Strona 2 z 59 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 587

Wątek: PBF Świat po wojnie z Nilfgaardem (realia Wiedźmina)

  1. #11
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Witajcie, nieznajomi! I, ty Mehirze! Nazywam się Adrian. Jestem łucznikiem, potomkiem nilfgaardzkiego kupca, posiadającego manufakturę w Wyzimie. Niestety, wojna zostawiła tylko gruzy i tyczy się to także mojego majątku. Jedyne, co mi zostało, to ten łuk, strzały, miecz i kolczuga. Zresztą, utrzymałem to tylko dlatego, że podczas wojny walczyłem w szeregach Nilgaardu. I byłbym służył do śmierci, gdyby nie fakt, że zostałem wysłany na patrol. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że oddział, w którym służyłem, został rozbity, a mi pozostał tylko powrót do Wyzimy. Zazwyczaj najmuję się jako najemny strażnik w karawanach kupieckich, ale nuży mnie to. Jeśli zatem szukacie strzelca, znającego się nieco na handlu i medycynie, to proszę o przyjęcie do drużyny. Nie martwcie się, mam swoje zasady, a pieniądze, choć ważne dla egzystencji, nie są dla mnie ważniejsze, niż pomoc innym. Na egoizmie nie odbudujemy Temerii.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  2. #12
    sadam86
    Gość
    Kielon konfidencjonalnym szeptem do Mehira
    -A co to za typ, skąd Ty go znasz? Czasem to nie jakiś kapuś?
    Wyhylon z podejrzanym błyskiem w oku do Adriana
    -Witamy szanownego Pana i zapraszamy do stołu zawsze to miło po rozprawiać ze starym wojakiem o bezliku przygód jakie Nas spotkały.

    Wpis techniczny
    Mehir wtajemnicza łucznika i ten jako dotąd nie widziany ze zgrają idzie szpiegować na targ, a Kielon idzie przycisnąć kucharkę. Co do kwestii podziału puli krasnolud ma nadzieje, że wyciśnie się coś ekstra z karczmarza.

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mehir wtajemniczył Adriana w wasze zadanie.

    W tym czasie Kielon ruszył pogadać z karczmarką, ta się nieco wystraszyła.
    Co tam panie krasnoludzie, co tu robicie? Jedzenie wam nie smakowało? Dyć mięso świeże było od rzeźnika Johana, nawet tanio sprzedaje. Czy o co innego wam chodzi, jak to chłopu? Ja mam męża!!!!

    Techniczny:
    Czy Adrian pójdzie na rekonesans na targ, to zależy od niego, ale fakt, nie był widziany z wasza hanzą, jak się nazywa drużynę awanturników w świecie gry fabularnej Wiedźmin. Może być dobrym zwiadowcą.

    Ustalenia krasnoluda po rozmowie z kucharką:

    Kucharka wie tylko, ze mięso było od rzeźnika Johanna, jaki od niedawna ma duże dostawy świeżego mięsa, i dużo niższe ceny niż inni. Wie, ze jej szef chętnie by poznał dostawcę Johanna, próbował kogoś przekupić z ludzi rzeźnika, ale nic się nie dowiedział o dostawcy mięsa dla rzeźnika. A informator karczmarza, miał śmiertelny wypadek, skręcił kark spadając po pijaku ze schodów.

    Karczmarz wynajął już jedną grupę najemników, ale chyba zwiali z zaliczką, bo nie wrócili. I teraz karczmarz nie daje gotówki z góry jako zaliczki.

    Dopóki krasnolud nie powie innym o tym co się dowiedział, wie to tylko jego postać.

  4. #14
    sadam86
    Gość
    Krasnolud wraca do stołu trochę nie pocieszony tym, że z kucharką udało się tylko porozmawiać
    -No Panowie trzeba się mieć na baczności bo robota jakaś trefna, kuchareczka zdradziła Mi, że jesteśmy już drugą hanzą jaka bierze to zlecenie. Poprzednia skrewiła, a i inni którzy przy tym węszyli wąchają już chwasty od spodu.
    Kielon, aby pocieszyć nieco ego po odrzuceniu jego awansów prze kucharkę sięga po kolejny kufel, teraz czegoś co już można nazwać piwem.

    Techniczny

    Krasnolud czeka na decyzję pozostałych kompanów.

  5. #15
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Pojawił się i karczmarz, to was jest czterech? a było trzech, o co chodzi?


    Techniczny:
    Po uzyskaniu wyjaśnień, karczmarz zgodził się zapłacić i Adrianowi, tyle co reszcie. Ale kolejnemu waszemu znajomemu, już nie zapłaci.
    Jak macie pytania do niego to proszę. Wpisy robicie fajne, szybko złapaliście o co chodzi. Im dłuższe wpisy tym lepiej.

  6. #16
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Proponuję, ażebyśmy udali się wspólnie na ów targ. Tak będzie bezpieczniej. Nigdy nic nie wiadomo, te zniknięcia wyglądają mi podejrzane.
    Szeptem, do drużyny, tak aby nikt postronny nie słyszał:
    Mam pewne podejrzenie, że mamy do czynienia z jakąś bandą przemytników. Być może, ów Johann jest jej członkiem.
    Wyciąga swój miecz i czyści go.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  7. #17
    sadam86
    Gość
    Kielon do Adriana
    -Nie ma się co spieszyć, póki sprawa się nie wyjaśni mamy żarcie i dach nad głową za darmo, a i piwa nie skończyłem (beka soczyście). Poza tym Adrian kogo ty chcesz przepytać na targu po południu? Zgniłą kapustę, śmierdzące śledzie czy jakieś kundle. Proponuje iść tam rano jak jest pełno ludzi wmieszamy się w tłum i będziemy sobie nawzajem kryć rzyć.
    Krasnolud dalej delektuje się złocistym trunkiem.

  8. #18
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Wybacz Kielonie, ale miałem na myśli akurat jutrzejszy poranek. Sądziłem, że to oczywiste. Teraz akurat mam zamiar nieco się posilić i napić się wody (akurat do alkoholu mam wstręt).
    Próbuje kurczaka i prosi karczmarza o kubek wody. Płaci orena za wodę.
    Swoją drogą, zauważyłem dwie zakapturzone postacie. Wyglądały na nikczemników. Może spróbujemy je odnaleźć?
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  9. #19
    sadam86
    Gość
    Kielon z ironią w głosie
    -Adrian ja pochodzę w prostej linii od prostaka, do mnie trzeba mówić wprost, a nie że się domyśle.
    Wyhylon do Calepa
    -On zawsze był taki narwany? Jakim cudem przetrwał tyle w armii i to na trzeźwo?
    Krasnolud do hanzy
    -Skoro Adrian zauważyła jakiś przyjemniaczków to po co ich szukać i zdzierać buty, skoro Nas szpiegują to pewnie prędzej czy później sami się do Nas zgłoszą, a wtedy porachujemy im kości.
    Uśmiecha się mściwie.

    Techniczny
    Poczekajmy na wypowiedzi innych członków

  10. #20
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wurst, nieco zdziwiony:

    -Adrianie zapłaciłeś orena za wodę, za to mogliśmy mieć dzban piwa !. Co za marnotrawstwo. Picie wody musi być szkodliwe, tak jak zbyt częste kąpiele.
    Przez tydzień mamy tu darmowe spanie i wyżywienie, nie musisz im płacić. O jakich dwóch tajemniczych postaciach mówisz? śledzili ciebie, czy obserwowali nas?

Strona 2 z 59 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •