razie, lektura jest interesująca - mam nadzieję, że się nie zawiodę

    PS
    Grafika zapożyczona ze strony Antykwariatu Atticus: www.atticus.pl - gdyż nigdzie indziej nie mogłem znaleźć w internecie tej grafiki...
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #939
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    kynos.jpg

    ,,Kynoskefalaj 197 p.n.e" Przeczytane,niezłe ,teraz tylko zakupić kontynuację tej historii tzn. ,,Magnezja 190 p.n.e".
    ,,Vae Victis"


  11. #940
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja zastanawiam się nad trzema książkami:
    Miecz Attyli - książka twórcy "Zniszczyć Kartaginę".
    Orły Imperium
    Wojownik Rzymu - I część.
    Pytam, gdyż książka pt. Salamina i Plateje przeczytałem, a też mam dylemat. Pierwsza książka z racji kupna TW: Attila. Druga i trzecia z racji tego, że byłem do obu serii zachęcany. Pomóżcie z wyborem

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 94 z 203 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144194 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •