Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Atuty Frakcji (nieoficjalny niby-przeciek)

  1. #1
    Łowczy Awatar WaregWenedyjski
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Czeremcha/B-stok
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    33
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach

    Atuty Frakcji (nieoficjalny niby-przeciek)

    Pewien miły pan całkiem dosłownie wziął pod lupę obrazek promocyjny Total War: Atilla Special Edition. Oto czego się dowiedział:





    CA wypsknęła się przy okazji dość spora niespodzianka


    Text version: (credits go to Trinova)

    Western Roman Empire, starts as Catholic
    - Cultural Integration: Reduced upkeep for every non-Roman unit present, constantly increasing immigrant population.

    Eastern Roman Empire, starts as Orthodox
    - Economic Powerhouse: Interest made on money saved in treasury, increased trade tariff revenues.

    The Huns, starts as Tengrism
    - Horseman of the Apocalypse: Increased horde growth from razing settlements. Increased campaign morale for every concurrent war. Reduced food production in provinces where hordes are standing. Foreign replenishment decreases in provinces where hordes are standing.

    Saxons, starts as Germanic Polytheism
    - Saxon Shore: Increased campaign morale from raiding, money gained from damaging settlement buildings.

    Sassanid Empire, starts as Zoroastrianism
    - King of Kings: Extra incomes from vassals, more vassal levy units available.

    Ostrogoths, starts as Arian Christianity
    - Inheritors of Rome: No resistance to occupation when conquering Roman settlements, can recruit Roman units from Roman military buildings.

    Visigoths, starts as Arian Christianity
    - Blood Money: Additional income from forming Tributary States, increased food production when migrating through Roman territory.

    Vandals, starts as Arian Christianity
    - Sea of the Vandals: Can recruit superior naval units, increased income from raiding and sacking.

    Alans, starts as Germanic Polytheism
    - Sarmatian Horsemanship: Increased experience gain rate for cavalry no post-battle casualties for retreating or routing calvary.

    Franks, starts as Germanic Polytheism
    - Ferocious Warriors: Casualties inflicted increase campaign morale, melee damage increases for units which suffer casualties.

    And now for the Culture Effects:

    Roman: Can recruit from local hordes.
    Nomadic: Scares Christian units.
    Barbarian: Faster conversion of buildings to other types.
    Eastern: Extra sanitation and research in every major settlement.

    __________________________________________________ _____

    Dobra, od razu co ja sądzę o tych traitsach:

    Wizyrzym/Ostrorzym: Ciekawy bonus kulturalny, będący zapewne symulacją foederati. Jak ma wyglądać rekrutacja z hord? Pożyjom, zobaczym. Zaintrygował mnie atut zachodu, wygląda na to, że w wypadku dużej ilości prowadzonych wojen nasze armie będą się składały w dużej części z germanów. Wschód jak dla mnie bez szału.

    Hunowie: Mam wrażenie, że horda stanie się dla mnie czymś więcej, niż forma ucieczki ze stolicy podczas grania Gotami w Rome BI. Napakowani, z Biczem Bożym na czele (zakład, że będzie miał przynajmniej jedną umiejętność do straszenia oddziałów?). Miodzio. Po za tym opisy zdradzają, że sama mechanika Hordy się skomplikowała.

    Sasi: Słabowato. Bonus kulturowy mi się za bardzo nie podoba, zaś kasa z burzenia budynków ma sens tylko przy łupieniu. Niem mój styl gry.

    Sasanidzi: Tu już ciekawiej. Frakcja nastawiona na produkcje satrapii - nic dodać - nic ująć. Dodatkowa higiena i punkty do badań w dużych osadach - zapewne tak, ja teraz bodajże frakcje hellenistyczne.

    Ostrogoci: Nieeeeee, to wcale nie jest frakcja skonstruowana pod podbój Rzyyymuu... Najbardziej antyrzymskie profity. W RII grając barbarzyńcami zostawialiśmy biblioteki, w Atilli grając ostrogotami zostawimy koszary (Rzymiania jako auxilia ).

    Wizygoci: Odniesienie do nieznanej jeszcze mechaniki Hordy i kolejna frakcja nastawiona na zbieranie kasy z podległych państw. A przy okazji satrapie i protektoraty dostają braciszka: Tributary States.

    Wandalowie: Tym razem łupienie mi się podoba, bo gramy hordą. Natomiast Bonus marynistyczny jest... ciekawy, cho nie kojarzę jakichś specjalnych wyczynów tego plemienia na morzu (jak ktoś coś ma bądź zna na ten temat, poproszę info na priva).

    Alanowie: Primio - to Alanowie nie byli przypadkiem plemieniem Sarmackim? Secundo: Lubiłeś Nomadic Pack? Polubisz Alanów. Cavka, Cavka, Cavka i pewnie lekka pichota, której nikt nie używa.

    Frankowie: Teraz z kolei dowiadujemy się o Campaign Morale. Oj, coraz ciekawiej. Sami Frankowie biją tym mocniej, im ktoś bije ich - ciekawe, czy na multi zobaczymy jakąś błyskotliwą taktykę masochistyczną... A może w kampanii będziemy posyłać na rzeź mięso armatnie, by podwyższyć Campaign Morale? Tak czy inaczej, wyniki bitew będą nieokreślone do końca, zaś po porażkach będzie łatwiej się pozbierać.

    Wygląda na to, że CA skończyło + 15 do obrony, gdy nie masz państwa

  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało WaregWenedyjski za ten post:


  3. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    A jak bardzo to oficjalny przeciek?

  4. #3
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jest napisane 'Nieoficjalny niby-przeciek'. Proszę czytać ze zrozumieniem, bo pewnie oficjalny przeciek będzie...kiedyś

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #4
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jak dla mnie przecieki (oficjalne i nieoficjalne) wliczają się do kampanii marketingowej. Na zasadzie byle tylko o nas "coś" mówiono.
    Co do samych bonusów to nic ciekawego, choć trochę cieszy odejście od nudnego +1 do morale, doświadczenia dla x, lub bonus do stosunków dyplomatycznych x.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Rzymianie i Bizancjum będą chyba moimi ulubionymi frakcjami na multi. Obok nich Sasanidzi. Alanowie mnie nie obchodzą, zupełnie jak Nomadowie, których kupiłem, by ich po prostu mieć w R2. Frankowie to raczej tylko jako osłabiacz armii wroga by byli na multi. Co do Ostrogotów i Wizygotów - zobaczymy, jakie jednostki dadzą. Wandalowie mogą być ciekawi, ale raczej pod bitwy morskie. Sasi za to może mi się spodobają jako frakcja do gry na multiplayer.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Dopóki gra nie wyjdzie, to nie ma sensu przewidywać czym będzie się fajnie i dobrze grało na multi czy w kampanii. Np. moje pewne typy w R2 takie jak Bryci, Egipt czy Pont się nie sprawdziły prawie wcale.
    Tu z opinią i przewidywaniami spokojnie poczekam do premiery, kiedy sam sobie sprawdzę i zobaczę.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •