Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108

Wątek: PC i konsole

  1. #101
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: PC i konsole

    Co co co co,bez konsol nie było by PC ?
    Co do wydawania,to jakoś nie widzę żeby PCtowcy musieli dłużej czekać.Cóż,wiadomo teraz na konsole się stawia ze względu na to,iż większy zysk jest z tego,ale i tak idą te "złe czasy dla konsolowców"w Polsce,więc...
    Dla mnie osobiście PC jest o wiele lepszy od konsoli,why?
    Jeśli chodzi o gry,które są związane u z PC:
    -Modyfikacje dla gier
    -Niekiedy lepsza swoboda w sterowaniu
    -Piękniejsze gry(Po pobawieniu się detalami bądź modyfikacje)
    -Tańsze gry
    -i wiele,wiele innych...
    No i oczywiste rzeczy,których chyba nie musze wymieniać,no nie?

  2. #102
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: PC i konsole

    Może jednak się pomyliłem, co do tego argumentu, że: "gdyby nie konsole, nie byłoby PC".
    Ale te twoje argumenty to prawda. PC jest lepszy:
    +na konsolach nie ma modów do gry
    +Na konsoli w CoD'a grając trzeba kilka klawiszy przyciskać, żeby celować i strzelać (tego nie lubię). Na PC jest inaczej, wystarczy ruszać myszką.
    +Gry są owszem tańsze, ale zależy, jak na to patrzymy. Same pre-ordery są o parę groszy droższe niż te na konsole.
    Ale ma też PC parę problemów:
    +póki co nie można pożyczać gier na np. Steam (ponoć wykryto jakąś linijkę tekstu z możliwością przyszłej możliwości wymiany gier między kontami), no chyba, że całe konta (ja już nie raz za pozwoleniem pożyczyłem konto Steam od kolegi).
    +są gry, których nie ma na PC np. prześwietny Heavy Rain czy Gears of War, już nie wspominam o Bayonetcie czy o grach z Kratosem (owszem, są dobre, ale nie lubię zbytnio bezmyślnych nawalanek, bez żadnego śmiechu itp.)

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #103
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: PC i konsole

    A na konsole nie ma TW... Szach mat
    W ogóle nie pociągają mnie gierki na X360 czy PS3. Może wynika to z mojej nieporadności manualnej i średnio gram na padzie. Co innego kontrolery takie jak Kinect, to całkiem inny wymiar rozrywki

  4. #104
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: PC i konsole

    W X360 jedyna dobra rzecz, która mi się podoba to: Xbox Live Vision, dość sporo zabawy przy tym. Swoją drogą, ta konsola (mowa o X360) ma niewiele fajnego do zaoferowania, ma parę dobrych gier, ale również dużo tytułów-crapów.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #105
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: PC i konsole

    Najlepiej mieć zarówno konsole i PC, wtedy nie można na nic narzekać

  6. #106
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: PC i konsole

    Konsole? Dla mnie to osobiscie strata kasy
    Ten Xkloc 360 nie wiem ile teraz kosztuje...1200-800?To i tak duzo,za te 1200 mozna by dosyc dobrze komputer ulepszyc.To samo z PS3,bo konsole to nie jest tania rzecz
    (Sorry za orto,ale Linux nie pozwala normalnie pisac)

  7. #107
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PC i konsole

    Oczywiście że strata kasy. Taka sama jak kupowanie/upgreadowanie komputera pod gry
    Niektóre posty tutaj wykręcają mi wnętrzności. Część ma ton typu "jestem ignorantem w tym temacie. Walnę se posta".
    Trochę rzeczy sprostuję z tej strony:
    1.na konsolach nie ma modów do gry
    Są. Unreal Turnament wspiera mody na ps3. Również pozwala na granie klawiatura+mysz.
    To nie sprzęt, a wydawcy blokują możliwość modowania gier konsolowych. Ale fakt że jak myślisz o modach to wybiera się wersje gry na pc.
    2. Sterowanie/kontroler
    Do wielu gier pad jest wygodniejszy niż klawa+mysz. GTA, AC, Witcher itp. Racing games, platformówki itp. Gra się o wiele wygodniej. Nie radzisz sobie z padem? Huh. Kup konsolę, pograsz z tydzień i zapomnisz że miałeś kiedyś z tym problem.
    13 lat temu grałem na psx w Medal of Honor na padzie bez analogów. To była jazda. I właśnie fpsy na padzie. Też dla wielu PCdziadów nie do pomyślenia. To też kwestia przyzwyczajenia i ogrania. Klawa i mysz lepiej się tu sprawdzają ale pad nie przeszkadza Ci w sypaniu headshota za headshotem ze snajperki.
    3. Droższe ceny gier.
    Przy premierze gra AAA kosztuje 199zł. Kto kupuje w tesco za 270zł ten trąba. Często preorder to 170zł. Jak możesz to z usa nówkę za ~140zł sprowadzisz. Utrata wartości gier jest taka sama jak na pc. Jednoroczny tytuł używany na allegro możesz za 40zł kupić. Lub pójść na jakąś giełdę czy galerię handlową znaleźć typa w budce z grami i wymienić za 10zł grę lub jakąś używkę kupić.
    Czy ja wiem czy pc ma tańsze gry? Kiedyś to pamiętam że nowa grana pc 99zł maksymalna cena (chyba jeszcze gdy w kartonach gry były). Teraz to nie widzę różnicy przy analogowych wersjach.
    Dodatkowo zainteresowani mogą sobie poczytać o tym czym jest "playstation plus".
    4. Gry na PC wyglądają lepiej.
    Xbox360/ps3 to hardware z 2006 roku. A i tak nadal wychodzące gry na konsole wyglądają dobrze.
    5. Konsole są drogie!!!
    Jak Ci nie zależy na gwarancji to używane ps3 i xboxy można za 400-500zł kupić. Ale coś przy tej generacji korporacje dziwnie utrzymują cenę swoich zabawek. W sklepie ps3/xbox360 teraz chyba po 900-1000zł są.
    Zresztą w przypadku sony zawsze kolejne konsola wychodzi co 6-7 lat. I po tym czasie i tak na poprzednią wychodzą gry. Ps3 kosztowało ~2400zł na starcie. Za tą sumę dalej byś grał spokojnie po prawie 7 latach na pc? Dodatkowo wtedy jeszcze ps3 to był najlepszy odtwarzacz blu-ray na rynku. I pierwszy raz na koniec generacji różnica między grami pc, a konsolowymi nie jest ogromna. Ps4 ma kosztować na start ~1750zł. Jeśli masz już lekko przestarzały komputer i korzystasz z niego tylko do grania, a szykujesz się do wymiany sprzętu. Nie lepiej będzie się dobrze zastanowić czy nie wybrać konsoli?

    Na konsolach gram od czasów playstation 1* (nie licząc wcześniejszych pegasus'ów ale podróbki innej konsoli nie będę liczył). Jak ktoś ma jakiś problem czy pytanie to mogę pomóc. Również na te dotyczące piątej generacji jak i tej która ma nadejść - ósmej generacji.
    Co by nie gadać to nawet zatwardziały PCtowiec powinien zrozumieć że konsole to nie jesteś jakieś badziewie i zło tego świata. Ani że konsole są czymś co szkodzi branży gier.

    *Działające do dzisiaj! Warte tyle samo co współczesne konsole

    na konsole nie ma TW... Szach mat
    Meh. Głupie CA. Mogliby w końcu TW wydać na konsole

  8. #108
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: PC i konsole

    Total War na konsole? Piłeś? Jedyną, którą mam zamiar kupić to PSP (i to nie PS Vita) za niecałe 50 zł - nówka.
    Zresztą na konsolki nie ma też Warhammerów 40k DoW 1 i 2, więc szach mat 2x.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •