Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Bellum Crucis 5.1

  1. #11
    Gość

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Cytat Zamieszczone przez Luminos
    Eutyches, coś adres do ściągnięcia patcha nie wchodzi, więc podaję odświeżony link:
    http://www.filefront.com/14042807/Bellu ... s_5.1.exe/
    Dziękuję, za pomoc, po odświeżałem pozostałe linki...Polecam się na przyszłość

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Rzeczywiście mod jest bardzo dobry. Ale mam dwa pytania: czemu mając 3 prowincje i wszystkie wojska w zamkach mam rzeczywisty przychód 1000 choć z zakładki finansów wynika 4000? I czemu (mam bellum crusis 5.1) w wersji włoskiej chodzi ok, a gdy wgrywam English translation to przy starcie kampanii wywala do Windowsa z komunikatem: medieval tw napotkał problem.....?

  3. #13
    Gość

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Cytat Zamieszczone przez arczi
    Rzeczywiście mod jest bardzo dobry. Ale mam dwa pytania: czemu mając 3 prowincje i wszystkie wojska w zamkach mam rzeczywisty przychód 1000 choć z zakładki finansów wynika 4000? I czemu (mam bellum crusis 5.1) w wersji włoskiej chodzi ok, a gdy wgrywam English translation to przy starcie kampanii wywala do Windowsa z komunikatem: medieval tw napotkał problem.....?
    , czy nadpisujesz pliki? Wiem, dziwne pytanie, spróbuj ściągnąć zaangielszczenie jeszcze raz, nadpisać pliki, wywalić map.rwm, i spróbować od początku...

    Wielkie koszty utrzymania, jak to w życiu, zerknij na utrzymanie armii, poszczególnych jednostek zżera kasę....Chyba, że tam jest wszytko w porządku....

  4. #14
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Cytat Zamieszczone przez arczi
    Rzeczywiście mod jest bardzo dobry. Ale mam dwa pytania: czemu mając 3 prowincje i wszystkie wojska w zamkach mam rzeczywisty przychód 1000 choć z zakładki finansów wynika 4000? I czemu (mam bellum crusis 5.1) w wersji włoskiej chodzi ok, a gdy wgrywam English translation to przy starcie kampanii wywala do Windowsa z komunikatem: medieval tw napotkał problem.....?
    Sprawdź poprawność instalacji. U mnie Broken Crescent się tak spolszczył, że aż żal mi na to patrzeć. Jak będę miał czas to zacznę tłumaczyć resztę plików.


  5. #15
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Martinie von Carstein jeśli jesteś zainteresowany ciekawym odzwierciedleniem jednostek bizantyjskich (i nie tylko)zagraj sobie w Bellum Crucis 5 http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=232232.

    Dyskusja wycięta z innego tematu. Kyuzo

  6. #16
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Bardzo dziękuje Exarze. Z pewnością zapoznam się z tym modem.
    Akcja tego moda rozgrywa się w tym samym przedziale czasowym co w podstawce? Bo jeżeli tak to tarcza Cesarskich Scutatoi są dość dziwnie... pomalowane. Czytałem o tym, że ich tarcze były w miarę jednakowej barwy, z podobnymi wzorami... Ci mają różnie. Ale mam niestety - z powodu słabej dostępności materiałów o ich armii, szczególnie w języku Polskim.

    Ale zapoznam się z modem.

    Edit. A nie... jednak pod względem tarcz jest całkiem całkiem... Jedno pytanie - jest wersja Angielska?

  7. #17
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Twórcy moda wydali patch z tłumaczeniem angielskim.
    Kampania zaczyna się około 1155roku.
    Moderzy od CBR wytykali Belleum Crucis , że kilka jednostek jest mało historycznych lub nie potwierdzonych źródłami (chodziło im chyba o gwardyjskie oddziały łuczników). Według mnie warto zagrać nie tylko ze względu na Bizancjum.

    Trochę się interesuje wojskiem bizantyjskim jednak z dwóch wydań angielskiego ospreya i tego co udało mi się znaleźć w internecie nie mogę się pochwalić zbyt obszerną wiedzą.

    Ciekawie rozwiązano w Bellum Crucis sprawę z katafraktami którzy jak wiadomo zniknęli z szeregów armii bizantyjskiej w wyniku utracenia Anatolii. Otóż od początku rozgrywki na naszych rodzimych prowincjach nie możemy ich werbować dopiero kiedy turków poślemy do diabła i odbijemy Azję Mniejszą katafrakci wrócą do naszego menu.

  8. #18
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Ja niestety nie mogłem znaleźć Ospreyów... może za słabo szukałem po necie. Mam tylko jednego o armii od IX do XI wieku. Resztę mojej wiedzy czerpałem z Piwowarczyka i wątpliwego Michałka... czyli nie mogę się niczym pochwalić. Gdyby znalazł się w Polsce choć jeden pisarz... zebrał źródła z zagranicy... chociaż przetłumaczył...

    A opisz może jakieś dodatkowe, twoim zdaniem niezłe cechy tego moda... choćby na moim PW.
    Mógłbyś?

    No... fajny patent z Katafraktami... to już ładnie się zapowiada.

  9. #19
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    + Muzyka!! Ten modzik ma świetną muzykę.
    + Jednostki
    + ładna i dopracowana mapa kampanii
    + myślę, że za Al na mapie i podczas bitew też należy się plusik
    +/- dużo eventów jednak może być to też minus gdyż część jest nadal po włosku.

    To tylko takie cechy wypisane na szybko, polecam Ci zajrzeć w link który podałem i poczytać opinie innych .
    Ogólnie przyjemnie mi się w niego gra.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Żeby odświeżyć nieco temat.
    Związku z dyskusją w temacie o S.S i nie chcąc zaśmiecać tamtejszego topica mam jeszcze dwa małe pytania... Nie mam póki co czasu przeglądać topiców na TW.
    A więc:
    1. Jak się przedstawia optymalizacja i inne sprawy natury technicznej? Czy ładuje się tak dłuuugo jak DLV, czy lubi się wywalać itp.

    2. Kwestia finansów i armii - czy gracz może sobie pozwolić na wielkie armie z masą elitarnych jednostek, czy przędzie biedę jak w DLV, martwiąc się przynajmniej w początku o każdy grosz. Zwłaszcza w tej kwestii proszę o odpowiedź.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 14:36
  3. Bellum Crucis - Wychodzi z gry
    By panx225 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •