Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Rzym

  1. #1
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Rzym

    Zrobiłem osobny topic, na wydaje mi się najpopularniejszą frakcję. W sumie można rozdzielić te najbardziej znane, by zawierać w nich przydatne wskazówki i ewentualnie rejestrowac błędy. Może coś w rodzaju FAQ dla Rzymu. Sądzę, że popularność moda będzie rosła, gdyż jest po prostu bardzo dobry, a jak twórcy go dopracują, będzie po prostu świetny. Widać ogrom pracy i fajnie, że w końcu wyszedł po wielu latach oczekiwać. Myślałem, że mi już płytka z Medkiem zardzewieje ale się udało i już co nieco pykam



    Więc przygodę z modem zacząłem od Rzymian. Może co nieco o wrażeniach. Na + długie bitwy, można pomanewrować wojskiem i doprowadzić do okrążenia. Lubię grać elastyczną piechotą, więc rzymianie są dla mnie idealni.
    Trochę za słabi Triarii dla mnie. Stojąc na górce, mając 3 srebrne beleczki dostali po dubie od jakiejś lekkiej germańskiej piechoty... Principes dużo lepsi i Hastati jak dla mnie. No i fajnie móc wybirać w tak wielu jednostkach najemnych

    Poza tym nie wiem co jest grane ale bardzo trudno mi utrzymać porządek ( trochę wraz z biegiem lat mi się uspkoiło) w miastach.
    Jednak np w takim Tarencie mam cały czas mordę niebieską, mimo fajnego rządcy i kilku oddziałów w garnizonie. Nie wiem jak dokładnie działa system kultur i co wpływa na wzrost kultury naszej "rodzimej w danej osadzie". Raczej nie światynie, nie ma czegoś takiego jak kapłani "nawracający" ludność.

    Zastanawiałem się, czy jest Polybian Reform. Mam już 248r i póki co nic się nie dzieje. Jakie ewentualnie warunki trzeba spełniać, by ją otrzymać i czy będzie skutkować tym, co w 1szym EB - nowymi jednostkami dla Rzymian i zwiększeniem miejsc rekrutacji na całą Italię.


    Jak działa dyplomacja w tym modzie. Mam ciężkie walki na północy z Swebami, Getaiami i od zachodu ciagnącymi iberami ( w sumie ta frakcja jak i Germanie mocno przypakowane ), spamują mi wojskiem. Swebowie co 2 tury przysyłają pełną armie i ciężko to mordować i już mi się jednostki kończą. Pomijam fakt, że hamuje to mój pochód na południe. Jak chce zawieszenie broni, to mają mnie gdzieś. Wolą być mordowani. W sumie fajna była opcja w bellum, z wskaźnikiem stosunków (komp nas nie atakował jak było na poziomie 8 ), walka z wspólnym wrogiem, handel zwiększały relacje itd. Tutaj (chyba) czegoś takiego nie ma.

    Ogólnie ekonomicznie Rzym ładnie wypada, bogate ma ziemie, niemniej jak z tymi politykami. W sumei z eb pamiętam, że było niemożliwym mieć dobrego generała Rzymianami (gwiazdki). Mój najlepszy ma rekordową liczbe 2 gwiazdek (!), ale trochę to słabe jest. Wiem, że jak to w eb liczą sie cechy osobiste ale i te jakieś szególnie dobre nie są (ściagałem pliczek na cechy z TWC).

    Ogólnie bronię się cały czas na północy, w sumie udało mi się ich na tyle bić, że wyciągnałem 1,5 armii do zajęcia Segesticki. Mam zamiar tam zrobić system oligarchiczny by mieć jak najwięcej jednostek najemnych. W sumie też wydaje mi sie, że ci łucznicy Getaiów (200 w oddziale ) są przegięci. Jak komp narobi armię złożona z nich i konnych łucznków to mi robią masakrę z piechoty...

    Kolejne pytanie, jaki system rządów najlepiej brać dla Rzymian? Demokrację czy oligarchię w "Allied state"? I czy warto dawać te kolonialne usprawnienia? Jak np po paru turach dostajem w Capui, czym to się ma docelowo kończyć? Czymś na kształt samego Rzymu i zrównaniu takiej kolonii w prawach czy idzie ona sobie inną drogą?
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  2. Użytkownicy którzy uznali post odi.profanum za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •