Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: Targi Książki Historycznej w Warszawie (Arkady Kubickiego)

  1. #31
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Jutro już nic nie będzie... Poza spotkaniem z Jackiem Kowalskim.



  2. #32
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Jutro już nic nie będzie... Poza spotkaniem z Jackiem Kowalskim.
    Nieprawda! Moja największa gwiazda z rządu będzie podpisywać swoje dzieła wybrane:

    26.11.2016
    15:00–17:00 Minister Antoni Macierewicz będzie podpisywał swoje książki m.in. Głos niepodległości, Wygaszanie Polski, Oburzeni.
    BIAŁY KRUK
    stoisko nr 61

    Może nawet, kto wie, będzie sam... Misiewicz!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #33
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    I choćby dlatego nie ma co oglądać.



  4. #34
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    A jednak wbrew marudzie Samickowi, było warto. Co prawda namiot Agencji Mienia Wojskowego ze sprzętem z września 1939 i kilkoro (były i kobiety) szlachciców ala Sienkiewicz no i kilku mało rozgarniętych drągali przebranych za NKWD-zistów pod pewnym względem było niedosytem (szczególnie za poziom żartów jednego z tych ostatnich pojawiła się na krótki moment wizja strzału w jego potylicę...). Lecz to były złe miłego początki. Rozmowy z Darkiem Marszałkiem (Napoleon V), z panem Bogdanem Brodeckim (Bellona), z ludźmi Magnum-X, Tetragonu, Alma-press i wielu innych a nawet z Mirage (modele) zwróciły koszty podróży w dwójnasób. Rosjanie także całkiem ładnie się wystawili, choć (przypadek?) na szarym końcu. Trochę smutnie w porównaniu z obleganymi stoiskami wydawnictw popularno-naukowych wyglądały stoiska wydawnictw naukowych, muzealnych i uniwersyteckich, ale tego chyba trzeba było się spodziewać. Trochę słabo wyglądały stoiska warszawskich antykwariatów ale i tak coś znalazłem jak i do soboty zapewne już przebrane zostały ich stoiska. Chyba najbardziej dumny jestem ze zdobycia kalendarzy z rysunkami Jarosława Wróbla. Jak ktoś ma ochotę niech zajdzie i dziś, bo to limitowane (50egz-tak przynajmniej mam wydrukowane na okładkach) nakłady a wydane z okazji XIII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy" Borne Sulinowo 2016:
    Spoiler: 

















    Dla tych których zaciekawiły a Wa-wa jest dziś poza zasięgiem znalazłem możliwość kupna tutaj:
    http://maszoperia.org/home/2129-kale...lotnictwo.html
    http://maszoperia.org/home/2130-kale...-wrzesien.html
    http://maszoperia.org/home/2128-kale...-pancerna.html

    Co prawda nie czekałem na super gości typu bożyszcze dobrej zmiany Macierewicza, wystarczyła mi krótka rozmowa ze znanymi autorami: Zbigniewem Wawerem i Dariuszem Baliszewskim a z mniej znanym Mirosławem Bujko http://napoleonv.pl/opis/5211373/kam...d-kaczawa.html wypicie kilku Bosmanów Marko1805 szukaj Kolegi pod nikiem kalimerasas na historykach, będziecie mieli o czym rozmawiać! Jak już jestem przy Tobie: przy stoisku Karabeli bałem spytać się o ceny albumów , ale Ciebie zainteresuje zapewne informacja o zapowiedzi wydania pozycji Ryszard Murawski, Marcin Baranowski Generałowie, adiutanci, sztaby oczywiście w ramach WOJSKO KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO.

    Po 4 godzinach gdy robił się tłum i ścisk niemiłosierny i po odebraniu z depozytu w Napoleonie plecaka do którego co rusz coś dorzucałem (w drodze ku wyjściu mignął mi ten głąb Jabłonowski, tym razem w furażerce, zapewne jakiś filmik na YT pojawi się jeszcze dziś...) postanowiliśmy w grupie totalwarowo-historycznej odwiedzić jakąś knajpkę na starówce. Ku mojemu zdziwieniu cena browarka była nie droższa niż w Łodzi Dyskusja kiedy rozdzielała się chwilami na rozmowy o TW i tematy stricte historyczne była dla mnie czasami b. trudna .

    W drodze powrotnej Polskim Busem (ogólnie przejazd w obie strony to 24zł, brawo! Standard wyposażenia europejski no i trasa po A1 i A2) rozmowa z Turczynkami (studentkami z Wrocławia, a autobus miał kurs końcowy w Pradze) była wobec wydarzeń w ich ojczyźnie bardzo interesująca i nawet nie wiem kiedy znalazłem się na Kaliskiej w Łodzi.

    Na koniec specjalne podziękowania dla Pinera i jego grupy znajomych za przewodnictwo po warszawskim metrze i towarzystwo przez cały pobyt w stolicy. Do zobaczenia za rok!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. Następujących 5 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  6. #35
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Maruda Samick był tam. Rezultatem jest chociażby dedykacja od Jacka Kowalskiego na jego ostatniej książce. Z innych pozycji jakie zdobyłem: drugi tom Wojen polsko-rosyjskich, Kawaleria w operacji i w walce (J. Tym) dla poczytania i zdobycia autografu w niedalekiej przyszłości czy książka o polskich koniach i sztuce jeździeckiej.

    Jedyne na co narzekałem to brak większych zasobów gotówki i miejsca na półkach.



  7. #36
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Odnośnie tegorocznych Targów...... uważam je za udane, szczególnie drugiego dnia mojego pobytu . Poznałem na żywo członka tegoż forum, oraz również dwie osoby z portalu historycy.pl i było to naprawdę przyjemne i pouczające spotkanie. Choć oblegałem kilka stoisk ( w tym roku postawiłem wraz ze znajomymi na Napoleona V) to również zwracałem uwagę na inne wydawnictwa ( szczególnie ładnie prezentowało się stanowisko antykwaryczne skupione na herbarzach). Mankamentem był opór portfela wobec wielkich chęci zatopienia się w pozycjach .
    Tu pragnę podziękować Gajuszowi Mariuszowi za dopełnienie mojej kolekcji Librona, jeszcze raz wielkie dzięki!!!
    Ostatnio edytowane przez Piner ; 27-11-2016 o 20:52
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Piner za przydatny:


  9. #37
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    Panowie, spotkaliście może na targach sławnego aktora, Tomasza Karolaka?

  10. #38
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ja raczej nie zauważyłem owego jegomościa.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  11. #39
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piner Zobacz posta
    oraz również dwie osoby z portalu historycy.pl i było to naprawdę przyjemne i pouczające spotkanie.
    Spotkałeś co najmniej jeszcze dwóch. Ten wysoki facet z kitką który zajmował się ospreyami na stanowisku Napoleona to... wysoki, moderator z historyków , a przy stoisku Tetragona Przemysław Benken podpisywał swoją książkę Hamburger Hill 1969. Na historykach znajdziesz go pod nikiem... Benken

    Cytat Zamieszczone przez Poliorketes Zobacz posta
    Panowie, spotkaliście może na targach sławnego aktora, Tomasza Karolaka?
    Nie, ale jak widać był przy stoisku Napoleona i zakupił nawet bardzo dobre pozycje: https://www.facebook.com/Wydawnictwo...7399242416120/
    http://napoleonv.pl/opis/8019844/zamki-krzyzowcow.html
    http://napoleonv.pl/opis/8364544/cra...h-frankow.html

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  12. #40
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •