Strona 232 z 233 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 311 do 2 320 z 2327

Wątek: Platforma Obywatelska

  1. #2311
    Pampa
    Gość
    Proszę bardzo: zzusowanie śmieciówek, zniesiony obowiązek szkolny dla 6-latków, zmiany w funkcjonowaniu prokuratury i sądach, zlikwidowanie gimbazy od przyszłego roku, podatki dla hipermarketów itp. itd. Faktczynie nic się nie zmieniło na lepsze.. A zresztą co ja będę wymieniał. Masz tutaj 43 ustawy które poszły po pierwszych 100 dniach rządów. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...w-dokumentacja

  2. #2312
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Skoro po dwóch kadencjach sprawowana władzy w Polsce było tak dobrze jak podawali Tusk,Kopacz,Komorowski oraz wszelkie media to któż by chciał zamieniać ów dobrobyt na obiecywane przez PiS 500+?


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #2313
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    PO nie przegrała wyborów bo ,,nic nie obiecała", tylko dlatego że afera goniła aferę. Stabilność w państwie wisiała na włosku, a oni nic sobie z tego nie robili.
    Jak widać PiS też obrał sobie za cel to samo, co Platforma.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Dla mnie najsłynniejszym zdaniem jest że Polska istnieje tylko teoretycznie. To dla mnie mogą sobie teraz tylko ,,teoretycznie" rządzić w jakiejś grze komputerowej - polecam EU IV. Zresztą sam jazgot sympatyków dawnych rządzących jest nieznośny. Tak wygląda przebudzenie, i strach o to żeby PiS nie dobrał im się do skorumpowanych tyłków.
    Działa to w obie strony.
    Zresztą PiS-owi też się jest za, co dobrać do tyłka.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Rysiek P. który nawołuje do wcześniejszych wyborów (kosztujących miliony złotych, ale kto by się tym przejmował) powinien dostać szansę i niechby wybory zostały ponowione. Dam sobie rękę uciąć że Nowoczesna i PO dostałyby max po 8%. PiS póki co miażdży inne partie w poparciu (i stale to popracie rośnie) i bynajmniej nie z tego powodu że coś tam naobiecywali. Ja popieram ich ze względu na zmiany (nie wszystkie, rozdawnictwo np. mi się nie podoba) i egzekwowanie naszych starych dobrych znajomków z PO, jak i pewnie lwia część ludzi.
    Uważałbym z tą ręką, bo jeszcze przyjdzie Ci ją położyć na pieńku.
    PiS ma wysokie poparcie, bo sypnął kasą oraz faktowi, że UE wzięła się za Polskę.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Proszę bardzo: zzusowanie śmieciówek
    To jest plus, ale co z tego, jak na tych śmieciówkach pracownik zarabia grosze.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    zniesiony obowiązek szkolny dla 6-latków,(...) zlikwidowanie gimbazy od przyszłego roku
    Nie wiem, gdzie tu plus, skoro posypią się zwolnienia nauczycieli, a niektóre szkoły zostaną zlikwidowane. Nie mówiąc już, że rodzice sypną groszem za nowe, pachnące podręczniki, bo zmieni się program nauczania.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    zmiany w funkcjonowaniu prokuratury i sądach,
    Tak, ,,szeryf" Ziobro bierze się za każdą medialną sprawę, a prezydent nie chce zatwierdzić nowych sędziów zgłoszonych przez KRS

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    podatki dla hipermarketów itp. itd.
    Który jeszcze nie obowiązuję.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Faktczynie nic się nie zmieniło na lepsze.. A zresztą co ja będę wymieniał. Masz tutaj 43 ustawy które poszły po pierwszych 100 dniach rządów. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...w-dokumentacja
    To zależy od punktu patrzenia.
    Ilość ustaw nie równa się ich jakości - weźmy pod uwagę ustawę o służbie cywilnej, która likwiduje konkursy czy choćby ustawa o obrocie ziemią. Jedna a dobra ustawa jest lepsza niż 10 bubli prawnych.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #2314
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    PO nie przegrała wyborów bo ,,nic nie obiecała", tylko dlatego że afera goniła aferę.
    No i gdzie są winni tych wszystkich "wielkich afer" które przecież rzekomo doprowadziły Polskę do ruiny, jakieś wyroki, choćby zarzuty ? dziś nawet Ziobro z władzą niemal absolutną w wymiarze sprawiedliwości nie jest w stanie nikomu przedstawić konkretnych zarzutów.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta


    Który jeszcze nie obowiązuję.
    I który uderzy również w polskie sieci handlowe, i to bardziej niż w te zagraniczne z ogromnym kapitałem i armią ekspertów od prawa podatkowego
    http://biznes.onet.pl/wiadomosci/han...e-sieci/74ck65
    http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,1960099.html
    http://www.vat.pl/1607-nowy-podatek-...arketow-10504/
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 07-07-2016 o 15:09
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  5. #2315
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Ale ja nie rozumiem dlaczego wy kontrujecie zarzuty na platformę tym co robi PIS, skoro nikt tutaj nie stwierdził, że Kaczyński aka. karakan jest lepszym wyborem.

    Obydwie partie to kompletne dno, afery, podnoszone podatki, rujnowanie gospodarki, i inne.
    Swoją drogą jedyne rozsądne dzisiaj wypowiedzi w sejmie to te, o przerwę by spojrzeć Kresowianom w twarz, i wyjaśnić im dlaczego ludobójstwo nazywa się "bratobójczą wojną". Ani Pis ani Peło się nie popisało (he he), bo jedyne co w tym sejmie usłyszałem, to tylko zwalanie winy i próby jak to się mówi "zmasakrowania się wzajemnie".

    Posłom PO to już w ogóle odjechało, cały czas mówili nie na temat.

    Jedyne co mi się do tej pory naprawdę podoba w rządach Pis, to chociaż symboliczne zwrócenie oczu na ofiary komuny (a w sumie to bardziej na oprawców).
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  6. Użytkownicy którzy uznali post Wonsz za przydatny:


  7. #2316
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wonsz Zobacz posta

    Jedyne co mi się do tej pory naprawdę podoba w rządach Pis, to chociaż symboliczne zwrócenie oczu na ofiary komuny (a w sumie to bardziej na oprawców).
    I dlatego np Prl'owski prokurator ze stanu wojennego(a w wolnej już Polsce ułaskawiający księdza pedofila)-Piotrowicz jest obecnie jednym z ważniejszych posłów PIS ? córka PRL'owskiego prokuratora Małgorzata Wasserman, czy może Andrzej Kryże, który za PRL wydawał wyroki m.in na Komorowskiego za działalność opozycyjną, a którego ojciec Roman Kryże brał udział w orzekaniu wyroku m.in na Rotmistrza Witolda Pileckiego.
    Jak wygląda to zwrócenie oczu ?
    Za PO nie było żadnych obchodów ? nie odznaczano opozycjonistów PRL ?
    Kto uchwalił dzień pamięci Żołnierzy wyklętych ? kto zarządził ekshumacje na tzw łączce ?
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  8. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  9. #2317
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Proszę bardzo: zzusowanie śmieciówek, zniesiony obowiązek szkolny dla 6-latków, zmiany w funkcjonowaniu prokuratury i sądach, zlikwidowanie gimbazy od przyszłego roku, podatki dla hipermarketów itp. itd.
    Zzusowanie śmieciówek to dobra rzecz! Ale dla państwa Dla obywateli oznacza tylko, że dostaną mniej - jak zwykle.

    Zniesiony obowiązek dla 6 latków to głupota w czystej postaci. 6 lat to najlepszy wiek na rozpoczęcie edukacji. A teraz? Brak miejsc w przedszkolach.

    Zmiany w prokuraturach i sądach to nie wiem, bo nie wiem co zmienili.

    Likwidacja gimnazjów to też jedna z największych głupot. Gimnazja funkcjonują dobrze, jedynie program mógłby być lepszy - i to na każdym szczeblu edukacji. A tak w skrócie, lepiej wydać olbrzymie miliony na reformę. No ale wiadomo, populizm jest silny w społeczeństwie - gimnazja psują dzieci. Nie rodzice, nie wiek buntu a gimnazja

    Kolejny podatek... od sprzedaży, podatek dla banków. A kto za to zapłaci? Cóż, świat nie lubi mniej zarabiać - oczywiście my zapłacimy. Bo przecież nie markety i nie banki

    Na razie w PiSie to podoba mi się to, że co i rusz strzelają sobie w kolano. Niestety ludzie w swoim, chyba, zacietrzewieniu na PO nie potrafią się opamiętać. W sumie to nie mają jakiejś wielkiej alternatywy... Co tam, że PiS zadłuża gorzej niż PO. W kraju robi się coraz gorzej, na arenie miedzynarodowej stajemy się jakimiś małpami z zoo. DOBRA ZMIANA!

  10. Użytkownicy którzy uznali post Volomir za przydatny:


  11. #2318
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Jest rzeczą znamienną, że mój post wywołał natychmiastowy odzew, zdecydowana większość nowych postów nie dotyka jednak problemów które poruszyłem.
    A co do tych, które dotykają - nie jestem żadnym "korwinistą" (skąd ten pomysł?!). Uznaję konieczność umiarkowanej ingerencji państwa w gospodarkę, bo życie jest życiem - inaczej się nie da. Nie widzę też nic lepszego niż obecny system ZUS-owski (mając świadomość jego słabości i wad). Więc jaki ze mnie "korwinista"?!
    Dlaczego PO przegrało wybory skoro "było tak dobrze"?
    1) Bo przyszło rządzić PO w czasie kryzysu. Sukcesem jest rządzić w czasie kryzysu dwie kadencje. A że się w końcu wybory przegrało... Skumulowany efekt kryzysu następuje po pewnym czasie. W naszym przypadku kryzys przeszliśmy względnie bezboleśnie ale miał on jednak wpływ na rozwój co ujawniło się przede wszystkim różnicą pomiędzy obiektywnymi możliwościami i oczekiwaniem społecznym - ludzie chcieli więcej niż mogli dostać (jeśli mogę to tak ująć). I to chyba był czynnik decydujący (zresztą, nie tylko w Polsce - kryzys UE jest tego efektem i sukcesy Trumpa w USA także).
    2) PO się najnormalniej w świecie znudziła. 8 lat nie rządził do tej pory w III RP nikt. I uwzględniając uwagi z pkt. 1 ludzie stwierdzili, że może by teraz porządził kto inny. Banalne ale prawdziwe. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że alternatywą dla PO była partia antydemokratyczna i antyunijna.
    3) Jak się rządzi 8 lat to jakieś błędy się robi - cudów nie ma. A jeszcze więcej podejmuje się decyzji niepopularnych i kontrowersyjnych. A to się zbiera.
    4) Propaganda PiS. PO nie sprokurowała żadnych afer. Jedynie propaganda PiS wykreowała ich wizje, które z rzeczywistością nic nie mają wspólnego ale "ciemny lud" to kupił.

    Zmian wprowadzane przez PiS - są złe. W większości. Ewentualnie stanowią kontynuację jeszcze rozpoczętych przez PO (programy zbrojeniowe - realizowane zresztą wybiórczo, bo te droższe są wstrzymane by było na program 500+ ; działania mające uszczelnić system VAT itp.). PiS nie ma żadnej wizji państwa poza taką, że rządzi niepodzielnie. PiS nie ma wizji polityki zagranicznej, która zresztą jest całkowicie podporządkowana polityce wewnętrznej. Ta zaś koncentracji władzy, czemu jest podporządkowane wszystko. Podejmowane reformy są podejmowane ad hoc - bez przemyślenia, tylko po to by spełnić obietnice lub pokazać, że się coś robi. Tak zrealizowano program 500+ (wspomniałem już o tym, że jest nielogiczny merytorycznie i sprawdza się tylko jako swego rodzaju łapówka wyborcza), taki charakter ma plan Morawieckiego (zupełnie oderwany od rzeczywistości) tak też wygląd planowana reforma oświaty (zupełnie nieprzemyślana, której skutki będą odwrotne do zamierzonych). Przy okazji niszczy się instytucje państwowe powodując szkody, z których długo się nie pozbieramy (wystarczy pomyśleć co będzie, jeżeli sądy będą orzekać zgodnie z konstytucją a nie niekonstytucyjnymi ustawami! bajzel powstanie nieprzeciętny).
    Polityka to nieprzerwany spór. Zawsze więc taka czy inna formacja będą miały swych zwolenników i przeciwników. Spór musi jednak odbywać się według określonych zasad. PO, lewica, PSL, Nowoczesna, tych zasad przestrzegają. Nawet Kukiz ma opory przed ich łamaniem. Nie ma tych oporów tylko PiS - i to jest dla Polski zabójcze. Cenę za to przyjdzie nam, jak zawsze w takich przypadkach, płacić z opóźnieniem. Tak jak np. przyszło płacić Grekom (choć z innych powodów) albo teraz przyjdzie płacić Brytyjczykom.

    EDIT. Przy okazji ciekawe, czy jako Polacy/wyborcy uznamy się winowajcami tych kosztów, które przyjdzie nam płacić? Bo przecież PiS wygrał demokratyczne wybory, ma autentyczny mandat do rządzenia (choć nie do łamania konstytucji!) od wyborców, którzy PiS chcieli widzieć u władzy. Więc ciekaw jestem czy jako wyborcy uznamy się winni problemów, które stwarza PiS? I strat jakie w wyniku tychże wszyscy poniesiemy? Czy znów zwalać wszystko będziemy na "złych polityków" którzy rzekomo wyprowadzili nas na manowce? Zapominając, że to my ich wybraliśmy.

  12. Następujących 2 użytkowników podziękowało Napoleon7 za ten post:


  13. #2319
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Napoleon7: Zgodzę się z tobą w znacznej części aczkolwiek:
    1) PO przegrała wojnę medialną jeszcze przed wyborami. W zasadzie skupiali się na straszeniu PIS-em, albo promowaniu pani Kopacz która nie była sama w sobie osoba silną czy zdecydowaną wobec wyzwań okresu wyborczego,opozycja świetnie obracała faktami, a rząd nie umiał ukryć nawet nastrojów we własnej partii czego przykładem był rosnący spór Tuskowców ze Schetynowcami.
    2) Afery jedna po drugiej, tu winna jest sama PO. Nie powinno dziwić iż naród tracił powoli zaufanie wobec tejże partii.
    3) Obłuda. I to było najgorsze, przypomnę szybką akcję rozbudowy II linii metra warszawskiego po petycji usunięcia ze stanowiska prezydent Gronkiewicz-Waltz. Inną sprawą było moje spotkanie z młodym działaczem PO tuż po wyborach prezydenckich i podczas poszukiwania pracy. Tak szukał pracy po to jak to określił ,,Aby media nie próbowały mi wyciągać sprawy jakoby nigdy nie pracowałem.'' Innym kwiatkiem było chwalenie się znajomością z obecnym prezydentem ,,na papierosie'' czy odwiedzinach pięknych biur urzędników polskich czy europejskich.
    Nie mówię że wszyscy z PO byli typem spod numeru 3 ale po doświadczeniu jestem w stanie zrozumieć rozdrażnienie społeczeństwa i zwrócenie sie ku otwartym ramionom PIS-u grającego wespół z ,,antysystemowcami''.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  14. #2320
    Pampa
    Gość
    Volo, byłeś w gimnazjum? To patologia. I to totalna. Najchętniej bym wymazal tez okres z życia.

Strona 232 z 233 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •