Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Targi Książki Historycznej w Warszawie (Arkady Kubickiego)

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    Bez przesady, kto co lubi. obrazy zostały rozłożone na czynniki pierwsze i omówione. Nie ukrywajmy, że bitwa pod Orszą czy rolka to kawał materiały do przerobienia. Poza tym jakość obrazków i papier na jakich je wstawiono są na znacznie wyższym poziomie niż te z Napoleona. ;/
    Nie wspominając, że album ma szansę rozejść się za granicą jak świeże bułeczki, ponieważ tam brakuje takich rzeczy, a dodatkowo ten album jest w trzech językach w tym polski.

    Radziłbym Tobie osobiście wybrać się do jakiejś księgarni gdzie mają ten album i osobiście go przejrzeć.

  2. #12
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    W księgarniach jak na razie album niedostępny. Papier musu być lepszy bo to album , co do zawartości merytorycznej tak jak piszesz trzeba obejrzeć, aby ocenić, choć ja wolałbym analizę również na podstawie materiałów muzealnych, tak czy siak, w planach 3 pozycje z epoki napoleońskiej autorstwa Olega Sokołowa a jakże z NapoleonaV, więc i tak album by nieco poczekał.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #13
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Zapytam się o ogólną ocenę tegorocznych Targów. Ja osobiście jestem w pełni zadowolony i mile zaskoczony zainteresowaniem tego typu imprezą i pozycjami jakie gościły na stoiskach. Choć i tak najlepsze były moje pierwsze targi kiedy wybrałem się na nie z klasą jakieś 5 lat temu. Wszyscy traktowali je jako warunek wcześniejszego pójścia do domu ale ja faktycznie się zakochałem. Pierwszą pozycją jaką kupiłem na Targach to numer specjalny magazynu Mówią wieki ,,Ów rok 1812'' z 2002 roku do dzisiaj zresztą oprawiony i zajmujący ważne miejsce na moim regale. Ach te wspomnienia...........

  4. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Czy jestem zadowolony? Coś tam sobie kupiłem, parę pozycji zobaczyłem na żywo i wiem na co wysupłać trochę grosza, a co warte ich nie jest. Jakiejś wielkiej magii w tym nie widzę, bo co to za magia - tłum ludzi.
    Choć rozmowy ze sprzedawcami są jak najbardziej przyjemniejszą częścią targów, szczególnie gdy jest jakaś obiecująca osóbka po drugiej stronie lady.



  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Był ktoś na wystąpieniu Suworowa? Jakie oceny?
    Mnie jego ostatnia książka nie zachwyciła, gdy ktoś zna dobrze twórczość autora "Alfabet..." będzie dla niego dziełem niekompletnym. Inna sprawa, że dla czytelnika niezainteresowanego historią może być dobrym początkiem. Znajomym się podobała.

  6. #16
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ponieważ niedługo kolejne Targi nadciągają to naszła mnie taka myśl czy aby nie spotkać się w naszym małym gronie?
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  7. #17
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Wstępnie mogę zapowiedzieć swą obecność w sobotę 28-ego tak koło południa.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #18
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ja to zobaczę jak to w pracy grafik mi się ułoży ale pewnie będę oblegał Bellonę lub antykwariaty
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  9. #19
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Antykwariaty odpuszczam sobie. Zwykle potrafią zedrzeć (nie mam zażyłych kontaktów z żadnym antykwariuszem, więc po pewne rzeczy przychodzę z kolegami), a na Targach regularnie trafiam na ścianę cenową, od której się skutecznie odbijam. ;/



  10. #20
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Plany zakupowe przygotowane?
    24-27 XI br. Cztery dni od 10 do 18. Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na stronie, ale na bank będzie Neriton, Wydawnictwo Akademii Gieysztora, Napoleon V. Warto też zerknąć na wydawnictwa zagraniczne, można trafić na smaczki i tematy które są ciekawe, a u nas książek o tym jak na lekarstwo.



  11. Użytkownicy którzy uznali post Samick za przydatny:


Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •