Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Kibice i kibole

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kibice i kibole

    W transie zakładania nowych tematów - ciekawi mnie Wasza opinia na temat (no właśnie, kogo? czego?) subkultury? partii? klasy społecznej? związku wyznaniowego? Kibiców. Na początek przedstawię kilka swoich uwag zamieszczonych na blogu:

    http://wielkipost.blog.pl/archiwum/inde ... d=14609260

    Najbardzie ciekawi mnie, na ile spójne jest środowisko polskich kibiców, co ich łączy? Jakie są ich perspektywy? Może jest między nami jaki aktywny ultras albo grillujący hooligan?

  2. #2
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Kibice i kibole

    Dobry temat, w końcu ludzie nie będą zaśmiecać tematu z Piłką Nożną, bo czasem nudne sa te kilkupostowe polemiki na temat kiboli/kibiców. Jedni ich bronią, drudzy najeżdżają. Na sam temat się nie wypowiem, bo nie mam bladego pojęcia, więc po co pisać pierdoły.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #3
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Kibice i kibole

    Oj zjada Cie Tomsn, oj zjada za ten temat i wpis w blogu

  4. #4
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Kibice i kibole

    ciekawi mnie Wasza opinia na temat (no właśnie, kogo? czego?) subkultury? partii? klasy społecznej?
    Nie dołuj mnie...

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kibice i kibole

    Jest kilka osób które na mecze chadza i w miarę orientuje się co się dzieje, m.in. mRe. Temat całościowo nie do ogarnięcia bo jestem pewien, że w takiej Łodzi kibice ŁKS nie wiedzą do końca co knują Widzewiaki i na odwrót. To nie jest ani subkultura ani partia. Po prostu jest. Grupa ludzi których łączy klub/repra etc. Pytanie czy mówimy o kibicach piłkarskich czy np. siatkarskich bo to dwa różne światy. kogo uważasz za kibola?

    Volo ma racje zwłaszcza za sytuację w WWA. Piszesz z perspektywy władz klubu,
    zakazów stadionowych,
    Nazywanie tego co robią zakazami stadionowymi to naigrywanie się z prawa. Klub nie ma uprawnień sądowniczych nie może wymierzać środka karnego jakim jest zakaz stadionowy, kibicowi. Zresztą te pseudo zakazy nie mają nic wspólnego z tzw walką z chuligaństwem po akcji w Wilnie, bo ludzie którzy brali udział w akcji i odsiedzieli w litewskich cipach jakiś czas, na stadion wchodzą bez problemu, a ludzie którzy nie brali udziału wejść nie mogą. Z mojego doświadczenia, bo na meczu tym, byłem. W Legi sytuacja jest bardziej skomplikowana zajrzyj choćby do tego co pisałem ja w temacie piłka nożna.

    W odróżnieniu od zarówno chłopów, dawniej kmieci, co nie rozumieli się na polityce – analogicznie ludzi niekumatych, tzw. januszów, którzy na trybuny zabierają trąbki lub co gorsza rodziny.
    Nie chce być nie uprzejmy więc nie skomentuje tego adekwatnie. Przykład pierwszy z brzegu JA. Pierwszy raz na mecz zabrał mnie ojciec w wieku bodaj 11 lat. Nikt nie miał za złe mu, że przyszedł na stadion z dzieckiem a to były lata w których te burdy jakie są obecnie uznano by za śmieszne. Nikt nikomu nie ma za złe jak zabierze syna czy rodzinę na mecz. Sam zabierałem panny na mecz i nic nie było z tego. Grillowcy to oddzielna kategoria. Nikt im nie zabrania przyjść ale powiedzieć trzeba jedno - to nie ci sami kibice. Spójrz na tekst który walnął Milanos w temacie PIłka nożna. To są grillowcy. Drażniące jest jak taki pałąk usiądzie ci w młynie bo będzie potem szpanował przed kumplami, że w młynie był i taki był luz, że nawet mu się śpiewać nie chciało. Są po prostu rzeczy których się nie robi i tyle.

    Prezes klubu, handlujący logiem, wprowadzający swoje porządki, to monarcha absolutny, który szlacheckiej kibicowskiej braci chce odebrać przywileje „złotej wolności”.
    teraz to już trza to powiedzieć pitolisz jak potłuczony. Zmiana logo to zmiana logo. To tradycja. To tak jakby teraz ktoś wpadł by sobie godło zmienić bo nowy rząd przyszedł. nie tędy droga. To żadna wolność.

    I do niej znajdzie się przecież analogia – wielokrotnie powraca wizja lat 90-tych, kiedy to zdarzały się największe „akcje”, starcia były powszechniejsze, monitoring nie zapuszczał ślepii, a sądy 24-godzinne były melodią przyszłości.
    Bzdury. największa burda o jakiej słyszałem to walka po finale PP w 1985 w Częstochowie. Legia grała z Lechem, to taki początek nienawiści. Za komuny - za SB etc.

    Jakiś tam kodeks niby jest, walka na gołe pięści, poszanowanie własności prywatnej.. Niespójne to jednak: nie zabiera się telefonów komórkowych, ale okrada sklepy.
    promocje i ustawki to dwie różne rzeczy, najczęściej robią to tez dwie oddzielne grupy, nie mieszaj jednego z drugim.

    Walka „bez sprzętu”, ale policja jakoś zawsze pokazuje skonfiskowane siekierki
    walka może być ze sprzętem i na sprzęt. Bodaj od 2001 obowiązuje umowa, że walki na sprzęt to przeszłość. od tego czasu policja nie pokazuje już takich scen (wyłączenie obowiązuje Kraków).

    reszty nawet nie chce mi się komentować zwłaszcza tekstów o cyrku etc. Po cholerę porównujesz nas do Kim iR sena? Chcesz udowodnić w ten sposób, ze znasz wiele słów i analogii?

    Wejdź na youtube i zobacz choćby oprawę witamy w piekle mogę zresztą podać więcej, a przekonasz się, ze to nie taki tani spektakl i wymaga odpowiedniego przygotowania i rozplanowania, nie takie proste teksty. Nie chce mi się wymieniać literackich przeróbek (np. z Kaczmarskiego i legendy świętego jerzego) czy akcji kibiców Legii bo to nudne. choćby kwestia zorganizowania spotkań z uczestnikami PW (waliły naprawdę tłumy), zorganizowania pucharu dla trampkarzy, akcja która sprawiła, że na stadion zawitały osoby na wózkach, do tej pory nieobecne etc etc etc. Dla ludzi którzy nigdy nie splamili się przyjściem na mecz kibice to hołota. Tyle, że tak samo wyglądają studenci dla osoby z zewnątrz. gdyby nie znała kontekstu kulturowego etc. studenci byliby dla takiej osoby zwykłą zapijaczona, zaćpana hołotą.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Kibice i kibole

    Zaintrygowal mnie jeden cytat

    studenci byliby dla takiej osoby zwykłą zapijaczona, zaćpana hołotą.
    A nie sa?

  7. #7
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kibice i kibole

    Nie zawsze, nie wszyscy, poza tym nie odbiera się ich przez pryzmat tego a przez pryzmat tego co studiują i, ze w ogóle studiują (no i czasem gdzie). Kibiców za to każdy patafian nazwie kibolami chuliganami etc. takich oporów już nie maja.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kibice i kibole

    Tak jak w temacie. Jedni są kibicami, drudzy kibolami. Zamknąć temat.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kibice i kibole

    uff - no to jedziemy z tym (nomen omen) koksem.

    kogo uważasz za kibola
    a kogo za takowego powinienem uważać? Co go odróżnia? Groźny wygląd? Czy to jest obraźliwe określenie, jak nazywają siebie kibice?

    Nikt nie miał za złe mu, że przyszedł na stadion z dzieckiem a to były lata w których te burdy jakie są obecnie uznano by za śmieszne.
    czyli tak jak napisałem - mitologizacja tego co było "kiedyś". Większe burdy i rozróby, większe niebezpieczeństwo. większy czad?

    W odróżnieniu od zarówno chłopów, dawniej kmieci, co nie rozumieli się na polityce – analogicznie ludzi niekumatych, tzw. januszów, którzy na trybuny zabierają trąbki lub co gorsza rodziny.
    Chodzi mi o zawłaszczanie klubu piłkarskiego - my to klub! reszta jest pogardzana

    teraz to już trza to powiedzieć pitolisz jak potłuczony
    dzięki

    teraz to już trza to powiedzieć pitolisz jak potłuczony. Zmiana logo to zmiana logo. To tradycja. To tak jakby teraz ktoś wpadł by sobie godło zmienić bo nowy rząd przyszedł. nie tędy droga. To żadna wolność.
    A czy Twoje słowa nie przypominają argumentacji szlachty, kiedy na dworach królewskich wprowadzano nawe obyczaje? Twoja argumentacja potwierdza moje spostrzeżenia

    promocje i ustawki to dwie różne rzeczy, najczęściej robią to tez dwie oddzielne grupy, nie mieszaj jednego z drugim.
    o! tytaj byś mógł wyjaśnić, bo nie czaję bazy

    walka może być ze sprzętem i na sprzęt. Bodaj od 2001 obowiązuje umowa, że walki na sprzęt to przeszłość. od tego czasu policja nie pokazuje już takich scen (wyłączenie obowiązuje Kraków).
    Problematyczne. Szczególnie po ostatnich wydarzeniach z Zabrzu

    Po cholerę porównujesz nas do Kim iR sena?
    Nie do Kima, a spektakli jemu dedykowanych - defilad. Tak mi się to kojarzy - może jeszcze rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich

    choćby kwestia zorganizowania spotkań z uczestnikami PW (waliły naprawdę tłumy), zorganizowania pucharu dla trampkarzy, akcja która sprawiła, że na stadion zawitały osoby na wózkach, do tej pory nieobecne etc etc etc.
    zatem "klub to my"?

    Ja nie potępiam kibiców, nie nawywam ich hołotą. Z drobną nutką ironii pagnę ich rozgryźć...

  10. #10
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kibice i kibole

    po co komuś wszystko objaśniać ? lepiej za dużo nie wiedzieć. wpadną tacy, co bali by się odpowiedzieć, za kim są w swoim mieście i będą afery kręcić...
    każdy kibol ma przy sobie nóż, łańcuch i bombę atomową. na stadionach ciągłe ustawki, możesz krzesełkiem dostać. co tam, że w autobusie też możesz.
    po prostu ludzie nie mający na temat kibiców żadnego pojęcia, od razu nazywają nas bandytami. co w tym złego, że cały mecz stoję, śpiewam, składam się na oprawy ? lepsze to niż, rozrywka zwana ciągłym chlaniem albo coś.
    ale znajdzie się jakiś tato, który usłyszał na meczu wulgaryzm i zacznie walić po klawce, zamknąć ich wszystkich, kibiców golfa też.

    ps: jak widać nikt Cię nie zjechał mam nadzieję, że zaspokajamy twoją ciekawość. koszt 7,95 (20,95 z VAT)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Druga strona medalu... [kibice]
    By Pirx in forum Agora
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 15:41
  2. Najlepsi kibice
    By Aquila in forum Euro 2012
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •